Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Vánoční výzdoba: Jak v 8 krocích vykouzlit tu pravou atmosféru

Vánoce patří mezi nejkrásnější období roku. Všechno se třpytí, blýská a svítí. Proměňte i svůj domov v kouzelné místo plné vánoční atmosféry. Ať už je však váš byt velký nebo maličký, existuje spousta způsobů, jak ho přes Vánoce vyzdobit. Připravili jsme pro vás seznam toho, co by vám rozhodně nemělo uniknout.
výzdoba
Dejte svému domovu ten pravý sváteční kabát.

19. 12. 2022

1. Začněte dveřmi

Vánoční výzdoba by měla začínat věncem, který je její nepostradatelnou součástí. Ten si můžete zakoupit v obchodě nebo si ho jednoduše vyrobit. K tomu vám postačí slaměný či polystyrenový kruh, větvičky (ideálně větvičky z chvojky), tavná pistole, drátek a ozdoby dle vašeho výběru. Letošní rok je ve znamení přírody, tak můžete spojit příjemné s užitečným, kdy si na procházce nasbíráte různé přírodniny (větvičky, šišky, kaštany, ořechy nebo šípky) a věnec s nimi vyzdobíte.

2. Světýlka

Bez světýlek by to snad ani nebyly ty pravé Vánoce. Osvětlená okna a balkony jsou potěchou pro každého z nás. Ovšem nesmí se to přehnat, to pak působí spíš než hezky kýčovitě. Zapomeňte proto na barevná blikající světýlka, která z okna udělají jeden velký chaos, z něhož vás budou bolet oči.

Dnes existuje mnoho způsobů, jak okna dozdobit k dokonalosti. Mezi tradiční způsoby patří například vánoční svícen, který vytvoří příjemné domácí osvětlení. V poslední době se velkým hitem stala světýlka do okna v podobě tzv. světelného závěsu. Tato malá světýlka vytvoří nezaměnitelný vzhled okna, který každému vykouzlí úsměv na rtech.

světýlka
Světýlka navodí tu pravou kouzelnou atmosféru.

3. Adventní věnec je nutností

Na stole by rozhodně neměl chybět adventní věnec, který pomáhá odpočítávat čas vánoční. Stejně jako věnec na dveřích, tak i ten adventní si můžete vyrobit stejným způsobem. Nezapomeňte na čtyři svíčky, abyste si mohli každou adventní neděli jednu zapálit.

4. Vánoční dekorace do oken

Kromě vánočního osvětlení můžete okna vyzdobit také pomocí různých nálepek nebo barev na sklo. Upusťte uzdu vaší fantazii, vytvořte z okna dokonalou zasněženou vesničku nebo iluzi padajících vloček pomocí nastříkaných nebo vloček vyrobených z papíru. Nezapomeňte také na parapety, které můžete ozvláštnit truhlíky s jehličím a vánočními dekoracemi.

K TÉMATU  Seznamte se s trendy v bydlení pro rok 2023: Bude IN příroda i cyberpunk

5. Krbová římsa

Pokud máte ve svém bytě krb s klasickou krbovou římsou, nezapomeňte ozdobit i tu. Můžete na ni zavěsit vánoční girlandu s punčochami nebo girlandu z umělého jehličí doplněnou světýlky. A pokud krb nemáte a vždy jste si ho kvůli krbové římse přáli, nezoufejte. Repliku krbu si můžete sami vyrobit, postačí vám několik papírových krabic, lepidlo a barva nebo tapetovací papír.

krb
Máte krb? Pak by byl hřích ho nezapojit.

6. Váza s větvičkami

Úžasnou vánoční dekorací, která dodá vašemu bytu to pravé ořechové, je váza s větvičkami. Váza i větvičky by měly být větší, abyste na ně mohli zavěsit vánoční ozdoby. Doporučujeme si tyto ozdoby vyrobit, například sušená kolečka pomerančů, tyčinky skořice nebo slaměné postavičky jsou v letošním roce velmi oblíbené.

větvičky
Váza s větvičkami není náročná dekorace a přitom umocní vánoční atmosféru.

7. I kuchyně si zaslouží vánoční kabátek

Co se týká vánoční výzdoby v kuchyni, tak ta je trochu opomíjená. A přitom v kuchyni se vyrábí ty nejchutnější dobroty na vánoční stůl. Sváteční atmosféru vytvoříte klasickou girlandou, kterou stačí zavěsit kolem horních skříněk, rozsvítit na ní světýlka a je hotovo.

8. Vánoční stromek

A nesmíme zapomenout na to hlavní, na vánoční stromek. Ten byste měli vybírat podle toho, kam jej umístíte. Jestliže je váš byt malý a vánoční stromek by zabral spoustu místa, volte vánoční stromek spíše úzký – na trhu existují i speciální umělé stromky, které jsou určené pro malé byty. Vánoční stromek můžete také nastříkat speciální barvou, která vytvoří dojem stromku zasněženého. Tímto krokem docílíte toho, že stromek nebude tak vyčnívat. Také záleží velmi na zvolených dekoracích, pro malé prostory volte dekorace jemné barvy – zlatá, stříbrná, bílá jsou ideálními barvami.

Tip na závěr

Aby vaše domácnost nepůsobila kýčovitě, snažte se všechny vánoční dekorace ladit do stejných barev. V letošním roce jsou trendy odstíny neutrálních barev, jako je zlatá, hnědá a bílá. Ovšem na popularitě získaly i vánoční dekorace vyrobené z přírodních materiálů. Vánoční atmosféru podtrhnou vůně, takže nezapomeňte na skořicovo-jablečné svíčky a františky.

K TÉMATU  Zimní zahrada je celoroční místo k relaxaci. Zima vám už nezabrání splynout se zelení na vaší zahradě! Jakou si vybrat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tipy na moderní výzdobu: Tohle jsou aktuální vánoční trendy roku 2022

Vánoční výzdoba – vkusně a levně. Stačí jen troška času

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
Pesimisté vám řeknou, že zvládat puberťáka je opravdu otřesné, a dá se jenom v co největším klidu vyčkávat, až toto náročné období přejde. Na straně druhé si můžete vyslechnut tvrzení, že právě v pubertě se z vašeho dítka stává dospělák a sklízíte plody toho, co jste v něm zaseli. Někdy se doslechnete, že pokud se dítěti adekvátně věnujete v předchozích letech, žádná puberta s ním vlastně necloumá. Ať už vnímáte situaci jakkoliv, pokud vás článek upoutal, zřejmě u vás v rodině nastávají změny spjaté právě s výchovou puberťáka.
I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.

Nepřehlédněte

Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek