Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Vánoční výzdoba: Jak v 8 krocích vykouzlit tu pravou atmosféru

Vánoce patří mezi nejkrásnější období roku. Všechno se třpytí, blýská a svítí. Proměňte i svůj domov v kouzelné místo plné vánoční atmosféry. Ať už je však váš byt velký nebo maličký, existuje spousta způsobů, jak ho přes Vánoce vyzdobit. Připravili jsme pro vás seznam toho, co by vám rozhodně nemělo uniknout.
výzdoba
Dejte svému domovu ten pravý sváteční kabát.

19. 12. 2022

1. Začněte dveřmi

Vánoční výzdoba by měla začínat věncem, který je její nepostradatelnou součástí. Ten si můžete zakoupit v obchodě nebo si ho jednoduše vyrobit. K tomu vám postačí slaměný či polystyrenový kruh, větvičky (ideálně větvičky z chvojky), tavná pistole, drátek a ozdoby dle vašeho výběru. Letošní rok je ve znamení přírody, tak můžete spojit příjemné s užitečným, kdy si na procházce nasbíráte různé přírodniny (větvičky, šišky, kaštany, ořechy nebo šípky) a věnec s nimi vyzdobíte.

2. Světýlka

Bez světýlek by to snad ani nebyly ty pravé Vánoce. Osvětlená okna a balkony jsou potěchou pro každého z nás. Ovšem nesmí se to přehnat, to pak působí spíš než hezky kýčovitě. Zapomeňte proto na barevná blikající světýlka, která z okna udělají jeden velký chaos, z něhož vás budou bolet oči.

Dnes existuje mnoho způsobů, jak okna dozdobit k dokonalosti. Mezi tradiční způsoby patří například vánoční svícen, který vytvoří příjemné domácí osvětlení. V poslední době se velkým hitem stala světýlka do okna v podobě tzv. světelného závěsu. Tato malá světýlka vytvoří nezaměnitelný vzhled okna, který každému vykouzlí úsměv na rtech.

světýlka
Světýlka navodí tu pravou kouzelnou atmosféru.

3. Adventní věnec je nutností

Na stole by rozhodně neměl chybět adventní věnec, který pomáhá odpočítávat čas vánoční. Stejně jako věnec na dveřích, tak i ten adventní si můžete vyrobit stejným způsobem. Nezapomeňte na čtyři svíčky, abyste si mohli každou adventní neděli jednu zapálit.

4. Vánoční dekorace do oken

Kromě vánočního osvětlení můžete okna vyzdobit také pomocí různých nálepek nebo barev na sklo. Upusťte uzdu vaší fantazii, vytvořte z okna dokonalou zasněženou vesničku nebo iluzi padajících vloček pomocí nastříkaných nebo vloček vyrobených z papíru. Nezapomeňte také na parapety, které můžete ozvláštnit truhlíky s jehličím a vánočními dekoracemi.

K TÉMATU  Jak pěstovat rajčata? S výsadbou na jaře neotálejte

5. Krbová římsa

Pokud máte ve svém bytě krb s klasickou krbovou římsou, nezapomeňte ozdobit i tu. Můžete na ni zavěsit vánoční girlandu s punčochami nebo girlandu z umělého jehličí doplněnou světýlky. A pokud krb nemáte a vždy jste si ho kvůli krbové římse přáli, nezoufejte. Repliku krbu si můžete sami vyrobit, postačí vám několik papírových krabic, lepidlo a barva nebo tapetovací papír.

krb
Máte krb? Pak by byl hřích ho nezapojit.

6. Váza s větvičkami

Úžasnou vánoční dekorací, která dodá vašemu bytu to pravé ořechové, je váza s větvičkami. Váza i větvičky by měly být větší, abyste na ně mohli zavěsit vánoční ozdoby. Doporučujeme si tyto ozdoby vyrobit, například sušená kolečka pomerančů, tyčinky skořice nebo slaměné postavičky jsou v letošním roce velmi oblíbené.

větvičky
Váza s větvičkami není náročná dekorace a přitom umocní vánoční atmosféru.

7. I kuchyně si zaslouží vánoční kabátek

Co se týká vánoční výzdoby v kuchyni, tak ta je trochu opomíjená. A přitom v kuchyni se vyrábí ty nejchutnější dobroty na vánoční stůl. Sváteční atmosféru vytvoříte klasickou girlandou, kterou stačí zavěsit kolem horních skříněk, rozsvítit na ní světýlka a je hotovo.

8. Vánoční stromek

A nesmíme zapomenout na to hlavní, na vánoční stromek. Ten byste měli vybírat podle toho, kam jej umístíte. Jestliže je váš byt malý a vánoční stromek by zabral spoustu místa, volte vánoční stromek spíše úzký – na trhu existují i speciální umělé stromky, které jsou určené pro malé byty. Vánoční stromek můžete také nastříkat speciální barvou, která vytvoří dojem stromku zasněženého. Tímto krokem docílíte toho, že stromek nebude tak vyčnívat. Také záleží velmi na zvolených dekoracích, pro malé prostory volte dekorace jemné barvy – zlatá, stříbrná, bílá jsou ideálními barvami.

Tip na závěr

Aby vaše domácnost nepůsobila kýčovitě, snažte se všechny vánoční dekorace ladit do stejných barev. V letošním roce jsou trendy odstíny neutrálních barev, jako je zlatá, hnědá a bílá. Ovšem na popularitě získaly i vánoční dekorace vyrobené z přírodních materiálů. Vánoční atmosféru podtrhnou vůně, takže nezapomeňte na skořicovo-jablečné svíčky a františky.

K TÉMATU  Hledáte neobvyklý a originální kus nábytku? Tyhle konferenční stolky zaujmou praktičností, ale i svým čistým a jednoduchým designem!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tipy na moderní výzdobu: Tohle jsou aktuální vánoční trendy roku 2022

Vánoční výzdoba – vkusně a levně. Stačí jen troška času

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Sluneční alergií trpí každý pátý člověk. Její projevy se mohou u každého z nás lišit, avšak alergie na sluníčko vždy představuje komplikaci, která nám může zkazit dovolenou i celé letní období. Víte, jak se proti ní chránit?
Herec Leonardo DiCaprio byl vždy znám svými sympatiemi ke krásným modelkám. Ovšem čím je starší, tím jsou jeho úlovky mladší. Cokoliv je nad hranici 25 let, do toho se nežene a nebo to pustí k vodě. Jak to tedy se slavným proutníkem ve skutečnosti je?
Myslíte, že malé děti jsou nevinná stvoření a neumějí lhát? Odborníci prokázali, že dítě dokáže lhát již ve třech letech. V té době už dětský mozek dokáže rozlišit mezi pravdou a lží. A děti zkouší, co se stane, když budou lhát. Jak reagovat, aby se to nezvrtlo?
Jste vtipní? Přemýšlejte o tom. Myslíte si, že máte dobrý smysl pro humor? Humor je něco, co nás všechny spojuje, od zábavných textových zpráv až po hloupé memy. Svět miluje dobrý smích. Jak jsou na tom jednotlivá znamení s humorem?
Umíte si představit, že by někdo nenápadně sledoval všechny vaše denní aktivity?
V prvním květnovém koučinku se Nela otevřela své koučce Marcele na maximum. Napsala pro vás, jak sezení vnímala, co si díky němu uvědomila a jaké má vlivem koučinku Emočních rovnic výsledky.
Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?
Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Sociální sítě vůbec nejsou tak nevinné, jak se tváří. Už jste někdy slyšely o tom, že vás bez výčitek mohou definitivně připravit o pracně vydřené štíhlé křivky, dobrou náladu i celkovou rovnováhu?
Příběh, který nám přistál v naší schránce, nás nejdříve vyděsil. Vždyť jsou věci, které by měly být naprosto zapovězené. Jak je vidět, na světě je možné všechno.
Nejoblíbenější nápoj na světě skrývá hodně zajímavostí. Dnes se podíváme hned na 5 zajímavostí, které o tomto nápoji rozhodně neznáte. Některé z nich jsou šokující. Kromě následujících zajímavostí vám nabídneme ještě stručný výčet dalších informací, které jistě neznáte o nápoji, který pijete každé ráno u snídaně.
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.

Výběr článků

Po kom je to dítě tak divoké? Udělala jsem někde chybu při výchově? Nebo jsou to prostě geny?
Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy podporujících správné fungování imunity. Znáte to, viry na nás číhají na každém rohu a do toho se denně potýkáme s až příliš mnoho stresovými situacemi. Proč tedy nepodpořit svoje jediné zdraví? Jste přípraveni?
Postel nebo televize, schovaná ve zdi, schovaný úložný prostor pod postelí nebo skládací stolky. Skládání všeho, co se dá. Je to účelné a praktické! Podívejte se na chytré vychytávky, které dokáží ušetřit spoustu místa ve vašem prostoru pro žití.

Nepřehlédněte

Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!
Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek