Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Jak mu šetrně sdělit, že chci dítě? Prozkoumejte terén a hlavně žádné podrazy

Partnerský vztah by se měl vyvíjet. Od počáteční krásné zamilovanosti až po období, kdy mají oba zúčastnění pocit, že být spolu je vlastně fajn. V této fázi se velmi často sestěhovávají do společné domácnosti a plánují budoucnost, kterou chtějí sdílet dohromady.
chci dítě
Jak zavést konverzaci na téma ”dítě”?

23. 05. 2023

V každém vztahu přijde také období, kdy jeden, nebo druhý z partnerů zatouží po dítěti. Častěji biologické hodiny tikají ženám. Ale jak své drahé polovičce šetrně sdělit, že chci dítě?

Základem vztahu je komunikace

Bez sdílení není partnerský vztah kvalitní. Sdílet dojmy, názory, pocity i starosti je možné jen prostřednictvím komunikace. Partneři by měli spolu hovořit, pokud chtějí udržovat vztah při životě. Jakmile se z něj rozhovor vytratí, bývá zaděláno na možné problémy. Nikdo neumí odečítat, co si ten druhý myslí. Hovořit je třeba také u budoucnosti a směru, kam chcete svůj vztah ještě dále posunout.

Jakmile začnete s partnerem, ať je to manžel nebo přítel, sdílet jednu domácnost, tak dalším krokem může být pořízení dětí. Je to logický vývoj. Jen v případě, že jsou oba za jedno a děti nechtějí, je možné tuto životní část přeskočit.

Když partner o dětech nehovoří

Muži většinou podle svého mínění mají na děti hodně času. Je to dáno i fyziologií jejich těla, protože jsou plodní obvykle do vysokého věku. Ne však ženy, u kterých je plodné období časově ohraničené. Jestliže u partnerky začnou tikat biologické hodiny a ona se vždy rozněžní při pohledu do cizího dětského kočárku, nastal čas na rozmluvu s partnerem na téma: „Kdy si, miláčku, pořídíme vlastní dítě?”

Je pravděpodobné, že muž s tímto tématem sám nepřijde a mohl by být partnerkou docela zaskočený. Vždyť si ještě nic neužili, nemají dokončené zařizování bydlení, chtěli cestovat a ještě to nebo tamto. Proto je dobré o dětech vést řeč průběžně, aby partner věděl, o čem jeho žena tak často přemýšlí. Vybafnout hned ráno po probuzení, že chcete dítě teď hned, by nemuselo být tím nejlepším způsobem.

K TÉMATU  Bláznivý Aladin, animák Tajný život mazlíčků 2 nebo Psí poslání 2. Vyrazte s dětmi do kina

V každém případě je třeba o dětech hovořit co nejdříve. I v této oblasti života by partneři měli najít shodu. Pokud muž potomka přímo odmítá, protože ho rodičovství nijak neoslovuje, je pravděpodobné, že dítě nebude chtít ani za nějakou dobu. Pak by žena zbytečně marnila svůj čas. Vůbec nejhorší, co lze udělat, je otěhotnět „náhodou“, protože selhala antikoncepce. Jednak je to na partnera podraz, druhak ne vždy to partner přijme dobře. Dítě si zaslouží milující oba rodiče.

pár
Když se milujete, bývá založení rodiny další krok.

Jak najít příležitost k rozhovoru o dětech

Možností, jak svému muži naznačit, že by nebylo špatné si pořídit děti, je docela dost. Jednou z nich může být narození dítěte v rodině nebo přátelům. Už zde žena může sondovat, jaký má na to její partner názor. Příležitost k rozhovoru se určitě najde – třeba při návštěvě miminka a jeho novopečených rodičů.

Naťuknout pořízení dítěte lze i při procházce, když potkáte někoho s dětským kočárkem. Zde by se žena měla hned chytnout příležitosti a partnerovi říct, jaký jemu by se líbil kočárek, kdyby měli vlastní dítě.

Výše uvedené situace ulehčí partnerce případný rozhovor o dítěti. Nemusí se svého muže ptát přímo, přitom ale může zjistit jeho názor na věc. Ve zdravém vztahu se partneři o možném pořízení dětí občas baví. Vždy se najde příležitost, o čem je možné diskutovat, například o výběru jména pro holčičku či pro kluka.

Když partner na dítě není připravený

Může se stát, že žena zjistí, že její partner na dítě není ještě připraven. Pak je dobré netlačit příliš na pilu a respektovat jeho pocity. Ale jen do určité doby, protože biologické hodiny nebudou bít pořád, a jednou dotikají.

Pozor především na předčasnou menopauzu nebo odložení pořízení dítěte do vyššího věku ženy. Nemuselo by se to potom podařit a váš sen o vlastním dítěti se najednou začne rozpadat.

K TÉMATU  Animované filmy v kinech. Na co vyrazit s dětmi nebo rodinou o víkendu do kina

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hormonální jóga jako řešení potíží s menstruací nebo otěhotněním

Čím se řídit, pokud plánujete dítě a co předtím promyslet?

Zdroje článku:
www.romper.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Blíží se váš svatební den? Ten je třeba chystat už od chvíle, kdy řeknete při zásnubách své “ano”. Ta nejkrásnější místa na svatbu jsou totiž brzy rezervována. Teprve po rezervaci termínu a místa přichází čas na tvorbu svatebních oznámení. Kdy je poslat a na co si dát pozor?
Plánujete svou zahradu krásně osvítit? Chcete na ní strávit následující teplé měsíce? Osvětlení na zahradu zkrátka patří. Je součástí vašich večerů s přáteli i grilovacích večírků. Je to nejen stylový prvek, ale také mluvíme o funkční a praktické části zahrady zabraňující mnoha nepříjemným nehodám jako jsou pády ze schodů, pády do bazénů, jezírek a podobně. Vyberte si osvětlení na zahradu správně a střízlivě.
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.
Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Máte pocit, že vaše aviváž není tak zázračná jako v televizní reklamě? I když nerozjasní barvy vašeho prádla tak, jak by podle televize měla, nelamte nad ní hůl. Své využití najde i v mnoha dalších oblastech, na které její výrobce tak úplně nemyslel. Kde všude vám aviváž přijde vhod? To se dozvíte v našem dnešním článku.

Nepřehlédněte

Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek