Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Jak mu šetrně sdělit, že chci dítě? Prozkoumejte terén a hlavně žádné podrazy

Partnerský vztah by se měl vyvíjet. Od počáteční krásné zamilovanosti až po období, kdy mají oba zúčastnění pocit, že být spolu je vlastně fajn. V této fázi se velmi často sestěhovávají do společné domácnosti a plánují budoucnost, kterou chtějí sdílet dohromady.
chci dítě
Jak zavést konverzaci na téma ”dítě”?

23. 05. 2023

V každém vztahu přijde také období, kdy jeden, nebo druhý z partnerů zatouží po dítěti. Častěji biologické hodiny tikají ženám. Ale jak své drahé polovičce šetrně sdělit, že chci dítě?

Základem vztahu je komunikace

Bez sdílení není partnerský vztah kvalitní. Sdílet dojmy, názory, pocity i starosti je možné jen prostřednictvím komunikace. Partneři by měli spolu hovořit, pokud chtějí udržovat vztah při životě. Jakmile se z něj rozhovor vytratí, bývá zaděláno na možné problémy. Nikdo neumí odečítat, co si ten druhý myslí. Hovořit je třeba také u budoucnosti a směru, kam chcete svůj vztah ještě dále posunout.

Jakmile začnete s partnerem, ať je to manžel nebo přítel, sdílet jednu domácnost, tak dalším krokem může být pořízení dětí. Je to logický vývoj. Jen v případě, že jsou oba za jedno a děti nechtějí, je možné tuto životní část přeskočit.

Když partner o dětech nehovoří

Muži většinou podle svého mínění mají na děti hodně času. Je to dáno i fyziologií jejich těla, protože jsou plodní obvykle do vysokého věku. Ne však ženy, u kterých je plodné období časově ohraničené. Jestliže u partnerky začnou tikat biologické hodiny a ona se vždy rozněžní při pohledu do cizího dětského kočárku, nastal čas na rozmluvu s partnerem na téma: „Kdy si, miláčku, pořídíme vlastní dítě?”

Je pravděpodobné, že muž s tímto tématem sám nepřijde a mohl by být partnerkou docela zaskočený. Vždyť si ještě nic neužili, nemají dokončené zařizování bydlení, chtěli cestovat a ještě to nebo tamto. Proto je dobré o dětech vést řeč průběžně, aby partner věděl, o čem jeho žena tak často přemýšlí. Vybafnout hned ráno po probuzení, že chcete dítě teď hned, by nemuselo být tím nejlepším způsobem.

K TÉMATU  Marcela (42): Přeji si adoptovat dítě, ale manžel a děti s tím nesouhlasí

V každém případě je třeba o dětech hovořit co nejdříve. I v této oblasti života by partneři měli najít shodu. Pokud muž potomka přímo odmítá, protože ho rodičovství nijak neoslovuje, je pravděpodobné, že dítě nebude chtít ani za nějakou dobu. Pak by žena zbytečně marnila svůj čas. Vůbec nejhorší, co lze udělat, je otěhotnět „náhodou“, protože selhala antikoncepce. Jednak je to na partnera podraz, druhak ne vždy to partner přijme dobře. Dítě si zaslouží milující oba rodiče.

pár
Když se milujete, bývá založení rodiny další krok.

Jak najít příležitost k rozhovoru o dětech

Možností, jak svému muži naznačit, že by nebylo špatné si pořídit děti, je docela dost. Jednou z nich může být narození dítěte v rodině nebo přátelům. Už zde žena může sondovat, jaký má na to její partner názor. Příležitost k rozhovoru se určitě najde – třeba při návštěvě miminka a jeho novopečených rodičů.

Naťuknout pořízení dítěte lze i při procházce, když potkáte někoho s dětským kočárkem. Zde by se žena měla hned chytnout příležitosti a partnerovi říct, jaký jemu by se líbil kočárek, kdyby měli vlastní dítě.

Výše uvedené situace ulehčí partnerce případný rozhovor o dítěti. Nemusí se svého muže ptát přímo, přitom ale může zjistit jeho názor na věc. Ve zdravém vztahu se partneři o možném pořízení dětí občas baví. Vždy se najde příležitost, o čem je možné diskutovat, například o výběru jména pro holčičku či pro kluka.

Když partner na dítě není připravený

Může se stát, že žena zjistí, že její partner na dítě není ještě připraven. Pak je dobré netlačit příliš na pilu a respektovat jeho pocity. Ale jen do určité doby, protože biologické hodiny nebudou bít pořád, a jednou dotikají.

Pozor především na předčasnou menopauzu nebo odložení pořízení dítěte do vyššího věku ženy. Nemuselo by se to potom podařit a váš sen o vlastním dítěti se najednou začne rozpadat.

K TÉMATU  Nejlepší psí kousky, které vás pobaví. Domácí mazlíčci nás umí pořádně rozesmát

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hormonální jóga jako řešení potíží s menstruací nebo otěhotněním

Čím se řídit, pokud plánujete dítě a co předtím promyslet?

Zdroje článku:
www.romper.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Na trhu jsou k dostání doslova stovky různých odstínů rtěnek, kosmetické firmy nás neustále bombardují novými produkty, takže vybrat si z nich a najít tu správnou, to je teprve oříšek. Jak najít svoji ideální rtěnku?
Krásná postava, zpevněný zadek, silné svaly, perfektní držení těla, stejně jako obratnost a lehkost pohybů... To vše lze získat pomocí cvičení zvaného pilates. Toto cvičení se objevilo již před několika lety, ale stále nabírá na popularitě. Proč ho cvičit? A jak s pilates začít v domácích podmínkách? Uvidíte, že i naprostý začátečník může s pilates začít okamžitě a brzy dosáhnout skvělých výsledků ve formování své postavy!
The Pole House se nachází 40 metrů vysoko nad Fairhaven Beach v Austrálii. Tenhle nádherný výhled si může dopřát každý, kdo si luxusní pobyt pronajme třeba na víkend. Od nás je to ale trochu daleko, takže vám nezbývá, než si alespoň prohlédnout, jak tohle hnízdo vypadá.
Měla jsem vždycky jasnou představu o tom, co budu dělat a jakým směrem se můj život bude ubírat. Jsem cílevědomá, to mám asi po své matce. Vždy jsem věděla, že chci studovat a potom se věnovat tomu, co mě baví a zajímá. Nepřipustila jsem si, že bych mohla dělat obyčejnou práci. Tak nějak jsem si myslela, že manuální práce ani není pro mě.
V nejnovějším dílu Výměny manželek došlo k nečekanému zvratu, když Martina nevydržela ani týden a opustila náhradní rodinu plnou špíny, chaosu a neposlušných dětí. Přečtěte si, jaké šoky a překážky ji přiměly k předčasnému odchodu z domácnosti, která ji přivítala do svého středu. Drama, emoce a nevídané situace – to vše v nejnovějším dílu, který rozvířil divácké diskuse.
V Čechách je systém pro matky s dětmi nastaven víc než příznivě. I přesto se mnoho matek rozhodne začít pracovat dříve, než jejich děti dosáhnou 3 let, tzv. školkového věku. Není to nic neobvyklého a dá se to velice dobře zvládat, jen se na to musíte připravit.
Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
Ach, ti komáři! Letošní rok je na ně obzvlášť bohatý. Koupit si v obchodě repelent je jednoduché, máte široký výběr. A co takhle vyrobit si ho doma? Přírodní repelent vás spolehlivě ochrání nejen před komáry, ale i klíšťaty a dalším hmyzem. Přitom se obejdete bez chemikálií a získáte ochranu i pro citlivou nebo dětskou pokožku.
Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.
Pohlavní nemoci – pro mnohé tabu, pro jiné něco tak intimního. Je chybou se domnívat, že vás některá z těchto velmi choulostivých onemocnění nemůže postihnout. Mnohé se totiž nepřenáší jen při pohlavním styku nebo nechráněným sexem. Jejich příčiny mohou být i jiné. Pojďme se seznámit s těmi nejčastějšími.
Ať už je to způsobeno stárnutím, základním stavem kůže či faktory prostředí, trpět suchou kůží je velmi nepříjemné. Doma máme k dispozici mnoho přírodních produktů, o nich ani netušíme, že nám od těchto problémů mohou rychle pomoci. Které jsou ty nejúčinnější?
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.

Výběr článků

Každý z nás se narodil v nějakém znamení. Jeho charakteristika ovlivňuje náš života naši osobnost. Znamení je celkem 12 a společně vytvářejí zvěrokruh. Jeho souhvězdí jsou rozmístěná na hvězdné obloze. Znamení zvěrokruhu pak určuje jeho poloha ke Slunci v daný datum a čas. Znamení se neshodují s měsíci. Každému znamení přináleží nějaké kameny. V jejich pozitivní účinky věřili lidé již v dávné době. Používali je nejen na ozdobu, ale také jako talismany. Některé kultury používaly kameny jako léčivé prostředky.
Volba barvy pro interiér, ve kterém se pohybujeme, má velký vliv i na naše psychické rozpoložení. Víte, jakou barvu vybrat a co bude znamenat pro váš prostor? Rozhodně se nevyplatí jen tak něco „plácnout“ na zeď. Pojďme se podívat na psychologii barev.
Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.

Nepřehlédněte

Mnohé druhy zeleniny a ovoce v minulosti rozhodně nevypadaly a nechutnaly tak jako dnes. Lidé si je vyšlechtili k obrazu svému. Otázkou je, jestli je to na škodu, nebo k užitku. Seznamte se s těmi nejznámějšími vyšlechtěnými druhy plodů, které dříve byly úplně jiné.
Pokud si neprojdete speciálními genetickými testy, pravděpodobně ji nikdy neodhalíte. Přitom patří mezi nejnebezpečnější choroby na světě. Způsobuje trombózu a v těch nejkrajnějších případech také plicní embolii.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek