Úterý , 04. 10. 2022

František

Miriam (33): Můj manžel bere 6 let drogy. Přišla jsem na to až po svatbě

Můj život byl vždycky v podstatě šťastný a já jsem za to bylo velmi vděčná. Poznala jsem muže, o kterém jsem si myslela, že je to ten pravý. Náš vztah fungoval perfektně a já byla ráda, že mám po svém boku životního partnera. To jsem však ještě netušila, co je můj muž opravdu zač.
manžel bere drogy
Manžel bere drogy a přišla jsem na to pozdě. (foto: 123RF)

30. 04. 2021

Manžel byl mužem mých snů

Náš vztah byl v začátcích poměrně nesmělý, postupem času jsme se však seznamovali blíž. Již tehdy jsem věděla, že s tímto mužem chci strávit zbytek svého života a že jednoho dne bude nést označení „můj manžel“. Dokázal být tak šarmantní, okouzlující a zábavný.

Společně jsme začali budovat náš vztah a jeho hodnoty. Všechno vypadalo růžově a já byla zamilovaná až po uši. Zhruba po půl roce jsme se rozhodli k sobě sestěhovat. Mohlo se to sice zdát jako hloupý a nejistý krok, my jsme však už nechtěli na nic čekat.

Psali jsme vlastní milostný příběh

Ani při společném bydlení jsme nenarazili na žádné problémy a já si to tak opravdu užívala. Začátky byly poměrně těžké, potřebovali jsme vybavit náš nový byt a zajistit dostatek financí pro plnění finančních povinností nás obou. Přítel byl z toho důvodu velmi často v práci. Samozřejmě mě mrzelo, že spolu nemůžeme trávit tolik času, kolik bych si přála, ale snažila jsem se to chápat.

Pořád jsem si říkala, že to přeci dělá pro nás a měla bych to tolerovat. Ve svém volném čase často někam vyrážel s kamarády. To jsem mu neměla za zlé, ale já bohužel moc přátel kolem sebe neměla, a tak jsem ten čas, kdy byl pryč, mnohdy trávila sama. Někdy jsem kvůli tomu měla pocit, že náš vztah už není to, co dřív, ale uklidňovala jsem se, že tohle se holt v životě stát může a přítel to jistě nemyslí špatně. Život tak plynul dál a my spolu byli ve výsledku opravdu šťastní.

Pohádková svatba

Náš vztah pořád vzkvétal, i přesto že člověk pomalu odkládat ony růžové brýle. Rozuměla jsem si s ním tak jako s nikým v mém životě předtím. Proto jsme začali řeč směřovat na návrh svatby. Nespěchala jsem na to, jen jsem chtěla, aby věděl, že on je ten, s kým počítám po zbytek svého života a ráda bych to zpečetila. Ani ne do měsíce přede mnou poklekl s oslnivým zásnubním prstem a tím se náš vztah zase o něco prohloubil.

K TÉMATU  Sandra (37): Kamarádka mi představila skvělého muže, z dobré vůle to nebylo. Nemohla jsem uvěřit, jaký podvod to byl.

Pár týdnů od toho mne překvapil pozitivní těhotenský test, řekla jsem si, že však není na co čekat a na miminko jsme se tak těšili oba. Na popud toho jsme se rozhodli naši svatbu o trochu popohnat a začali jsme tak plánovat termín a všechny související věci. Během dalších pár měsíců jsme si řekli své ano a byli jsme oficiálně svoji. Co víc bych si mohla ve svém životě přát?

Růžová začala tmavnout

Manžel a já jsme byli spokojená rodinka a těšili jsme se na příchod miminka, čekala nás další vzrušující životní etapa. Někdy jsem měla obavy, jak to zvládneme, ale věřila jsem, že mám vedle sebe podporujícího muže. To jsem se však značně spletla. Co se blížil porod, potřebovala jsem víc a víc pomoci ohledně domácnosti a příprav pro dítě.

Manžel však raději dával stále přednost práci a kamarádům. Myslela jsem si, že potřebuje oraz, tak jsem to respektovala, ačkoliv mě mrzelo, že mi nepomáhá tak, jak bych si přála. Postupem času se to však ještě víc zhoršovalo, to pro mě měl být varovný signál. Já však pořád věřila v naší šťastnou rodinu.

Objevily se první velké problémy

Člověk často nechce myslet na to, co by se mohlo stát a soustředí se raději na své štěstí. Proto ani já jsem neviděla všechny tyhle problémy přicházet. Začalo to finančními problémy, které by nás potkat neměly, když byl muž pořád v práci, přesto se však rezervy tenčily. Z mého milujícího manžela se navíc stával agresivní muž, kterého jsem nepoznávala.

Neměla jsem tušení, co se děje, ale nechtěla jsem do toho šťourat. Ovšem jednoho dne jsem v jeho bundě nedopatřením našla v kapse pytlíček s bílou substancí. V prvotním šoku mi to nedošlo, ale když jsem si pak začala dávat souvislosti dohromady, došlo mi, že za vším stojí drogy.

K TÉMATU  Darina (38): Milenec je stále součástí života. Píšu si s ním žhavé zprávy, i když jsem vdaná

Můj milovaný muž vůbec nechodil neustále do práce, zašíval se někde sám či s jeho povedenými kamarádíčky a u toho si užíval. Přišla jsem si neuvěřitelně hloupě, že jsem to na něm nikdy předtím nepoznala. Teď se však k jeho fetování přidali ještě problémy, které už byly přespříliš, a tak to nedokázal nadále skrývat. Cítím se naprosto zničeně, musím však bojovat i za své děťátko.

Svého nyní již ex manžela jsem navždy vymazala z našich životů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Petr (54): Manželka se nedokáže vyrovnat s tím, že se děti osamostatnily

Antonie (36): Nevěra je mé druhé jméno. Chodím za svým sousedem!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Tinnitus je nemoc, která přichází zcela nečekaně, ale nezřídka s námi zůstává po celý život. Často se o ní hovoří jako o civilizační chorobě. Jenže tinnitus není nemoc jako taková, spíše jde o příznak něčeho jiného, jen lékaři stále nevypátrali čeho.
Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.
Rozlučka se svobodou je v podstatě taková ta poslední dámská jízda, kterou si můžete se svou kamarádkou užít za svobodna. Zapomeňte ale na striptýz a klasické rozlučkové klišé – nemusí to být v zásadě jen o alkoholu a nezřízeném veselí. Ne každá kámoška je taky na bar zvědavá. Spíše vsaďte na společné zážitky a naplánujte zajímavou rozlučku, kterou si nevěsta bude pamatovat napořád.

Nepřehlédněte

Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek