Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Miriam (33): Můj manžel bere 6 let drogy. Přišla jsem na to až po svatbě

Můj život byl vždycky v podstatě šťastný a já jsem za to bylo velmi vděčná. Poznala jsem muže, o kterém jsem si myslela, že je to ten pravý. Náš vztah fungoval perfektně a já byla ráda, že mám po svém boku životního partnera. To jsem však ještě netušila, co je můj muž opravdu zač.
manžel bere drogy
Manžel bere drogy a přišla jsem na to pozdě. (foto: 123RF)

30. 04. 2021

Manžel byl mužem mých snů

Náš vztah byl v začátcích poměrně nesmělý, postupem času jsme se však seznamovali blíž. Již tehdy jsem věděla, že s tímto mužem chci strávit zbytek svého života a že jednoho dne bude nést označení “můj manžel”. Dokázal být tak šarmantní, okouzlující a zábavný.

Společně jsme začali budovat náš vztah a jeho hodnoty. Všechno vypadalo růžově a já byla zamilovaná až po uši. Zhruba po půl roce jsme se rozhodli k sobě sestěhovat. Mohlo se to sice zdát jako hloupý a nejistý krok, my jsme však už nechtěli na nic čekat.

Psali jsme vlastní milostný příběh

Ani při společném bydlení jsme nenarazili na žádné problémy a já si to tak opravdu užívala. Začátky byly poměrně těžké, potřebovali jsme vybavit náš nový byt a zajistit dostatek financí pro plnění finančních povinností nás obou. Přítel byl z toho důvodu velmi často v práci. Samozřejmě mě mrzelo, že spolu nemůžeme trávit tolik času, kolik bych si přála, ale snažila jsem se to chápat.

Pořád jsem si říkala, že to přeci dělá pro nás a měla bych to tolerovat. Ve svém volném čase často někam vyrážel s kamarády. To jsem mu neměla za zlé, ale já bohužel moc přátel kolem sebe neměla, a tak jsem ten čas, kdy byl pryč, mnohdy trávila sama. Někdy jsem kvůli tomu měla pocit, že náš vztah už není to, co dřív, ale uklidňovala jsem se, že tohle se holt v životě stát může a přítel to jistě nemyslí špatně. Život tak plynul dál a my spolu byli ve výsledku opravdu šťastní.

Pohádková svatba

Náš vztah pořád vzkvétal, i přesto že člověk pomalu odkládat ony růžové brýle. Rozuměla jsem si s ním tak jako s nikým v mém životě předtím. Proto jsme začali řeč směřovat na návrh svatby. Nespěchala jsem na to, jen jsem chtěla, aby věděl, že on je ten, s kým počítám po zbytek svého života a ráda bych to zpečetila. Ani ne do měsíce přede mnou poklekl s oslnivým zásnubním prstem a tím se náš vztah zase o něco prohloubil.

K TÉMATU  Kateřina (35): Zatajila jsem příteli těhotenství a rozhodla se podle sebe, začal mě ale drsně vydírat

Pár týdnů od toho mne překvapil pozitivní těhotenský test, řekla jsem si, že však není na co čekat a na miminko jsme se tak těšili oba. Na popud toho jsme se rozhodli naši svatbu o trochu popohnat a začali jsme tak plánovat termín a všechny související věci. Během dalších pár měsíců jsme si řekli své ano a byli jsme oficiálně svoji. Co víc bych si mohla ve svém životě přát?

Růžová začala tmavnout

Manžel a já jsme byli spokojená rodinka a těšili jsme se na příchod miminka, čekala nás další vzrušující životní etapa. Někdy jsem měla obavy, jak to zvládneme, ale věřila jsem, že mám vedle sebe podporujícího muže. To jsem se však značně spletla. Co se blížil porod, potřebovala jsem víc a víc pomoci ohledně domácnosti a příprav pro dítě.

Manžel však raději dával stále přednost práci a kamarádům. Myslela jsem si, že potřebuje oraz, tak jsem to respektovala, ačkoliv mě mrzelo, že mi nepomáhá tak, jak bych si přála. Postupem času se to však ještě víc zhoršovalo, to pro mě měl být varovný signál. Já však pořád věřila v naší šťastnou rodinu.

Objevily se první velké problémy

Člověk často nechce myslet na to, co by se mohlo stát a soustředí se raději na své štěstí. Proto ani já jsem neviděla všechny tyhle problémy přicházet. Začalo to finančními problémy, které by nás potkat neměly, když byl muž pořád v práci, přesto se však rezervy tenčily. Z mého milujícího manžela se navíc stával agresivní muž, kterého jsem nepoznávala.

Neměla jsem tušení, co se děje, ale nechtěla jsem do toho šťourat. Ovšem jednoho dne jsem v jeho bundě nedopatřením našla v kapse pytlíček s bílou substancí. V prvotním šoku mi to nedošlo, ale když jsem si pak začala dávat souvislosti dohromady, došlo mi, že za vším stojí drogy.

K TÉMATU  Nela v koučinku: Velikonoční emoční jízda po Skypu

Můj milovaný muž vůbec nechodil neustále do práce, zašíval se někde sám či s jeho povedenými kamarádíčky a u toho si užíval. Přišla jsem si neuvěřitelně hloupě, že jsem to na něm nikdy předtím nepoznala. Teď se však k jeho fetování přidali ještě problémy, které už byly přespříliš, a tak to nedokázal nadále skrývat. Cítím se naprosto zničeně, musím však bojovat i za své děťátko.

Svého nyní již ex manžela jsem navždy vymazala z našich životů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Petr (54): Manželka se nedokáže vyrovnat s tím, že se děti osamostatnily

Antonie (36): Nevěra je mé druhé jméno. Chodím za svým sousedem!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
Lidem, kteří jsou narozeni v období od 21. ledna do 20. února patří znamení Vodnáře. Vodnáři jsou velmi silní ale i tvrdohlaví, hlavně jsou ale kreativní. Vodnář je vzdušným znamením a lidé v tomto znamení od narození milují originalitu i netradiční životní styl. Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? A co můžete čekat od žen a mužů, kteří se narodili v tomto znamení? Podívejte se na podrobnou charakteristiku.
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Když přijedete do Itálie, je to naprosto běžné. Každá žena tu má svůj skútr, se kterým jezdí do práce, na nákupy, ale třeba i vyzvedávat děti ze školy. Jak se žije řidičkám skútru v Česku?
Mezi poruchy příjmu potravy rozhodně nepatří jenom bulimie nebo anorexie. O nemoci zvané orthorexia nervosa jste možná ještě neslyšeli. Jde o skutečnou posedlost zdravým stravováním. Co všechno s sebou tato nemoc přináší?
Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?
Koupili jste si nové pokojovky a zaléváte je jako diví, aby vám rostly jako z vody? Pak si dejte pozor na to, abyste je nepřelili. Zatímco rostlina se zanedbanou zálivkou se dá ještě zachránit, po přelití dochází k uhnívání kořenů a tím i k úhynu samotné rostliny. Je spousta důvodů, proč přehnaná péče pokojovkám škodí.
V okamžiku, kdy vyšla světoznámá hra Last of Us a podle ní byl natočený i seriál, který teď každé pondělí vysílá stanice HBO, mnoho lidí propadlo panice, zda je možné, aby houba známá pod jménem cordyceps (ta, co bytosti proměňuje v nemrtvé stvůry), mohla skutečně napadnout i lidi. Co je nad různými spekulacemi pravdy?
Historie napsala mnoho příběhů. Inkoustová story z Mexika působí dojmem zábavné kuriozity, ale její podtext je spíše tragický.
Stříbrný náhrdelník je více než jen krásný. V tomto blogu najdete všechny výhody nošení stříbrného náhrdelníku. Hledáte nový náhrdelník, který byste přidaly do své šperkové kolekce, a zvažujete stříbro? Děláte skvělou volbu. Náhrdelníky ze stříbra jsou krásné, odolné a nestojí jmění. Jsou také hypoalergenní a snadno se udržují na rozdíl od mnoha jiných drahých kovů. Stříbrné náhrdelníky jsou univerzální a dostupné v široké škále stylů. Takže ať už hledáte něco elegantního, nebo dáváte přednost roztomilému a hravému vzhledu, určitě najdete ten pravý stříbrný náhrdelník pro vás. Chcete více podrobností o všech výhodách tohoto úžasného kovu?
Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.

Výběr článků

Vlasy jsou pro ženy velice důležité. Zakládáme si na nich, bereme je jako pýchu, o kterou je potřeba se neustále starat. Někdy, i přes veškerou péči, se nevyhneme zničení a roztřepeným konečkům. Jak proti nim bojovat?
Dekorace k Vánocům prostě patří. Adventní věnec se svíčkami na stůl, ale krásné vánoční věnce můžete zavěsit kdekoli, třeba na dveře nebo na okno. Právě ty si můžete prohlédnout v galerii.
Domluvily jste se na letní dámské jízdě v zahraničí? Pak je nejvyšší čas vše naplánovat. Máme pro vás seznam 5 věcí, díky kterým se dovolená vydaří na jedničku.

Nepřehlédněte

Letní počasí láká ven nejen lidi, ale také velké množství různých zástupců hmyzí říše. Ať narazíte na komára, včelu, vosu, klíště, muchničku, mravence nebo třeba ováda, ne vždy taková blízká setkání třetího druhu dopadnou dobře. Podívejte se, jak si po bolestivém seznámení správně „olízat rány“.
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek