Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Miriam (33): Můj manžel bere 6 let drogy. Přišla jsem na to až po svatbě

Můj život byl vždycky v podstatě šťastný a já jsem za to bylo velmi vděčná. Poznala jsem muže, o kterém jsem si myslela, že je to ten pravý. Náš vztah fungoval perfektně a já byla ráda, že mám po svém boku životního partnera. To jsem však ještě netušila, co je můj muž opravdu zač.
manžel bere drogy
Manžel bere drogy a přišla jsem na to pozdě. (foto: 123RF)

30. 04. 2021

Manžel byl mužem mých snů

Náš vztah byl v začátcích poměrně nesmělý, postupem času jsme se však seznamovali blíž. Již tehdy jsem věděla, že s tímto mužem chci strávit zbytek svého života a že jednoho dne bude nést označení “můj manžel”. Dokázal být tak šarmantní, okouzlující a zábavný.

Společně jsme začali budovat náš vztah a jeho hodnoty. Všechno vypadalo růžově a já byla zamilovaná až po uši. Zhruba po půl roce jsme se rozhodli k sobě sestěhovat. Mohlo se to sice zdát jako hloupý a nejistý krok, my jsme však už nechtěli na nic čekat.

Psali jsme vlastní milostný příběh

Ani při společném bydlení jsme nenarazili na žádné problémy a já si to tak opravdu užívala. Začátky byly poměrně těžké, potřebovali jsme vybavit náš nový byt a zajistit dostatek financí pro plnění finančních povinností nás obou. Přítel byl z toho důvodu velmi často v práci. Samozřejmě mě mrzelo, že spolu nemůžeme trávit tolik času, kolik bych si přála, ale snažila jsem se to chápat.

Pořád jsem si říkala, že to přeci dělá pro nás a měla bych to tolerovat. Ve svém volném čase často někam vyrážel s kamarády. To jsem mu neměla za zlé, ale já bohužel moc přátel kolem sebe neměla, a tak jsem ten čas, kdy byl pryč, mnohdy trávila sama. Někdy jsem kvůli tomu měla pocit, že náš vztah už není to, co dřív, ale uklidňovala jsem se, že tohle se holt v životě stát může a přítel to jistě nemyslí špatně. Život tak plynul dál a my spolu byli ve výsledku opravdu šťastní.

Pohádková svatba

Náš vztah pořád vzkvétal, i přesto že člověk pomalu odkládat ony růžové brýle. Rozuměla jsem si s ním tak jako s nikým v mém životě předtím. Proto jsme začali řeč směřovat na návrh svatby. Nespěchala jsem na to, jen jsem chtěla, aby věděl, že on je ten, s kým počítám po zbytek svého života a ráda bych to zpečetila. Ani ne do měsíce přede mnou poklekl s oslnivým zásnubním prstem a tím se náš vztah zase o něco prohloubil.

K TÉMATU  Ženy ve vědě, které se zapsaly do historie lidstva

Pár týdnů od toho mne překvapil pozitivní těhotenský test, řekla jsem si, že však není na co čekat a na miminko jsme se tak těšili oba. Na popud toho jsme se rozhodli naši svatbu o trochu popohnat a začali jsme tak plánovat termín a všechny související věci. Během dalších pár měsíců jsme si řekli své ano a byli jsme oficiálně svoji. Co víc bych si mohla ve svém životě přát?

Růžová začala tmavnout

Manžel a já jsme byli spokojená rodinka a těšili jsme se na příchod miminka, čekala nás další vzrušující životní etapa. Někdy jsem měla obavy, jak to zvládneme, ale věřila jsem, že mám vedle sebe podporujícího muže. To jsem se však značně spletla. Co se blížil porod, potřebovala jsem víc a víc pomoci ohledně domácnosti a příprav pro dítě.

Manžel však raději dával stále přednost práci a kamarádům. Myslela jsem si, že potřebuje oraz, tak jsem to respektovala, ačkoliv mě mrzelo, že mi nepomáhá tak, jak bych si přála. Postupem času se to však ještě víc zhoršovalo, to pro mě měl být varovný signál. Já však pořád věřila v naší šťastnou rodinu.

Objevily se první velké problémy

Člověk často nechce myslet na to, co by se mohlo stát a soustředí se raději na své štěstí. Proto ani já jsem neviděla všechny tyhle problémy přicházet. Začalo to finančními problémy, které by nás potkat neměly, když byl muž pořád v práci, přesto se však rezervy tenčily. Z mého milujícího manžela se navíc stával agresivní muž, kterého jsem nepoznávala.

Neměla jsem tušení, co se děje, ale nechtěla jsem do toho šťourat. Ovšem jednoho dne jsem v jeho bundě nedopatřením našla v kapse pytlíček s bílou substancí. V prvotním šoku mi to nedošlo, ale když jsem si pak začala dávat souvislosti dohromady, došlo mi, že za vším stojí drogy.

K TÉMATU  Adriana (34): Přítel se se mnou po diagnóze rakoviny rozešel, nyní se chce vrátit

Můj milovaný muž vůbec nechodil neustále do práce, zašíval se někde sám či s jeho povedenými kamarádíčky a u toho si užíval. Přišla jsem si neuvěřitelně hloupě, že jsem to na něm nikdy předtím nepoznala. Teď se však k jeho fetování přidali ještě problémy, které už byly přespříliš, a tak to nedokázal nadále skrývat. Cítím se naprosto zničeně, musím však bojovat i za své děťátko.

Svého nyní již ex manžela jsem navždy vymazala z našich životů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Petr (54): Manželka se nedokáže vyrovnat s tím, že se děti osamostatnily

Antonie (36): Nevěra je mé druhé jméno. Chodím za svým sousedem!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.

Nepřehlédněte

Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek