Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Šatní skříně a zrcadlové skříňky ideální do každé ložnice nebo šatny

Máte už dost nepořádku ve skříních a zásuvkách? Když vejdete do šatny, zakopáváte o žehlicí prkno opřené o zeď? Je nejvyšší čas uklidit nepořádek! Pomůže vám v tom prostorný a robustní nábytek: šatní skříně a zrcadlové skříňky. Na co byste měli pamatovat při výběru nábytku do vaší domácnosti? Jaká řešení nabízejí přední výrobci nábytku a architekti? Podívejte se na to!
Skříně
atní skříně a zrcadlové skříňky ideální do každé ložnice nebo šatny

07. 06. 2024

07. 06. 2024

Zrcadlové skříně a skříňky: praktický kus nábytku pro udržení pořádku ve věcech 

Pečlivě navržená šatní skříň a zrcadlová skříň je cenným kusem nábytku v každé domácnosti. Nábytek vybavený tyčemi, hlubokými zásuvkami a policemi různé šířky pojme nejen oblečení a spodní prádlo, ale také vše, pro co se jen obtížně hledá vhodné místo: lůžkoviny, svrchní oděvy pro každé roční období, kufr, žehlicí prkno, vysavač, sportovní vybavení nebo sbírku kabelek. Dobře uspořádaná skříň navíc vybavená organizéry vám pomůže udržet doma pořádek. Mějte na paměti, že nesprávně uložené oblečení se rychle zmačká, zmuchlá, natáhne a zdeformuje. S novou šatní skříní můžete prodloužit životnost svého oblíbeného oblečení a ušetřit tak peníze.

Nemůžete si dovolit samostatný šatník? Nevejde se vám do úzké ložnice další kus nábytku? Šatní skříň se zrcadlem můžete umístit i do jiných částí vašeho domova. Výklenek v předsíni nebo dokonce volná stěna v obývacím pokoji budou ideálními místy pro velký kus. 

Prostorný a funkční nábytek: klíčové parametry

Při výběru nové skříně věnujte pozornost designu a uspořádání interiéru. Zde jsou nejdůležitější kritéria, která je třeba při plánování úložného prostoru zohlednit:

  • mechanismus otevírání – výrobci nabízejí skříně s posuvnými a křídlovými dveřmi. První varianta je v současnosti nejoblíbenější volbou. Dveře umístěné na kolejnici působí elegantně a při otevírání nezabírají místo;
  • hloubka skříně – optimálně 65 cm. Příliš mělká skříň nepojme větší předměty a ztěžuje věšení oblečení na ramínka;
  • výška zavěšení kolejnic – pokud budete ve skříni ukládat dlouhé šaty a kabáty, vyberte si model s kolejnicí zavěšenou ve výšce přibližně 150-180 cm;
  • Rozměry polic – příliš hluboké police jsou nepraktické a ztěžují přístup k uloženým věcem. Designéři zdůrazňují, že optimální hloubka polic je přibližně 60 cm a rozestupy mezi nimi 25-38 cm;
  • konstrukce – police, tyče a další prvky jsou vystaveny velkému zatížení. Vyberte si skříň z masivních materiálů (dřevo, kvalitní MDF) odolných proti poškození, deformaci a vnějším vlivům. Police a tyče by měly být bezpečně upevněny;
  • další prvky a doplňky – výsuvné koše, dvojitá kolejnice, úzká přepážka nebo další zásuvky výrazně zvýší funkčnost nábytku. Před objednáním konkrétního modelu si roztřiďte své věci a zvažte, kolik místa budete potřebovat.
K TÉMATU  "Berte to s nadhledem!" říká o vaření herečka Gwyneth Paltrow ve své nové kuchařce. A dává návod, jak uvařit rychle, dobře a chutně!

Úzké zrcadlové skříňky: volba pro malou místnost

Ve vašem stísněném bytě chybí místo pro velkou a propracovanou šatní skříň? Třídveřový kus nábytku, který zabírá spoustu místa, můžete nahradit vysokým “sloupem”. – Kus nábytku, který se skládá z polic a zásuvek skrytých za ozdobným čelem. Ergonomický nábytek s výrazným designem vynikne v místnostech s omezeným prostorem a neobvyklými dispozicemi. Úzká skříňka se vejde do úzkého výklenku i těsného rohu. Skříňka je vybavena mnoha policemi a zásuvkami na oblečení, spodní prádlo, ručníky a další osobní věci. 

Efekt bude ještě příznivější, pokud zvolíte lehký model na vysokých nohách, které masivu dodají lehkost. Světlá čela a zrcadlo jsou spolehlivým duem. Nábytek s takovým designem opticky zvětší místnost a dodá kompozici hloubku. 

Skandinávská vřelost, nebo průmyslová strohost? 

Zrcadlové skříně a skříňky by měly ladit s ostatním vybavením domácnosti. Hrají u vás doma prim světlé barvy a přírodní materiály? Nebo jste naopak příznivci chladného industriálního stylu newyorského SoHo? Mezi obrovským množstvím dostupných modelů najdete skříně a šatní skříně inspirované různými koncepty. Minimalistické, světlé skříně s hladkými čely jsou již léta trvale oblíbené. Hitem posledních sezón jsou skříně zdobené dřevěnými lamelami, dvoubarevným nábytkem a čela s nápadnou rýhovanou strukturou.

Úložný prostor v ložnici, předsíni nebo šatně bude ještě zajímavější, pokud se rozhodnete pro model s osvětlením. LED diody nebo LED pásek na horním okraji dodají uspořádání útulný nádech a zároveň usnadní přípravu na večer.

Nábytek, který opticky zvětšuje prostor

Vaše malá šatna může “získat” několik metrů čtverečních navíc, stačí ji vybavit správným vybavením. Architekti a designéři místností bez oken se řídí univerzálním jednoduchým pravidlem: čím světlejší a jednodušší, tím lepší! Masivní šatní skříně s matnými tmavými předěly vypadají dobře v prostorných místnostech s neomezeným proudem přirozeného světla. Design stísněné, špatně osvětlené šatny nebo ložnice založte na světlém nábytku s rovnými liniemi. Minimalistická šatní skříň s lesklými bílými čely a zrcadlem po celé délce bude hitem. Kombinace reflexních lesklých povrchů a zrcadla “přidá” interiéru několik metrů čtverečních.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Historie nás často fascinuje. Proč se zabývat dějinami státu nebo světa, když ta nejlepší učebnice historie vás může čekat ve vlastní rodině. Sestavte si rodokmen a uvidíte. Třeba získáte nové příbuzné a s nimi nové vztahy, nové zajímavé kontakty a přátele nebo překvapivé odhalení!
Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.
Mohou být regálové, výklopné nebo jako lavice, na kterou se posadíte u nazouvání. Botníky ale vypadají dobře i z palet nebo přepravek. Můžete mít tak doma svůj vlastní originální kousek nábytku. Který si vyberete?
Vlastnímu dýchání obvykle nevěnujeme pozornost. Pravdou však je, že bez něj by naše tělo fungovalo jen několik minut, a že jeho kvalita v mnoha ohledech ovlivňuje naše zdraví i celkové rozpoložení.
High Desert Modern house se nachází v malém městě Bend v americkém Oregonu, v dosahu horských sjezdovek. Překrásná rezidence vás svým řešením uchvátí. Hlavní myšlenkou domu jsou posuvné panely, které mohou úplně oddělit a doslova skrýt jednotlivé prostory navzájem.
Martin Hoffman a nová česká kriminálka Vedlejší produkt si získaly divácké srdce a výrazně ovlivnily televizní tabulky. Seriál nejenže posílil pozici České televize, ale svým úspěchem zastínil i ostatní nové pořady včetně očekávané premiéry na Primě.
Vaše dítě odmaturovalo a na vysokou školu ho nevzali. Mělo by si najít zaměstnání. Jenže by rádo mělo ještě poslední prázdniny. Jste rozvedená a jeho otec mu řekl, že od června přestává platit výživné. Je to správné? Jak dlouho má rodič vyživovací povinnost k dospělému dítěti? A má dítě právo na poslední prázdniny?
Problematické partie trápí nejvíce v létě. Chcete nosit pěkné letní věci, ale když se více odhalíte, budou mnohem výraznější i partie, které nejsou chloubou vaší postavy. Jak se obléknout letně, módně, a přitom úměrně své postavě?
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Chcete dát svému milenci ultra speciální dárek, který mu ukáže, jak vám na něm záleží? Proč nezkusit smyslnou, erotickou masáž? Erotická masáž, která je dokonalým způsobem, jak vás dostat oba do nálady, je skvělou formou předehry a může pomoci budovat a prodlužovat potěšení, aby bylo vyvrcholení ještě příjemnější. A co si budeme, vzrušená budete i vy – a jak! Sama to dnes večer zkuste.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Lákavé cedule na obchodech. Sleva na každém rohu, na každém billboardu, v každé reklamě. Přitahují vaše oči a slibují skoro neuvěřitelné. Jsou povánoční slevy opravdu tak výhodné? Dá se jim odolat?

Výběr článků

Vyvážení kariéry a rodinného života je pro moderní rodiče neustálou výzvou. V dnešní uspěchané době je těžké najít správnou rovnováhu mezi pracovními povinnostmi a časem stráveným s rodinou. Nicméně, s pomocí správných strategií a přístupů je možné dosáhnout uspokojivého životního stylu, který ctí obě tyto důležité oblasti. Zde jsou některé tipy, které vám pomohou v cestě za vyváženým kariérním a rodinným životem:
V tuhle chvíli nejvíc letí dřevěné nebo laminátové podlahy, ale i parkety, a imitace dřeva. Položit můžete i lino, které se tváří jako dřevo, to je nejlevnější varianta. Tmavší barvy dominují. Prohlédněte si galerii.

Nepřehlédněte

Kromě relaxu mohou pomoci zdokonalit váš mozek, tělo nebo třeba i spánek. Hry na mobil už nejsou jen pro děti, tak neváhejte a zkuste si nějakou spolu.
Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek