Domů » Bydlení » Pokojové rostliny, které přinesou do domu peníze a hojnost
Bydlení Interér Pěstování

Pokojové rostliny, které přinesou do domu peníze a hojnost

pokojové rostliny
Pokojové rostliny neplní jen estetickou funkci. (foto: 123RF.com)
Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.

I když to možná zní trochu banálně, ale proč to nezkusit? Minimálně pokojové rostliny přinesou do interiéru pozitivní energii, která bude mít vliv i na naše celkové fungování a životní kroky. 

Tlustice je stromem peněz 

Pokud jste se se sousedy bavili o rostlinách, které mají přinášet do domu štěstí, peníze a hojnost, možná došlo i na tlustici, kterou vám vaši známí velmi doporučovali. Právě tato pokojová rostlina je totiž označována za strom peněz. Tlustici se také jinak říká rostlina peněz, dolarový strom nebo rostlina štěstí.  

Své pojmenování nezískala tím, že plodí dolarové bankovky, ale tím, že její listy připomínají mince. Čím jsou větší a silnější, tím víc peněz by měla do domácnosti přitahovat. Vsadíte na ni a zkusíte ji pěstovat ve své domácnosti? 

tlustice pokojové rostliny
Tlustice je nenáročnou pokojovkou, která vnese do domácnosti peníze i štěstí. (foto: 123RF.com)

Bambus je také ztělesněním peněz a růstu 

Vedle tlustice najdeme také bambus, který má podobnou funkci. Má být zase ztělesněním zdraví, růstu a také peněz. Říká se, že čím rychleji rostou bambusové výhonky, tím rychleji se zvyšuje prosperita ve vaší domácnosti.  

Jeho pěstování navíc není nijak těžké či složité. Lze ho pěstovat ve vodě, také klasicky v květináči. Nejlépe se mu daří v místnostech, kde neklesá teplota pod deset stupňů Celsia a kde není průvan či kde neproudí studený vzduch.  

bambus
Bambus bude exotickou součástí vaší domácnosti. (foto: 123RF.com)

Máta přiláká zákazníky do obchodu 

Bylinka jménem máta patří dnes k velmi využívaným. Důvodem toho jsou její léčivé účinky. Nejen, že umí člověka uklidnit, ale také zamává se žaludečními problémy. Dříve se však věřilo, že právě máta stojí za vysokou návštěvností obchodů. Máta prý dokáže přilákat zákazníky do obchodu. I proto ji v minulosti prodávající měli na pultu vedle kasy nebo zdobila jejich zádveří.  

Opět mluvíme o rostlině, která není náročná na pěstování. Ke svému spokojenému životu potřebuje stejně jako většina jiných bylinek především teplo a světlo, samozřejmě pravidelnou mírnou zálivku.  

máta pokojové rostliny
Máta také uleví od mnoha zdravotních neduhů. (foto: 123RF.com)

Díky kapradině se vám otevřou poklady světa 

Mezi pokojové rostliny přinášející štěstí, hojnost a peníze do domu, patří také kapradina. Mluvíme o rostlině, jejíž listy produkují kyslík, a tedy oživují domácnost v pravém slova smyslu. Navíc mají do domova vnést harmonii. Co se týče ony zmiňované hojnosti, říká se, že ten, kdo vlastní kapradinu a pěstuje ji doma, odhalí veškerá tajemství a poklady světa.  

Jestli je tomu skutečně tak, na to musíte přijít sami. Koupí kapradiny však v žádném případě neprohloupíte, protože se jedná o krásnou a nenáročnou rostlinu patřící i do moderních domácností.  

kapradiny
Kapradiny mohou růst i ve vaší domácnosti, nejen v přírodě. (foto: 123RF.com)

Zamiokulkas jako magnet na peníze 

Zamiokulkas neboli zkráceně zazík patří mezi oblíbené pokojové rostliny hlavně u začínajících či nezkušených pěstitelů, kteří ve své domácnosti chtějí mít něco živého. Říká se, že tato pokojová rostlina je podobně jako tchýnin jazyk nezničitelná a že odolává i amatérským pěstitelům a jejich chybám.  

Kromě toho, že mluvíme o nenáročné rostlině, mluvíme také o magnetu na peníze. Abyste zvýšili šanci na brzkou movitosti, k jejím kořenům byste měli pár mincí přidat. Když ji pak umístíte na vhodné místo (ideálně na světlé stanoviště na jihovýchod), mince se pak začnou násobit. Teda, říká se to.  

zamiokulkas
Zamiokulkas patří k nejméně náročným rostlinám a pečovat o ni zvládne i začátečník. (foto: 123RF.com)

Znáte rostlinu jménem aukuba? 

Na závěr si zmiňme rostlinu, která je svým názvem spíše neznámá než známá. Její rostlina jménem aukuba. Mluvíme o japonské pokojové rostlině, která má taktéž přinášet do domácnosti peníze a hojnost. Tento druh pokojovky nese také označení “zlatý strom” a kromě hojnosti a peněz má do domácnosti přinést také bezmezné štěstí. 

Aukuba
Rostlina zvaná aukuba nepatří k nejznámějším. (foto: 123RF.com)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 pokojovek, které fungují jako efektivní čističky vzduchu

Chyby při pěstování orchidejí. Pěstitelé, netrapte své rostliny