Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Pokojové rostliny, které přinesou do domu peníze a hojnost

Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
pokojovky
Tyhle holky zvládnou každou (ne)péči. (foto: 123RF)

01. 04. 2021

I když to možná zní trochu banálně, ale proč to nezkusit? Minimálně pokojové rostliny přinesou do interiéru pozitivní energii, která bude mít vliv i na naše celkové fungování a životní kroky. 

Tlustice je stromem peněz 

Pokud jste se se sousedy bavili o rostlinách, které mají přinášet do domu štěstí, peníze a hojnost, možná došlo i na tlustici, kterou vám vaši známí velmi doporučovali. Právě tato pokojová rostlina je totiž označována za strom peněz. Tlustici se také jinak říká rostlina peněz, dolarový strom nebo rostlina štěstí.  

Své pojmenování nezískala tím, že plodí dolarové bankovky, ale tím, že její listy připomínají mince. Čím jsou větší a silnější, tím víc peněz by měla do domácnosti přitahovat. Vsadíte na ni a zkusíte ji pěstovat ve své domácnosti? 

tlustice pokojové rostliny
Tlustice je nenáročnou pokojovkou, která vnese do domácnosti peníze i štěstí. (foto: 123RF.com)

Bambus je také ztělesněním peněz a růstu 

Vedle tlustice najdeme také bambus, který má podobnou funkci. Má být zase ztělesněním zdraví, růstu a také peněz. Říká se, že čím rychleji rostou bambusové výhonky, tím rychleji se zvyšuje prosperita ve vaší domácnosti.  

Jeho pěstování navíc není nijak těžké či složité. Lze ho pěstovat ve vodě, také klasicky v květináči. Nejlépe se mu daří v místnostech, kde neklesá teplota pod deset stupňů Celsia a kde není průvan či kde neproudí studený vzduch.  

bambus
Bambus bude exotickou součástí vaší domácnosti. (foto: 123RF.com)

Máta přiláká zákazníky do obchodu 

Bylinka jménem máta patří dnes k velmi využívaným. Důvodem toho jsou její léčivé účinky. Nejen, že umí člověka uklidnit, ale také zamává se žaludečními problémy. Dříve se však věřilo, že právě máta stojí za vysokou návštěvností obchodů. Máta prý dokáže přilákat zákazníky do obchodu. I proto ji v minulosti prodávající měli na pultu vedle kasy nebo zdobila jejich zádveří.  

Opět mluvíme o rostlině, která není náročná na pěstování. Ke svému spokojenému životu potřebuje stejně jako většina jiných bylinek především teplo a světlo, samozřejmě pravidelnou mírnou zálivku.  

máta pokojové rostliny
Máta také uleví od mnoha zdravotních neduhů. (foto: 123RF.com)

Díky kapradině se vám otevřou poklady světa 

Mezi pokojové rostliny přinášející štěstí, hojnost a peníze do domu, patří také kapradina. Mluvíme o rostlině, jejíž listy produkují kyslík, a tedy oživují domácnost v pravém slova smyslu. Navíc mají do domova vnést harmonii. Co se týče ony zmiňované hojnosti, říká se, že ten, kdo vlastní kapradinu a pěstuje ji doma, odhalí veškerá tajemství a poklady světa.  

K TÉMATU  Letní věnce aneb kouzelný doplněk na vchodové dveře i do bytu

Jestli je tomu skutečně tak, na to musíte přijít sami. Koupí kapradiny však v žádném případě neprohloupíte, protože se jedná o krásnou a nenáročnou rostlinu patřící i do moderních domácností.  

kapradiny
Kapradiny mohou růst i ve vaší domácnosti, nejen v přírodě. (foto: 123RF.com)

Zamiokulkas jako magnet na peníze 

Zamiokulkas neboli zkráceně zazík patří mezi oblíbené pokojové rostliny hlavně u začínajících či nezkušených pěstitelů, kteří ve své domácnosti chtějí mít něco živého. Říká se, že tato pokojová rostlina je podobně jako tchýnin jazyk nezničitelná a že odolává i amatérským pěstitelům a jejich chybám.  

Kromě toho, že mluvíme o nenáročné rostlině, mluvíme také o magnetu na peníze. Abyste zvýšili šanci na brzkou movitosti, k jejím kořenům byste měli pár mincí přidat. Když ji pak umístíte na vhodné místo (ideálně na světlé stanoviště na jihovýchod), mince se pak začnou násobit. Teda, říká se to.  

zamiokulkas
Zamiokulkas patří k nejméně náročným rostlinám a pečovat o ni zvládne i začátečník. (foto: 123RF.com)

Znáte rostlinu jménem aukuba? 

Na závěr si zmiňme rostlinu, která je svým názvem spíše neznámá než známá. Její rostlina jménem aukuba. Mluvíme o japonské pokojové rostlině, která má taktéž přinášet do domácnosti peníze a hojnost. Tento druh pokojovky nese také označení “zlatý strom” a kromě hojnosti a peněz má do domácnosti přinést také bezmezné štěstí. 

Aukuba
Rostlina zvaná aukuba nepatří k nejznámějším. (foto: 123RF.com)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 pokojovek, které fungují jako efektivní čističky vzduchu

Chyby při pěstování orchidejí. Pěstitelé, netrapte své rostliny

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.
Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?
Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?

Nepřehlédněte

Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek