Úterý , 23. 07. 2024

Libor

Pokojové rostliny, které přinesou do domu peníze a hojnost

Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
pokojovky
Tyhle holky zvládnou každou (ne)péči. (foto: 123RF)

01. 04. 2021

I když to možná zní trochu banálně, ale proč to nezkusit? Minimálně pokojové rostliny přinesou do interiéru pozitivní energii, která bude mít vliv i na naše celkové fungování a životní kroky. 

Tlustice je stromem peněz 

Pokud jste se se sousedy bavili o rostlinách, které mají přinášet do domu štěstí, peníze a hojnost, možná došlo i na tlustici, kterou vám vaši známí velmi doporučovali. Právě tato pokojová rostlina je totiž označována za strom peněz. Tlustici se také jinak říká rostlina peněz, dolarový strom nebo rostlina štěstí.  

Své pojmenování nezískala tím, že plodí dolarové bankovky, ale tím, že její listy připomínají mince. Čím jsou větší a silnější, tím víc peněz by měla do domácnosti přitahovat. Vsadíte na ni a zkusíte ji pěstovat ve své domácnosti? 

tlustice pokojové rostliny
Tlustice je nenáročnou pokojovkou, která vnese do domácnosti peníze i štěstí. (foto: 123RF.com)

Bambus je také ztělesněním peněz a růstu 

Vedle tlustice najdeme také bambus, který má podobnou funkci. Má být zase ztělesněním zdraví, růstu a také peněz. Říká se, že čím rychleji rostou bambusové výhonky, tím rychleji se zvyšuje prosperita ve vaší domácnosti.  

Jeho pěstování navíc není nijak těžké či složité. Lze ho pěstovat ve vodě, také klasicky v květináči. Nejlépe se mu daří v místnostech, kde neklesá teplota pod deset stupňů Celsia a kde není průvan či kde neproudí studený vzduch.  

bambus
Bambus bude exotickou součástí vaší domácnosti. (foto: 123RF.com)

Máta přiláká zákazníky do obchodu 

Bylinka jménem máta patří dnes k velmi využívaným. Důvodem toho jsou její léčivé účinky. Nejen, že umí člověka uklidnit, ale také zamává se žaludečními problémy. Dříve se však věřilo, že právě máta stojí za vysokou návštěvností obchodů. Máta prý dokáže přilákat zákazníky do obchodu. I proto ji v minulosti prodávající měli na pultu vedle kasy nebo zdobila jejich zádveří.  

Opět mluvíme o rostlině, která není náročná na pěstování. Ke svému spokojenému životu potřebuje stejně jako většina jiných bylinek především teplo a světlo, samozřejmě pravidelnou mírnou zálivku.  

máta pokojové rostliny
Máta také uleví od mnoha zdravotních neduhů. (foto: 123RF.com)

Díky kapradině se vám otevřou poklady světa 

Mezi pokojové rostliny přinášející štěstí, hojnost a peníze do domu, patří také kapradina. Mluvíme o rostlině, jejíž listy produkují kyslík, a tedy oživují domácnost v pravém slova smyslu. Navíc mají do domova vnést harmonii. Co se týče ony zmiňované hojnosti, říká se, že ten, kdo vlastní kapradinu a pěstuje ji doma, odhalí veškerá tajemství a poklady světa.  

K TÉMATU  Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Jestli je tomu skutečně tak, na to musíte přijít sami. Koupí kapradiny však v žádném případě neprohloupíte, protože se jedná o krásnou a nenáročnou rostlinu patřící i do moderních domácností.  

kapradiny
Kapradiny mohou růst i ve vaší domácnosti, nejen v přírodě. (foto: 123RF.com)

Zamiokulkas jako magnet na peníze 

Zamiokulkas neboli zkráceně zazík patří mezi oblíbené pokojové rostliny hlavně u začínajících či nezkušených pěstitelů, kteří ve své domácnosti chtějí mít něco živého. Říká se, že tato pokojová rostlina je podobně jako tchýnin jazyk nezničitelná a že odolává i amatérským pěstitelům a jejich chybám.  

Kromě toho, že mluvíme o nenáročné rostlině, mluvíme také o magnetu na peníze. Abyste zvýšili šanci na brzkou movitosti, k jejím kořenům byste měli pár mincí přidat. Když ji pak umístíte na vhodné místo (ideálně na světlé stanoviště na jihovýchod), mince se pak začnou násobit. Teda, říká se to.  

zamiokulkas
Zamiokulkas patří k nejméně náročným rostlinám a pečovat o ni zvládne i začátečník. (foto: 123RF.com)

Znáte rostlinu jménem aukuba? 

Na závěr si zmiňme rostlinu, která je svým názvem spíše neznámá než známá. Její rostlina jménem aukuba. Mluvíme o japonské pokojové rostlině, která má taktéž přinášet do domácnosti peníze a hojnost. Tento druh pokojovky nese také označení “zlatý strom” a kromě hojnosti a peněz má do domácnosti přinést také bezmezné štěstí. 

Aukuba
Rostlina zvaná aukuba nepatří k nejznámějším. (foto: 123RF.com)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 pokojovek, které fungují jako efektivní čističky vzduchu

Chyby při pěstování orchidejí. Pěstitelé, netrapte své rostliny

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Už nevíte, co pít, abyste si pitný režim co nejvíce zpříjemnily? Pak vám doporučujeme vložit do odšťavňovače několik jablek a připravit si nápoj, co vám prospěje ve všech směrech. Proč s jeho výrobou neotálet?
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Párů, kterým se nedaří otěhotnět „přirozeně“ je spousta. Dneska se nepodíváme co je příčinou, ale když už postupujete IVF, tak jak vše zvládnout co nejlépe.
Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.
Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.
Rozchod dvou lidí, kteří se milovali, přátelili a byli spolu rádi, je vždy bolestivý. Často lidé setrvávají v partnerství jen proto, že se bojí kritické situace, kdy druhému řeknou, že chtějí jít dál. Ale být s někým, kdo vám už nic nedává, nemá smysl. Prostě někdy nastává čas se rozejít.
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?
Lewis Hamilton, pilot a mistr světa Formule 1. Hvězda světového formátu, která oslní svou přítomností každou událost. Ale ne pouze on, jeho čtyřnohý přítel, buldok Roscoe, ho dokáže mnohdy zcela zastínit.
Chcete-li být sebevědomé bytosti, které mají vlastní názor a umí asertivně jednat, bude dobré, když se zaměříte na vlastní intuici. Ta lze trénovat na více úrovních. Pokud jste tímto tématem nepolíbení, nezoufejte. Na následujících řádcích si totiž povíme vše podstatné o tom, co má na rozvoj intuice vliv. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi. Co je to intuice a proč se vyplatí jí naslouchat?
Dorty máme spojené hlavně s narozeninami, ale sladký dezert si rády dopřejeme klidně jen tak. Sladká snídaně nebo kávě, malá sladkost z cukrárny přece neuškodí. Tyhle překrásné dorty přímo volají o to nechat se vyfotit, a člověku se do nich nechce ani krájet, jak jsou perfektní. Stejně ale nakonec neodoláte.
Kadeřník Samuel Ryde má netradiční zálibu. Fotí momentky každý den ve stejný čas a to už deset let. Co ho motivovalo k jeho neobvyklému koníčku a jaký v něm vidí význam? Přečtěte si víc!

Výběr článků

Správně sestavená kuchyň je rájem pro každého kuchtíka, protože ušetří spoustu času, ale i kroků. Ovšem takové plánování kuchyně není vůbec jednoduché. Od čeho byste se měli odrazit? Jak sestavit kuchyň tak, aby dávala smysl?
Víte, kolik času denně strávíte na sociálních sítích? Ne? My vám to povíme. Je to něco málo přes dvě hodiny. Ano, je tomu skutečně tak. Dvě hodiny denně neděláte nic jiného, než že sledujete, co se kde šustne. Přitom byste ty dvě hodiny mohli trávit něčím mnohem užitečnějším. Ke všemu, když v nás sociální sítě vzbuzují ne zrovna pozitivní náladu.
Mezi poruchy příjmu potravy rozhodně nepatří jenom bulimie nebo anorexie. O nemoci zvané orthorexia nervosa jste možná ještě neslyšeli. Jde o skutečnou posedlost zdravým stravováním. Co všechno s sebou tato nemoc přináší?

Nepřehlédněte

Kašle a smrká kdekdo. Nachlazení a podzimní virózy se rychle šíří. Navíc opět začínají růst čísla nakažených koronavirem a na dveře klepe pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas pořádně posílit obranyschopnost! Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který naboostuje vaši imunitu.
Takzvané koitální sblížení představuje zajímavou techniku, která může ještě vylepšit vaše sexuální zážitky. Setkat se lze také s názvem koitální vyrovnávání, tento termín je označován také zkratkou CAT z anglického coital alignment technique.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek