Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Pokojové rostliny, které přinesou do domu peníze a hojnost

Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
pokojovky
Tyhle holky zvládnou každou (ne)péči. (foto: 123RF)

01. 04. 2021

I když to možná zní trochu banálně, ale proč to nezkusit? Minimálně pokojové rostliny přinesou do interiéru pozitivní energii, která bude mít vliv i na naše celkové fungování a životní kroky. 

Tlustice je stromem peněz 

Pokud jste se se sousedy bavili o rostlinách, které mají přinášet do domu štěstí, peníze a hojnost, možná došlo i na tlustici, kterou vám vaši známí velmi doporučovali. Právě tato pokojová rostlina je totiž označována za strom peněz. Tlustici se také jinak říká rostlina peněz, dolarový strom nebo rostlina štěstí.  

Své pojmenování nezískala tím, že plodí dolarové bankovky, ale tím, že její listy připomínají mince. Čím jsou větší a silnější, tím víc peněz by měla do domácnosti přitahovat. Vsadíte na ni a zkusíte ji pěstovat ve své domácnosti? 

tlustice pokojové rostliny
Tlustice je nenáročnou pokojovkou, která vnese do domácnosti peníze i štěstí. (foto: 123RF.com)

Bambus je také ztělesněním peněz a růstu 

Vedle tlustice najdeme také bambus, který má podobnou funkci. Má být zase ztělesněním zdraví, růstu a také peněz. Říká se, že čím rychleji rostou bambusové výhonky, tím rychleji se zvyšuje prosperita ve vaší domácnosti.  

Jeho pěstování navíc není nijak těžké či složité. Lze ho pěstovat ve vodě, také klasicky v květináči. Nejlépe se mu daří v místnostech, kde neklesá teplota pod deset stupňů Celsia a kde není průvan či kde neproudí studený vzduch.  

bambus
Bambus bude exotickou součástí vaší domácnosti. (foto: 123RF.com)

Máta přiláká zákazníky do obchodu 

Bylinka jménem máta patří dnes k velmi využívaným. Důvodem toho jsou její léčivé účinky. Nejen, že umí člověka uklidnit, ale také zamává se žaludečními problémy. Dříve se však věřilo, že právě máta stojí za vysokou návštěvností obchodů. Máta prý dokáže přilákat zákazníky do obchodu. I proto ji v minulosti prodávající měli na pultu vedle kasy nebo zdobila jejich zádveří.  

Opět mluvíme o rostlině, která není náročná na pěstování. Ke svému spokojenému životu potřebuje stejně jako většina jiných bylinek především teplo a světlo, samozřejmě pravidelnou mírnou zálivku.  

máta pokojové rostliny
Máta také uleví od mnoha zdravotních neduhů. (foto: 123RF.com)

Díky kapradině se vám otevřou poklady světa 

Mezi pokojové rostliny přinášející štěstí, hojnost a peníze do domu, patří také kapradina. Mluvíme o rostlině, jejíž listy produkují kyslík, a tedy oživují domácnost v pravém slova smyslu. Navíc mají do domova vnést harmonii. Co se týče ony zmiňované hojnosti, říká se, že ten, kdo vlastní kapradinu a pěstuje ji doma, odhalí veškerá tajemství a poklady světa.  

K TÉMATU  Černá nebo zlatá? Nebojte se kuchyňských barevných baterií!

Jestli je tomu skutečně tak, na to musíte přijít sami. Koupí kapradiny však v žádném případě neprohloupíte, protože se jedná o krásnou a nenáročnou rostlinu patřící i do moderních domácností.  

kapradiny
Kapradiny mohou růst i ve vaší domácnosti, nejen v přírodě. (foto: 123RF.com)

Zamiokulkas jako magnet na peníze 

Zamiokulkas neboli zkráceně zazík patří mezi oblíbené pokojové rostliny hlavně u začínajících či nezkušených pěstitelů, kteří ve své domácnosti chtějí mít něco živého. Říká se, že tato pokojová rostlina je podobně jako tchýnin jazyk nezničitelná a že odolává i amatérským pěstitelům a jejich chybám.  

Kromě toho, že mluvíme o nenáročné rostlině, mluvíme také o magnetu na peníze. Abyste zvýšili šanci na brzkou movitosti, k jejím kořenům byste měli pár mincí přidat. Když ji pak umístíte na vhodné místo (ideálně na světlé stanoviště na jihovýchod), mince se pak začnou násobit. Teda, říká se to.  

zamiokulkas
Zamiokulkas patří k nejméně náročným rostlinám a pečovat o ni zvládne i začátečník. (foto: 123RF.com)

Znáte rostlinu jménem aukuba? 

Na závěr si zmiňme rostlinu, která je svým názvem spíše neznámá než známá. Její rostlina jménem aukuba. Mluvíme o japonské pokojové rostlině, která má taktéž přinášet do domácnosti peníze a hojnost. Tento druh pokojovky nese také označení “zlatý strom” a kromě hojnosti a peněz má do domácnosti přinést také bezmezné štěstí. 

Aukuba
Rostlina zvaná aukuba nepatří k nejznámějším. (foto: 123RF.com)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 pokojovek, které fungují jako efektivní čističky vzduchu

Chyby při pěstování orchidejí. Pěstitelé, netrapte své rostliny

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
Kuchyň, či přesněji její jídelní část, je ideálním prostorem pro každodenní setkávání celé rodiny. Proto je důležité, aby tento prostor působil příjemně. Zároveň byste se však měli zaměřit také na jeho praktičnost, aby každý z členů měl dostatek prostoru, případně byl stůl vhodný pro konání různých oslav a posezení s přáteli. U stolu by také neměly chybět kvalitní židle, díky kterým budete mít pohodlí.
Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Už odmalička nám rodiče vštěpovali, jak důležitá je osobní hygiena. Díky dobré výchově jsme se tak naučili, že si musíme pravidelně čistit zuby, aby se nám nekazily, že se musíme pravidelně mýt, abychom byli čistí, hezky vypadali a nezapáchali. A když se jednoho dne objevila influencerka Aella, která bez ostychu přiznala, že se ročně vykoupe jen 37x, vzbudila s tím velké a opravdu šokující pozdvižení. Čím se obhajuje a je ve skutečnosti opravdu taková čunča, jak se zdá?

Nepřehlédněte

Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?
To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek