Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Kratom v alternativní medicíně: Jeho potenciální využití v holistickém léčení a wellness

Kratom (Mitragyna speciosa) je tropický stálezelený strom z čeledi kávovníkovitých. Pochází z Thajska, Myanmaru, Malajsie a dalších jihoasijských zemí. Jaké má použití v holistickém léčení a wellness?

19. 05. 2023

Jaké účinky má kratom?

V nízkých dávkách působí kratom jako stimulant. Lidé, kteří užívali nízké dávky, obecně uvádějí, že mají více energie, jsou ostražitější a cítí se více otevřeně. Ve vyšších dávkách byl kratom popsán jako sedativum, vyvolávající euforické účinky a otupující emoce a pocity. Hlavními účinnými látkami kratomu jsou alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Existují důkazy, že tyto alkaloidy mohou mít analgetické (zmírňující bolest), protizánětlivé nebo svalově relaxační účinky. Z tohoto důvodu se kratom často používá ke zmírnění příznaků fibromyalgie.

Použití kratomu je běžné ve venkovských oblastech jihovýchodní Asie. Mezi jeho léčebné aplikace patří léčba horečky, průjmu, bolesti a ran. Kromě toho je společensky přijatelné, aby mužští pracovníci používali kratom ke zvýšení fyzické odolnosti a zmírnění stresu. V západních zemích byl kratom představen jako bylinný lék na chronickou bolest a následně se také stal známým jako alternativní léčba při odvykání látek.

Kratom a holistická léčba

Léčba fyzické bolesti je nejčastějším účelem konzumace listů Kratom. Lidé s chronickou bolestí si uvědomují, jak těžké může být zvládat každodenní aktivity a zároveň být ve značné fyzické nepohodě. Díky kratomu se bolestí zbavíte.

Popularita Kratomu raketově vzrostla, protože veřejnost byla informována o jeho zdravotních přínosech. Zatímco jiní hledají nejlepší kratom pro relaxaci, někteří se snaží pochopit vztah mezi kratomem a cukrovkou. Mezi běžné příznaky patří úzkost a vysoký krevní tlak. Glukóza se uvolňuje do krevního oběhu játry, když jste ve stresu. Přebytek glukózy ve vaší krvi tam prostě zůstává, protože už máte cukrovku, takže jste náchylnější k hypertenzi. Krevní tlak můžete snížit užíváním kratomových tablet, které snižují úzkost. Na www.kratomuj.cz si jistě vyberete.

Kratom a wellness

Různé alkaloidy v Kratomu se týkají souboru souvisejících terapeutických účinků; tím uklidníte své nervy a podpoříte pozitivnější náladu. Díky uklidňujícím účinkům se dá použít i ve wellness. Lze jej použít jako formu relaxace. Je doporučován jako přírodní lék proti únavovému syndromu. Užívat jej můžete ve formě čaje či jako kapsle, atd.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ve velkých městech je denně potkáváte. Mají kasičky, často prodávají drobné předměty, klíčenky, plyšáky, odznaky. A žádají vás o příspěvek na invalidní vozík pro malou holčičku, nemocné pejsky, nevyléčitelné děti a mnoho dalšího. Jak si ověřit, že opravdu přispíváme tam, kde je to potřeba?
Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.
Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
Už odmalička nám rodiče vštěpovali, jak důležitá je osobní hygiena. Díky dobré výchově jsme se tak naučili, že si musíme pravidelně čistit zuby, aby se nám nekazily, že se musíme pravidelně mýt, abychom byli čistí, hezky vypadali a nezapáchali. A když se jednoho dne objevila influencerka Aella, která bez ostychu přiznala, že se ročně vykoupe jen 37x, vzbudila s tím velké a opravdu šokující pozdvižení. Čím se obhajuje a je ve skutečnosti opravdu taková čunča, jak se zdá?
Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Kvalitní spánek je nepostradatelnou součástí našeho života. Když ale koukneme na současná čísla, je až k neuvěření, kolik lidí trápí problémy se spánkem. S přechodnou nespavostí si tělo dokáže poměrně dobře poradit, ovšem pokud dlouhodobě nemůžete usnout anebo se často probouzíte uprostřed noci, nastává problém, který si v zájmu vašeho zdraví žádá urychlené řešení. Jak si s tím šikovně poradit?
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.

Nepřehlédněte

Sledujete nejnovější módní trendy, nebo vás absolutně nezajímá, co je zrovna IN nebo OUT? V průběhu času se trendy mění a co bylo módním faux pas před deseti lety, dnes může být šik. Anebo naopak. Existuje však pár módních jevů, které lze za trapas považovat v každé době.
Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek