Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Meghan Markle: Proč je trnem v oku celé Británii?

Meghan Markle, Vévodkyně ze Sussexu, si během svého partnerství a manželství s princem Harrym dokázala znepřátelit řadu příznivců královské rodiny. Čím je kontroverzní Američanka proti sobě poštvala?
Meghan
Meghan od svého příchodu na královský dvůr neměla klidného spaní.

18. 10. 2022

Pohřeb královny

Přestože britským občanům je Meghan Markle trnem v oku, jakožto člen královské rodiny nemohla na nedávném pohřbu anglické královny Alžběty II. chybět a projevit svou soustrast a podporu milovanému manželovi. V době, kdy královna skonala, se oba nacházeli na anglické půdě. Po zprávě, že královna prožívá své poslední chvilky, se ale na skotský zámek Balmoral vydal pouze samotný princ. Bohužel šanci dát své babičce poslední sbohem nestihnul.

Na zámku se dlouho nezdržel, hned další den ze Skotska zase rychle odcestoval. Jeho krátký pobyt samozřejmě přiživil spekulace a možná dramata, v nichž Meghan opět hraje hlavní roli. I přes velký smutek celého světa neunikla Americká herečka bedlivému sledování, jak je tomu vlastně od chvíle, co se do královské rodiny začlenila. Pod drobnohledem jsou její výroky, chování, ale i móda, se kterou na královském poli nejednou šlápla vedle.

sussex
Od svého příchodu na královskou půdu je Meghan pod drobnohledem.

Kontroverzní rozhovor

Jen několik málo dnů před královninou smrtí Meghan poskytla magazínu The Cut vysoce kontroverzní rozhovor. Vyzdvihla při něm hned několik nesouhlasných bodů, které po ní byly za dobu jejího (krátkého) působení na anglickém dvoře vyžadované.

Předně se jí nelíbila nutnost odevzdání fotografií jejích dětí britským médiím, kterým se přezdívá Royal Rota, navzdory napjatým vztahům s britským bulvárem. Bylo jí proti srsti dát fotky svých potomků lidem, kteří se o nich hanlivě vyjadřují ještě předtím, než je uvidí její milovaní. Na to konto dodala, že se s Harrym nejspíš vrátí na sociální sítě, odkud se v březnu roku 2020 úplně stáhli. Účet @sussexroyal je od té doby neaktivní. Důvodem byla i šikana směrem k Meghan.

Američanka je zároveň přesvědčená, že Archie a Lilibet jsou v její domovině spíš v bezpečí než v Británii. Jakožto silný a řádný rodič má na srdci především jejich dobro a soukromí, které neustálé fotografování a natáčení pouze narušuje.

K TÉMATU  Úžasné vlasové proměny. Zářivé odstíny a bláznivé barevné kombinace
royals
Soukromí dětí je pro Meghan velmi důležité.

Meghan se také rozpovídala o jejich sledovaném přesunu do Spojených Států, jak vybírali oblast a dům pro budoucí život jejich rodiny. Při interview připustila, že dům byl nad jejich poměry, nicméně i přesto udělali vše, co bylo v jejich silách, aby ho získali. Tím vše evidentně myslí spolupráce s Netflixem a Spotify, které jim vynesly miliardy.

Konkrétní členy královské rodiny Meghan Markle během rozhovoru neuvedla, přesto ono ožehavé téma viselo neustále ve vzduchu.

Proč je Meghan negativně vnímána

Bývalá americká herečka je jedno velké horké téma, a to i v dobách opředených Alžbětinou smrtí. Život v britské královské rodině nebude jen sladký, nicméně faktem zůstává, že Meghan měla od prvopočátků svou vlastní hlavu a divoká povaha Prince Harryho si s jejím rebelským přístupem bezvadně notuje. Rozhovor s The Cut zároveň nebyl zdaleka jediným rozhovorem, který rozdmýchal vášně lidu. Jistě si vzpomínáte na jejich loňské hostování u Oprah Winfrey.

bulvár
Britská média Meghan nikdy neměla příliš v lásce.

Rozhovor s Oprah Winfrey

Tehdy Harry s Meghan šokovali nejen samotnou Oprah, ale celý svět. Královskou rodinu obvinili ze selhání při jejich ochraně, a to jak finanční, tak i té emoční (vše se navíc odehrávalo v době, kdy Princ Philip prožíval své poslední týdny). To ale nebyla jediná rána. Vévodkyně ze Sussexu se rozpovídala o svém mentálním zdraví a sebevražedných úmyslech v dobách pobývání u dvora. Pár se svěřil, že na ně byly často mířené rasistické komentáře. Jedním z nejhrůznějších byl ten, který vedl spekulace o barvě pleti jejich tehdy budoucího potomka (i z toho důvodu nechtěla fotky svých dětí předávat britským médiím).

Ožehavé téma je též vztah s Harryho otcem, nynějším králem Karlem III. Přestože tehdejší Princ projevil své budoucí snaše náklonnost (odvedl ji k oltáři), po rozvázání královských vazeb je to i mezi nimi velmi vypjaté.

K TÉMATU  Co od svatby Harry a Meghan stihli natropit? Největší kauzy
svatba
Byla to pohádková svatba, ale po ní začal horor.

Královský personál se mnohdy nechal slyšet, že má manželka Prince Harryho panovačné manýry hodné primadony. I toto téma v rozhovoru s Oprah nechybělo. Manželé všechna obvinění popřeli, a dokonce opět obvinili královskou rodinu, že se tyto falešné výroky nesnažila popřít a napravit, že se za ně nepostavila.

Jedním z dalších faktorů, proč je u Britů neoblíbená, je její původ. Nejenže je Američanka, která se přivdala do anglického dvora, ale ještě má černošské předky. Tato kombinace je zcela pochopitelně velkou nevolí celé rodiny. Ani její dávná kariéra hollywoodské herečky není pro Brity plusovým bodem. Ne všechny její filmové scény totiž byly zcela na pohled decentní. Její silný hlas a boj za ženská práva už je jen pomyslnou tečkou.

royals
Meghan nikdy nechtěla jen stát a mlčet.

Kdo je tady oběť?

Sečteno podtrženo, při pohledu do zpětného zrcátka to vypadá, že od chvíle, co nožka Meghan Markle vkročila na britskou půdu, je obětí královské šikany. Pro svoji minulost, svoji barvu pleti i názory. V Americe, daleko od všeho, jim možná opravdu bude lépe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Královna Alžběta II. a 13 největších zajímavostí z jejího života

Co od svatby Harry a Meghan stihli natropit? Největší kauzy

Zdroje článku:
www.royal.uk, www.goodhousekeeping.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!
Rádi byste si s partnerem, rodinou či přáteli pronajali byt, ale máte s hledáním bytu buď špatné zkušenosti, nebo jde dokonce o vaši vůbec první zkušenost? Máme pro vás několik tipů, jak vhodný byt bezpečně najít.
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Výběrem svatebních šatů stráví mnoho nevěst i několik týdnů. Patříte k těm, které se nemohou rozhodnout? Nechte se inspirovat módními trendy roku 2022 a možná najdete, co hledáte.
Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  
Znáte to taky? Je pracovní den, na seznamu máte jeden milník za druhým a prokousáváte se úkoly. Jenže…nestíháte. Nestíháte vyzvednout děti ze školy, nestíháte si zacvičit, nestíháte šéfovi dodat materiály, které jste mu slíbila už minulý týden… A už vůbec nestíháte jíst. Co kdybychom vám ale řekli, že zdravé, chutné a vyvážené jídlo si můžete dopřát kdykoliv a kdekoliv?

Nepřehlédněte

Sladkou chuť miluje většina z nás už odmalička. Ostatně kdo by neměl rád chutné bonbónky, dortíčky nebo třeba sušenky. Ale upřímně – cukr je jed, a přestože nám chutná, ve finále nám škodí. A představa, že se za pár let budeme bahnit v obezitě, trpět srdečním onemocněním nebo si píchat inzulín, není zrovna lahoda. O důvod víc, proč si navyknout na život bez cukru. Jenže, jak na to?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek