Úterý , 29. 11. 2022

Zina

Meghan Markle: Proč je trnem v oku celé Británii?

Meghan Markle, Vévodkyně ze Sussexu, si během svého partnerství a manželství s princem Harrym dokázala znepřátelit řadu příznivců královské rodiny. Čím je kontroverzní Američanka proti sobě poštvala?
Meghan
Meghan od svého příchodu na královský dvůr neměla klidného spaní.

18. 10. 2022

Pohřeb královny

Přestože britským občanům je Meghan Markle trnem v oku, jakožto člen královské rodiny nemohla na nedávném pohřbu anglické královny Alžběty II. chybět a projevit svou soustrast a podporu milovanému manželovi. V době, kdy královna skonala, se oba nacházeli na anglické půdě. Po zprávě, že královna prožívá své poslední chvilky, se ale na skotský zámek Balmoral vydal pouze samotný princ. Bohužel šanci dát své babičce poslední sbohem nestihnul.

Na zámku se dlouho nezdržel, hned další den ze Skotska zase rychle odcestoval. Jeho krátký pobyt samozřejmě přiživil spekulace a možná dramata, v nichž Meghan opět hraje hlavní roli. I přes velký smutek celého světa neunikla Americká herečka bedlivému sledování, jak je tomu vlastně od chvíle, co se do královské rodiny začlenila. Pod drobnohledem jsou její výroky, chování, ale i móda, se kterou na královském poli nejednou šlápla vedle.

sussex
Od svého příchodu na královskou půdu je Meghan pod drobnohledem.

Kontroverzní rozhovor

Jen několik málo dnů před královninou smrtí Meghan poskytla magazínu The Cut vysoce kontroverzní rozhovor. Vyzdvihla při něm hned několik nesouhlasných bodů, které po ní byly za dobu jejího (krátkého) působení na anglickém dvoře vyžadované.

Předně se jí nelíbila nutnost odevzdání fotografií jejích dětí britským médiím, kterým se přezdívá Royal Rota, navzdory napjatým vztahům s britským bulvárem. Bylo jí proti srsti dát fotky svých potomků lidem, kteří se o nich hanlivě vyjadřují ještě předtím, než je uvidí její milovaní. Na to konto dodala, že se s Harrym nejspíš vrátí na sociální sítě, odkud se v březnu roku 2020 úplně stáhli. Účet @sussexroyal je od té doby neaktivní. Důvodem byla i šikana směrem k Meghan.

Američanka je zároveň přesvědčená, že Archie a Lilibet jsou v její domovině spíš v bezpečí než v Británii. Jakožto silný a řádný rodič má na srdci především jejich dobro a soukromí, které neustálé fotografování a natáčení pouze narušuje.

K TÉMATU  Minisérie Guru, sexuální násilí schované za terapii
royals
Soukromí dětí je pro Meghan velmi důležité.

Meghan se také rozpovídala o jejich sledovaném přesunu do Spojených Států, jak vybírali oblast a dům pro budoucí život jejich rodiny. Při interview připustila, že dům byl nad jejich poměry, nicméně i přesto udělali vše, co bylo v jejich silách, aby ho získali. Tím vše evidentně myslí spolupráce s Netflixem a Spotify, které jim vynesly miliardy.

Konkrétní členy královské rodiny Meghan Markle během rozhovoru neuvedla, přesto ono ožehavé téma viselo neustále ve vzduchu.

Proč je Meghan negativně vnímána

Bývalá americká herečka je jedno velké horké téma, a to i v dobách opředených Alžbětinou smrtí. Život v britské královské rodině nebude jen sladký, nicméně faktem zůstává, že Meghan měla od prvopočátků svou vlastní hlavu a divoká povaha Prince Harryho si s jejím rebelským přístupem bezvadně notuje. Rozhovor s The Cut zároveň nebyl zdaleka jediným rozhovorem, který rozdmýchal vášně lidu. Jistě si vzpomínáte na jejich loňské hostování u Oprah Winfrey.

bulvár
Britská média Meghan nikdy neměla příliš v lásce.

Rozhovor s Oprah Winfrey

Tehdy Harry s Meghan šokovali nejen samotnou Oprah, ale celý svět. Královskou rodinu obvinili ze selhání při jejich ochraně, a to jak finanční, tak i té emoční (vše se navíc odehrávalo v době, kdy Princ Philip prožíval své poslední týdny). To ale nebyla jediná rána. Vévodkyně ze Sussexu se rozpovídala o svém mentálním zdraví a sebevražedných úmyslech v dobách pobývání u dvora. Pár se svěřil, že na ně byly často mířené rasistické komentáře. Jedním z nejhrůznějších byl ten, který vedl spekulace o barvě pleti jejich tehdy budoucího potomka (i z toho důvodu nechtěla fotky svých dětí předávat britským médiím).

Ožehavé téma je též vztah s Harryho otcem, nynějším králem Karlem III. Přestože tehdejší Princ projevil své budoucí snaše náklonnost (odvedl ji k oltáři), po rozvázání královských vazeb je to i mezi nimi velmi vypjaté.

K TÉMATU  Karel Gott: Obklopen ženami, obdivován milenkami a uctíván dcerami
svatba
Byla to pohádková svatba, ale po ní začal horor.

Královský personál se mnohdy nechal slyšet, že má manželka Prince Harryho panovačné manýry hodné primadony. I toto téma v rozhovoru s Oprah nechybělo. Manželé všechna obvinění popřeli, a dokonce opět obvinili královskou rodinu, že se tyto falešné výroky nesnažila popřít a napravit, že se za ně nepostavila.

Jedním z dalších faktorů, proč je u Britů neoblíbená, je její původ. Nejenže je Američanka, která se přivdala do anglického dvora, ale ještě má černošské předky. Tato kombinace je zcela pochopitelně velkou nevolí celé rodiny. Ani její dávná kariéra hollywoodské herečky není pro Brity plusovým bodem. Ne všechny její filmové scény totiž byly zcela na pohled decentní. Její silný hlas a boj za ženská práva už je jen pomyslnou tečkou.

royals
Meghan nikdy nechtěla jen stát a mlčet.

Kdo je tady oběť?

Sečteno podtrženo, při pohledu do zpětného zrcátka to vypadá, že od chvíle, co nožka Meghan Markle vkročila na britskou půdu, je obětí královské šikany. Pro svoji minulost, svoji barvu pleti i názory. V Americe, daleko od všeho, jim možná opravdu bude lépe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Královna Alžběta II. a 13 největších zajímavostí z jejího života

Co od svatby Harry a Meghan stihli natropit? Největší kauzy

Zdroje článku:
www.royal.uk, www.goodhousekeeping.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.
Chceme-li být i v letošní letní sezóně trendy, bude to chtít i stylové boty. Ty by však neměly být pouze vysoce módní, ale také pohodlné. Na následujících řádcích se dozvíte, podle čeho letní boty vybírat, aby byl váš outfit dokonalost sama. Čtěte a inspirujte se s námi!
Znáte rýmovník? Pravděpodobně ano. Jedná se o bylinku, kterou velmi často pěstujeme na svých okenních parapetech. Pěstitelé mnohdy nevědí, co si s ní počít, protože roste tak rychle, že nestíháme ani mrknout okem. Rýmovník však využijete. Dá se z něj připravit med, sirup nebo také mastička. A jelikož se jedná o zdraví prospěšnou bylinku, je načase pustit se do výroby jednotlivých produktů.
Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.
Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
V dnešní moderní době jsme až zahlceni spoustou nových vychytávek. To se týká oi spotřebičů a pomocníků do domácnosti. V obchodech najdete zboží jakéhokoliv druhu a někdy se vám dokonce podaří narazit na poněkud podivná zařízení, jejichž účel je třeba ještě uhodnout. Přiznejme si, že někde mezi touto hojností zaujal své místo parní čistič.

Nepřehlédněte

Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek