Pondělí , 27. 05. 2024

Valdemar

Meghan Markle: Proč je trnem v oku celé Británii?

Meghan Markle, Vévodkyně ze Sussexu, si během svého partnerství a manželství s princem Harrym dokázala znepřátelit řadu příznivců královské rodiny. Čím je kontroverzní Američanka proti sobě poštvala?
Meghan
Meghan od svého příchodu na královský dvůr neměla klidného spaní.

18. 10. 2022

Pohřeb královny

Přestože britským občanům je Meghan Markle trnem v oku, jakožto člen královské rodiny nemohla na nedávném pohřbu anglické královny Alžběty II. chybět a projevit svou soustrast a podporu milovanému manželovi. V době, kdy královna skonala, se oba nacházeli na anglické půdě. Po zprávě, že královna prožívá své poslední chvilky, se ale na skotský zámek Balmoral vydal pouze samotný princ. Bohužel šanci dát své babičce poslední sbohem nestihnul.

Na zámku se dlouho nezdržel, hned další den ze Skotska zase rychle odcestoval. Jeho krátký pobyt samozřejmě přiživil spekulace a možná dramata, v nichž Meghan opět hraje hlavní roli. I přes velký smutek celého světa neunikla Americká herečka bedlivému sledování, jak je tomu vlastně od chvíle, co se do královské rodiny začlenila. Pod drobnohledem jsou její výroky, chování, ale i móda, se kterou na královském poli nejednou šlápla vedle.

sussex
Od svého příchodu na královskou půdu je Meghan pod drobnohledem.

Kontroverzní rozhovor

Jen několik málo dnů před královninou smrtí Meghan poskytla magazínu The Cut vysoce kontroverzní rozhovor. Vyzdvihla při něm hned několik nesouhlasných bodů, které po ní byly za dobu jejího (krátkého) působení na anglickém dvoře vyžadované.

Předně se jí nelíbila nutnost odevzdání fotografií jejích dětí britským médiím, kterým se přezdívá Royal Rota, navzdory napjatým vztahům s britským bulvárem. Bylo jí proti srsti dát fotky svých potomků lidem, kteří se o nich hanlivě vyjadřují ještě předtím, než je uvidí její milovaní. Na to konto dodala, že se s Harrym nejspíš vrátí na sociální sítě, odkud se v březnu roku 2020 úplně stáhli. Účet @sussexroyal je od té doby neaktivní. Důvodem byla i šikana směrem k Meghan.

Američanka je zároveň přesvědčená, že Archie a Lilibet jsou v její domovině spíš v bezpečí než v Británii. Jakožto silný a řádný rodič má na srdci především jejich dobro a soukromí, které neustálé fotografování a natáčení pouze narušuje.

K TÉMATU  Superstar 2021 válcuje sledovanost! Na co se letos těšit?
royals
Soukromí dětí je pro Meghan velmi důležité.

Meghan se také rozpovídala o jejich sledovaném přesunu do Spojených Států, jak vybírali oblast a dům pro budoucí život jejich rodiny. Při interview připustila, že dům byl nad jejich poměry, nicméně i přesto udělali vše, co bylo v jejich silách, aby ho získali. Tím vše evidentně myslí spolupráce s Netflixem a Spotify, které jim vynesly miliardy.

Konkrétní členy královské rodiny Meghan Markle během rozhovoru neuvedla, přesto ono ožehavé téma viselo neustále ve vzduchu.

Proč je Meghan negativně vnímána

Bývalá americká herečka je jedno velké horké téma, a to i v dobách opředených Alžbětinou smrtí. Život v britské královské rodině nebude jen sladký, nicméně faktem zůstává, že Meghan měla od prvopočátků svou vlastní hlavu a divoká povaha Prince Harryho si s jejím rebelským přístupem bezvadně notuje. Rozhovor s The Cut zároveň nebyl zdaleka jediným rozhovorem, který rozdmýchal vášně lidu. Jistě si vzpomínáte na jejich loňské hostování u Oprah Winfrey.

bulvár
Britská média Meghan nikdy neměla příliš v lásce.

Rozhovor s Oprah Winfrey

Tehdy Harry s Meghan šokovali nejen samotnou Oprah, ale celý svět. Královskou rodinu obvinili ze selhání při jejich ochraně, a to jak finanční, tak i té emoční (vše se navíc odehrávalo v době, kdy Princ Philip prožíval své poslední týdny). To ale nebyla jediná rána. Vévodkyně ze Sussexu se rozpovídala o svém mentálním zdraví a sebevražedných úmyslech v dobách pobývání u dvora. Pár se svěřil, že na ně byly často mířené rasistické komentáře. Jedním z nejhrůznějších byl ten, který vedl spekulace o barvě pleti jejich tehdy budoucího potomka (i z toho důvodu nechtěla fotky svých dětí předávat britským médiím).

Ožehavé téma je též vztah s Harryho otcem, nynějším králem Karlem III. Přestože tehdejší Princ projevil své budoucí snaše náklonnost (odvedl ji k oltáři), po rozvázání královských vazeb je to i mezi nimi velmi vypjaté.

K TÉMATU  Britská princezna Kate bojuje s rakovinou
svatba
Byla to pohádková svatba, ale po ní začal horor.

Královský personál se mnohdy nechal slyšet, že má manželka Prince Harryho panovačné manýry hodné primadony. I toto téma v rozhovoru s Oprah nechybělo. Manželé všechna obvinění popřeli, a dokonce opět obvinili královskou rodinu, že se tyto falešné výroky nesnažila popřít a napravit, že se za ně nepostavila.

Jedním z dalších faktorů, proč je u Britů neoblíbená, je její původ. Nejenže je Američanka, která se přivdala do anglického dvora, ale ještě má černošské předky. Tato kombinace je zcela pochopitelně velkou nevolí celé rodiny. Ani její dávná kariéra hollywoodské herečky není pro Brity plusovým bodem. Ne všechny její filmové scény totiž byly zcela na pohled decentní. Její silný hlas a boj za ženská práva už je jen pomyslnou tečkou.

royals
Meghan nikdy nechtěla jen stát a mlčet.

Kdo je tady oběť?

Sečteno podtrženo, při pohledu do zpětného zrcátka to vypadá, že od chvíle, co nožka Meghan Markle vkročila na britskou půdu, je obětí královské šikany. Pro svoji minulost, svoji barvu pleti i názory. V Americe, daleko od všeho, jim možná opravdu bude lépe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Královna Alžběta II. a 13 největších zajímavostí z jejího života

Co od svatby Harry a Meghan stihli natropit? Největší kauzy

Zdroje článku:
www.royal.uk, www.goodhousekeeping.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Začít žít zdravěji - cíl, který si stanovila celá spousta z nás po zjištění, že jsme během doby covidové v průměru přibrali sedm kilogramů. Do svého jídelníčku proto přidáváme vícero zeleniny, hodně ovoce, naopak omezujeme sladkosti a snažíme se vyhnout se smaženému. Když už olej, tak pouze ten olivový, který je mnohými nutričními specialisty schválený. Mimochodem, věděli jste, že by se měl pít na lačný žaludek?
Pojem alternativní bydlení nemusí znamenat nepohodlí a nečistotu. Hlavní je mít k dispozici pozemek, a skutečně příjemný domov se pak dá vytvořit v přepravním kontejneru, lesní chalupě nebo mobilheimu. Záleží na způsobu provedení. Tyhle ukázky vás přesvědčí, že alespoň jako letní chalupu je co závidět. I v malém prostoru se dají vykouzlit divy. Nevěříte?
Je vám více než padesát a dostala jste výpověď. Začnete registrací na pracovním úřadě a budete pokračovat hledáním nové práce. Čím máte vyšší kvalifikaci, tím je to složitější. Přemýšlíte, zda setrvat ve svém oboru nebo vykročit úplně novým směrem? Třeba si splnit sny. Možná vám to připadá riskantní. Ale proč to nezkusit?
Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?
Víte, kolik tekutin by měl denně vypít pes a kolik kočka? A jak včas rozpoznáte dehydratované zvíře, kterému jde o život? Naučíme vás to. A poradíme také optimální domácí podmínky, za které vám chlupáč poděkuje!
Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.
Prostředek proti lupům, lék na houbové plísně na nohách, prací zlepšovák hodně znečistěného oblečení nebo šikovná dezinfekce rukou? Tohle všechno je ústní voda, která svede zázraky i tam, kde by to asi nikdo nečekal!
Jsou krásní, slavní a bohatí a díky jejich neúnavné píli ve svém oboru mají tolik peněz, že si mohou dovolit koupit doslova cokoli. Jednou z velmi oblíbených investic jsou luxusní rezidence na těch nejprestižnějších adresách.
Dnes je ten správný den se rozhodnout, s kým chcete trávit svůj drahocenný čas, a komu ho naopak nedávat! Dejte na svůj vnitřní hlas.
Znáte to taky? Je pracovní den, na seznamu máte jeden milník za druhým a prokousáváte se úkoly. Jenže…nestíháte. Nestíháte vyzvednout děti ze školy, nestíháte si zacvičit, nestíháte šéfovi dodat materiály, které jste mu slíbila už minulý týden… A už vůbec nestíháte jíst. Co kdybychom vám ale řekli, že zdravé, chutné a vyvážené jídlo si můžete dopřát kdykoliv a kdekoliv?
Roztomilé překvapení se skrývá pod peřinou. Není to krása, takhle si lebedit? Bezstarostný spánek chlupatých mazlíčků úplně vybízí k podobnému odpočinku. Tady se navíc jedná o takzvaný synchronizovaný spánek. Jak je vidět, účastníci si navzájem vůbec nepřekáží.
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.

Výběr článků

Kovové skulptury najdeme všude po světě jako variantu sochařství. Co myslíte, zdobí tahle díla veřejné i zahradní prostory nebo jsou nevkusné a překážejí?
Je vám více než padesát a dostala jste výpověď. Začnete registrací na pracovním úřadě a budete pokračovat hledáním nové práce. Čím máte vyšší kvalifikaci, tím je to složitější. Přemýšlíte, zda setrvat ve svém oboru nebo vykročit úplně novým směrem? Třeba si splnit sny. Možná vám to připadá riskantní. Ale proč to nezkusit?
Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.

Nepřehlédněte

Letos jsou tomu 2 roky, co jsem já, jako matka, přišla o svého syna. Vyrovnat se s touto ztrátou není možné. Kvůli cizí chybě přišel o život talentovaný mladý člověk. Vyzkoušela jsem už všechny možné druhy psychické pomoci, ale toto jediné mi pomáhá: otevřeně o tom mluvit.
Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek