Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Kariéra se nenakopne sama, musíte tomu jít naproti

Nový rok je v plném proudu a řada lidí ještě stále pracuje na svých novoročních předsevzetích. Pokud se ta vaše týkají nakopnutí kariéry nebo byznysu obecně, existuje několik tipů či kroků, které je nutné podstoupit pro úspěch stanovených cílů.
kariéra
Nakopnout kariéru je jako uběhnout maraton. (foto: 123RF)

28. 01. 2022

Je skvělé mít nějaký cíl nebo sen, hranice, jež chcete dnes a denně překračovat. Je to dokonce nezbytné pro spokojený život. Jenže většina lidí má v hlavě hotový nepořádek. Nevědí, kam dřív skočit. Mají toho až příliš mnoho, a tak brzy od svých novoročních předsevzetí upouští. Kariéra je systematická práce, nejde to jen tak, když vám zrovna zbyde pět minut volného času. Takže si stanovte priority.

Určete si priority

Co pro vás konkrétně znamená kariérní posun nebo posun v podnikání? Chcete mít větší plat či vydělávat obecně více nebo jenom zlepšit své schopnosti, které ke zmiňovanému zvýšení platu automaticky povedou? Nebo chcete „přesedlat” na jiného koně a změnit své stávající zaměstnání? Podobných možností je víc než dost. Která se vás týká, a která je pro vás ta nejdůležitější? 

Jděte za obzory

Rostoucí a neustále se vyvíjející kariéra. Ať už ji chcete nakopnout jakýmkoli způsobem, měli byste neustále rozšiřovat své obzory. Zaměřte se na svou cestu, ale neignorujte to, co se děje kolem vás. Nikdy nevíte, kdy změníte názor nebo jestli vás nezačne zajímat něco jiného. Když se na tenhle bod vykašlete, klidně se stane, že vám jednoho krásného dne dojdou nápady. Člověk nikdy neví, co všechno se mu jednou může hodit, proto se nebojte a nestraňte se novým věcem, které vás mohou obohatit v různých aspektech vašeho života. 

Nastavte si hranice 

Abyste na své priority nezapomněli, ideálně z nich udělejte pomyslné hranice. Člověk má už od přírody v sobě zakořeněno, že chce své hranice neustále překonávat. A tak priority a cíle jako takové hranice berte. Každé jedno malé posunutí dopředu znamená splnění cíle a také důvod být na sebe pyšný. Když člověk navíc hned uvidí, v čem se prakticky neustále zlepšuje, a že dosahuje na jednu metu za druhou, to už hodně přidá na sebevědomí. Není tajemství, že sebevědomí prosakuje na povrch a funguje do jisté míry jako takový magnet – přitahuje všechny a všechno.

K TÉMATU  Spojte práci se zábavou: staňte se špičkovým event manažerem!

Silné stránky?

Chcete své předsevzetí splnit? Pak byste si měli moc dobře ujasnit své silné stránky. Pokud si jich totiž nebudete vědomi vy sami, jen málokdo na ně přijde za vás. Čili si stoupněte před zrcadlo a zeptejte se sami sebe, v čem jste opravdu dobří, jak se můžete posunout kupředu? V čem máte před ostatními navrch? Neporovnávejte se, ale spíše odhalte své kvality a myslete na ně v každém okamžiku svého života. 

Podobnou celkovou analýzu provádějte opakovaně. Člověk si všechno možná prvně hned neuvědomí, ale naše silné stránky se proměňují vlivem času a postupně se pilují, formují. Analyzujte se tedy častěji. 

Buďte flexibilní

Zejména pokud prahnete v zaměstnání po kariérním posunu, měli byste se naučit být flexibilní. Žádný zaměstnavatel si nezamiluje pracovníka, který bude neustále sledovat hodinky a počítat minuty, které zbývají do jeho odchodu z práce ihned, co vstoupí do své kanceláře. Ukažte se jako pružný jedinec, kterému nevadí sem tam přijít večer do kanceláře nebo odpovídat na e-maily v nočních hodinách. Ale pozor, nezaměňte to s tím, že by vás v kanceláři jen využívali.

Když se člověk nebude upínat až zarputile na svůj původní plán, stane se flexibilním i sám k sobě, snadněji tím udrží krok s neustále se měnícím světem (a že se mění takovou rychlostí, kterou prakticky nikdo nečekal). Díky tomu se také naučíte zachovat klidnou a chladnou hlavu, i když tento um bude chtít trošku času. Schopnost nevybudujete lusknutím prstů, ale pilnou prací na sobě sama vám bude odměnou zářná budoucnost a kariéra.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Novoroční předsevzetí aneb jak se vyhnout selhání?

Kniha nejen pro budoucí podnikatelky? Máme jich pro vás rovnou 5

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Koncem listopadu dorazí na pulty knihkupectví výpravná obrazová monografie Žít – Karel Svoboda. Spletité osudy slavného skladatele v ní jedinečným způsobem zpracoval jeho syn Petr Svoboda, který své vzpomínky doprovodil i desítkami unikátních fotografií. Mnohé z těchto snímků jsou publikovány vůbec poprvé. Kromě Petra Svobody zavzpomíná v knize na geniálního, i když svérázného umělce plejáda dalších osobností, jejichž vtipné, láskyplné, ale i nostalgické historky obraz Karla Svobody dokonale dotvářejí.
Sváteční atmosféra je o víc než jen vánočním stromečku a dárcích. Jak vykouzlit tu pravou vánoční pohodu? Dnešní článek na Dámské Lize přináší osvědčené tipy, které vám pomohou vytvořit nezapomenutelnou atmosféru na Štědrý den. Od kouzelného osvětlení po voňavé lahůdky, zjistěte, co by nemělo chybět ve vašem vánočním repertoáru a jak si užít tento magický čas s rodinou a přáteli.
Letní sezóna odstartovaná a vy již jistě máte plány, ne-li již zaplacené dovolené. Cestovní horečka stoupá, vy se těšíte, nicméně máte před sebou nějaké ty výzvy. A to předně v podobě balení, chystáte-li se cestovat letecky.
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Lady Gaga se nesmazatelně vryla do historie pop music. Diva, která to v životě rozhodně nemá jednoduché, ale i přes všechna příkoří stále posouvá svou uměleckou kariéru dál a dál. Natočila film, získala Oscara, a nikdy se nevzdala svého snu.
Vánoční čas je magickým obdobím plným tepla, radosti a pohody. A jedním z nejlepších způsobů, jak vytvořit tu správnou vánoční atmosféru, je osvětlit svíčky. Voňavé svíčky dokáží proměnit váš domov na místo, kde se budete cítit jako v pohádce. Ale jak vybrat ty pravé voňavé svíčky, které vás nejenom potěší svou vůní, ale také dodají prostoru tu správnou atmosféru? Dnes se podíváme na užitečné tipy a rady, které vám pomohou vybrat ty správné voňavé svíčky pro váš domov.
Čas je to, oč tu běží. Nikdy ho není dost a zvláště v poslední době je každá minuta drahá. Ze dne na den jste se staly na plný úvazek nejen matkami, ale i učitelkami, vychovatelkami a kuchařkami. K tomu všemu musíte zvládnout ještě svoji práci. Pokud se z toho nechcete zbláznit, rozdělte úkoly v rodině a nebojte se ulehčit si práci. Využijte všeho, co doba nabízí, a uvidíte, že bude i teplé jídlo.
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
Celým jménem Jenna Marie Ortega se narodila 27. září 2002 v Kalifornii. Mladé herečce je teprve dvacet let, ale ve světě šoubyznysu se pohybuje už od dětství. Přesto, že již deset let se věnuje herectví, až s natočením televizního seriálu Wednesday, který se stal obrovským hitem, se z ní stala hvězda první kategorie. Za roli získala dokonce nominaci na Zlatý glóbus. Tajemnou Wednesday se ale málem vůbec nestala. Dokázali byste si v této roli ale představit někoho jiného?
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Berete se z velké lásky. Vydrží možná rok, dva, tři. Pak nastane dlouholetá práce, v níž se vztah, který začal adrenalinovou reakcí, musí přerodit do fáze přátelství a spolupráce. Jestliže nezačnete na svém manželství včas tvrdě pracovat, rozpadne se vám pod rukama. Jak se z milenců stanou partneři a přátelé?

Výběr článků

Býti potomkem slavného rodiče nebo rovnou obou rodičů se může jevit jako nelehká pozice. Od takovýchto jedinců se mnohé očekává, ať už zdědění krásy nebo talentu. Někteří se rozhodnou jít ve šlépějích svých rodičů, jiní zvolí o něco jiný směr a další se zase světu popularity snaží co nejvíce vyhnout a žít si svůj život mimo vědomí veřejnosti.
Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
Sex ve vaně je pro mnoho z nás jednou velkou neznámou. Viděly jsme ho ve filmech, možná nám o něm vyprávěla kamarádka, ale většina z nás s milováním ve vaně plné horké vody osobní zkušenost nemá. Láká vás to zkusit?

Nepřehlédněte

Vybíráte mobilní telefon pro dítě? Nejdůležitější je řídit se zdravým rozumem. Dítě v první třídě mít telefon nemusí. Kdy je tedy vhodný čas a co zohlednit při výběru?
Ještě jste neměli příležitost vyzkoušet arganový olej na vlastní kůži, respektive vlasy? Tak to je nejvyšší čas to napravit. Právě teď, když slunce svítí ostošest, vám hřívu ochrání před jeho škodlivými paprsky. Poklad s oříškovou vůní toho ale umí mnohem víc!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek