Úterý , 17. 05. 2022

Přemysl

Kariéra se nenakopne sama, musíte tomu jít naproti

Nový rok je v plném proudu a řada lidí ještě stále pracuje na svých novoročních předsevzetích. Pokud se ta vaše týkají nakopnutí kariéry nebo byznysu obecně, existuje několik tipů či kroků, které je nutné podstoupit pro úspěch stanovených cílů.
kariéra
Nakopnout kariéru je jako uběhnout maraton. (foto: 123RF)

28. 01. 2022

Je skvělé mít nějaký cíl nebo sen, hranice, jež chcete dnes a denně překračovat. Je to dokonce nezbytné pro spokojený život. Jenže většina lidí má v hlavě hotový nepořádek. Nevědí, kam dřív skočit. Mají toho až příliš mnoho, a tak brzy od svých novoročních předsevzetí upouští. Kariéra je systematická práce, nejde to jen tak, když vám zrovna zbyde pět minut volného času. Takže si stanovte priority.

Určete si priority

Co pro vás konkrétně znamená kariérní posun nebo posun v podnikání? Chcete mít větší plat či vydělávat obecně více nebo jenom zlepšit své schopnosti, které ke zmiňovanému zvýšení platu automaticky povedou? Nebo chcete „přesedlat“ na jiného koně a změnit své stávající zaměstnání? Podobných možností je víc než dost. Která se vás týká, a která je pro vás ta nejdůležitější? 

Jděte za obzory

Rostoucí a neustále se vyvíjející kariéra. Ať už ji chcete nakopnout jakýmkoli způsobem, měli byste neustále rozšiřovat své obzory. Zaměřte se na svou cestu, ale neignorujte to, co se děje kolem vás. Nikdy nevíte, kdy změníte názor nebo jestli vás nezačne zajímat něco jiného. Když se na tenhle bod vykašlete, klidně se stane, že vám jednoho krásného dne dojdou nápady. Člověk nikdy neví, co všechno se mu jednou může hodit, proto se nebojte a nestraňte se novým věcem, které vás mohou obohatit v různých aspektech vašeho života. 

Nastavte si hranice 

Abyste na své priority nezapomněli, ideálně z nich udělejte pomyslné hranice. Člověk má už od přírody v sobě zakořeněno, že chce své hranice neustále překonávat. A tak priority a cíle jako takové hranice berte. Každé jedno malé posunutí dopředu znamená splnění cíle a také důvod být na sebe pyšný. Když člověk navíc hned uvidí, v čem se prakticky neustále zlepšuje, a že dosahuje na jednu metu za druhou, to už hodně přidá na sebevědomí. Není tajemství, že sebevědomí prosakuje na povrch a funguje do jisté míry jako takový magnet – přitahuje všechny a všechno.

K TÉMATUBudujete kariéru a zapomínáte na lásku a vztahy. U těchto povolání buďte obezřetní, pokud nechcete zůstat sami

Silné stránky?

Chcete své předsevzetí splnit? Pak byste si měli moc dobře ujasnit své silné stránky. Pokud si jich totiž nebudete vědomi vy sami, jen málokdo na ně přijde za vás. Čili si stoupněte před zrcadlo a zeptejte se sami sebe, v čem jste opravdu dobří, jak se můžete posunout kupředu? V čem máte před ostatními navrch? Neporovnávejte se, ale spíše odhalte své kvality a myslete na ně v každém okamžiku svého života. 

Podobnou celkovou analýzu provádějte opakovaně. Člověk si všechno možná prvně hned neuvědomí, ale naše silné stránky se proměňují vlivem času a postupně se pilují, formují. Analyzujte se tedy častěji. 

Buďte flexibilní

Zejména pokud prahnete v zaměstnání po kariérním posunu, měli byste se naučit být flexibilní. Žádný zaměstnavatel si nezamiluje pracovníka, který bude neustále sledovat hodinky a počítat minuty, které zbývají do jeho odchodu z práce ihned, co vstoupí do své kanceláře. Ukažte se jako pružný jedinec, kterému nevadí sem tam přijít večer do kanceláře nebo odpovídat na e-maily v nočních hodinách. Ale pozor, nezaměňte to s tím, že by vás v kanceláři jen využívali.

Když se člověk nebude upínat až zarputile na svůj původní plán, stane se flexibilním i sám k sobě, snadněji tím udrží krok s neustále se měnícím světem (a že se mění takovou rychlostí, kterou prakticky nikdo nečekal). Díky tomu se také naučíte zachovat klidnou a chladnou hlavu, i když tento um bude chtít trošku času. Schopnost nevybudujete lusknutím prstů, ale pilnou prací na sobě sama vám bude odměnou zářná budoucnost a kariéra.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Novoroční předsevzetí aneb jak se vyhnout selhání?

Kniha nejen pro budoucí podnikatelky? Máme jich pro vás rovnou 5

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pojem alternativní bydlení nemusí znamenat nepohodlí a nečistotu. Hlavní je mít k dispozici pozemek, a skutečně příjemný domov se pak dá vytvořit v přepravním kontejneru, lesní chalupě nebo mobilheimu. Záleží na způsobu provedení. Tyhle ukázky vás přesvědčí, že alespoň jako letní chalupu je co závidět. I v malém prostoru se dají vykouzlit divy. Nevěříte?
Čas je to, oč tu běží. Nikdy ho není dost a zvláště v poslední době je každá minuta drahá. Ze dne na den jste se staly na plný úvazek nejen matkami, ale i učitelkami, vychovatelkami a kuchařkami. K tomu všemu musíte zvládnout ještě svoji práci. Pokud se z toho nechcete zbláznit, rozdělte úkoly v rodině a nebojte se ulehčit si práci. Využijte všeho, co doba nabízí, a uvidíte, že bude i teplé jídlo.
V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.
Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek