Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Kariéra se nenakopne sama, musíte tomu jít naproti

Nový rok je v plném proudu a řada lidí ještě stále pracuje na svých novoročních předsevzetích. Pokud se ta vaše týkají nakopnutí kariéry nebo byznysu obecně, existuje několik tipů či kroků, které je nutné podstoupit pro úspěch stanovených cílů.
kariéra
Nakopnout kariéru je jako uběhnout maraton. (foto: 123RF)

28. 01. 2022

Je skvělé mít nějaký cíl nebo sen, hranice, jež chcete dnes a denně překračovat. Je to dokonce nezbytné pro spokojený život. Jenže většina lidí má v hlavě hotový nepořádek. Nevědí, kam dřív skočit. Mají toho až příliš mnoho, a tak brzy od svých novoročních předsevzetí upouští. Kariéra je systematická práce, nejde to jen tak, když vám zrovna zbyde pět minut volného času. Takže si stanovte priority.

Určete si priority

Co pro vás konkrétně znamená kariérní posun nebo posun v podnikání? Chcete mít větší plat či vydělávat obecně více nebo jenom zlepšit své schopnosti, které ke zmiňovanému zvýšení platu automaticky povedou? Nebo chcete „přesedlat“ na jiného koně a změnit své stávající zaměstnání? Podobných možností je víc než dost. Která se vás týká, a která je pro vás ta nejdůležitější? 

Jděte za obzory

Rostoucí a neustále se vyvíjející kariéra. Ať už ji chcete nakopnout jakýmkoli způsobem, měli byste neustále rozšiřovat své obzory. Zaměřte se na svou cestu, ale neignorujte to, co se děje kolem vás. Nikdy nevíte, kdy změníte názor nebo jestli vás nezačne zajímat něco jiného. Když se na tenhle bod vykašlete, klidně se stane, že vám jednoho krásného dne dojdou nápady. Člověk nikdy neví, co všechno se mu jednou může hodit, proto se nebojte a nestraňte se novým věcem, které vás mohou obohatit v různých aspektech vašeho života. 

Nastavte si hranice 

Abyste na své priority nezapomněli, ideálně z nich udělejte pomyslné hranice. Člověk má už od přírody v sobě zakořeněno, že chce své hranice neustále překonávat. A tak priority a cíle jako takové hranice berte. Každé jedno malé posunutí dopředu znamená splnění cíle a také důvod být na sebe pyšný. Když člověk navíc hned uvidí, v čem se prakticky neustále zlepšuje, a že dosahuje na jednu metu za druhou, to už hodně přidá na sebevědomí. Není tajemství, že sebevědomí prosakuje na povrch a funguje do jisté míry jako takový magnet – přitahuje všechny a všechno.

K TÉMATU  Jak poznáte kvalitní kávu?

Silné stránky?

Chcete své předsevzetí splnit? Pak byste si měli moc dobře ujasnit své silné stránky. Pokud si jich totiž nebudete vědomi vy sami, jen málokdo na ně přijde za vás. Čili si stoupněte před zrcadlo a zeptejte se sami sebe, v čem jste opravdu dobří, jak se můžete posunout kupředu? V čem máte před ostatními navrch? Neporovnávejte se, ale spíše odhalte své kvality a myslete na ně v každém okamžiku svého života. 

Podobnou celkovou analýzu provádějte opakovaně. Člověk si všechno možná prvně hned neuvědomí, ale naše silné stránky se proměňují vlivem času a postupně se pilují, formují. Analyzujte se tedy častěji. 

Buďte flexibilní

Zejména pokud prahnete v zaměstnání po kariérním posunu, měli byste se naučit být flexibilní. Žádný zaměstnavatel si nezamiluje pracovníka, který bude neustále sledovat hodinky a počítat minuty, které zbývají do jeho odchodu z práce ihned, co vstoupí do své kanceláře. Ukažte se jako pružný jedinec, kterému nevadí sem tam přijít večer do kanceláře nebo odpovídat na e-maily v nočních hodinách. Ale pozor, nezaměňte to s tím, že by vás v kanceláři jen využívali.

Když se člověk nebude upínat až zarputile na svůj původní plán, stane se flexibilním i sám k sobě, snadněji tím udrží krok s neustále se měnícím světem (a že se mění takovou rychlostí, kterou prakticky nikdo nečekal). Díky tomu se také naučíte zachovat klidnou a chladnou hlavu, i když tento um bude chtít trošku času. Schopnost nevybudujete lusknutím prstů, ale pilnou prací na sobě sama vám bude odměnou zářná budoucnost a kariéra.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Novoroční předsevzetí aneb jak se vyhnout selhání?

Kniha nejen pro budoucí podnikatelky? Máme jich pro vás rovnou 5

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Žádná domácnost není útulná, pakliže v ní chybí pokojové rostliny. Zatímco starší generace nedají dopustit na barevně kvetoucí rostliny, jako je africká fialka nebo například ibišek, mladí dávají přednost stálezeleným rostlinám, k nimž patří i zamiokulkas. A právě o této pokojové rostlině bude nyní řeč.
Býti potomkem slavného rodiče nebo rovnou obou rodičů se může jevit jako nelehká pozice. Od takovýchto jedinců se mnohé očekává, ať už zdědění krásy nebo talentu. Někteří se rozhodnou jít ve šlépějích svých rodičů, jiní zvolí o něco jiný směr a další se zase světu popularity snaží co nejvíce vyhnout a žít si svůj život mimo vědomí veřejnosti.
Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
Součástí našeho vzhledu je samozřejmě i chrup. Když se na někoho usmějeme, někoho tím ohromíme, jiného zastrašíme. Abychom se těšili jen z té první reakce, měli bychom se o své zuby řádně starat, ať předejdeme nejen žloutnutí, ale také vypadaným zubům nebo kazům, které jen ničí náš zářivý úsměv.
Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.

Nepřehlédněte

Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek