Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

13 tipů, jak na dovolené ušetřit peníze a cestovat levněji

Léto je časem dovolených, ale každá taková sranda něco stojí. Lehké upuštění páry a odjezd ze stereotypního života, nám poskytuje odpočinek a oddech. Jenže kde na něj vzít peníze? Pokud jste letos za dovolenou nechtěně utratili majlant nebo máte tu svou vysněnou teprve před sebou, jistě vám přijdou vhod naše tipy, jak ušetřit na dovolené peníze.
ušetřit
Jak při cestování ušetřit? Poradíme vám!

23. 08. 2022

1. Včasná rezervace

Nejvíce můžete na své cestě do zahraničí ušetřit při rezervaci zájezdu. A my víme, jak snížit náklady. Čím více se blíží doba odletu, tím více se zvyšuje cena letenek. Zřídkakdy se může stát, že lety na poslední chvíli jsou velmi levné, protože letecká společnost neprodala všechna místa, ale na to se nelze spolehnout a nejlepší možností je dostat se do předstihu.

Totéž platí pro spoustu ubytovacích zařízení, hotely i aplikace, jako je AirBnB. Zatímco některé ceny mají pevně stanovené minimum, mnohé z nich budou zlevněné, pokud si je rezervujete dostatečně brzy.

2. Nelétejte v oblíbených termínech 

Pokud si můžete dovolenou zařídit tak, abyste odlétali a vraceli se v neobvyklou dobu, například brzy ráno ve všední den, mohou být lety levnější než například o víkendu. Jeden nebo dva dny mimo přesný termín mohou způsobit obrovské rozdíly v ceně.

3. Buďte flexibilní, pokud jde o destinace

Existují dva přístupy: úplná flexibilita a částečná flexibilita. Pokud jste zcela flexibilní, můžete se podívat, kam letecké společnosti nabízejí nejlevnější lety, a vyrazit tam.

Řecko
Potřebujete ušetřit peníze? Pak vybírejte podle nejlevnějších zájezdu či letenek.

4. Last minute zájezdy

Jestliže spadáte do kolonky velmi flexibilní a v práci si můžete vzít volno prakticky nahned, dívejte se po zájezdech last minute. Jsou klidně i o polovinu levnější, než byste za stejnou dovolenou zaplatili původně. Navíc odpadá sáhodlouhé těšení se na dovolenou. Koupíte zájezd a za pár dní jedete!

5. Poplatky za platbu kartou

Jestliže na cestách rádi platíte kreditní kartou, může narazit na pěkně vysoké poplatky, pokud nemáte kreditní kartu, která zahraniční transakce nezpoplatňuje. Zda se vám zahraniční transakce budou zpoplatňovat, si můžete ověřit u poskytovatele vaší kreditní karty.

A až se vás bankomat zeptá, jestli chcete vybrat s konverzí nebo bez? S tímhle videem už budete vědět, jak na to!

K TÉMATU  Desatero pro klidný spánek. Jak si pomoci, když vám nespavost nedá spát

6. Sdílení znamená úsporu

Existuje mnoho způsobů, jak snížit náklady prostřednictvím sdílené ekonomiky. Například BlaBlaCar je služba sdílení jízd, kde si rezervujete místo ve spolujízdě. Na své cestě se setkáte s dalšími lidmi a ušetříte přitom peníze.

7. Pokud to jde, pijte vodu z kohoutku

Poměrně dost ušetříte na tom, když budete pít vodu z kohoutku. Důležité ale je předem si ověřit, zda je pitná. V mnoha částech světa tomu tak není a musíte používat balenou vodu, a to i na takové věci, jako je čištění zubů. Tady je přednější zdraví před šetřením korun.

8. Vyhněte se peněžním pastem

Všude, kde je turistický průmysl, se najde oblast se zvýšenými náklady, například Palais Royale v Paříži, ale i Pražské centrum. Pokud víte, kde se tyto oblasti nacházejí, můžete se vyhnout tomu, abyste v nich utratili více, než chcete. Také si dejte pozor na hotelové minibary, to jsou malé pastičky.

cestování
Na mnoha místech můžete využít sdílených služeb a o náklady se podělit.

9. Stravování 

Jídlo je často velkou součástí kultury. A kultury jsou na svou specifickou kuchyni často právem hrdé. Ať už tedy patříte mezi gurmány, nebo ne, stravování venku je vzrušující a nedílnou součástí cestování. Zaměřte se na podniky, které uspokojí váš hlad po kultuře, a zároveň budou mít rozumné ceny. Takové ty vyvoněné uličky na hlavních třídách to nejsou.

10. Jezte jako místní

Restaurace a kavárny v turistických oblastech mají raketové ceny, takže když máte hlad, držte se mimo hlavní turistická centra. Zjistíte, že jídlo je o kousek dál daleko levnější, a dost možná i chutnější a více autentické pro danou zemi. Nám se v zahraničí na tohle osvědčila třeba aplikace Foursquare.

11. Vařte si sami

Pokud máte zázemí pro přípravu jednoduchého jídla, pak nákupem zásob v supermarketu téměř vždy ušetříte oproti stravování venku.

K TÉMATU  Jak předcházet migréně - bolesti, která nás dokáže vyřadit ze života

12. Jezdit veřejnou dopravou

Když už dorazíte do své cílové destinace, je fajn zjistit si, jak se také v tomto místě levně pohybovat a vidět co nejvíce. Taxi může stát poměrně hodně peněz, zejména pokud cestujete v turisticky oblíbených lokalitách. Veřejná doprava je téměř vždy nejvýhodnějším způsobem cestování.

pár
Po centrech měst se pohybujte pěšky nebo veřejnou dopravou.

13. Využívání slev 

Pokud máte to štěstí, že jste student nebo spadáte do určité věkové kategorie, můžete mít nárok na slevu na cestování veřejnou dopravou a na cestování po městě i po celé zemi. Tyto slevy se často vztahují i na vstupy do muzeí či galerií a tím už se dá pěkně ušetřit. Nebojte se na místě zeptat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Střevní potíže při cestování: Jak se jim vyhnout obloukem?

Zdroje článku:
https://www.postoffice.co.uk/travel-insurance/travel-hacks
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.
Když je hezky, chcete se posadit ven na zahrádku. K obědu o víkendu, s návštěvou nebo na večerní grilování, krytý přístřešek je skvělá věc. Můžete v něm i jen tak lenošit, číst knížku nebo trávit čas s rodinou. Zahradní altány mohou mít mnoho podob, a dají se koupit jako skládačka nebo postavit přímo na míru. Prohlédněte si galerii.
Efektivní komunikace je základem každého silného vztahu. Naučte se, jak otevřeně a s respektem vyjadřovat své potřeby a přání, což je klíčem k hlubšímu porozumění a větší harmonii mezi partnery.
Je to sen snad každého z nás. Cestovat po světě a přitom vydělávat. Není to však nereálný sen, pokud se z vás stane digitální nomád. Takhle se dnes živí kde kdo. Stačí jen vědět, jak na to.
Návrat dětí do školy po Vánočních prázdninách může být pro rodiče výzvou. Náš článek se zaměřuje na praktické tipy, jak podpořit své děti ve studijním procesu. Přinášíme konkrétní rady, které pomáhají vytvořit pozitivní a podporující prostředí pro úspěšný návrat do školní rutiny. Jak jsou na tom vaše děti?
Možná je to uspěchanou dobou, možná jsme jen citlivější na určité podněty. V každém případě je pravdou, že čím dál víc přibývá lidí trpících úzkostí bez ohledu na věk či pohlaví. Právě z toho důvodu se prakticky neustále objevují různé způsoby, které mají příznaky úzkosti o něco zmírnit. Asi tak jako novinka v podání šperků proti úzkosti, které se v posledních měsících staly trendem. Vážně ale fungují? To zkusíme rozlousknout.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.
Herec Leonardo DiCaprio byl vždy znám svými sympatiemi ke krásným modelkám. Ovšem čím je starší, tím jsou jeho úlovky mladší. Cokoliv je nad hranici 25 let, do toho se nežene a nebo to pustí k vodě. Jak to tedy se slavným proutníkem ve skutečnosti je?
Pokud jste nadšený cestovatel, a soustavně pracující člověk, pak asi jako každý bojujete s omezenými dny na dovolenou. Jak ale najít kompromis - tedy cestovat, a přitom si neplácat v práci volno? Řešením mohou být víkendové pobyty a my jsme si pro tentokrát vybrali jedno lákavé místo – evropské lákadlo v podobě Londýna. Co navštívit v Londýně, když nemáte moc času?
Tavná pistole s horkým lepidlem není jen na adventní věnce a podobné dekorace. Neuvěříte, co všechno s její pomocí dokážete vytvořit. Vyrobte si boty k vodě, podložku pod hrnek nebo pokojovou lampičku!

Výběr článků

Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.
Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.
Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.

Nepřehlédněte

Mileniálové jsou prý rozmazlená generace, která nemá ráda závazky, zato má vysoké ambice. Veškerý volný čas tráví na mobilu a vyhýbají se sexu. Jak je na tom, ale předchozí generace X? Mají si co vyčítat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek