Úterý , 16. 04. 2024

Irena

Jak bezpečně cestovat v těhotenství?

Těhotenství je krásné a vzrušující životní období, které neustále přináší nové výzvy a zážitky. Jednou z takových výzev může být cestování během těhotenství. Bez ohledu na to, zda plánujete relaxační dovolenou nebo podnikáte služební cestu, je důležité zvážit zvláštní potřeby a rizika spojená s tímto obdobím. Tento článek vám poskytne užitečné rady, jak bezpečně cestovat v těhotenství, a také se zaměří na důležitost kvalitního cestovního pojištění pro těhotné ženy.
Těhotná
Balení zavazadla na cestu.

26. 02. 2024

Rizika a bezpečnostní zvážení

Před tím, než se vydáte na cestu během těhotenství, je nezbytné konzultovat tuto myšlenku s vaším lékařem. Každá těhotná žena je jiná, a proto je důležité zjistit, zda je cestování v vašem případě bezpečné. Zde je několik obecných tipů pro bezpečné cestování v těhotenství:

  1. Plánujte cestování kolem druhého trimestru: Většina žen se cítí nejlépe během druhého trimestru těhotenství, kdy jsou rizika komplikací nižší.
  2. Četné přestávky a pohyb: Během dlouhých cest se ujistěte, že budete mít dostatek času na odpočinek a procházky, aby se předešlo tvorbě krevních sraženin.
  3. Dobře zvažte destinaci: Vyhněte se cestám do oblastí, kde hrozí riziko nemocí, jako je malárie, Zika nebo jiné infekční choroby.
  4. Nosit pohodlné oblečení a obuv: Vyberte si pohodlné oblečení a obuv, které vám umožní pohybovat se snadno a zvýší vaši pohodu.
  5. Hydratace a zdravá strava: Dodržujte pitný režim a snažte se jíst zdravě, abyste udržely energii a vyvarovaly se nevolnostem.
  6. Zvažte způsob cestování: Věnujte pozornost pohodlí při cestování. Například při letu si vyžádejte sedadlo u uličky, abyste měly snadnější přístup k toaletám.

Důležitost cestovního pojištění

Při plánování cesty během těhotenství je důležité mít vhodné cestovní pojištění, které vás chrání před nečekanými komplikacemi. Jednou z renomovaných pojišťoven, které nabízejí specializované cestovní pojištění pro těhotné ženy, je ERV pojišťovna.

Výběr kvalitní pojišťovny pro cestování je základ

Pro zajištění rizik na vašich cestách je velmi důležitý výběr pojišťovací společnosti. Specializované pojišťovny jako ERV pojišťovna nabízí širokou škálu pojištění, která vám mohou poskytnout potřebný klid v tomto důležitém období vašeho života.

Toto pojištění může zahrnovat:

  • Léčebné náklady: Pokrytí lékařských výdajů v zahraničí v případě nemoci nebo zranění.
  • Repatriace: Možnost přepravy zpět do vlasti v případě vážných komplikací.
  • Storno cesty: Ochrana proti nepředvídatelným situacím, které by vás mohly nutit zrušit cestu.
  • Pojistné krytí pro novorozence: Možnost zařadit do pojištění i novorozence, pokud se narodí během cesty.
K TÉMATU  Chia semínka i obyčejné jablko. Seznamte se s nejzdravějšími superpotravinami

Závěr

Cestování během těhotenství může být příjemným zážitkem, pokud se řádně připravíte a vezmete v úvahu rizika a potřeby spojené s tímto obdobím. Konzultace s lékařem a vhodné cestovní pojištění jsou klíčovými faktory pro zajištění bezpečného a bezstarostného cestování. Kvalitní pojišťovny nabízí širokou škálu pojištění, která vám mohou poskytnout potřebný klid v tomto důležitém období vašeho života. Nezapomeňte, že bezpečnost je vždy na prvním místě, a tím spíše, když jste těhotné.

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Co to je, perfektní make-up na léto? Ve skutečnosti neexistuje žádná samostatná kategorie, kterou bysme mohli pojmenovat „letní tónovací krémy“, protože pleť každého člověka má různé vlastnosti a potřebuje jinou kosmetiku. Navíc každý chce získat různé výsledky: někdo má rád matný finiš a někdo si oblíbil efekt mokré pleti.
Plesy a společenské akce jsou tady, a vy určitě chcete zazářit! Dnes se zaměříme módní novinky a připravíme vás na večery plné tajemství, módního lesku a nezapomenutelných okamžiků. Právě teď se stáváme vaším průvodcem pro plesovou a divadelní sezonu letošní zimy. Milé dámy buďte s námi šik a přečtěte si co vám radí odbornice na módu, fashion poradkyně paní Jana.
Sebere mi děti – to patří mezi nejčastější obavy rodičů, kteří se rozvádějí. Často tato věta totiž bývá předmětem zastrašování ze strany některého z rodičů nebo nástrojem vydírání, aby rodič dosáhl v bitvě zvané „rozvod” svého. A obvykle to funguje.
Obecně platí, že lidé tapety buď milují, nebo nesnáší. Tapety jsou skvělým řešením nejen z hlediska designu, ale také izolují teplo, hluk a zabraňují vzniku plísní. V devadesátých letech byly tyto textilie v módě a v každé stylové domácnosti se objevovaly stěny se zajímavými prvky. Po delší době se opět vrací do našich moderních bytů. S tím však vyvstává otázka, jaké jsou nyní trendy?
V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Ne nadarmo se říká, že každý člověk je jedinečný. Tento argument se bezpochyby týká i v případě volby dioptrických brýlí, které, mají jí maximálně splňovat nejnáročnější kritéria, musí být vybírány na základě určitých vlastností jejich nového majitele. Která to jsou? Pojďme se na to podívat!
Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
Lenčiny problémy začaly již na střední škole. Patřila mezi holky se střední postavou, vynikala ve sportu, a měla dobře našlápnuto na svou vysněnou vysokou. Vše se ale změnilo, když se jí nevydařil vztah, do kterého vkládala tolik nadějí.
Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Handmade věci se z hlediska popularity už několik let drží na samém vrcholku. A ostatně se není čemu divit. Jsou totiž osobité, originální, odlišné od ostatních a jedinečné v každém detailu. Dnes si doma můžete vyrobit snad už cokoliv - od dekorací až po kosmetiku. My se ale v tomto článku budeme zabývat tím, jak si vyrobit vlastní parfém. Pojďme na to!
Vylepšete a ozdobte svojí zahradu tak, aby lahodila vašemu oku. Budou zahradní dekorace a doplňky nenápadné nebo výstřední? Zahradám sluší dřevěné nebo keramické materiály, a samozřejmě přijdou ke slovu také kameny. Experimentovat můžete i s osvětlením. Inspirujte se!

Výběr článků

Každá žena ví, jak je důležité, aby spodní prádlo dokonale sedlo. Zejména pak podprsenka, jejíž nepadnutí může vyvolat nepříjemné bolesti zad. Bohužel jen málokterá ví, jak správně by měla dobře padnoucí podprsenka vypadat a jak si ji ostatně vybrat, aniž bychom si museli zkoušet.
Před časem jsme se s partnerem rozhodli, že po svatbě a pořízení bytu bychom rádi měli miminko. To jsem ale netušila, jaké utrpení mě bude čekat.
Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.

Nepřehlédněte

Teplo domova, domácnost, ze které čiší pohoda, plápolající oheň v krbu, pohodová hudba, tlumené osvětlení, a především přírodní materiály. Vítejte ve vašem novém domově, kde díky dánskému hygge trendu konečně zavládl klid, mír a dokonalá pohodička.
Mezi poruchy příjmu potravy rozhodně nepatří jenom bulimie nebo anorexie. O nemoci zvané orthorexia nervosa jste možná ještě neslyšeli. Jde o skutečnou posedlost zdravým stravováním. Co všechno s sebou tato nemoc přináší?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek