Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

Jak bezpečně cestovat v těhotenství?

Těhotenství je krásné a vzrušující životní období, které neustále přináší nové výzvy a zážitky. Jednou z takových výzev může být cestování během těhotenství. Bez ohledu na to, zda plánujete relaxační dovolenou nebo podnikáte služební cestu, je důležité zvážit zvláštní potřeby a rizika spojená s tímto obdobím. Tento článek vám poskytne užitečné rady, jak bezpečně cestovat v těhotenství, a také se zaměří na důležitost kvalitního cestovního pojištění pro těhotné ženy.
Těhotná
Balení zavazadla na cestu.

26. 02. 2024

Rizika a bezpečnostní zvážení

Před tím, než se vydáte na cestu během těhotenství, je nezbytné konzultovat tuto myšlenku s vaším lékařem. Každá těhotná žena je jiná, a proto je důležité zjistit, zda je cestování v vašem případě bezpečné. Zde je několik obecných tipů pro bezpečné cestování v těhotenství:

  1. Plánujte cestování kolem druhého trimestru: Většina žen se cítí nejlépe během druhého trimestru těhotenství, kdy jsou rizika komplikací nižší.
  2. Četné přestávky a pohyb: Během dlouhých cest se ujistěte, že budete mít dostatek času na odpočinek a procházky, aby se předešlo tvorbě krevních sraženin.
  3. Dobře zvažte destinaci: Vyhněte se cestám do oblastí, kde hrozí riziko nemocí, jako je malárie, Zika nebo jiné infekční choroby.
  4. Nosit pohodlné oblečení a obuv: Vyberte si pohodlné oblečení a obuv, které vám umožní pohybovat se snadno a zvýší vaši pohodu.
  5. Hydratace a zdravá strava: Dodržujte pitný režim a snažte se jíst zdravě, abyste udržely energii a vyvarovaly se nevolnostem.
  6. Zvažte způsob cestování: Věnujte pozornost pohodlí při cestování. Například při letu si vyžádejte sedadlo u uličky, abyste měly snadnější přístup k toaletám.

Důležitost cestovního pojištění

Při plánování cesty během těhotenství je důležité mít vhodné cestovní pojištění, které vás chrání před nečekanými komplikacemi. Jednou z renomovaných pojišťoven, které nabízejí specializované cestovní pojištění pro těhotné ženy, je ERV pojišťovna.

Výběr kvalitní pojišťovny pro cestování je základ

Pro zajištění rizik na vašich cestách je velmi důležitý výběr pojišťovací společnosti. Specializované pojišťovny jako ERV pojišťovna nabízí širokou škálu pojištění, která vám mohou poskytnout potřebný klid v tomto důležitém období vašeho života.

Toto pojištění může zahrnovat:

  • Léčebné náklady: Pokrytí lékařských výdajů v zahraničí v případě nemoci nebo zranění.
  • Repatriace: Možnost přepravy zpět do vlasti v případě vážných komplikací.
  • Storno cesty: Ochrana proti nepředvídatelným situacím, které by vás mohly nutit zrušit cestu.
  • Pojistné krytí pro novorozence: Možnost zařadit do pojištění i novorozence, pokud se narodí během cesty.
K TÉMATU  Zdravé opálení aneb dovolená bez starostí

Závěr

Cestování během těhotenství může být příjemným zážitkem, pokud se řádně připravíte a vezmete v úvahu rizika a potřeby spojené s tímto obdobím. Konzultace s lékařem a vhodné cestovní pojištění jsou klíčovými faktory pro zajištění bezpečného a bezstarostného cestování. Kvalitní pojišťovny nabízí širokou škálu pojištění, která vám mohou poskytnout potřebný klid v tomto důležitém období vašeho života. Nezapomeňte, že bezpečnost je vždy na prvním místě, a tím spíše, když jste těhotné.

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
Alkohol je obecně velmi kalorický, proto ho výživoví poradci v rámci hubnutí moc nedoporučují. Jak moc může občasná sklenka vína ovlivnit vaše snažení? Co na to říkají odbornice na hubnutí a zdravý životní styl?
Máte z „ďolíčků“ na svých stehnech tak trochu depresi? To chce klid! Zkuste na ně vyzrát s pomocí okurky, kokosového oleje, špenátu nebo kapusty. Tyto přírodní poklady mají hodně slibné kosmetické výsledky.
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!
Efektivní komunikace je základem každého silného vztahu. Naučte se, jak otevřeně a s respektem vyjadřovat své potřeby a přání, což je klíčem k hlubšímu porozumění a větší harmonii mezi partnery.
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?
Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.
Dřevěný plot je klasika. Dnes už ale nejsou zdaleka všechny ploty dřevěné nebo v podobě kovových mříží. Hodně se staví betonové ploty, sypané kamenné ploty, ale také lamelové ploty z hliníku. Jaký zvolíte vy?
V každodenním kolotoči práce a rodiny se objeví neočekávaný zvrat, když hlavní hrdinka narazí na dohodu, kterou uzavřela s tajemným mužem. Tato dohoda nezahrnuje pouze vášnivý románek, ale také odměny a výzvy, které otřesou jejím každodenním životem. S dilematem mezi láskou a povinnostmi se musí rozhodnout, co je pro ni skutečně důležité. Román "Každodenní kolotoč" od Teri Kerot slibuje napínavý příběh o lásce, vášni a životních rozhodnutích, které nás provázejí každým dnem
Podzimní kolekce zaplavily obchodní domy a jistě vás to svádí nějaký nový kousek do svého šatníku ulovit. Bohužel je toho tolik, že člověk neví, co přetrvá déle než pár týdnů. Nevadí, s naší pomocí se ve všem zorientujete. Tohle jsou kousky, které se s největší pravděpodobností budou nosit i další roky.
Ne nadarmo se říká, že každý člověk je jedinečný. Tento argument se bezpochyby týká i v případě volby dioptrických brýlí, které, mají jí maximálně splňovat nejnáročnější kritéria, musí být vybírány na základě určitých vlastností jejich nového majitele. Která to jsou? Pojďme se na to podívat!
„Já nemusím, já už ho vidím.” Víc asi nemusíme napovídat, protože snad každý ví, odkud tahle věta řečená jemným dětských hláskem pochází. Ano, z úžasné vánoční reklamy na Kofolu, která se od svého vzniku každé Vánoce objevuje na televizních obrazovkách. Od té doby už ale uběhla řada let. Co dnes tehdy tříletá holčička vlastně dělá?

Výběr článků

Věděli jste, že v České republice trápí alergie skoro každého druhého člověka? A počty stále rostou. Mezi nejčastější alergie se řadí ty na pyl, jarní trávy a další kvetoucí keře. Právě teď na jaře je období, kdy se s projevy alergií potýká mnoho lidí. Jak mít tedy jarní alergie pod kontrolou?
Československá pohádka Hodinářův učeň vypráví příběh o daleké cestě za láskou. Dětem ukazuje, že problémy může překonat statečnost a dobré srdce.
Všichni se souhlasně shodnou, že energetické nápoje nejsou pro děti. Osvěta v tomhle směru ale přesto trochu pokulhává: někde jsou k dostání i ve školním automatu. Proč je to špatně a jaké skrývají nebezpečí?

Nepřehlédněte

Začalo jaro, a s ním přichází i chuť na grilování. Posedět na zahradě u stolu je jedna věc, ale venkovní kuchyně nabídne jedinečnou atmosféru a stane se centrem posezení pro teplé víkendy nebo večery. Prohlédněte si galerii a inspirujte se!
Citron je již od pradávna používán jako pomocník při mnoha zdravotních potížích. Kyselina citronová v citronu je totiž známá svými imunitními, antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Co vás napadne jak první, když máte například chřipku? Samozřejmě pořádný bylinkový čaj s medem, zázvore, a hlavně citronem! Jaké jsou účinky citronu na lidské tělo?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek