Sobota , 18. 05. 2024

Aneta

Král Vlachovky Josef Zíma slaví 92. narozeniny

Josef Zíma, legenda českého divadla a hudební scény, si během svého života vybudoval významnou kariéru, která zahrnuje působení v divadlech, na filmovém plátně i v hudebním průmyslu. Narozený v roce 1932 v Praze, Zíma se rozhodl nesledovat profesní dráhu svých rodičů, učitelů, a místo toho se od mládí věnoval zábavnímu průmyslu. Tento článek nabízí podrobný pohled na jeho životní a kariérní cestu, od úspěchů na scéně po jeho významné osobní příběhy a výzvy.

11. 05. 2024

11. 05. 2024

Josef Zíma a jeho začátky

Josef Zíma, jehož životní cesta začala v roce 1932 v Praze, se již od mladých let vydal na uměleckou dráhu, přestože jeho rodiče byli pedagogové. Záměrně se vzdálil od očekávání své rodiny a po nejistém akademickém období na gymnáziu se rozhodl pro studium na DAMU pod vedením profesora Miloše Nedbala. Toto rozhodnutí přineslo změnu ve Zímově akademickém výkonu a upevnilo jeho směřování k divadelnímu umění.

První kroky na scéně

Po dokončení studia na DAMU Zíma započal svou uměleckou kariéru, kdy se věnoval zpěvu a bral soukromé lekce. Jeho první veřejné vystoupení přišlo s Orchestrem Jaroslava Ježka a později se stal členem Armádního uměleckého souboru. Tato léta byla pro Zímu klíčová v jeho uměleckém rozvoji a poskytla mu platformu pro další působení v Divadle satiry a Komorním divadle.

Marie Kyselková a Josef Zíma: Celý život spojeni přátelstvím

Rozmanitá umělecká dráha

V 50. letech 20. století Zíma rozšířil své působení do filmového průmyslu a věnoval se dabingu. Jako zpěvák a herec se objevil ve filmech jako “Princezna se zlatou hvězdou” a “Hříšní lidé města pražského“. Kromě herectví v divadle a filmu se věnoval i televizním projektům a získal ocenění za své písničky a hudební pořady.

Princezna se zlatou hvězdou

Osobní život a překonání tragédie

Zíma prožil i dramatické okamžiky, jako byla autonehoda po hudební produkci, která měla vážné důsledky pro něj i jeho kolegy. Jeho osobní život s manželkou Evou Klepáčovou a následné rodinné štěstí s dcerou Zuzanou, však přinesly stabilizaci a soukromý klid. Manželství s Evou, které se začalo psát v kavárně Hybernia, zůstává důležitým pilířem jeho života.

Josef Zíma, nyní ve věku 92 let, se může ohlédnout za bohatou kariérou, která obsáhla mnoho aspektů českého umění od divadelních rolí po filmové ztvárnění a hudební vystoupení. Jeho práce zůstává součástí českého kulturního prostoru, ačkoli mnohé z jeho počinů mohou být mladší generaci méně známé.

K TÉMATU  DobroDen Leoše Mareše

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Dara Rolins v 51 letech září mládím: Podívejte se, jak plastika odhalila její krásu!

Velká divadelní herečka Simona Postlerová

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Smutná zpráva postihla českou divadelní scénu, když ve věku 59 let zemřel vynikající herec Norbert Lichý. Tuto smutnou zprávu dnes zveřejnilo Divadlo Petra Bezruče v Ostravě, kde umělec působil dlouhá léta. Lichý, který loni v prosinci oslavil devětapadesáté narozeniny, byl váženým držitelem několika prestižních ocenění a zanechal nezaměnitelnou stopu v srdcích diváků.
Někomu stačí plátno a barvy, jinému zase obyčejné skici a tužky. Jenže mezi umělci se najdou i takoví, kteří se chtějí od ostatních zcela odlišit. Ke své tvorbě používají nepochopitelné až odporné pomůcky jako je menstruační krev, zvratky nebo moč. Lahůdka.
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
Chcete dát svému milenci ultra speciální dárek, který mu ukáže, jak vám na něm záleží? Proč nezkusit smyslnou, erotickou masáž? Erotická masáž, která je dokonalým způsobem, jak vás dostat oba do nálady, je skvělou formou předehry a může pomoci budovat a prodlužovat potěšení, aby bylo vyvrcholení ještě příjemnější. A co si budeme, vzrušená budete i vy – a jak! Sama to dnes večer zkuste.
Streamovací platformy i po dlouhých měsících zažívají žně a myslíme si, že tento trend jen tak neutichne. Přece jenom se letošní rok ponese ve znamení pěkné porce seriálů, na které už fanoušci čekají roky.
Polyamorie během posledních několika let přestává být tabu a začíná se k ní hlásit čím dál tím více lidí, a to včetně osob pohybujících se v showbyznysu. Co to povídáme, vlastně především celebrity polyamorii zpopularizovaly.
V historii člověka se mobbing a bossing vyskytoval vždy. Jde o pocit ohroženosti, díky kterému musíme novou osobu zastrašit. Mohla by nám totiž vzít naše pozice, být lepší, než my. Tak je třeba jí tak znepříjemnit práci, aby to pokud možno vzdala sama. Nejste zdaleka sama, pokud jste podobný přístup zažila. Lze se mobbingu bránit?
Dnes se připravte pomáhat, když to bude třeba. Budete za to odměněni! Co dalšího radí na pátek asrotroložka Naďa Šmídová?
Všechny si v posteli chceme užít a navíc žádná z nás netouží po penisu, který se v pánských trenkách hledá lupou. Čeho je ale moc, toho je příliš. S jeho velkou výbavou se připravte na několik omezení. Příliš velký penis je zkrátka kontraproduktivní. A jak to všechno leze do peněz?
Běhouny zažívají renesanci. Přispěla k tomu móda na provázkové, plošně tkaně koberce. Plní dekorativní i praktickou funkci - v kuchyni, v předsíni, na terase. Koberce jsou však mnohem širší kategorií výrobků. V současné době je možné zakoupit jak tradiční pogumované metrážové koberce do předsíně, tak elegantní koberce do stylové pracovny nebo obývacího pokoje. Zde je přehled udržitelných a estetických modelů.
Máte problém s neustále se mastícími vlasy? Vadí vám, že vlasy nevydrží fresh po dobu delší než dvou dnů? Možná děláte několik chyb, kvůli kterým se vlasy mastí až abnormálně. Nemyjete je příliš často?

Výběr článků

Módní trendy na nás útočí ze všech stran. Ne vždy je ale tak jednoduché si s nimi poradit. Víte, jak je uchopit?
Každý z nás občas bojuje s kvalitou spánku. Co dělat, když ani správně nastavená spací režim nestačí? Zkvalitněním spánku si zkvalitňujeme všechny aspekty života, proto vám přinášíme ultimátní tip, jak si vymazlit svůj spánek a vytěžit z něj maximum.
V dnešním světě se dá najít spousta způsobů, jak pracovat sám se sebou, a jedním takovým lifestylovým trendem je i biohacking, který je takovou filosofií budoucnosti a mluví se o něm jako o způsobu, jak využít v průběhu života svůj tělesný potenciál a užít si spoustu let v dobré duševní i fyzické kondici.

Nepřehlédněte

Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.
Letní sezóna odstartovaná a vy již jistě máte plány, ne-li již zaplacené dovolené. Cestovní horečka stoupá, vy se těšíte, nicméně máte před sebou nějaké ty výzvy. A to předně v podobě balení, chystáte-li se cestovat letecky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek