Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

7 chyb, kterými zmaříte hubnutí hned po ránu

Pokud se snažíte držet štíhlou linii, nebo jste zrovna ve fázi, kdy jste se pustili do hubnutí, určitě se přes den snažíte poctivě dodržovat všechna pravidla, aby se vaše plány jen tak nezhatily, a vy jste hezky šli svému cíli naproti. Napadlo vás ale někdy, že se ráno, klidně i nevědomky, můžete dopouštět určitých chyb, které vám cestu k vysněné postavě akorát překazí? Víme, co vám hned po probuzení zaručeně pokazí hubnutí.
hubnutí
Hubnete? Pak pozorně čtěte.

13. 03. 2023

13. 03. 2023

Každý víme, že pokud chceme zhubnout, musíme dobře spát, nestresovat se, jíst kvalitní a výživné potraviny a pravidelně se hýbat. Hubnutí ale snadno mohou ovlivnit také ranní návyky, u kterých nám mnohdy nepřijde, že by takový vliv vůbec mohly mít. A právě tohle jsou ty nejzásadnější.

1. Spíte víc, než je třeba

Říká se, že kvalitním a dostatečným spánkem se prospíte ke štíhlosti, což je sice pravda, ovšem pozor. Spát byste ideálně měli 7-8 hodin. Pokud ale chodíte spát později a ráno si vydatně přispíte, zaděláváte si akorát na to, že se vám v hubnutí nebude úspěšně dařit. Příliš dlouhý spánek totiž přispívá k obezitě.

2. Vynecháváte první jídlo dne

Pokud hned po probuzení do sebe kopnete kávu, běžíte do práce a k jídlu se dostanete až v poledne, svou snahu hubnout si prostě podkopáváte. Snídaně je totiž základ dne (i když to zní jako stokrát ohraná písnička), dodá vám energii a zamezí tomu, že budete v průběhu dne nevrlí, unavení a budete mít tendenci se přejídat.

3. Nebo naopak snídáte špatně

Snídaně dokáže pěkně stimulovat metabolismus, ovšem jak která. Pokud do sebe šoupnete kalorickou bombu, nebo naopak příliš lehkou snídani, po které zakrátko budete mít hlad, svou linii nepotěšíte. Zaměřte se proto na dostatek bílkovin, sacharidů, vlákniny i přiměřené množství zdravých tuků. Všeho tak akorát.

snídaně
Snídaně by měla být vyvážená po všech stránkách.

4. Ignorujete pitný režim

Každé tělo potřebuje po noci doplnit příjem tekutin, ideálně ve formě bylinného čaje a čisté vody. Je spousta lidí, co ranní příjem tekutin opomíjejí, a co hůř, pokud je vůbec prvním nápojem káva, která odvodňuje. Pokud se v tomhle vidíte, pak je zřejmé, že boj s kily se vám jen tak nepodaří vyhrát.

K TÉMATU  Ložnice podle feng-šuej. Vytvořte si oázu pro klidný spánek

5. Zapomínáte na protahování

Možná se to úplně nezdá, ale pro hubnutí je důležité i ranní protahování, a to i kdyby mělo trvat v řádu pár minut. Nedostatečná rozcvička totiž vede k bolestem zad, navíc vám může zbytečně házet vidle do vaší snahy zhubnout. Po ranním cvičením totiž krásně rozproudíte krev a nastartujete metabolismus tak, jak je pro hubnutí potřeba.

6. Ráno se vyhýbáte pohybu

I když je asi omluvou, že po ránu je každý ještě rozespalý, nutno podotknout, že chybou je, pokud se do práce raději svezete busem či autem, než abyste šli pěšky, případně namísto vyšlápnutí schodů se raději vyvezete výtahem. Věřte nebo ne, ale i menší ranní pohyb má na vaši kondici a linii nemalý vliv. Pokud se mu budete vyhýbat, zbytečně tím zpomalíte redukci váhy.

rozcvička
Ranní rozcvička vás hned zkraje dne báječně nastartuje.

7. Vstáváte s pocitem stresu

Někdy to úplně ovlivnit nejde, ale pokud ráno vstáváte s tím, že cítíte úzkost a pocit stresu z toho, co nový den přinese, velkou měrou si tím šlapete po hubnutí. Jakmile se častěji dostáváte do stresu, negativně tím ovlivňujete celé tělo, ale i chování. Je totiž více pravděpodobné, že po vyčerpávajících emocích snadněji sáhnete po něčem nezdravém – a jsme zpátky u toho, opět tím zmaříte svou snahu zhubnout.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co je to hormonální dieta a jedná se o efektivní řešení nadváhy?

Hubnutí po menopauze? Dodržujte několik pravidel a přibírání se už nemusíte bát

Zdroje článku:
https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-morning-habits
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mandle jsou oblíbené oříšky, které rádi “chroupeme” jen tak třeba u populárního televizního pořadu. Je skvělé, že za ta léta dokázaly nahradit brambůrky klasicky smažené v oleji, které zdraví, na rozdíl od mandlí, zrovna neprospívají. Pokud však máte tak velkou spotřebu, že vaše peněženka při každé úhradě dalšího a dalšího balíčku trpí, nabízí se otázka, zdali si madle nechcete vypěstovat na své zahradě? Odpověď je ano!
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
Všichni milovníci seriálu Sex ve městě jsou jako na jehlách Carrie Bradshaw, protože je to tady! Kýžené pokračování v podobě nových dílů. Otázkou však zůstává, jestli se i tato série bude držet původního stylu Sexu ve městě, anebo se spíše můžeme těšit na něco nového. A v neposlední řadě, jestli to celé autoři pokračováním leda nepokazí.
Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?
Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.

Nepřehlédněte

Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek