Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

7 chyb, kterými zmaříte hubnutí hned po ránu

Pokud se snažíte držet štíhlou linii, nebo jste zrovna ve fázi, kdy jste se pustili do hubnutí, určitě se přes den snažíte poctivě dodržovat všechna pravidla, aby se vaše plány jen tak nezhatily, a vy jste hezky šli svému cíli naproti. Napadlo vás ale někdy, že se ráno, klidně i nevědomky, můžete dopouštět určitých chyb, které vám cestu k vysněné postavě akorát překazí? Víme, co vám hned po probuzení zaručeně pokazí hubnutí.
hubnutí
Hubnete? Pak pozorně čtěte.

13. 03. 2023

13. 03. 2023

Každý víme, že pokud chceme zhubnout, musíme dobře spát, nestresovat se, jíst kvalitní a výživné potraviny a pravidelně se hýbat. Hubnutí ale snadno mohou ovlivnit také ranní návyky, u kterých nám mnohdy nepřijde, že by takový vliv vůbec mohly mít. A právě tohle jsou ty nejzásadnější.

1. Spíte víc, než je třeba

Říká se, že kvalitním a dostatečným spánkem se prospíte ke štíhlosti, což je sice pravda, ovšem pozor. Spát byste ideálně měli 7-8 hodin. Pokud ale chodíte spát později a ráno si vydatně přispíte, zaděláváte si akorát na to, že se vám v hubnutí nebude úspěšně dařit. Příliš dlouhý spánek totiž přispívá k obezitě.

2. Vynecháváte první jídlo dne

Pokud hned po probuzení do sebe kopnete kávu, běžíte do práce a k jídlu se dostanete až v poledne, svou snahu hubnout si prostě podkopáváte. Snídaně je totiž základ dne (i když to zní jako stokrát ohraná písnička), dodá vám energii a zamezí tomu, že budete v průběhu dne nevrlí, unavení a budete mít tendenci se přejídat.

3. Nebo naopak snídáte špatně

Snídaně dokáže pěkně stimulovat metabolismus, ovšem jak která. Pokud do sebe šoupnete kalorickou bombu, nebo naopak příliš lehkou snídani, po které zakrátko budete mít hlad, svou linii nepotěšíte. Zaměřte se proto na dostatek bílkovin, sacharidů, vlákniny i přiměřené množství zdravých tuků. Všeho tak akorát.

snídaně
Snídaně by měla být vyvážená po všech stránkách.

4. Ignorujete pitný režim

Každé tělo potřebuje po noci doplnit příjem tekutin, ideálně ve formě bylinného čaje a čisté vody. Je spousta lidí, co ranní příjem tekutin opomíjejí, a co hůř, pokud je vůbec prvním nápojem káva, která odvodňuje. Pokud se v tomhle vidíte, pak je zřejmé, že boj s kily se vám jen tak nepodaří vyhrát.

K TÉMATU  Aromaterapie: trend, který harmonizuje duši

5. Zapomínáte na protahování

Možná se to úplně nezdá, ale pro hubnutí je důležité i ranní protahování, a to i kdyby mělo trvat v řádu pár minut. Nedostatečná rozcvička totiž vede k bolestem zad, navíc vám může zbytečně házet vidle do vaší snahy zhubnout. Po ranním cvičením totiž krásně rozproudíte krev a nastartujete metabolismus tak, jak je pro hubnutí potřeba.

6. Ráno se vyhýbáte pohybu

I když je asi omluvou, že po ránu je každý ještě rozespalý, nutno podotknout, že chybou je, pokud se do práce raději svezete busem či autem, než abyste šli pěšky, případně namísto vyšlápnutí schodů se raději vyvezete výtahem. Věřte nebo ne, ale i menší ranní pohyb má na vaši kondici a linii nemalý vliv. Pokud se mu budete vyhýbat, zbytečně tím zpomalíte redukci váhy.

rozcvička
Ranní rozcvička vás hned zkraje dne báječně nastartuje.

7. Vstáváte s pocitem stresu

Někdy to úplně ovlivnit nejde, ale pokud ráno vstáváte s tím, že cítíte úzkost a pocit stresu z toho, co nový den přinese, velkou měrou si tím šlapete po hubnutí. Jakmile se častěji dostáváte do stresu, negativně tím ovlivňujete celé tělo, ale i chování. Je totiž více pravděpodobné, že po vyčerpávajících emocích snadněji sáhnete po něčem nezdravém – a jsme zpátky u toho, opět tím zmaříte svou snahu zhubnout.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co je to hormonální dieta a jedná se o efektivní řešení nadváhy?

Hubnutí po menopauze? Dodržujte několik pravidel a přibírání se už nemusíte bát

Zdroje článku:
https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-morning-habits
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Polyamorie během posledních několika let přestává být tabu a začíná se k ní hlásit čím dál tím více lidí, a to včetně osob pohybujících se v showbyznysu. Co to povídáme, vlastně především celebrity polyamorii zpopularizovaly.
Jaro je ideální doba pro obnovení a osvěžení všech aspektů života, včetně vašeho vztahu. V tomto článku se dozvíte, jak může jarní detox vztahů oživit váš partnerský život, posílit vaši vzájemnou komunikaci a prohloubit spojení. Představíme vám strategie a cvičení pro odstranění rutiny a negativní energie, které se mohou v průběhu času ve vztahu nahromadit. Objevte, jak společně strávený čas, otevřenost v komunikaci a sdílení nových zážitků mohou vašemu vztahu vrátit jiskru.
Proměňte svůj domov či byt v harmonickou oázu, kterou nebudete chtít už nikdy opustit. Udržování prostoru v Zenu není jen o stylu.
Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
Nakupování dárků přes internet roku od roku roste. Co nesmíte přehlédnout, aby vše proběhlo hladce a hlavně včas? Dodržujte následující rady!
Děti - je s nimi radost i starost. Úsměv na rtech vám ulpívá vždy v okamžiku, kdy řeknou nějaké moudro, které se zapíše do vaší paměti. Vrásky naopak na čele přibývají ve chvíli, kdy se objeví další zlozvyk, který budete muset pracně odbourávat. Pojďme si prozradit nejčastější dětské zlozvyky, které někdy až trhají žíly nejednomu rodiči.  
O chodidla je samozřejmě třeba se starat celý rok, ale v létě je péče o nohy trochu jiná. Nejen proto, že je ukazujete v otevřené obuvi. Chození naboso totiž chodidla více namáhá. Aby nohy vypadaly krásně a pěstěně, dodržujte základní pravidla.
Seznamování je samo o sobě poměrně náročnou činností, pokud chcete zanechat opravdu dobrý dojem. Ještě horší je, pokud se do této odvážné činnosti vrhnete v zimním období. V zimě totiž mnoho okolností vůbec nepřidává vaší snaze ohromit daného člověka. Je však škoda v těchto chladných měsících zahodit šanci poznat toho pravého nebo tu pravou.
Ptáte se, kde využít kameny v zahradě, aby vše fungovalo? Váš pozemek je místem, kde se snoubí krása přírody s kreativitou. Horniny a minerály přidávají estetickou hodnotu, ale také mohou ovlivnit její funkčnost a zdraví. Poradíme vám s výběrem.
Vstupte do nového roku s odhodláním a efektivitou i ve své pracovní sféře! Náš nový článek vám přináší osvědčené strategie, jak efektivně zahájit nový pracovní rok. Od nastavení jasných cílů po organizaci pracovního prostoru, objevte klíčové kroky, které vám pomohou dosáhnout úspěchu a vytvořit produktivní pracovní prostředí. Připravte se na nové výzvy s naším návodem a začněte rok v práci plni energie a inspirace.
Křečové žíly. Máte s nimi co dočinění i vy? Pak vám možná lékař kromě užívání speciálních léků doporučil i kompresivní punčochy. Jenže vážně přinesou nějaké výsledky? A kolik tahle sranda vůbec stojí? Já osobně je mám vyzkoušené a můžu vám nabídnout osobní pohled na věc…
Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.

Výběr článků

Zůstala byste i v zimě ráda věrná svým oblíbeným roztrhaným džínům, (plisovaným) sukním a společenským sakům? Jde to, pokud ovládáte jedno kouzlo.
Říká se, že pořádek dělá přátele. Najednou chápu, jak moc je tohle přísloví pravdivé. Když za mnou moje dlouholetá kamarádka přišla s prosbou o pomoc, neváhala jsem a udělala jsem pro ni všechno, co jsem mohla.
Napadlo vás někdy, že když partnerovi řeknete, jak roztomile vypadá třeba při opravě sekačky, že mu vlastně nelichotíte? Ba naopak, že mu to může velmi vadit? Prozradíme vám 10 komplimentů, po kterých váš partner opravdu netouží.

Nepřehlédněte

Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.
Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek