Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Podle čeho vybrat ideální letní brigádu?

Léto je v plném proudu a s ním i studentské prázdniny. Přemýšlíte, jak naložit s volným časem a zároveň si přivydělat nějaký ten peníz? Projděte si náš přehled, který vám usnadní výběr té pravé brigády.
brigádu
Hledáte ideální letní brigádu?

Zůstat v Česku, nebo zkusit zahraničí?

Prvotní otázka zní, zda chcete zůstat poblíž své rodiny a přátel, nebo se vydat na dobrodružnou cestu do zahraničí a získat zkušenosti z jiné země. Výhodou brigád v tuzemsku je možnost rozhodnutí se ze dne na den a k tomu málo papírování. Zatímco přivydělávání si v zahraničí vyžaduje pečlivější přípravu a hlavně předstih.

Brigády v Česku

●      Výpomoc v kavárně

Máte po cestě do školy kavárnu, kterou jste si oblíbili? Zkuste se zeptat, zda na léto neshánějí výpomoc. Když se osvědčíte, dost možná si domluvíte pár směn i v průběhu školního roku.

●      Fastfood

Ve fastfoodu máte větší možnost zapsat si směny, které vám budou vyhovovat. A pokud nutně netoužíte po přímém kontaktu se zákazníky, upíchnete se v sekci výroby.

●      Obchodní řetězec

V supermarketu máte dokonce na výběr, zda chcete sedět u kasy, vypomáhat v pekárně, nebo v poklidu doplňovat zboží. V pozici skladníka se najdou hlavně introverti, kteří si vystačí jen s nejnutnějším lidským kontaktem.

Brigády v zahraničí

●      Hlídání dětí

Hlídání dětí je dobře placená brigáda, kterou seženete přes agenturu – ta vám vybere vhodnou rodinu a postará se o smlouvy a ostatní potřebné dokumenty. Nejen že si vyděláte peníze, ale také si procvičíte cizí jazyk a poznáte jinou kulturu.

●      Pokojská nebo údržbář

Po celém světě jsou hotely, které v hlavní sezóně hledají posilu na pozici pokojské nebo údržbáře. V zahraničí je tahle práce sice podřadná, ale hodinová sazba je několikrát vyšší než u brigád v tuzemsku.

TIP: V každém případě je dobrým krokem zřízení studentského účtu, na který si budete odkládat vydělané peníze. Studentský účet od mBank je zcela zdarma, včetně všech platebních transakcí (a to i těch zahraničních). Založit si ho může každý student od 15 do 18 let bez souhlasu rodičů a potřebuje k tomu jenom občanský průkaz.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.
Legíny – poměrně kontroverzní kousek oblečení, na který má každá žena svůj názor. Zatímco některé jsou na jedné straně barikády a striktně je odmítají, druhé je naprosto milují - doma, do práce i do města. Pojďme se jim trochu podívat na zoubek, a především zjistit, jak legíny nosit, protože právě v tom bývá velmi často zakopaný pes oné nespokojenosti.
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Ženy i muži často mateřská znaménka podceňují, ale to se nevyplácí. Nikdy nemůžete vědět, jestli v sobě náhodou neskrývají strašáka v podobě rakoviny. Proto si nechávejte znaménka nejenom pravidelně kontrolovat, ale také se o ně správně starejte.
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
Neustálé převalování, polštáře na uších, probděné noci, špunty v uších. Přijde vám to povědomé? Pak právě váš partner nebo partnerka chrápe. Nemusíte se obávat toho, že byste v tom byli sami. Najde se mezi námi vícero lidí, kteří se ptají na jednu otázku, a sice jak se zbavit chrápání, které nám nedá v noci spát?
Už jste o něm slyšeli? Pro někoho možná lákadlo, pro jiného naprostý strašák a nikdy by do toho nešel. Víte, co metoda holotropního dýchání obnáší, a k čemu může být dobrá? Pojďme se na to podívat, třeba vás to osloví a jednou ji vyzkoušíte.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek