Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

Podle čeho vybrat ideální letní brigádu?

Léto je v plném proudu a s ním i studentské prázdniny. Přemýšlíte, jak naložit s volným časem a zároveň si přivydělat nějaký ten peníz? Projděte si náš přehled, který vám usnadní výběr té pravé brigády.
brigádu
Hledáte ideální letní brigádu?

Zůstat v Česku, nebo zkusit zahraničí?

Prvotní otázka zní, zda chcete zůstat poblíž své rodiny a přátel, nebo se vydat na dobrodružnou cestu do zahraničí a získat zkušenosti z jiné země. Výhodou brigád v tuzemsku je možnost rozhodnutí se ze dne na den a k tomu málo papírování. Zatímco přivydělávání si v zahraničí vyžaduje pečlivější přípravu a hlavně předstih.

Brigády v Česku

●      Výpomoc v kavárně

Máte po cestě do školy kavárnu, kterou jste si oblíbili? Zkuste se zeptat, zda na léto neshánějí výpomoc. Když se osvědčíte, dost možná si domluvíte pár směn i v průběhu školního roku.

●      Fastfood

Ve fastfoodu máte větší možnost zapsat si směny, které vám budou vyhovovat. A pokud nutně netoužíte po přímém kontaktu se zákazníky, upíchnete se v sekci výroby.

●      Obchodní řetězec

V supermarketu máte dokonce na výběr, zda chcete sedět u kasy, vypomáhat v pekárně, nebo v poklidu doplňovat zboží. V pozici skladníka se najdou hlavně introverti, kteří si vystačí jen s nejnutnějším lidským kontaktem.

Brigády v zahraničí

●      Hlídání dětí

Hlídání dětí je dobře placená brigáda, kterou seženete přes agenturu – ta vám vybere vhodnou rodinu a postará se o smlouvy a ostatní potřebné dokumenty. Nejen že si vyděláte peníze, ale také si procvičíte cizí jazyk a poznáte jinou kulturu.

●      Pokojská nebo údržbář

Po celém světě jsou hotely, které v hlavní sezóně hledají posilu na pozici pokojské nebo údržbáře. V zahraničí je tahle práce sice podřadná, ale hodinová sazba je několikrát vyšší než u brigád v tuzemsku.

TIP: V každém případě je dobrým krokem zřízení studentského účtu, na který si budete odkládat vydělané peníze. Studentský účet od mBank je zcela zdarma, včetně všech platebních transakcí (a to i těch zahraničních). Založit si ho může každý student od 15 do 18 let bez souhlasu rodičů a potřebuje k tomu jenom občanský průkaz.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!
Vždy když potkáme muže, který se nám líbí, bojíme se, že uděláme nebo řekneme něco, čím ho naštveme nebo alespoň nepříjemně překvapíme... Má to tak většina z nás a je to přirozené. Navíc spousta mužů v počátcích vztahu nedává svou nelibost nebo naštvání najevo, ale to neznamená, že k vám nic negativního nemohou pocítit. Mohou, jen si to nechávají pro sebe.
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.
Mladých a talentovaných autorů nebo autorek není nikdy dost. Jednou z nich je i Kristýna Freiová, která je absolventkou Literární akademie. Ta na sebe nedávno upozornila vydáním své již druhé knihy. Ta se jmenuje Nesmrtelný hrabě a je volným pokračováním jejího debutu knihy Galilejec. Kniha je plná fantastických příběhů, ale zamýšlí se také nad podstatnými životními otázkami.
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.

Nepřehlédněte

Plánujete nebo už dokonce čekáte druhé miminko, ale po prvním těhotenství máte za sebou císařský řez? Každá nastávající maminka se ve stejné situaci ptá, v čem je takové těhotenství jiné nebo jaká jsou rizika. A právě na to se vám nyní pokusíme odpovědět.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek