Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Podle čeho vybrat ideální letní brigádu?

Léto je v plném proudu a s ním i studentské prázdniny. Přemýšlíte, jak naložit s volným časem a zároveň si přivydělat nějaký ten peníz? Projděte si náš přehled, který vám usnadní výběr té pravé brigády.
brigádu
Hledáte ideální letní brigádu?

Zůstat v Česku, nebo zkusit zahraničí?

Prvotní otázka zní, zda chcete zůstat poblíž své rodiny a přátel, nebo se vydat na dobrodružnou cestu do zahraničí a získat zkušenosti z jiné země. Výhodou brigád v tuzemsku je možnost rozhodnutí se ze dne na den a k tomu málo papírování. Zatímco přivydělávání si v zahraničí vyžaduje pečlivější přípravu a hlavně předstih.

Brigády v Česku

●      Výpomoc v kavárně

Máte po cestě do školy kavárnu, kterou jste si oblíbili? Zkuste se zeptat, zda na léto neshánějí výpomoc. Když se osvědčíte, dost možná si domluvíte pár směn i v průběhu školního roku.

●      Fastfood

Ve fastfoodu máte větší možnost zapsat si směny, které vám budou vyhovovat. A pokud nutně netoužíte po přímém kontaktu se zákazníky, upíchnete se v sekci výroby.

●      Obchodní řetězec

V supermarketu máte dokonce na výběr, zda chcete sedět u kasy, vypomáhat v pekárně, nebo v poklidu doplňovat zboží. V pozici skladníka se najdou hlavně introverti, kteří si vystačí jen s nejnutnějším lidským kontaktem.

Brigády v zahraničí

●      Hlídání dětí

Hlídání dětí je dobře placená brigáda, kterou seženete přes agenturu – ta vám vybere vhodnou rodinu a postará se o smlouvy a ostatní potřebné dokumenty. Nejen že si vyděláte peníze, ale také si procvičíte cizí jazyk a poznáte jinou kulturu.

●      Pokojská nebo údržbář

Po celém světě jsou hotely, které v hlavní sezóně hledají posilu na pozici pokojské nebo údržbáře. V zahraničí je tahle práce sice podřadná, ale hodinová sazba je několikrát vyšší než u brigád v tuzemsku.

TIP: V každém případě je dobrým krokem zřízení studentského účtu, na který si budete odkládat vydělané peníze. Studentský účet od mBank je zcela zdarma, včetně všech platebních transakcí (a to i těch zahraničních). Založit si ho může každý student od 15 do 18 let bez souhlasu rodičů a potřebuje k tomu jenom občanský průkaz.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jaro je oficiálně tady, a tak byste měli i ve své domácnosti navodit jarní atmosféru. K tomu vám perfektně poslouží několik jarních dekorací, co rozzáří váš interiér pastelovými barvami.
Nemusíte jezdit každý rok k moři. V dnešní době ve znamení inflace a šíleného zdražování můžete využít možnosti navštívit tuzemské vodní plochy. Pokud přece jen chcete do zahraničí, proč nenavštívit naše kolegy na Slovensku? To je známé svou přírodou a také vodními plochami, kde zažijete skvělou relaxaci. Kam byste se měli vydat?
Příběh, který nám přistál v naší schránce, nás nejdříve vyděsil. Vždyť jsou věci, které by měly být naprosto zapovězené. Jak je vidět, na světě je možné všechno.
Vysmíváte se těm, kdo si píšou deník? A zkoušela jste to už někdy? Je to neuvěřitelně očistná záležitost, která vám pomůže zbavit se stresu, utřídit si myšlenky a mnohdy vás také povzbudí. Navíc budete díky deníku mít za pár desítek let na co vzpomínat.
Květináče dnes mají spoustu podob. Ty venkovní mohou být i samozavlažovací, ale nejdůležitější je materiál. Oblíbené jsou betonové nebo ratanové květináče. Samozřejmostí jsou ale i klasické keramické květináče, a nejlevnější variantou jsou potom ty plastové, které ale také umí vypadat k světu.
Naši dva redaktoři, Mirek a Verča, zkusili zdokonalit svou angličtinu pomocí Skype lekcí. Kde našli lektory?
Nezáleží na tom, jestli plánujete velkou hostinu na Vánoce, narozeniny, výročí nebo pravidelně vaříte domácí jídla. Každý kuchař i kuchařka potřebují v kuchyni trochu pomoci. Některé spotřebiče nebo nádobí vám může ušetřit čas i práci. Podívejme se na pár předmětů, které by neměly chybět ve vaší kuchyni, jestli máte rádi domácí pokrmy.
Mužské a ženské práce. Ve světě, kde je genderová rovnost denně probírána v médiích, je toto dělení skoro sprostým slovem. Jak to máte doma vy? Máte mužské a ženské práce nebo je vše jen na vás?
Dekorace k Vánocům prostě patří. Adventní věnec se svíčkami na stůl, ale krásné vánoční věnce můžete zavěsit kdekoli, třeba na dveře nebo na okno. Právě ty si můžete prohlédnout v galerii.
Ano, i když se to může zdát neuvěřitelné, také na cukru vznikají závislosti. Po konzumaci cukru se v našem mozku spustí centrum odměn stejně, jako když si závislý člověk dá heroin. A člověk se logicky chce odměňovat. Proto je velmi důležité omezit příjem cukru a sledovat své tělo.
Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Modelka Simona Krainová je v poslední době známá zejména pro své očistné kúry a detoxy, ájurvéda ji doslova pohltila. Jak taková harmonizace těla pod taktovkou 5000 let staré indické medicíny probíhá?

Výběr článků

Jsou muži a ženy z různých planet? Ano, mezi námi je velký rozdíl! Jak vypadá vaše ranní rutina, postoj k životu nebo jak reagujete na různé situace? A jak na stejné situace reaguje váš mužský protějšek? Podívejte se na hlavní rozdíly mezi námi a muži. Tyhle úsměvné příhody ze života vám budou povědomé!
Suchý šampon, to je pomocník mnoha z nás, o kterém jste už jistě slyšely. Jak s ním ale pracovat, aby se skutečně stal vaším přítelem do nepohody? Naučte se to!
Každá kočka potřebuje občas ostříhat drápky. Tenhle kocour ale dává jasně najevo, že nesouhlasí. Co na něj platí? Podívejte se na krátké video, které zaručeně pobaví.

Nepřehlédněte

Říká se o nich, že jsou bezpečným místem. Místem pro setkávání a vzájemnou podporu žen. Ne všechny ženské kruhy vám ale přinesou to, co od nich očekáváte. Dokonce se o nich říká, že mohou být nebezpečné pro muže. Proč? Čtěte dál.
To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek