Úterý , 04. 10. 2022

František

Jak si vytřídit šatník? 7 praktických tipů

Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.

Na některých věcech lpíme z citových důvodů, ale čím více oblečení máme, tím více ho musíme stěhovat, organizovat nebo skladovat. Zmenšení vaší kolekce vám proto poskytne lépe upravený a funkčnější šatník. Pokud však máte obavy z rozdělení, pamatujte, že pokud vás oblečení nedělá šťastnými, je ve vašem šatníku úplně zbytečně.

Jak si uklidit ve skříni

Tajemství spočívá v tom, že si uděláte pořádek. Pokud jste to však již dlouho nedělala, může to trvat déle než jeden víkend. Buďte proto realistka a stanovte si dosažitelné cíle. Možná se nejprve věnujte jen oblečení ve skříni a až pak se pusťte do zásuvek a komod. Nakonec vám zůstane jen skříň plná padnoucího a kvalitního oblečení.

1. Roztřiďte

Začněte tím, že svůj šatník uspořádáte do dvou skupin – zimní a letní. Najděte si velký prostor bez nepořádku, abyste mohla vše rozložit. Skvělým místem pro začátek je volná ložnice.

2. Začněte sezónním oblečením

Dále je třeba uskladnit oblečení mimo aktuální sezónu.

Než tak ale učiníte, nejprve se ujistěte, že jsou před uskladněním důkladně odstraněny všechny skvrny od jídla a pití. Za druhé, zkontrolujte, co vše je třeba opravit a zapošít.

Po vyčištění a opravě skladujte oblečení v suchu v krabicích, úložných boxech nebo vakuových pytlích. Proti hmyzu pomohou cedrové kuličky, kostky nebo bloky. Cedrové dřevo vydrží roky. Každou sezónu je pak jen jednoduše znovu nastříkáte cedrovým olejem.

3. Uvažujte a přemýšlejte

Dále vytvořte hromádku ANO, NE a MOŽNÁ a začněte racionalizovat.

Je čas vyřadit nenošené, nemilované nebo prostě jen nenositelné (už nesedí, vybledlo nebo je obnošené). Pokud však máte o něčem sebemenší pochybnosti, vyzkoušejte si to. Experimentujte s novými kombinacemi, abyste zjistila, zda je můžete nosit jiným způsobem. Pak se zeptejte: Sedí to? Lichotí vám to? Je to funkční? Dá se všemožně kombinovat? Pokud si však nejste jistá, požádejte o pomoc někoho, jehož názoru důvěřujete – kamarádku, sestru, dceru nebo svého partnera!

K TÉMATU  Dětská skupina

Nevyhoví některý kousek všem čtyřem otázkám? Jde na hromádku NE. A buďte upřímná a na vše koukejte bez zbytečného sentimentu. Doufejme, že se některé věci dostanou na hromádku ANO a MOŽNÁ.

Jakmile skončíte s tříděním, zamyslete se. Co převládá v hromádce NE? Věci z výprodejů nebo koupené impulzivně? Je tam hodně věcí ANO ze stejného obchodu? Tyto informace by vám měly pomoci rozhodovat se v budoucnu chytřeji.

šatník

4. Recyklujte

Jakmile se dostanete k hromádce NE, oblečení se zbavte. Odneste ho do textilního kontejneru, prodejte v bazaru či darujte. Vydělejte si část peněz zpět a ty pak investujte do lepších kousků.

5. A co lehká úprava?

Dále se musíte podívat na oblečení v hromádce MOŽNÁ. Nestačí nějaké drobná oprava?

Je neuvěřitelné, co dokáže jednoduchá změna jako je výměna knoflíků, změna délky nebo tvaru. Pokud nejste šikovná s jehlou a nití nebo nemáte šicí stroj, najděte si dobrou švadlenu a odneste jí vše, co si chcete nechat, ale příliš vám to nesedí.

6. Riskování vám neuškodí

Někdy je potřeba sundat klapky z očí, myslet mimo módní klasiku a trochu riskovat!

Elegantní top nebo sukně, které si schováváte na zvláštní příležitosti mohou vypadat stejně dobře i přes den nebo v kombinaci s džínami. Stejně jako kalhoty nebo sukně vašeho oblíbeného pracovního obleku během chvilky vytvoří perfektní večerní vzhled, když si je vezmete s flitrovaným topem, elegantní večerní kabelkou a vyššími podpatky.

Budete se divit, jak různě se dají věci nosit, když dáte průchod své kreativitě! Inspiraci můžete načerpat v časopisech, na webu nebo videích.

7. A teď už jen kombinujte

Pečlivě uspořádaný a krásně protříděný šatník je to, co každá žena potřebuje – a o čem sní! Díky upravenému šatníku se nyní můžete soustředit jen na to, jak vytvořit perfektní kombinaci, místo toho, aby vám půlka věci neseděla.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Každý zaměstnavatel musí svým zaměstnancům nabídnout preventivní prohlídky. A zaměstnanci musí této nabídky využít. Nebo alespoň by měli. Poslední průzkumy ukazují, že lidé na takzvané ,,preventivky” nechodí, jistý podíl na tom má i koronavirová pandemie a apel na to, ať raději zůstáváme doma. Jenže svět se začíná vracet do normálu, což znamená, že se navrací i všechno s tím spojené.

Nepřehlédněte

Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek