Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Jak si vytřídit šatník? 7 praktických tipů

Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.

Na některých věcech lpíme z citových důvodů, ale čím více oblečení máme, tím více ho musíme stěhovat, organizovat nebo skladovat. Zmenšení vaší kolekce vám proto poskytne lépe upravený a funkčnější šatník. Pokud však máte obavy z rozdělení, pamatujte, že pokud vás oblečení nedělá šťastnými, je ve vašem šatníku úplně zbytečně.

Jak si uklidit ve skříni

Tajemství spočívá v tom, že si uděláte pořádek. Pokud jste to však již dlouho nedělala, může to trvat déle než jeden víkend. Buďte proto realistka a stanovte si dosažitelné cíle. Možná se nejprve věnujte jen oblečení ve skříni a až pak se pusťte do zásuvek a komod. Nakonec vám zůstane jen skříň plná padnoucího a kvalitního oblečení.

1. Roztřiďte

Začněte tím, že svůj šatník uspořádáte do dvou skupin – zimní a letní. Najděte si velký prostor bez nepořádku, abyste mohla vše rozložit. Skvělým místem pro začátek je volná ložnice.

2. Začněte sezónním oblečením

Dále je třeba uskladnit oblečení mimo aktuální sezónu.

Než tak ale učiníte, nejprve se ujistěte, že jsou před uskladněním důkladně odstraněny všechny skvrny od jídla a pití. Za druhé, zkontrolujte, co vše je třeba opravit a zapošít.

Po vyčištění a opravě skladujte oblečení v suchu v krabicích, úložných boxech nebo vakuových pytlích. Proti hmyzu pomohou cedrové kuličky, kostky nebo bloky. Cedrové dřevo vydrží roky. Každou sezónu je pak jen jednoduše znovu nastříkáte cedrovým olejem.

3. Uvažujte a přemýšlejte

Dále vytvořte hromádku ANO, NE a MOŽNÁ a začněte racionalizovat.

Je čas vyřadit nenošené, nemilované nebo prostě jen nenositelné (už nesedí, vybledlo nebo je obnošené). Pokud však máte o něčem sebemenší pochybnosti, vyzkoušejte si to. Experimentujte s novými kombinacemi, abyste zjistila, zda je můžete nosit jiným způsobem. Pak se zeptejte: Sedí to? Lichotí vám to? Je to funkční? Dá se všemožně kombinovat? Pokud si však nejste jistá, požádejte o pomoc někoho, jehož názoru důvěřujete – kamarádku, sestru, dceru nebo svého partnera!

K TÉMATU  Na podzim nechte kožichy a kulichy doma, dokud nebudou mrazy. Slaďte oblečení s počasím

Nevyhoví některý kousek všem čtyřem otázkám? Jde na hromádku NE. A buďte upřímná a na vše koukejte bez zbytečného sentimentu. Doufejme, že se některé věci dostanou na hromádku ANO a MOŽNÁ.

Jakmile skončíte s tříděním, zamyslete se. Co převládá v hromádce NE? Věci z výprodejů nebo koupené impulzivně? Je tam hodně věcí ANO ze stejného obchodu? Tyto informace by vám měly pomoci rozhodovat se v budoucnu chytřeji.

šatník

4. Recyklujte

Jakmile se dostanete k hromádce NE, oblečení se zbavte. Odneste ho do textilního kontejneru, prodejte v bazaru či darujte. Vydělejte si část peněz zpět a ty pak investujte do lepších kousků.

5. A co lehká úprava?

Dále se musíte podívat na oblečení v hromádce MOŽNÁ. Nestačí nějaké drobná oprava?

Je neuvěřitelné, co dokáže jednoduchá změna jako je výměna knoflíků, změna délky nebo tvaru. Pokud nejste šikovná s jehlou a nití nebo nemáte šicí stroj, najděte si dobrou švadlenu a odneste jí vše, co si chcete nechat, ale příliš vám to nesedí.

6. Riskování vám neuškodí

Někdy je potřeba sundat klapky z očí, myslet mimo módní klasiku a trochu riskovat!

Elegantní top nebo sukně, které si schováváte na zvláštní příležitosti mohou vypadat stejně dobře i přes den nebo v kombinaci s džínami. Stejně jako kalhoty nebo sukně vašeho oblíbeného pracovního obleku během chvilky vytvoří perfektní večerní vzhled, když si je vezmete s flitrovaným topem, elegantní večerní kabelkou a vyššími podpatky.

Budete se divit, jak různě se dají věci nosit, když dáte průchod své kreativitě! Inspiraci můžete načerpat v časopisech, na webu nebo videích.

7. A teď už jen kombinujte

Pečlivě uspořádaný a krásně protříděný šatník je to, co každá žena potřebuje – a o čem sní! Díky upravenému šatníku se nyní můžete soustředit jen na to, jak vytvořit perfektní kombinaci, místo toho, aby vám půlka věci neseděla.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?
Koupili jste si nové pokojovky a zaléváte je jako diví, aby vám rostly jako z vody? Pak si dejte pozor na to, abyste je nepřelili. Zatímco rostlina se zanedbanou zálivkou se dá ještě zachránit, po přelití dochází k uhnívání kořenů a tím i k úhynu samotné rostliny. Je spousta důvodů, proč přehnaná péče pokojovkám škodí.
Nový rok je v plném proudu a řada lidí ještě stále pracuje na svých novoročních předsevzetích. Pokud se ta vaše týkají nakopnutí kariéry nebo byznysu obecně, existuje několik tipů či kroků, které je nutné podstoupit pro úspěch stanovených cílů.

Nepřehlédněte

Menstruace je nedílnou součástí života každé ženy. Zatímco některým z nás nepůsobí výraznější potíže, jiné ji doslova protrpí. Ať už jsou však projevy menstruace poměrně rozdílné, jedno mají všechny ženy společné - neustále hledají cesty jak tyto dny přečkat co nejkomfortněji.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek