Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Jak si užít pohodlí svého domova ve špatném počasí?

Hodně lidí si chce užívat neustále krásného a teplého počasí venku. To bohužel není v naší zemi možné. V zimě, na podzim i během léta přijdou ošklivé dny. Musíte proto vědět, jak si zpříjemnit volný čas doma, když nemůžete kvůli počasí jít ven. Poradíme vám, jak si snadno zlepšit život a udělat si z domova nádherné a pohodlné místo.
domov
Zdroj obrázku: Antonioguillem / stock.adobe.com
  1. Hřejivé plameny ohně

Krb je nádherným doplňkem každého domova. Naštěstí v dnešní době si ho může pořídit prakticky každý díky elektrickým krbům, které nejsou nijak drahé. Večer si můžete sednout a užít si jedinečnou atmosféru jako na horské chatě. Během chvilky si budete připadat jako na dovolené někde na horách.

  1. Zavrtejte se do deky s dobrou knihou

Není nic lepšího, než si přečíst dobrou knihu pod teplou dekou. To vám ale ke spokojenosti nepostačí. Jestli máte hlučné sousedy, na knihu se nebudete moci soustředit. Odhlučnění podlahy zajistí, že nebudete dupat na sousedy a zároveň nic neuslyšíte od nich. Inspirujte se od Dánů a pořiďte si huňatou deku a plnou knihovnu.

  1. Vůně dokáží navodit dokonalou atmosféru

Budete se divit, jak málo stačí ke spokojenosti u sebe doma. Užijte si příjemnou vůni po celém bytě. Nohy ke stolům s kvalitní deskou budou skvělým a bezpečným místem pro všechny varianty vonných prostředků. Máte hned několik možností a samozřejmě nespočet vůní na výběr. Pořídit si můžete:

  • vonné svíčky,
  • vonné tyčinky,
  • éterické oleje,
  • difuzér.
  1. Převlečte si postel

Odpočívat doma můžete samozřejmě také v posteli. Před příchodem zimy nezapomeňte vyměnit saténové povlečení za tradiční bavlnu. Nejen, že je tento materiál velmi příjemný, ale také vás zahřeje. Přidejte k tomu pár teplejších dek a voňavou aviváž. Ložnice bude nádherně vonět a vám se bude mnohem lépe usínat i odpočívat. Jestli chcete usínat ještě lépe, zapalte si v ložnici na chvíli levandulovou svíčku. Levandule totiž nádherně uklidňuje a pomáhá s usínáním.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.

Nepřehlédněte

Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek