Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Jak správně používat deodorant? Mnoho lidí v tom chybuje

Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
jak správně používat deodorant
Většina lidí v používání deodorantu chybuje. (foto: 123RF)

04. 05. 2021

Že se člověk potí, to je naprosto přirozené. Pot je zkrátka jedním ze způsobů, jak tělo reguluje tělesnou teplotu. Problém je, že to není nic příjemného. Zejména, když se v podpaží nebo na zádech urodí koláče, umí nám to pořádně setnout sebevědomí. Jak tedy správně používat deodorant?  

Právě proto používáme deodoranty a antiperspiranty. Jsou to zkrátka bojovníci proti tomuto přirozenému jevu.  

Hlavní rozdíl mezi antiperspirantem a deodorantem 

Nabízí se otázka, jaký je hlavní rozdíl mezi antiperspirantem a deodorantem. Jak již bylo nastíněno, jen hrstka lidí umí definovat to, v čem se liší. Zatímco deodoranty omezují zápach, antiperspiranty omezují pocení jako takové. Antiperspiranty mají proto chemické složení (obsahují alkohol), deodoranty jsou k pokožce o něco střídmější. Ani jeden pomocník proti pocení však neumí zabránit pocení úplně. 

Možná právě díky jejich složení používáme spíše deodoranty.  

Jak správně používat deodorant? 

Pokud jste zastáncem klasického deodorantu, nabízí se otázka, jestli používáte deodorant správně. Jen hrstka jedinců totiž ví, jak tohoto pomocníka proti pocení používat, aby měl opravdu vyžadovaný efekt.  

Zatímco většina lidí používá deodorant po ránu, jiní ho používají ihned po sprchování, další těsně před spaním. Kdo ho používá správně?  

Zásady správného používání deodorantu 

Deodorant aplikujte vždy na čistou kůži 

První zásadou správného používání deodorantu je, že se musí nanášet na čistou kůži. V ideálním případě deodorant aplikujte v okamžiku, kdy vyjdete ze sprchy a kdy ze sebe setřete zbylé kapky vody. Díky dodržování této zásadě dojde k proniknutí deodorantu až do pórů a neulpí jenom na povrchu pokožky, kde prakticky nebude účinkovat. 

Nepoužívejte příliš mnoho deodorantu 

Velkou chybou je, když používáte až příliš mnoho deodorantu. Ne nadarmo se říká, že příliš deodorantu škodí. Nadměrná aplikace tohoto pomocníka proti pocení může způsobit nepříjemné vyrážky nebo podráždění kůže. A to povede k tomu, že deodorant nebudete moct nějakou chvíli používat. Není vyloučené, že si kvůli nadměrnému používání kosmetického přípravku na něj vypěstujete alergii.  

K TÉMATUJak se starat o spálenou pokožku? Zkuste brambory nebo tvaroh!

Deodorant aplikujte před spaním 

Aby byl účinek deodorantu opravdu stoprocentní, je dobré jej aplikovat před spaním. V noci totiž tělo odpočívá a tolik se nepotí. Produkt bude mít více času na to, aby pronikl do pórů a už během noci vytvoří optimální vrstvu chránící před zápachem pro další den.  

Nepoužívejte deodorant ve chvíli, kdy se potíte 

Velkou chybou (a plýtváním) je, když deodorant používáte v okamžiku, kdy se potíte. Produkt se totiž nemá, jak na kůži uchytit. Ve chvíli, kdy pociťujete nadměrné pocení, raději zamiřte do sprchy a opláchněte se. Ihned po sprše aplikujte deodorant, který se dostane rovnou do pórů a dalšímu nadměrnému pocení zabrání – respektive zabrání jeho nepříjemnému zápachu, kvůli kterému se většina lidí od člověka odvrací.  

Pamatujte na to, že deodorant není všemocný 

To, jak správně používat deodorant, jsme si již prozradili. Deodorant jako takový však není všemocným nástrojem proti pocení. Rozhodně není na místě si myslet, že díky němu se nemusíte věnovat hygieně jako takové. Tak to zkrátka nefunguje. Deodorant v žádném případě není náhradou sprchy nebo koupele!  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mastná pleť. Pomohou vám esenciální oleje! Které jsou vhodné a nezklamou vás?

Proč začít doplňovat kolagen, když se z těla začne ztrácet?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Kdo by netoužil po tom žít v domácnosti, která se vzhledově podobá královskému paláci! Pokud jste zastánci kombinace romantiky a možná malého kýče, anglický styl bydlení je pro vás to pravé. A i když nežijete na anglickém venkově, můžete takto zařízený příbytek mít. Stačí se držet několika pravidel.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek