Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Jak správně používat deodorant? Mnoho lidí v tom chybuje

Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
jak správně používat deodorant
Většina lidí v používání deodorantu chybuje. (foto: 123RF)

04. 05. 2021

Že se člověk potí, to je naprosto přirozené. Pot je zkrátka jedním ze způsobů, jak tělo reguluje tělesnou teplotu. Problém je, že to není nic příjemného. Zejména, když se v podpaží nebo na zádech urodí koláče, umí nám to pořádně setnout sebevědomí. Jak tedy správně používat deodorant?  

Právě proto používáme deodoranty a antiperspiranty. Jsou to zkrátka bojovníci proti tomuto přirozenému jevu.  

Hlavní rozdíl mezi antiperspirantem a deodorantem 

Nabízí se otázka, jaký je hlavní rozdíl mezi antiperspirantem a deodorantem. Jak již bylo nastíněno, jen hrstka lidí umí definovat to, v čem se liší. Zatímco deodoranty omezují zápach, antiperspiranty omezují pocení jako takové. Antiperspiranty mají proto chemické složení (obsahují alkohol), deodoranty jsou k pokožce o něco střídmější. Ani jeden pomocník proti pocení však neumí zabránit pocení úplně. 

Možná právě díky jejich složení používáme spíše deodoranty.  

Jak správně používat deodorant? 

Pokud jste zastáncem klasického deodorantu, nabízí se otázka, jestli používáte deodorant správně. Jen hrstka jedinců totiž ví, jak tohoto pomocníka proti pocení používat, aby měl opravdu vyžadovaný efekt.  

Zatímco většina lidí používá deodorant po ránu, jiní ho používají ihned po sprchování, další těsně před spaním. Kdo ho používá správně?  

Zásady správného používání deodorantu 

Deodorant aplikujte vždy na čistou kůži 

První zásadou správného používání deodorantu je, že se musí nanášet na čistou kůži. V ideálním případě deodorant aplikujte v okamžiku, kdy vyjdete ze sprchy a kdy ze sebe setřete zbylé kapky vody. Díky dodržování této zásadě dojde k proniknutí deodorantu až do pórů a neulpí jenom na povrchu pokožky, kde prakticky nebude účinkovat. 

Nepoužívejte příliš mnoho deodorantu 

Velkou chybou je, když používáte až příliš mnoho deodorantu. Ne nadarmo se říká, že příliš deodorantu škodí. Nadměrná aplikace tohoto pomocníka proti pocení může způsobit nepříjemné vyrážky nebo podráždění kůže. A to povede k tomu, že deodorant nebudete moct nějakou chvíli používat. Není vyloučené, že si kvůli nadměrnému používání kosmetického přípravku na něj vypěstujete alergii.  

K TÉMATU  Viber spouští novou komunitu věnovanou všem milovníkům psů v České republice a také speciální projekt na pomoc obyvatelům v psím útulku Bouchalka

Deodorant aplikujte před spaním 

Aby byl účinek deodorantu opravdu stoprocentní, je dobré jej aplikovat před spaním. V noci totiž tělo odpočívá a tolik se nepotí. Produkt bude mít více času na to, aby pronikl do pórů a už během noci vytvoří optimální vrstvu chránící před zápachem pro další den.  

Nepoužívejte deodorant ve chvíli, kdy se potíte 

Velkou chybou (a plýtváním) je, když deodorant používáte v okamžiku, kdy se potíte. Produkt se totiž nemá, jak na kůži uchytit. Ve chvíli, kdy pociťujete nadměrné pocení, raději zamiřte do sprchy a opláchněte se. Ihned po sprše aplikujte deodorant, který se dostane rovnou do pórů a dalšímu nadměrnému pocení zabrání – respektive zabrání jeho nepříjemnému zápachu, kvůli kterému se většina lidí od člověka odvrací.  

Pamatujte na to, že deodorant není všemocný 

To, jak správně používat deodorant, jsme si již prozradili. Deodorant jako takový však není všemocným nástrojem proti pocení. Rozhodně není na místě si myslet, že díky němu se nemusíte věnovat hygieně jako takové. Tak to zkrátka nefunguje. Deodorant v žádném případě není náhradou sprchy nebo koupele!  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mastná pleť. Pomohou vám esenciální oleje! Které jsou vhodné a nezklamou vás?

Proč začít doplňovat kolagen, když se z těla začne ztrácet?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V tuhle chvíli nejvíc letí dřevěné nebo laminátové podlahy, ale i parkety, a imitace dřeva. Položit můžete i lino, které se tváří jako dřevo, to je nejlevnější varianta. Tmavší barvy dominují. Prohlédněte si galerii.
Asi každý z nás má nějakou tu pojistku. A zatímco si lidé nechávají běžně pojistit svůj majetek, dům, automobil nebo zdraví, celebrity si velmi často nechávají pojistit konkrétní části svého těla a rozhodně netroškaří.
O tom, že věk je jen číslo, by mohly tyto dámy napsat dlouhé knihy. Samozřejmě to nemají zadarmo, ale jejich úsilí je nekonečné - a výsledek … famózní. Podívejte se na tyto super samice, kterým by padesát netipoval nikdo z nás! Na konci článku vás čeká naprostá pecka!
Patří ke skutečným legendám československé populární hudby a je nekorunovanou královnou slovenského popu. Marika se narodila na Východním Slovensku, v Turanech nad Ondavou. „Prožila jsem tam nádherné dětství. Rodiče sestru Helenku, bratry Michala, Janka a Dušana a mne vedli k lásce k hudbě a ke zvířatům“, říká Marika. „Nadále bydlím v Bratislavě, ale na Východ Slovenska se často a ráda vracím. Je mi tu krásně! Tady oslavím i letošní narozeniny. Přírody, hor, lesů si tady nesmírně užívám. Společnost mi dělají mí tři psíci - bišonek Láska, maltézáček Majky a a na ulici nalezená Bella“.
Modelka Simona Krainová je v poslední době známá zejména pro své očistné kúry a detoxy, ájurvéda ji doslova pohltila. Jak taková harmonizace těla pod taktovkou 5000 let staré indické medicíny probíhá?
Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
Tajemný společník tam kdesi z vesmíru, který nám svítí noc co noc – to je Měsíc. Jeho fáze nás zahalují do symboliky a mystiky, ovlivňují naše nálady a energii. Každá fáze Měsíce nese svůj význam a zanechává stopu na našem nitru. Věnujte jim pozornost, prozkoumejte jejich význam a objevte, jak mohou ovlivnit vás a váš život. Vstupte do fascinujícího světa měsíčního cyklu a prožijte jeho magii na vlastní kůži.
Někdo se pyšní hustou a dlouhou hřívou, někdo se zase trápí se svými řídkými vlasy, které sotva dorostou po ramena. Naštěstí existuje možnost prodloužení vlasů, díky níž si řada z nás splní svůj sen – mít krásné a dlouhé vlasy. Jaké jsou metody prodloužení a na co si dát pozor?
Tchyně - žena, kterou si v životě rozhodně nevybíráme. A bohužel ne vždy ta, se kterou bychom na rodinné oslavě chtěli sedět poblíž. Nedej bože trávit společně dovolenou nebo dokonce bydlet ve stejném domě.

Výběr článků

Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
U každého tu a tam přijde chvíle, kdy potřebuje nějaký ten životabudič. A mezi stoprocentní nakopávače energie patří samozřejmě i káva. Jenže, co když ji potřebujete něčím nahradit a hledáte stejně účinnou alternativu? Ano, tak právě vám se tenhle článek rozhodně zalíbí.
Venku je sychravo, zima, a druhý den svítí slunce a sundaváte vrstvu oblečení. Právě tohle období je nejnáročnější na náš imunitní systém. Jak se dá zvýšit obranyschopnost organismu?

Nepřehlédněte

Správný výběr varné desky do značné míry ovlivňuje kvalitu a rychlost i energetickou náročnost vaření. Základními kritérii pro výběr správného modelu jsou výkon, velikost a bezpečnost používání. Zorientujte se v názvosloví a vyberte si tu správnou varnou desku pro vás.
Stačila vteřina navíc nebo kousek vedle a dopadlo by to špatně. Dechberoucí momenty, při kterých zrovna někdo natáčel. Možná na něj nevěříte, ale jak se říká - tihle lidé měli z pekla štěstí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek