Sobota , 23. 09. 2023

Berta

Mastná pleť. Pomohou vám esenciální oleje! Které jsou vhodné a nezklamou vás?

Už nevíte, jak nad hyperaktivitou svých mazových žláz vyzrát? Zkuste esenciální levanduli nebo rozmarýn. Ovšem slibné výsledky přináší i olej z čajovníku australského, který zároveň omezí tvorbu akné.
esencialni oleje
Zdroj: 123RF.com

29. 06. 2018

29. 06. 2018

Mastná pleť je učiněnou kosmetickou noční můrou. Lesknoucí se svízel vede nejen k vašemu špatnému pocitu, přičemž značně zhoršuje podmínky líčení, je také častým strůjcem černých teček, akné a dalších kožních problémů. Přemýšlíte, proč s něčím takovým bojujete právě vy? Viníků může být více…

Co stojí za mastnou pletí?

Za nejčastější příčiny hyperaktivních mazových žláz odborníci považují špatný jídelníček, nedostatek vitaminů či používání nevhodné kosmetiky. Faktory zvyšující produkci mazu jsou podle nich i zažívací potíže, dlouhodobý spánkový deficit, kouření nebo konzumace alkoholu. Ať už je ale strůjcem cokoli, jisté je, že první pomoc existuje. A představují ji, možná poněkud překvapivě, esenciální oleje. Proč se vyplatí vsadit na trochu jinou aromaterapii?

Oleje jsou mastné, ale pleti to nevadí

Možná si říkáte, že mastný produkt na mastné pokožce nadělá ještě větší „paseku“. Ale klid, nejedná se o žádné nošení pomyslného dřeva do lesa, je to zaručená metoda, jak mít situaci pod kontrolou. Vonné oleje totiž zmenší rozšířené póry, zredukují činnost mazových žláz, podpoří regeneraci a zlepší celkovou kvalitu pleti. Jak se s nimi zachází? Připravte si větší nádobu s horkou vodou a přidejte do ní pár kapek. Dále si přehoďte přes hlavu ručník a nechte dělat páru svou práci. Teď už ale k samotným vonným zachráncům. Který je pro vás nejvhodnější?

Tea tree oil jako sázka na jistotu

Není žádným tajemstvím, že olej z čajovníku australského dokáže vyřešit širokou škálu kožních patálií – a ta vaše není žádnou výjimkou. Tea tree oil má vynikající schopnost eliminovat bakterie, čímž výrazně omezí tvorbu akné. Zároveň usměrní hyperaktivitu mazových žláz a vykazuje hojivé vlastnosti. Jen tak mimochodem, možná by vás zajímalo i to, že se osvědčil i proti striím. To jen kdyby náhodou…

K TÉMATU  Domácí pleťové masky z pár ingrediencí, které si vyrobíte doma za 5 minut

Rozmarýn, tekutý léčitel

Rozmarýn v esenciální verzi má spoustu zajímavých schopností. Tlumí příznaky stresu, zažene nespavost a dokonce mírní bolesti hlavy. Stejně jako jeho výše zmíněný kolega si dokáže hravě poradit také s nadměrně se mastící pletí, nežádoucími pupínky i černými tečkami.

Dobrá rada – chcete-li si udržet svěží podpaží celý den, můžete kapek rozmarýnu smíchat s destilovanou, popřípadě alespoň dvakrát převařenou vodou. Tekutinu pak přelijte do nějakého šikovného rozprašovače, čímž si hodně usnadníte aplikaci. Ta se provádí bezprostředně po sprchování. Deodorant už nebude třeba!

Levandule, uklidňující kosmetika

Když se řekne levandule, mnoho lidí ji má spojenou se spánkem. Ano, je pravdou, že hezké sny tento olejíček přivolat skutečně umí. Jenže tím jeho pole působení ještě nekončí. Kromě toho, že léčí různé vyrážky, je také vhodným ošetřujícím přípravkem mastné pokožky, protože omezuje tvorbu kožního mazu. Bod navíc? Funguje jako úžasný harmonizátor psychiky.

A který ze zmíněných olejů nejvíce voní právě vám? Napište nám o tom.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.

Nepřehlédněte

Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek