Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Mastná pleť. Pomohou vám esenciální oleje! Které jsou vhodné a nezklamou vás?

Už nevíte, jak nad hyperaktivitou svých mazových žláz vyzrát? Zkuste esenciální levanduli nebo rozmarýn. Ovšem slibné výsledky přináší i olej z čajovníku australského, který zároveň omezí tvorbu akné.
esencialni oleje
Zdroj: 123RF.com

29. 06. 2018

29. 06. 2018

Mastná pleť je učiněnou kosmetickou noční můrou. Lesknoucí se svízel vede nejen k vašemu špatnému pocitu, přičemž značně zhoršuje podmínky líčení, je také častým strůjcem černých teček, akné a dalších kožních problémů. Přemýšlíte, proč s něčím takovým bojujete právě vy? Viníků může být více…

Co stojí za mastnou pletí?

Za nejčastější příčiny hyperaktivních mazových žláz odborníci považují špatný jídelníček, nedostatek vitaminů či používání nevhodné kosmetiky. Faktory zvyšující produkci mazu jsou podle nich i zažívací potíže, dlouhodobý spánkový deficit, kouření nebo konzumace alkoholu. Ať už je ale strůjcem cokoli, jisté je, že první pomoc existuje. A představují ji, možná poněkud překvapivě, esenciální oleje. Proč se vyplatí vsadit na trochu jinou aromaterapii?

Oleje jsou mastné, ale pleti to nevadí

Možná si říkáte, že mastný produkt na mastné pokožce nadělá ještě větší „paseku“. Ale klid, nejedná se o žádné nošení pomyslného dřeva do lesa, je to zaručená metoda, jak mít situaci pod kontrolou. Vonné oleje totiž zmenší rozšířené póry, zredukují činnost mazových žláz, podpoří regeneraci a zlepší celkovou kvalitu pleti. Jak se s nimi zachází? Připravte si větší nádobu s horkou vodou a přidejte do ní pár kapek. Dále si přehoďte přes hlavu ručník a nechte dělat páru svou práci. Teď už ale k samotným vonným zachráncům. Který je pro vás nejvhodnější?

Tea tree oil jako sázka na jistotu

Není žádným tajemstvím, že olej z čajovníku australského dokáže vyřešit širokou škálu kožních patálií – a ta vaše není žádnou výjimkou. Tea tree oil má vynikající schopnost eliminovat bakterie, čímž výrazně omezí tvorbu akné. Zároveň usměrní hyperaktivitu mazových žláz a vykazuje hojivé vlastnosti. Jen tak mimochodem, možná by vás zajímalo i to, že se osvědčil i proti striím. To jen kdyby náhodou…

K TÉMATU  Jak se zbavit akné? Na vině může být strava či stres

Rozmarýn, tekutý léčitel

Rozmarýn v esenciální verzi má spoustu zajímavých schopností. Tlumí příznaky stresu, zažene nespavost a dokonce mírní bolesti hlavy. Stejně jako jeho výše zmíněný kolega si dokáže hravě poradit také s nadměrně se mastící pletí, nežádoucími pupínky i černými tečkami.

Dobrá rada – chcete-li si udržet svěží podpaží celý den, můžete kapek rozmarýnu smíchat s destilovanou, popřípadě alespoň dvakrát převařenou vodou. Tekutinu pak přelijte do nějakého šikovného rozprašovače, čímž si hodně usnadníte aplikaci. Ta se provádí bezprostředně po sprchování. Deodorant už nebude třeba!

Levandule, uklidňující kosmetika

Když se řekne levandule, mnoho lidí ji má spojenou se spánkem. Ano, je pravdou, že hezké sny tento olejíček přivolat skutečně umí. Jenže tím jeho pole působení ještě nekončí. Kromě toho, že léčí různé vyrážky, je také vhodným ošetřujícím přípravkem mastné pokožky, protože omezuje tvorbu kožního mazu. Bod navíc? Funguje jako úžasný harmonizátor psychiky.

A který ze zmíněných olejů nejvíce voní právě vám? Napište nám o tom.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 
Všichni víme, že současná doba není zrovna dvakrát příhodná. Všechno kolem nás zdražuje, najednou zaplatíme víc nejen na jídle, ale i na energiích či pohonných hmotách, ale výplata zůstává stejná. Doba utrácení tak pomalu mizí v nedohlednu a nám nezbývá nic jiného, než si prostě utáhnout opasky. Na čem se dá alespoň trochu ušetřit? Mrkněte na pár tipů.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 

Nepřehlédněte

Příchod miminka představuje krásný okamžik v životě každé maminky. I přes to ale moc dobře víme, že právě založení rodiny mnohdy může zacloumat s rodinným rozpočtem. Příjem maminky se v tu chvíli smrskne na rodičovský příspěvek. Když k tomu přičteme kolik toho miminko potřebuje nebo jak se vše kolem zdražuje, často si říkáme, že by se hodila nějaká koruna navíc. Řešením může být přivýdělek na rodičovské, na který se nyní trochu detailněji podíváme.
Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek