Domů » Krása a móda » Mastná pleť. Pomohou vám esenciální oleje! Které jsou vhodné a nezklamou vás?
esencialni oleje
Zdroj: 123RF.com
Krása a móda

Mastná pleť. Pomohou vám esenciální oleje! Které jsou vhodné a nezklamou vás?

Už nevíte, jak nad hyperaktivitou svých mazových žláz vyzrát? Zkuste esenciální levanduli nebo rozmarýn. Ovšem slibné výsledky přináší i olej z čajovníku australského, který zároveň omezí tvorbu akné.

Mastná pleť je učiněnou kosmetickou noční můrou. Lesknoucí se svízel vede nejen k vašemu špatnému pocitu, přičemž značně zhoršuje podmínky líčení, je také častým strůjcem černých teček, akné a dalších kožních problémů. Přemýšlíte, proč s něčím takovým bojujete právě vy? Viníků může být více…

Co stojí za mastnou pletí?

Za nejčastější příčiny hyperaktivních mazových žláz odborníci považují špatný jídelníček, nedostatek vitaminů či používání nevhodné kosmetiky. Faktory zvyšující produkci mazu jsou podle nich i zažívací potíže, dlouhodobý spánkový deficit, kouření nebo konzumace alkoholu. Ať už je ale strůjcem cokoli, jisté je, že první pomoc existuje. A představují ji, možná poněkud překvapivě, esenciální oleje. Proč se vyplatí vsadit na trochu jinou aromaterapii?

Oleje jsou mastné, ale pleti to nevadí

Možná si říkáte, že mastný produkt na mastné pokožce nadělá ještě větší „paseku“. Ale klid, nejedná se o žádné nošení pomyslného dřeva do lesa, je to zaručená metoda, jak mít situaci pod kontrolou. Vonné oleje totiž zmenší rozšířené póry, zredukují činnost mazových žláz, podpoří regeneraci a zlepší celkovou kvalitu pleti. Jak se s nimi zachází? Připravte si větší nádobu s horkou vodou a přidejte do ní pár kapek. Dále si přehoďte přes hlavu ručník a nechte dělat páru svou práci. Teď už ale k samotným vonným zachráncům. Který je pro vás nejvhodnější?

Tea tree oil jako sázka na jistotu

Není žádným tajemstvím, že olej z čajovníku australského dokáže vyřešit širokou škálu kožních patálií – a ta vaše není žádnou výjimkou. Tea tree oil má vynikající schopnost eliminovat bakterie, čímž výrazně omezí tvorbu akné. Zároveň usměrní hyperaktivitu mazových žláz a vykazuje hojivé vlastnosti. Jen tak mimochodem, možná by vás zajímalo i to, že se osvědčil i proti striím. To jen kdyby náhodou…

Rozmarýn, tekutý léčitel

Rozmarýn v esenciální verzi má spoustu zajímavých schopností. Tlumí příznaky stresu, zažene nespavost a dokonce mírní bolesti hlavy. Stejně jako jeho výše zmíněný kolega si dokáže hravě poradit také s nadměrně se mastící pletí, nežádoucími pupínky i černými tečkami.

Dobrá rada – chcete-li si udržet svěží podpaží celý den, můžete kapek rozmarýnu smíchat s destilovanou, popřípadě alespoň dvakrát převařenou vodou. Tekutinu pak přelijte do nějakého šikovného rozprašovače, čímž si hodně usnadníte aplikaci. Ta se provádí bezprostředně po sprchování. Deodorant už nebude třeba!

Levandule, uklidňující kosmetika

Když se řekne levandule, mnoho lidí ji má spojenou se spánkem. Ano, je pravdou, že hezké sny tento olejíček přivolat skutečně umí. Jenže tím jeho pole působení ještě nekončí. Kromě toho, že léčí různé vyrážky, je také vhodným ošetřujícím přípravkem mastné pokožky, protože omezuje tvorbu kožního mazu. Bod navíc? Funguje jako úžasný harmonizátor psychiky.

A který ze zmíněných olejů nejvíce voní právě vám? Napište nám o tom.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest