Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Pavol Dendis: Burning Heart slovenského designéra na pražském fashion weeku

Slovenský designér Pavol Dendis představil v rámci Mercedes Benz Prague Fashion Weeku svoji kolekci již po několikáté. V minulosti jsme u něj byli zvyklí na absenci barev. Letos je tomu jinak.
Pavol Dendis
Pavol Dendis představil svoji nejnovější kolekci Burning Heart.

12. 04. 2022

„Burning Heart“ je název nejnovější kolekce, kterou představil úspěšný slovenský designér Pavol Dendis v rámci ENVY x PRIVEÉ NIGHT v rámci sobotní přehlídky prestižního týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku podzim/zima 2022, která se konala v prostorách Pražské tržnice. Svým fanouškům zprostředkoval aktuální vizi své kreativity.

Burning Heart

„Moje aktuální kolekce je inspirovaná tou předcházející – Dark Waters – Brave Youth a hudbou 80. let, písničkami, které jsou pro mě nové, ale už jsem je někdy slyšel. Změnil jsem náladu, playlist a posun nastal i v barevném schéma. Kolekce je jemnější, ale zároveň si drží správnou dávku surovosti a drzosti.“

Důraz na udržitelnost

Hrubší materiály jako vlnu, denim či stoprocentní hedvábí doplnila lehká krajka a viskóza s lurexem. Pavol Dendis dbá jako jeden z českých a slovenských umělců na udržitelnost. Proto až 90 % objemu použitých látek bylo v tomto případě „dead-stock“, čímž designér opět dokázal, že zájem o planetu je neoddělitelnou součástí jeho tvorby.

„Důraz kladu znovu na detaily, tailoring, nové siluety a upouštím od některých zavedených střihů. Kolekce obsahuje především dámské, ale i pánské modely, které jsou však velmi unisexové. Představuji silnou ženu a jemného muže. Srdce obou dokáže vzplanout neskrývaným citem a tužbou oslovit svět vlastní identitou.“

Detaily kolekce

Pruhy, květy a abstraktní vzory byly převedeny do odstínů bílé, starorůžové a černé. Kabáty s raglánovými rukávy, značný podíl asymetrických sukní, košile s krajkovou aplikací nebo otevřenou manžetou, dekonstruovaný kravatový límec, to vše byly rozpoznatelné rysy kolekce Pavola Dendise, prezentované jeho oblíbeným rychlým přehlídkovým stylem, zdůrazněným záblesky všudypřítomných stříbrných konfet.

Chci se zaměřit na posun, který pociťuji ve svém osobním a tvůrčím životě. Zůstat věrný své estetice a intuici, ale dívat se za nový horizont,“ dodává Pavol Dendis.

K TÉMATUOriginální a stylové módní doplňky. Vyrobte si je doma během chvíle

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Udržitelná móda: Trend, který miluje nejen příroda, ale i my!

Trendy jara 2022: Všechno při starém, ale v ještě větší porci!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.
Kašle a smrká kdekdo. Nachlazení a podzimní virózy se rychle šíří. Navíc opět začínají růst čísla nakažených koronavirem a na dveře klepe pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas pořádně posílit obranyschopnost! Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který naboostuje vaši imunitu.
Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!
Často se před ostatními takzvaně „necítíte“? Co dělat s tím, když sebevědomí pokulhává, přestože jste si v určitých okamžicích jistá, že nejste k zahození? Sebevědomí je choulostivá věc, která může v našem životě hrát velmi význačnou roli. Jak své sebevědomí zvýšit, abyste se cítila skvěle a přestala nad sebou pochybovat?
Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.

Nepřehlédněte

Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek