Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Pavol Dendis: Burning Heart slovenského designéra na pražském fashion weeku

Slovenský designér Pavol Dendis představil v rámci Mercedes Benz Prague Fashion Weeku svoji kolekci již po několikáté. V minulosti jsme u něj byli zvyklí na absenci barev. Letos je tomu jinak.
Pavol Dendis
Pavol Dendis představil svoji nejnovější kolekci Burning Heart.

12. 04. 2022

„Burning Heart“ je název nejnovější kolekce, kterou představil úspěšný slovenský designér Pavol Dendis v rámci ENVY x PRIVEÉ NIGHT v rámci sobotní přehlídky prestižního týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku podzim/zima 2022, která se konala v prostorách Pražské tržnice. Svým fanouškům zprostředkoval aktuální vizi své kreativity.

Burning Heart

„Moje aktuální kolekce je inspirovaná tou předcházející – Dark Waters – Brave Youth a hudbou 80. let, písničkami, které jsou pro mě nové, ale už jsem je někdy slyšel. Změnil jsem náladu, playlist a posun nastal i v barevném schéma. Kolekce je jemnější, ale zároveň si drží správnou dávku surovosti a drzosti.“

Důraz na udržitelnost

Hrubší materiály jako vlnu, denim či stoprocentní hedvábí doplnila lehká krajka a viskóza s lurexem. Pavol Dendis dbá jako jeden z českých a slovenských umělců na udržitelnost. Proto až 90 % objemu použitých látek bylo v tomto případě „dead-stock“, čímž designér opět dokázal, že zájem o planetu je neoddělitelnou součástí jeho tvorby.

„Důraz kladu znovu na detaily, tailoring, nové siluety a upouštím od některých zavedených střihů. Kolekce obsahuje především dámské, ale i pánské modely, které jsou však velmi unisexové. Představuji silnou ženu a jemného muže. Srdce obou dokáže vzplanout neskrývaným citem a tužbou oslovit svět vlastní identitou.“

Detaily kolekce

Pruhy, květy a abstraktní vzory byly převedeny do odstínů bílé, starorůžové a černé. Kabáty s raglánovými rukávy, značný podíl asymetrických sukní, košile s krajkovou aplikací nebo otevřenou manžetou, dekonstruovaný kravatový límec, to vše byly rozpoznatelné rysy kolekce Pavola Dendise, prezentované jeho oblíbeným rychlým přehlídkovým stylem, zdůrazněným záblesky všudypřítomných stříbrných konfet.

Chci se zaměřit na posun, který pociťuji ve svém osobním a tvůrčím životě. Zůstat věrný své estetice a intuici, ale dívat se za nový horizont,“ dodává Pavol Dendis.

K TÉMATU  Laformela vytvořila udržitelnou rovnováhu protikladů

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Udržitelná móda: Trend, který miluje nejen příroda, ale i my!

Trendy jara 2022: Všechno při starém, ale v ještě větší porci!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Víte, kolik času denně strávíte na sociálních sítích? Ne? My vám to povíme. Je to něco málo přes dvě hodiny. Ano, je tomu skutečně tak. Dvě hodiny denně neděláte nic jiného, než že sledujete, co se kde šustne. Přitom byste ty dvě hodiny mohli trávit něčím mnohem užitečnějším. Ke všemu, když v nás sociální sítě vzbuzují ne zrovna pozitivní náladu.
Rychle dojet do mateřské školky, odložit dítě paní učitelce a už abychom byli v práci. Rodiče dnes často spoléhají na to, že paní učitelka ve školce (škole) se už nějak postará o to, co je třeba. Před výchovou ale neutečeme, a ani se nezbavíme odpovědnosti z ní vyplývající. Pro dítě je největší autorita rodič. Ve školce se navíc dítě má učit jiné věci, než to, co jako rodiče doma zanedbáváme.
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 
Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.

Nepřehlédněte

Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek