Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Pavol Dendis: Burning Heart slovenského designéra na pražském fashion weeku

Slovenský designér Pavol Dendis představil v rámci Mercedes Benz Prague Fashion Weeku svoji kolekci již po několikáté. V minulosti jsme u něj byli zvyklí na absenci barev. Letos je tomu jinak.
Pavol Dendis
Pavol Dendis představil svoji nejnovější kolekci Burning Heart.

12. 04. 2022

“Burning Heart” je název nejnovější kolekce, kterou představil úspěšný slovenský designér Pavol Dendis v rámci ENVY x PRIVEÉ NIGHT v rámci sobotní přehlídky prestižního týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku podzim/zima 2022, která se konala v prostorách Pražské tržnice. Svým fanouškům zprostředkoval aktuální vizi své kreativity.

Burning Heart

„Moje aktuální kolekce je inspirovaná tou předcházející – Dark Waters – Brave Youth a hudbou 80. let, písničkami, které jsou pro mě nové, ale už jsem je někdy slyšel. Změnil jsem náladu, playlist a posun nastal i v barevném schéma. Kolekce je jemnější, ale zároveň si drží správnou dávku surovosti a drzosti.“

Důraz na udržitelnost

Hrubší materiály jako vlnu, denim či stoprocentní hedvábí doplnila lehká krajka a viskóza s lurexem. Pavol Dendis dbá jako jeden z českých a slovenských umělců na udržitelnost. Proto až 90 % objemu použitých látek bylo v tomto případě “dead-stock”, čímž designér opět dokázal, že zájem o planetu je neoddělitelnou součástí jeho tvorby.

„Důraz kladu znovu na detaily, tailoring, nové siluety a upouštím od některých zavedených střihů. Kolekce obsahuje především dámské, ale i pánské modely, které jsou však velmi unisexové. Představuji silnou ženu a jemného muže. Srdce obou dokáže vzplanout neskrývaným citem a tužbou oslovit svět vlastní identitou.“

Detaily kolekce

Pruhy, květy a abstraktní vzory byly převedeny do odstínů bílé, starorůžové a černé. Kabáty s raglánovými rukávy, značný podíl asymetrických sukní, košile s krajkovou aplikací nebo otevřenou manžetou, dekonstruovaný kravatový límec, to vše byly rozpoznatelné rysy kolekce Pavola Dendise, prezentované jeho oblíbeným rychlým přehlídkovým stylem, zdůrazněným záblesky všudypřítomných stříbrných konfet.

Chci se zaměřit na posun, který pociťuji ve svém osobním a tvůrčím životě. Zůstat věrný své estetice a intuici, ale dívat se za nový horizont,” dodává Pavol Dendis.

K TÉMATU  Kůže dominuje podzimu. Investujte do kalhot i sexy sukní

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Udržitelná móda: Trend, který miluje nejen příroda, ale i my!

Trendy jara 2022: Všechno při starém, ale v ještě větší porci!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.
Přemýšlíte o tom, že byste své dítě na týden nebo dva poslali na dětský tábor? Pro koho jsou tábory vhodné, a komu naopak ublíží? Pojďme se podívat na výhody a nevýhody letního táborování.
Voda je pro člověka jeden z nejdůležitějších prvků. Víte, že tvoří až 60 % těla dospělého jedince? Je nezbytná pro biochemické reakce, zásobování celého těla živinami, odstraňování odpadních látek a pro udržování krevního oběhu a tělesné teploty. Jak se ale v létě udržet správně hydratovaní, co se počítá, a co ne?
I sourozenci spolu mohou vycházet již od narození. Není to nic složitého
Bolesti zad mají mnoho podob. Mohou se lišit intenzitou a dobou trvání, a zejména příčinou. Vždy se jedná o problém, který je souborem individuálních, psychosomatických a pracovních stereotypů. Jednou z psychosomatických a častých příčin bolesti je stres.
Rodičovský příspěvek čeká navýšení o 80 tisíc korun, nebude se ale vztahovat na každého. Stát chce zavést také zálohované výživné, které má pomoci rodičům samoživitelům a zefektivnit boj s neplatiči alimentů. Na koho se změny vztahují a od kdy by měly platit?
Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
Motat se v kruhu a dělat stále stejné chyby je lidské. Jenže tím výrazně ubližujeme nejen naší psychice, ale i zdravotnímu stavu.
Sladký a voňavý meloun je neklamným symbolem toho, že léto začíná! Pojďte udělat radost svému tělu. Jak je možné, že s pouhým melounem dokážete omládnout?
Silná intuice, opakující se sny nebo déja vu. To vše jsou údajně známky reinkarnace. Tedy toho, že žijete už "několikátý" život. Znamená to, že se vaše duše vrací znovu v jiné životní formě. Věříte nebo nevěříte?
Prostě jste to přehnala se sluníčkem. Samozřejmě neplánovaně. Voda šplouchala a vy jste usnula na lehátku a teď je vaše pleť totálně zrudlá a spálená. Jak jí pomoci? Jestliže nemáte po ruce speciální poopalovací péči, zkuste domácí zdroje.

Výběr článků

V dnešním prohlášení z Buckinghamského paláce bylo oznámeno, že britský král Karel III. čelí rakovině. Monarcha, který nedávno absolvoval zákrok kvůli zvětšené prostatě, nyní zahájil léčbu, ačkoli konkrétní typ rakoviny nebyl zveřejněn.
Déšť, sníh, mráz, vítr venku. Doma studená ložnice, přetopený pokoj. Pleti tak náhlé výkyvy rozhodně neprospívají. Pleti výkyvy počasí neprospívají a právě v zimě je hydratace ještě důležitější, než v letních měsících. Jak to a které krémy použít?
Suchý únor se těší čím dál větší popularitě. Zatímco v zahraničí jede spíš ”dry january”, už proto že navazuje skvěle na novoroční předsevzetí, my Češi jsme spíš pro ten kratší měsíc bez alkoholu. I tak ty čtyři střízlivé týdny nemusí být žádná pruda, když si je zpříjemníte mocktaily.

Nepřehlédněte

Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Pokud si neprojdete speciálními genetickými testy, pravděpodobně ji nikdy neodhalíte. Přitom patří mezi nejnebezpečnější choroby na světě. Způsobuje trombózu a v těch nejkrajnějších případech také plicní embolii.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek