Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Pavol Dendis: Burning Heart slovenského designéra na pražském fashion weeku

Slovenský designér Pavol Dendis představil v rámci Mercedes Benz Prague Fashion Weeku svoji kolekci již po několikáté. V minulosti jsme u něj byli zvyklí na absenci barev. Letos je tomu jinak.
Pavol Dendis
Pavol Dendis představil svoji nejnovější kolekci Burning Heart.

12. 04. 2022

„Burning Heart“ je název nejnovější kolekce, kterou představil úspěšný slovenský designér Pavol Dendis v rámci ENVY x PRIVEÉ NIGHT v rámci sobotní přehlídky prestižního týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku podzim/zima 2022, která se konala v prostorách Pražské tržnice. Svým fanouškům zprostředkoval aktuální vizi své kreativity.

Burning Heart

„Moje aktuální kolekce je inspirovaná tou předcházející – Dark Waters – Brave Youth a hudbou 80. let, písničkami, které jsou pro mě nové, ale už jsem je někdy slyšel. Změnil jsem náladu, playlist a posun nastal i v barevném schéma. Kolekce je jemnější, ale zároveň si drží správnou dávku surovosti a drzosti.“

Důraz na udržitelnost

Hrubší materiály jako vlnu, denim či stoprocentní hedvábí doplnila lehká krajka a viskóza s lurexem. Pavol Dendis dbá jako jeden z českých a slovenských umělců na udržitelnost. Proto až 90 % objemu použitých látek bylo v tomto případě „dead-stock“, čímž designér opět dokázal, že zájem o planetu je neoddělitelnou součástí jeho tvorby.

„Důraz kladu znovu na detaily, tailoring, nové siluety a upouštím od některých zavedených střihů. Kolekce obsahuje především dámské, ale i pánské modely, které jsou však velmi unisexové. Představuji silnou ženu a jemného muže. Srdce obou dokáže vzplanout neskrývaným citem a tužbou oslovit svět vlastní identitou.“

Detaily kolekce

Pruhy, květy a abstraktní vzory byly převedeny do odstínů bílé, starorůžové a černé. Kabáty s raglánovými rukávy, značný podíl asymetrických sukní, košile s krajkovou aplikací nebo otevřenou manžetou, dekonstruovaný kravatový límec, to vše byly rozpoznatelné rysy kolekce Pavola Dendise, prezentované jeho oblíbeným rychlým přehlídkovým stylem, zdůrazněným záblesky všudypřítomných stříbrných konfet.

Chci se zaměřit na posun, který pociťuji ve svém osobním a tvůrčím životě. Zůstat věrný své estetice a intuici, ale dívat se za nový horizont,“ dodává Pavol Dendis.

K TÉMATU  Máte plnou skříň, a přitom nic na sebe? Věčný problém vám vyřeší důmyslný systém nakupování

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Udržitelná móda: Trend, který miluje nejen příroda, ale i my!

Trendy jara 2022: Všechno při starém, ale v ještě větší porci!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 
Je zcela na místě, aby jsme vzhledem k času stráveném v kuchyni, vybrali přesně tu, která bude tvořit ucelený design celého bytu či domu, tak také, aby nám efektivně sloužila. Pro splnění těchto podmínek je tak potřeba pečlivě vybírat a přihlédnout v neposlední řadě i k ceně. Tak jaká bude ta vaše vysněná kuchyně? Pojďme se na to společně podívat!
Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!
Na naši psychiku je toho prostě někdy moc: Práce, starost o rodinu, výchova dětí, péče o domácnost, do toho musíme mnohdy řešit osobní krize a krize ve vztahu. Není tedy divu, že občas už nemůžeme dál, cítíme se unavení a nejdou nám věci tak, jak bychom si představovali. Můžeme si občas myslet, že jsme jen líní, znechucení, a za to se i občas stydíme.
Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.

Nepřehlédněte

Každá z nás touží po zdravých a dokonalých vlasech. Získat je však mnohem snazší, než se na první pohled může zdát. Stačí jen vsadit na metodu No poo, která se nejen ve světě blogerek stala trendem. V čem spočívá a jak vám pomůže s vitalitou vašich vlasů?
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek