Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

V čem vyrazit letos k vodě a dodržet trendy. Tohle je plážová móda pro rok 2019

Když jsem někdy před třiceti lety dostala od tety z Německa plavky s našitou sukýnkou, byla jsem naštvaná a styděla se v nich jít s kamarády k vodě. A vida, přešlo pár desítek let a je to hit sezóny. Retro je prostě tady. Jaká bude plážová móda pro rok 2019?
plážová móda pro rok 2019
Zdroj: 123RF.com

10. 06. 2019

Plážová móda pro rok 2019 – to jsou především plavky, ale také doplňky k nim, šaty i další části plážového oblečení. Začneme tedy u plavek.

Plavky vybírejte podle postavy

Styl tankini, donedávna určený především těhotným, si oblíbily i ženy, které potřebují zakrýt malé či větší nedostatky postavy. Samostatný horní díl je většinou pod prsy lehce uvolněný nebo se rozšiřuje, takže je vlastně takovou malou tunikou. Některé plavky vypadají přímo jako minišaty a zakrývají horní partii stehen. I když jsou velmi módní květy, plnoštíhlé dámy by měly vybírat spíše geometrické vzory nebo kombinace barev, které zeštíhlují.

Velké květované vzory přidávají kila, a tak si je mohou dovolit ty štíhlejší z nás. Pro ty jsou také určeny plavky s různými průstřihy nebo vsazenou krajkou. Ta hraje v letošní módě prim. A nejen samostatně, ale především jako vsadka v letním oblečení, včetně plavek. Ať si vyberete jakékoli, dbejte především na to, že plavky musí být z dobrého materiálu. Nesmí je poškodit chlór z bazénu, mořská sůl nebo slunce.

Přes plavky šátky, tuniky a kaftany

V plážové módě již léta vedou tuniky a kaftany. Nově je letos doplňují kombinézy ze vzdušného šifónu. Nezapomeňte na šátek, protože ten nahradí, cokoli si vzpomenete. Velký poslouží jako pareo, nebo místo dlouhé sukně, menší uvážete jako čelenku nebo přehodíte kolem ramen. A protože módní jsou mašle – čím větší, tím lepší – lehce z šátku vykouzlíte například originální top. V centru pozornosti zůstává háčkovaná móda. Taková bílá či zlatá tunika se může stát originálním kouskem, který využijete nejen na pláži, ale i při výletech nebo na večerní koncert pod širým nebem. Kdo má rád kalhoty, může se inspirovat námořnickým stylem nebo volnými kalhotami sportovního typu, připomínající tepláky. Důležitý je opět lehký materiál, ideálně šifón, a ty správné barvy.

K TÉMATU  Trendy roku 2021 byly navrženy tak, aby nám pomohly lépe zvládnout neutěšené nálady pandemie

Blyštivá plážová móda pro rok 2019

Letošní jarní a letní móda se nese ve znamení všech odstínů zlaté. Trendy jsou i od zlaté odvozené barvy, zářivě žlutá, oranžová, bronzová, hořčicová, okrová a rumělková. Ze zimního období přetrvává červená. Novým trendem v módních plážových kolekcích je batika. Inspirace surfaři přinesla do letošního roku svítivé barvy, které zaujmou už z dálky.

Co na nohy? Žádné podpatky a vyšlapané pantofle

Na nerovný terén jsou vhodné plátěné šlapky, lehké tenisky, páskové sandály s rovnou podrážkou. Na písečných plážích se osvědčí kvalitní žabky, jejichž výběr je opravdu bohatý – od klasických, přes plastové, po kožené se zdobením barevnými kamínky, květinami, korálky nebo třásněmi.

Vhod přijde klobouk, kosmetika i plážová taška

Důležitou součástí plážového outfitu je klobouk s širokou krempou, která zastíní obličej a ramena a ochrání před prudkým sluncem. Ale pozor na výběr. Některé slamáky mohou způsobit, že se opálíte „tečkovaně“, neboť dírami v krempě slunce dosáhne jen na určité partie obličeje. Nutné jsou kvalitní sluneční brýle a kosmetika. To vše zabalit do plážové tašky, ty letošní mají být v pastelových barvách. A pak už jen za vodou a za sluníčkem!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.
Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Všichni víme, že současná doba není zrovna dvakrát příhodná. Všechno kolem nás zdražuje, najednou zaplatíme víc nejen na jídle, ale i na energiích či pohonných hmotách, ale výplata zůstává stejná. Doba utrácení tak pomalu mizí v nedohlednu a nám nezbývá nic jiného, než si prostě utáhnout opasky. Na čem se dá alespoň trochu ušetřit? Mrkněte na pár tipů.
Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?

Nepřehlédněte

Monstera – pokojová rostlina s monstrózními listy, která je součástí českých rodin už od nepaměti. V mnoha domácnostech se dědí po generace – pěstovaly ji babičky, matky, dcery i vnučky. Je ideální rostlinou do moderních i starších domovů, hravě si s ní poradí i začínající pěstitelé. Ke svému životu totiž nevyžaduje prakticky nic.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek