Domů » Krása a móda » Oblečení pro nastávající maminky aneb jak vybrat těhotenskou módu
Krása a móda Reklama

Oblečení pro nastávající maminky aneb jak vybrat těhotenskou módu

Oblečení maminka
Vybírejte správné oblečení pro těhotné (zdroj foto: Vyshnova / Shutterstock.com)
I nastávající maminky se chtějí líbit. Stejně jako u běžné módy musí být i těhotenské oblečení zároveň komfortní a praktické, a to po celou dobu těhotenství. Kde a jak ale takové oděvy vlastně vybrat?

Kde si pořídit těhotenské oblečení?

Těhotenské oblečení si je dnes možné pořídit v mnoha obchodech. Ve své nabídce by ho měl ostatně mít i Primark v Praze, tedy první prodejna tohoto irského módního řetězce v České republice. Oděvy, které jsou vhodné pro ženy, které čekají potomka, může být nejen pěkné, ale zároveň praktické. Díky speciálním střihům totiž bude opravdu držet a navíc často roste společně s bříškem a celkovou postavou nastávajících maminek. Obvykle si přitom lze pořídit mateřskou podprsenku, těhotenské kalhoty, legíny či punčochy, tuniky nebo košile, těhotenská trika, ale také speciální košile na spaní. Možností ale máte daleko více.

Lze si pořídit těhotenské oblečení na internetu?

Zatímco v dřívějších dobách panovala k nakupování oblečení na internetu jistá skepse, v posledních letech se tato situace zcela proměnila. Aktuálně je totiž naopak právě oblečení sortimentem, který se v rámci on-line nakupování prodává nejčastěji. Lidé začali důvěřovat internetovým obchodům a navíc zjistili, že na internetu mohou nakupovat víceméně bez obav, protože mají 14denní lhůtu na vrácení zboží bez udání důvodů. Móda v e-shopech navíc bývá levnější. Pokud navíc nakupující využijí slevové kódy na Answear.cz, případně do dalších obchodů s oblečením, mohou nakoupit opravdu výhodně.

Tipy pro nákup těhotenské módy

  • Nespoléhejte se na to, že si pořídíte stejné oblečení, jaké jste zvyklá nosit, jen o dvě čísla větší. Jak už jsme naznačili výše, postava těhotné ženy je specifická a potřebuje jiné střihy. Navíc by móda měla být schopná růst společně s bříškem.
  • V průběhu těhotenství nebudete potřebovat jinou velikost oblečení, než na jakou jste byla doposud zvyklá. Pokud se budete pravidelně věnovat některé z fyzických aktivit, budete si moci pořídit stejnou velikost. Lišit se bude jen střih, neboť těhotenské oblečení musí být tvárné.
  • I v těhotenském oblečení byste se měla cítit dobře. Nemáme přitom na mysli pouze to, aby bylo komfortní, ale musí vám vyhovovat i stylově. Dnes si nicméně můžete pořídit sportovní, ležérní i elegantní těhotenskou módu. I ta by se vám samozřejmě měla líbit.
  • U některých svršků si vystačíte s běžným oblečením. Jedná se např. o volné svetry se zapínáním, které využijete v průběhu chladných měsíců. U kalhot (džínů, šortek nebo tepláků) a sukní už ovšem nakupte specializovanou módu, která by měla mít především elastický pás s pružnými vlákny.

V průběhu těhotenství si můžete zakoupit triko, které se vám bude hodit i po porodu. Jedná se o systém 2v1. K dispozici totiž máte těhotenská trička, která jsou zároveň kojící. Před porodem vás tedy nebudou omezovat, po porodu zase umožní pohodlně a intimně kojit.