Středa , 29. 11. 2023

Zina

Oblečení pro nastávající maminky aneb jak vybrat těhotenskou módu

I nastávající maminky se chtějí líbit. Stejně jako u běžné módy musí být i těhotenské oblečení zároveň komfortní a praktické, a to po celou dobu těhotenství. Kde a jak ale takové oděvy vlastně vybrat?
Oblečení maminka
Vybírejte správné oblečení pro těhotné (zdroj foto: Vyshnova / Shutterstock.com)

Kde si pořídit těhotenské oblečení?

Těhotenské oblečení si je dnes možné pořídit v mnoha obchodech. Ve své nabídce by ho měl ostatně mít i Primark v Praze, tedy první prodejna tohoto irského módního řetězce v České republice. Oděvy, které jsou vhodné pro ženy, které čekají potomka, může být nejen pěkné, ale zároveň praktické. Díky speciálním střihům totiž bude opravdu držet a navíc často roste společně s bříškem a celkovou postavou nastávajících maminek. Obvykle si přitom lze pořídit mateřskou podprsenku, těhotenské kalhoty, legíny či punčochy, tuniky nebo košile, těhotenská trika, ale také speciální košile na spaní. Možností ale máte daleko více.

Lze si pořídit těhotenské oblečení na internetu?

Zatímco v dřívějších dobách panovala k nakupování oblečení na internetu jistá skepse, v posledních letech se tato situace zcela proměnila. Aktuálně je totiž naopak právě oblečení sortimentem, který se v rámci on-line nakupování prodává nejčastěji. Lidé začali důvěřovat internetovým obchodům a navíc zjistili, že na internetu mohou nakupovat víceméně bez obav, protože mají 14denní lhůtu na vrácení zboží bez udání důvodů. Móda v e-shopech navíc bývá levnější. Pokud navíc nakupující využijí slevové kódy na Answear.cz, případně do dalších obchodů s oblečením, mohou nakoupit opravdu výhodně.

Tipy pro nákup těhotenské módy

  • Nespoléhejte se na to, že si pořídíte stejné oblečení, jaké jste zvyklá nosit, jen o dvě čísla větší. Jak už jsme naznačili výše, postava těhotné ženy je specifická a potřebuje jiné střihy. Navíc by móda měla být schopná růst společně s bříškem.
  • V průběhu těhotenství nebudete potřebovat jinou velikost oblečení, než na jakou jste byla doposud zvyklá. Pokud se budete pravidelně věnovat některé z fyzických aktivit, budete si moci pořídit stejnou velikost. Lišit se bude jen střih, neboť těhotenské oblečení musí být tvárné.
  • I v těhotenském oblečení byste se měla cítit dobře. Nemáme přitom na mysli pouze to, aby bylo komfortní, ale musí vám vyhovovat i stylově. Dnes si nicméně můžete pořídit sportovní, ležérní i elegantní těhotenskou módu. I ta by se vám samozřejmě měla líbit.
  • U některých svršků si vystačíte s běžným oblečením. Jedná se např. o volné svetry se zapínáním, které využijete v průběhu chladných měsíců. U kalhot (džínů, šortek nebo tepláků) a sukní už ovšem nakupte specializovanou módu, která by měla mít především elastický pás s pružnými vlákny.
K TÉMATU  Blanka Matragi: Život mezi princeznami

V průběhu těhotenství si můžete zakoupit triko, které se vám bude hodit i po porodu. Jedná se o systém 2v1. K dispozici totiž máte těhotenská trička, která jsou zároveň kojící. Před porodem vás tedy nebudou omezovat, po porodu zase umožní pohodlně a intimně kojit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Úspěšné složení závěrečných zkoušet se musí oslavit. Promoce je jedinečnou možností, kam uzavřít jednu kapitolu života a otevřít další. Všichni chceme absolventa překvapit krásným dárkem, který se mu bude líbit. Poradíme vám, co pořídit pro ženy i muže. Uvidíte, že nakonec ten nejlepší dárek vyberete.
Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
Když se lísáme ke zvířatům, jejich nenadálý pohyb nebo zvukový projev nás pěkně vyděsí. Někdy tak trochu zapomínáme, že zvířata nemusí brát tulení jako něco příjemného. Zajímá je vaše jídlo, a jdou po něm hlava nehlava. Reakce dětí i dospělých je vždy leknutí, jen ti malí se trochu víc bojí. I takový roztomilý tuleň umí pěkně vyděsit!

Nepřehlédněte

Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek