Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Nejlepší seriály o bydlení, které vás dostanou, ale hlavně inspirují

Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.
bydlení
Inspirovat se můžete kdekoliv. Netflix nabízí hned několik způsobů! (foto: 123RF)

18. 01. 2022

Máte účet na Netflixu? A chcete svou domácnost vyšperkovat k dokonalosti nebo si osvojit několik tipů a triků, jak dosáhnout opravdu hezky uklizeného domova? Netflix přináší nejlepší seriály o bydlení, které budou inspirací i zábavou v jednom. Tak si uvařte dobrou kávu a pusťte si pořad, kterým vás provedou ti nejpovolanější.

Domov jako ze sna 

Máte pocit, že váš příbytek potřebuje změnu? Toužíte po moderním nádechu, ale nevíte, jak ho do domova dostat? Poradí vám manželský pár z pořadu Domov jako ze sna, kteří se rozhodli prodat svůj dům, vzít si půjčku a založit ateliér, který se zaměřuje na předělávání bytů a domů nejen celebritám, ale také normálním lidem s lidským rozpočtem.  

Během sledování skvělého seriálu zjistíte, jak si lze pohrát s prostorem, jak vyladit barvy nebo jednotlivé materiály. Odhalíte, co k sobě patří, co se k sobě skvěle hodí. Zkrátka a dobře se stanete takovým bytovým architektem a bude na vás, jestli nově nabyté poznatky přenesete do praxe či nikoliv.

trailer k seriálu Domov jako ze sna

Proměna domácnosti: Vysněné bydlení

Mezi nejlepší seriály o bydlení patří také velice oblíbený pořad nazvaný Proměna domácnosti: Vysněné bydlení. Je určený především lidem, kteří mají hodně věcí, ale neví si rady, jak je srovnat či uskladnit nebo jestli se nakonec nevyplatí je rovnou vyhodit. Tento televizní pořad si zamilují i ti, kteří mají šatník nacpaný k prasknutí, takže v něm nikdy nemohou najít to, co zrovna potřebují nebo co si chtějí obléknout.

Dvě odbornice na úklid naštěstí mají několik skvělých es v rukávu, díky kterým se i vaše domácnost stane jedním velkým zorganizovaným prostorem, jenž bude navíc seřazený podle barev duhy. Pořad ukáže nejen bydlení obyčejných lidí, ale opět také celebrit, které si na pořádku zrovna nezakládají.

K TÉMATU  Ruční práce jdou na dračku. Co vyrábět v pohodlí domova?
trailer k seriálu Proměna domácnosti: Vysněné bydlení

Malinkaté domky

Přemýšlíte nad tím, že byste si postavili domek, ale netoužíte po žádném velkém sídle o stovce hektarů? Rádi byste upřednostnili něco malého, co přitom bude velice útulné a příjemné? Malinkaté domky jsou seriál, který vás bude bavit. A to už jenom proto, že se zaměřuje na to, jak si takový malý domek, který je hitem posledních let, postavit. Poradí vám, na co nezapomenout, jak si ho zařídit nebo na co si dát pozor. Dva muži cestují po celých Spojených státech, aby sledovali cestu rodin za vysněným malinkatým bydlením.

upoutávka na seriál Malinkaté domky

Nejpozoruhodnější domy světa 

Pokud se ale spíše chcete nechat inspirovat tím, jak by vůbec takové domy mohly vypadat nebo vás zajímá, jak architekti a designéři umí popustit uzdu své fantazii, zamilujete si pořad jménem Nejpozoruhodnější domy světa. Tato inspirací nadupaná sága nemůže mezi seriály o bydlení chybět. Naprosto vám totiž sebere dech z plic. Některé stavby jsou opravdu perfektní svým provedením. Člověk si ani nedokáže představit, jak by se v některém takovém domě dalo vůbec bydlet.

Domy, které se v seriálu ukazují, jsou opravdu reálné a stojí na skutečném místě. Dva cestovatelé se zaměřili rovnou na několik částí světa, kde pátrají po stavbách, jež i pro ně byly velkým překvapením. Společně zamířili například do Izraele, Indie nebo Norska a Španělska. Ukážou vám například krásné domy vestavěné do skály nebo příbytky, kterým můžete hýbat se zdmi.

trailer k seriálu Nejpozoruhodnější domy světa

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bydlení v boho stylu? Pokoj vás musí zahřát u srdce

Jak zútulnit interiér? Pomoct můžou koberce i povlaky na polštáře

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
Toaleta je jedním z nejdůležitějších zařízení ve vaší domácnosti. Přestože jsou toalety robustní a spolehlivé součásti vodovodního systému, málokdy se najde majitel domu nebo bytu, který nikdy nemá žádné problémy s toaletou. Ucpání je možná nejběžnějším problémem toalety, ale zdaleka ne jediným. Nádrž může například vydávat nejrůznější podivné zvuky nebo může nepřetržitě téct voda. Většinu problémů s toaletami naštěstí dokáže opravit instalatér, který si sám poradí.
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.

Nepřehlédněte

Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek