Neděle , 29. 01. 2023

Zdislava

Bizarní rekordy z Guinnessova světa: Co všechno jsou lidé schopni udělat pro zápis v knize?

Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
rekord
Hodně lidí chce svůj zápis do Guinessovky a někdo hodně moc! (foto: 123RF)

18. 02. 2022

A že jsou lidé opravdu schopní vymyslet cokoliv, jen aby se jejich jméno otisklo do Guinnessovy knihy rekordů, se můžete přesvědčit. Z některých výkonů opravdu zůstává rozum stát a mnohdy na základě toho aspirují spíš na bizarní rekord.

Encyklopedie, v níž se dozvíme vždy něco nového

Guinnessova kniha rekordů vychází každý rok v novém vydání, vždy samozřejmě s novými zaznamenanými světovými rekordy. Do knihy se v podstatě dostane kdokoliv, je třeba jen dokázat, že nikdo jiný ho v dané věci dosud nepřekonal. Světové rekordy se zaznamenávají v různých oblastech lidské činnosti, ale v knize se může klidně objevit i příroda a její úkazy a krásy.

Kniha se začala vydávat v roce 1955 a překládá se do mnoha světových jazyků. Jde asi o nejzajímavější encyklopedii na světě, a navíc si v ní každý rok můžete přečíst zase něco nového. Dostat se do Guinnessovy knihy rekordů touží mnoho lidí a co všechno jsou pro to odhodlaní udělat a obětovat? To vám doslova polezou oči z důlků.

Vytřeštěné oči jako nikdo jiný

Vyvalené oči jako Kim Gurman z Chicaga ale asi určitě mít nebudete. Této ženě se totiž podařil opravdu bizarní rekord. V roce 2007 získala svůj zápis v Guinnessově knize rekordů za to, že dokázala své oči vytřeštit tak, až jí vylezly z důlku, a to na neuvěřitelných dvanáct milimetrů. Žena v mládí utrpěla úraz a po něm zjistila, že dokáže kdykoliv, kdy chce, vyvalit oči, opravdu hodně výrazně. Trénovala a nakonec to stačilo i na zápis v knize rekordů.

Kim Gurman z Chicaga a její bizarní rekord

Ty nejdelší nehty i psí uši

Nechat si něco narůst tak, jako nikdo na světě? Pro řadu lidí žádný problém. Mít ty nejdelší vlasy je ale docela nuda, zato nejdelší nehty na světě vzbuzují docela dost pozornosti (a odporu). Člověk, který totiž na rukou má nehty dlouhé skoro dva metry, to asi nemá při běžných činnostech vůbec jednoduché. Muž z Indie si nechal růst nehty od svých čtrnácti let, nakonec se dostal do knihy rekordů se svým nejdelším nehtem na palci na ruce, který měřil úctyhodných 197,8 cm.

K TÉMATU  Baddie Winkle: Cool babča, co vám krade muže už od roku 1928
No proti gustu…

Někdo se ale trápit ani snažit příliš nemusí a zápis má v kapse. Třeba jako pejsek jménem Harvey, jehož uši měřily 35,56 cm. Vyhrál s nimi soutěž o nejdelší psí uši a pak jeho jméno putovalo rovnou i do světové knihy rekordů.

Český triumf

I my, Češi, jsme šikovní a vynalézaví, takže i naše jména se v Guinnessově knize objevují. Pan Zdeněk Zahrádka ale provedl vskutku bizarní rekord, za který si vysloužil i on svůj zápis. Dostal se do Guinnessovky za to, že vydržel nejdéle pohřbený za živa pod zemí. Celých deset dlouhých dnů ležel v dřevěné rakvi, kde neměl ani jídlo ani pití. Pokořil tak rekord, který před ním dokázal jiný muž, ten však vydržel pod zemí jen čtyři dny.

Dům ve tvaru záchodu? Proč ne!

V Guinnessově knize rekordů se toho najde skutečně hodně, všechno, co je nejmenší, největší, nejtenčí i nejdelší, ale třeba i nejoriginálnější. Dokážete si představit, že je něco více originálního než dům, který vypadá jako obří záchod? Jack Sim pochází z Jižní Koreje a přezdívá se mu Mr. Toilet. A to má svůj důvod, přezdívku totiž nedostal jen tak. Je zakladatelem Světové organizace toalet a možná i proto se rozhodl, že si nechá postavit ve tvaru toalety také svůj vlastní dům. Stavba je vskutku originální, měří 7,5 metru. Díky tomu se tento záchodový dům stal nejvyšší budovou ve tvaru záchodu na světě. To by jeden nevěřil, za co všechno může člověk skončit jako rekordman zapsaný v knize rekordů.

rekord
Dům ve tvaru obřího záchodu. (foto: instagram/blackberryridgedevelopment)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bizarní sexuální rekordy, nad kterými zůstává rozum stát. Tipněte si, který je nejšílenější

Co od svatby Harry a Meghan stihli natropit? Největší kauzy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pozdrav vycházejícímu slunci nad třpytícím se oceánem. Meditace za zvuku mořských vln. Uvolňující procházky palmovými háji. Kokosová voda a spousty exotického ovoce. Potřebujete dovolenou pro tělo i mysl? Vydejte se do teplých krajin za jógou. Spojit dovolenou s cvičením jógy je stále víc a víc populární.
Modelek je po celém světe velké množství. Jejich konkurence je opravdu vysoká. Do světa reflektorů se ale dostanou jen ty nejlepší. Ovšem co to znamená nejlepší? Nejvyšší? Nejhubenější? Nejkrásnější? Nejmladší? To vše má svůj úhel pohledu. Jsou totiž modelky, jejichž kariéra skončí tak rychle, jak začala, a oproti tomu jsou i takové, které jsou stále žádané i ve věku (nebo právě proto), kdybychom si spíše řekli, že už takové povolání není zcela vhodné.
I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se postavit ke zvyšování energetických sazeb, je začít v domácnosti šetřit. Smyslem není netopit a sedět doma u televize v kulichu, ale podniknout malé, avšak efektivní kroky, které sníží vaše výdaje za energie. S čím začít ještě dnes?

Nepřehlédněte

Pokud vy nebo učitel vašeho dítěte máte podezření, že vaše dítě může mít ADHD, je důležité vyhledat pomoc. Včasná intervence může potenciálně zabránit vzniku dalších příznaků a sekundárních stavů, jako je úzkost nebo opoziční vzdorné chování.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek