Úterý , 23. 07. 2024

Libor

Bizarní rekordy z Guinnessova světa: Co všechno jsou lidé schopni udělat pro zápis v knize?

Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
rekord
Hodně lidí chce svůj zápis do Guinessovky a někdo hodně moc! (foto: 123RF)

18. 02. 2022

A že jsou lidé opravdu schopní vymyslet cokoliv, jen aby se jejich jméno otisklo do Guinnessovy knihy rekordů, se můžete přesvědčit. Z některých výkonů opravdu zůstává rozum stát a mnohdy na základě toho aspirují spíš na bizarní rekord.

Encyklopedie, v níž se dozvíme vždy něco nového

Guinnessova kniha rekordů vychází každý rok v novém vydání, vždy samozřejmě s novými zaznamenanými světovými rekordy. Do knihy se v podstatě dostane kdokoliv, je třeba jen dokázat, že nikdo jiný ho v dané věci dosud nepřekonal. Světové rekordy se zaznamenávají v různých oblastech lidské činnosti, ale v knize se může klidně objevit i příroda a její úkazy a krásy.

Kniha se začala vydávat v roce 1955 a překládá se do mnoha světových jazyků. Jde asi o nejzajímavější encyklopedii na světě, a navíc si v ní každý rok můžete přečíst zase něco nového. Dostat se do Guinnessovy knihy rekordů touží mnoho lidí a co všechno jsou pro to odhodlaní udělat a obětovat? To vám doslova polezou oči z důlků.

Vytřeštěné oči jako nikdo jiný

Vyvalené oči jako Kim Gurman z Chicaga ale asi určitě mít nebudete. Této ženě se totiž podařil opravdu bizarní rekord. V roce 2007 získala svůj zápis v Guinnessově knize rekordů za to, že dokázala své oči vytřeštit tak, až jí vylezly z důlku, a to na neuvěřitelných dvanáct milimetrů. Žena v mládí utrpěla úraz a po něm zjistila, že dokáže kdykoliv, kdy chce, vyvalit oči, opravdu hodně výrazně. Trénovala a nakonec to stačilo i na zápis v knize rekordů.

Kim Gurman z Chicaga a její bizarní rekord

Ty nejdelší nehty i psí uši

Nechat si něco narůst tak, jako nikdo na světě? Pro řadu lidí žádný problém. Mít ty nejdelší vlasy je ale docela nuda, zato nejdelší nehty na světě vzbuzují docela dost pozornosti (a odporu). Člověk, který totiž na rukou má nehty dlouhé skoro dva metry, to asi nemá při běžných činnostech vůbec jednoduché. Muž z Indie si nechal růst nehty od svých čtrnácti let, nakonec se dostal do knihy rekordů se svým nejdelším nehtem na palci na ruce, který měřil úctyhodných 197,8 cm.

K TÉMATU  Netradiční umělci: Zvratky, menstruační krev i vlasy jako součást obrazů
No proti gustu…

Někdo se ale trápit ani snažit příliš nemusí a zápis má v kapse. Třeba jako pejsek jménem Harvey, jehož uši měřily 35,56 cm. Vyhrál s nimi soutěž o nejdelší psí uši a pak jeho jméno putovalo rovnou i do světové knihy rekordů.

Český triumf

I my, Češi, jsme šikovní a vynalézaví, takže i naše jména se v Guinnessově knize objevují. Pan Zdeněk Zahrádka ale provedl vskutku bizarní rekord, za který si vysloužil i on svůj zápis. Dostal se do Guinnessovky za to, že vydržel nejdéle pohřbený za živa pod zemí. Celých deset dlouhých dnů ležel v dřevěné rakvi, kde neměl ani jídlo ani pití. Pokořil tak rekord, který před ním dokázal jiný muž, ten však vydržel pod zemí jen čtyři dny.

Dům ve tvaru záchodu? Proč ne!

V Guinnessově knize rekordů se toho najde skutečně hodně, všechno, co je nejmenší, největší, nejtenčí i nejdelší, ale třeba i nejoriginálnější. Dokážete si představit, že je něco více originálního než dům, který vypadá jako obří záchod? Jack Sim pochází z Jižní Koreje a přezdívá se mu Mr. Toilet. A to má svůj důvod, přezdívku totiž nedostal jen tak. Je zakladatelem Světové organizace toalet a možná i proto se rozhodl, že si nechá postavit ve tvaru toalety také svůj vlastní dům. Stavba je vskutku originální, měří 7,5 metru. Díky tomu se tento záchodový dům stal nejvyšší budovou ve tvaru záchodu na světě. To by jeden nevěřil, za co všechno může člověk skončit jako rekordman zapsaný v knize rekordů.

rekord
Dům ve tvaru obřího záchodu. (foto: instagram/blackberryridgedevelopment)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bizarní sexuální rekordy, nad kterými zůstává rozum stát. Tipněte si, který je nejšílenější

Co od svatby Harry a Meghan stihli natropit? Největší kauzy

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pořádná sněhová nadílka je u nás stále vzácnější. Sáňky už se staly minulostí a možná to čeká i zimní brusle. Pěkně zamrzlý rybník nebo náledí na chodníku nás přitom vybízí k tomu se sklouznout, většinou ale končíme na zemi! Někdy se to neobejde bez modřin, ale prostě se nejde nezasmát.
Své zdraví můžeme potěšit různými způsoby. Můžeme začít konečně sportovat nebo se více hýbat. Můžeme si svůj jídelníček zpestřit a dodat do něj potraviny či suroviny, za které nám naše tělo poděkuje. V ideálním případě bychom měli do jídelníčku zakomponovat lněný olej, což je superpotravina výjimečná svými zdravotními benefity. Už jste slyšeli o tělu prospěšných účincích lněného oleje?
Při zařizování interiéru je důležité stanovit si styl, do kterého budete nábytek i doplňky ladit. Jinak by se vám mohlo snadno stát, že váš domov bude působit chaoticky a přeplácaně. Stále tápete, který styl se k vám nejvíce hodí?
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.
Plesová sezóna je tu! Jaká událost čeká právě vás? Při výběru šatů a doplňků záleží na akci, na kterou se zrovna chystáte. Není ples jako ples. Vždy sledujte nejen dress code, ale také současné trendy. Co si letos můžete dovolit?
Ať už před sebou tlačíte vozík s potravinami nebo si obouváte boty, střed svého těla využíváte v rámci každodenních činností. Ovlivňuje také naši rovnováhu, správné držení těla, ale i celkovou stabilitu. A všeobecně platí, že s pevnějším corem získáte nejen na pohled hezké tělo, ale i zdraví. Bolestem zad a dalším neduhům tak můžete dát sbohem.
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Máte už dost nepořádku ve skříních a zásuvkách? Když vejdete do šatny, zakopáváte o žehlicí prkno opřené o zeď? Je nejvyšší čas uklidit nepořádek! Pomůže vám v tom prostorný a robustní nábytek: šatní skříně a zrcadlové skříňky. Na co byste měli pamatovat při výběru nábytku do vaší domácnosti? Jaká řešení nabízejí přední výrobci nábytku a architekti? Podívejte se na to!
Mluví se o tom hodně. Pozitivně i negativně. A my už se také rozhodly, že nasedneme na elektrooře. Výsledek je naprosto úžasný. I za dodržení stanovených pravidel jsme se staly královnami a užily si volnost, kterou cyklistika nabízí. Elektrokolo je prostě super!
Už dávno neplatí, že poctivou čokoládu poznáme jenom podle toho, kolik obsahuje kakaa. Potrpíte-li si na skutečně kvalitní suroviny a čokoláda patří k jedné z nich, pak vězte, že číst její obal se rozhodně vyplatí.
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!

Výběr článků

Slunce prochází každým znamením zodiaku jeden měsíc v roce. Když vstupuje do znamení Lva, což se děje od 22. července do 22. srpna, přináší s sebou specifické energie, které ovlivňují naši vitalitu a náladu.
Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.
Také jste si říkaly, jaké by to bylo mít v koupelně nebo v ložnici všechny rtěnky, šminky, make-up a další ty nezbytné věci pěkně srovnané, aby jste měly přehled a vše po ruce? Přinášíme vám jednoduchý návod, jak si takový pořadač vyrobit z kartonové krabice.

Nepřehlédněte

Nakupování v second handech má své výhody. Předně jsou zde nízké ceny a značkové oblečení, které byste si jinak možná nemohli dovolit. Také na jednotlivých kouscích oblečení nenajdete chemikálie, jež se drží hlavně na tom nově koupeném.
Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek