Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

Co od svatby Harry a Meghan stihli natropit? Největší kauzy

Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!
kauzy meghan harry
Jaké kauzy má na triku Meghan a Harry? (foto: 123RF)

01. 11. 2021

Meghan se nenechá umlčet

Co jsme o ní věděli před svatbou, než byly kauzy na denním pořádku? Že je to americká herečka afroamerického původu, která je velmi oblíbená díky seriálu Kravaťáci, jež běžel i na českých televizích. Stále se však tolik neví, že tato velmi půvabná herečka je především zapálená aktivistka. Je známá svým zaujetím pro feministické myšlenky a vytrvale bojuje za práva žen. Královská rodina se s takovou výraznou osobností naposled setkala právě v princezně Dianě.

Nepochopený Harry

Harry byl vždy tak trochu černou ovcí rodiny. Vždy byl velice vzpurný a tvrdohlavý, což dokazuje například jeho služba v armádě, jež se vymyká standardům života královské rodiny. Že se zamiloval do Meghan, by si mnozí mohli také vykládat jako revoltu vůči své rodině. Harry byl často vnímaný jako neposlušný chlapec, nyní ho společnost přijímá jako muže jdoucího proti proudu zavedených pravidel. Do jakých krajností to spolu s Meghan mohou dotáhnout? Vztahy mezi nimi a královskou rodinou jsou nyní více než napjaté.

Odchod z královské rodiny

Meghan a Harry se v minulém roce vzdali poct příslušnosti ke královské rodině a rozhodli se žít v Kanadě a USA. Přirozenou součástí takového rozhodnutí je však i odříznutí od peněz z kasy královské rodiny. Tyto peníze totiž patří britským poplatníkům a je pochopitelné, že si jich nemohou užívat, aniž by plnili určité povinnosti. Proto se jejich stížnosti na adresu financí daly jen těžko obhájit.

Oprah show vzala mnohým dech

Vše jsme mohli vidět v populární Oprah Show, která v Americe trhá rekordy sledovanosti. Když vyšel očekávaný díl rozhovoru Oprah Winfrey s tímto okouzlujícím párem, nebylo novin, které by o něm nereferovaly. Rozběhly se živé debaty o tom, co bylo ve videu řečené, a že toho nebylo málo! Nařčení z rasismu bylo asi tím nejskloňovanějším obviněním a toto se zařadilo mezi nejznámější kauzy.

K TÉMATU  Netradiční dekorace pro vaši domácnost? Udělejte si radost vlastními výtvory a recyklujte nepotřebné věci, které najdete doma!

Rozhovor připomínal spíše sezení u psychologa a zvedl ze židle nejednoho diváka. Zvlášť silný dopad však mělo na příslušníky královské rodiny a vztahy s nimi se najednou ocitly bodu mrazu.

Jméno dcery byla troufalost

Kdopak věděl, že královně se v domácím kruhu velmi osobně říká Lilibet? Správně – skoro nikdo. Právě proto si královna tohoto oslovení nanejvýš cenila a bylo jí velmi drahé. Nyní ho však bez jejího svolení nosí její milovaná vnučka. Tohle byl od Harryho a Meghan opravdu krok vedle a další přádavek mezi kauzy je na světě. Pokud si mysleli, že tím napraví vzniklé škody, tak se hodně pletli.

Hlavně o tom začít mluvit

Je lehké někoho odsoudit, faktem však zůstává, že Harry ani Meghan o takovou pozornost nikoho neprosili. Navíc to v životě neměli jednoduché, a tak jako každý z nás se snaží najít tu nejlepší cestu jak pro sebe, tak pro své potomky. To můžeme pozorovat v debatách, které se snaží rozvíjet. Témata jako psychologická pomoc, hovory o potratu a životě v královské rodině, to jsou témata, která se pro ně stávají čím dál důležitější.

Ne všechno je tak růžové

Že přitom občas šlápnou vedle, se dá pochopit. Navíc mediální obraz, který se kolem nich utváří není vždy zrovna růžový. Britská média byla dokonce nařčena z toho, že Meghan uváděla často v tom horším světle, zatímco Williamovu manželku Kate se jako rodilou Angličanku snažila vždy podpořit.

Obrovský tlak, který na ni byl vyvíjen, ji pak téměř dohnal k sebevraždě, podobně jako Harryho matku Dianu. Pár tak neustále zdůrazňuje: nebojte se požádat o psychologickou pomoc, pokud ji potřebujete, může vám zachránit život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kabelka Alžběty II.: co v ní ukrývá a pravidelně nosí?

K TÉMATU  Britská princezna Kate bojuje s rakovinou

Nejpřitažlivější muži světa. Hezouni všech věkových kategorií aneb dámy, těšte se

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Máte obývací pokoj vybavený podle posledních módních trendů, ale přijde vám nudný a zcela bez života? Chtěli byste mu dodat šmrnc nebo naopak tento prostor zútulnit a vykouzlit si tak harmonický domov? Tak se zkuste podívat na několik zajímavých typů, jak vykouzlit z vašeho obýváku opravdu útulný společenský prostor.
Téměř každá žena se chce líbit. Minimálně sobě, některé i svému partnerovi. Co to pro ni znamená? Mít zejména pěkně upravené vlasy, případně nehty, obličej s jemným make-upem a oblečení, které podtrhne její osobité kouzlo. Problémem je, že spousta žen vůbec netuší, jaký je jejich styl oblékání. A tak různě experimentují – a není to prostě ono.
Pod pojmem detox si nepředstavujte plán na zhubnutí. Mělo by jít spíš o odlehčení po období, kdy jste hřešily a pochutnávaly si na potravinách, které nejsou pro tělo ideální. Čekat na jaro nemusíte. Detox můžete spustit kdykoli. Jen je potřeba přizpůsobit výběr potravin ročnímu období.
Všechny módní přehlídky jaro/léto 2023 jsou nyní za námi. Zaznamenali jsme je a vytáhli jsme klíčové jarní módní trendy v oblasti dámských teplákových souprav, na které byste se letos měly zaměřit. A zatímco návrháři zůstali věrni svému osobnímu stylu, objevilo se několik společných klíčových kousků, od kterých očekáváme, že budou pronikat z kolekcí přímo na trh a do našich šatníků.
„Chtěla jsem dětem stačit, abych nefuněla po pár krocích jako parní lokomotiva. A samozřejmě jsem chtěla, aby měl manžel zpět tu ženu, kterou před lety poznal. A musím se přiznat, že jsem to dělala i kvůli svému sebevědomí a také zdraví.,“ svěřuje se usměvavá Tereza. Po několika neúspěšných pokusech o zhubnutí si mladá maminka Tereza našla cestu pomocí OB kliniky v Praze. Vzorem jí byla kamarádka, která sama podstoupila chirurgickou léčbu a motivací manžel a dvě malé děti.
Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
V první řadě je dobré si říct, že v malém množství rozhodně neuškodí pivo ani víno. Dokonce má obojí pro náš organismus velmi pozitivní účinky. Čemu tedy dáte přednost vy?
Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, o jaký hmyz se jedná. Octomilky neboli vinné mušky se nám do domácnosti ochotně nastěhují v momentě, kdy necháme na stole zralé ovoce nebo třeba zbytek pečiva od snídaně. Stačí jen chvilička a mušky se velmi rychle namnoží. Pak se může zdát problematické je z kuchyně nějak vypudit. Ale nebojte se – jde to.
My ženy každý den vyhlížíme návrat partnera, a tak trochu potají doufáme, že nás alespoň jednou za čas překvapí krásnou kytičkou. Květiny milujeme, jsou pro nás symbolem toho, že na nás tomu druhému záleží. Dřív pánové nosili domů květiny pravidelně, dnes je to jiné. Pánové, pokud jste sem tajně zabloudili a hledáte tip, jaké květiny mají ženy rády, čtěte dál!
Vzhledem k neustálému nárůstu cen je obzvláště potřebné přemýšlet, co vše si opravdu nezbytně musíme pořídit a zároveň i kde výhodně nakoupíme. Zdražuje vše, zato výše platů zůstává prakticky stejná, a proto se řada občanů uchyluje k nouzovým řešením. Jedním z nich jsou nákupy v Polsku.

Výběr článků

Nela pod vedením koučky Marcely Hlaváčkové postupuje malými krůčky pro lidstvo, ale velkými pro sebe. A v tom je ta podstata. Co se naučila na čtvrté schůzce?
Moderní i retro radiátory - dnes mohou mít topná tělesa i ty nejdivočejší tvary. Retro se opět vrací do módy. Čemu dáte přednost?
Holčička si hraje na doktora, a jejím zvláštní pacientem je skutečně odevzdaný a trpělivý bulteriér. Je takhle klidný i u opravdového veterináře? Opravdu roztomilý páreček, který vás pobaví.

Nepřehlédněte

Máte někoho, s kým jste se nedávno pohádaly? Pak je čas se usmířit! Dnes vám to půjde skvěle! Dopřejte také trochu zdraví svým játrům a bacha na rande, pokud si představujete, že bude něco víc. Co ještě pro dnešek radí astroložka Naďa Šmídová?
Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek