Pátek , 02. 12. 2022

Blanka

Co od svatby Harry a Meghan stihli natropit? Největší kauzy

Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!
kauzy meghan harry
Jaké kauzy má na triku Meghan a Harry? (foto: 123RF)

01. 11. 2021

Meghan se nenechá umlčet

Co jsme o ní věděli před svatbou, než byly kauzy na denním pořádku? Že je to americká herečka afroamerického původu, která je velmi oblíbená díky seriálu Kravaťáci, jež běžel i na českých televizích. Stále se však tolik neví, že tato velmi půvabná herečka je především zapálená aktivistka. Je známá svým zaujetím pro feministické myšlenky a vytrvale bojuje za práva žen. Královská rodina se s takovou výraznou osobností naposled setkala právě v princezně Dianě.

Nepochopený Harry

Harry byl vždy tak trochu černou ovcí rodiny. Vždy byl velice vzpurný a tvrdohlavý, což dokazuje například jeho služba v armádě, jež se vymyká standardům života královské rodiny. Že se zamiloval do Meghan, by si mnozí mohli také vykládat jako revoltu vůči své rodině. Harry byl často vnímaný jako neposlušný chlapec, nyní ho společnost přijímá jako muže jdoucího proti proudu zavedených pravidel. Do jakých krajností to spolu s Meghan mohou dotáhnout? Vztahy mezi nimi a královskou rodinou jsou nyní více než napjaté.

Odchod z královské rodiny

Meghan a Harry se v minulém roce vzdali poct příslušnosti ke královské rodině a rozhodli se žít v Kanadě a USA. Přirozenou součástí takového rozhodnutí je však i odříznutí od peněz z kasy královské rodiny. Tyto peníze totiž patří britským poplatníkům a je pochopitelné, že si jich nemohou užívat, aniž by plnili určité povinnosti. Proto se jejich stížnosti na adresu financí daly jen těžko obhájit.

Oprah show vzala mnohým dech

Vše jsme mohli vidět v populární Oprah Show, která v Americe trhá rekordy sledovanosti. Když vyšel očekávaný díl rozhovoru Oprah Winfrey s tímto okouzlujícím párem, nebylo novin, které by o něm nereferovaly. Rozběhly se živé debaty o tom, co bylo ve videu řečené, a že toho nebylo málo! Nařčení z rasismu bylo asi tím nejskloňovanějším obviněním a toto se zařadilo mezi nejznámější kauzy.

K TÉMATU  Hubnoucí proměny, které vám dokáží, že všechno jde, když je dostatek chuti a vůle!

Rozhovor připomínal spíše sezení u psychologa a zvedl ze židle nejednoho diváka. Zvlášť silný dopad však mělo na příslušníky královské rodiny a vztahy s nimi se najednou ocitly bodu mrazu.

Jméno dcery byla troufalost

Kdopak věděl, že královně se v domácím kruhu velmi osobně říká Lilibet? Správně – skoro nikdo. Právě proto si královna tohoto oslovení nanejvýš cenila a bylo jí velmi drahé. Nyní ho však bez jejího svolení nosí její milovaná vnučka. Tohle byl od Harryho a Meghan opravdu krok vedle a další přádavek mezi kauzy je na světě. Pokud si mysleli, že tím napraví vzniklé škody, tak se hodně pletli.

Hlavně o tom začít mluvit

Je lehké někoho odsoudit, faktem však zůstává, že Harry ani Meghan o takovou pozornost nikoho neprosili. Navíc to v životě neměli jednoduché, a tak jako každý z nás se snaží najít tu nejlepší cestu jak pro sebe, tak pro své potomky. To můžeme pozorovat v debatách, které se snaží rozvíjet. Témata jako psychologická pomoc, hovory o potratu a životě v královské rodině, to jsou témata, která se pro ně stávají čím dál důležitější.

Ne všechno je tak růžové

Že přitom občas šlápnou vedle, se dá pochopit. Navíc mediální obraz, který se kolem nich utváří není vždy zrovna růžový. Britská média byla dokonce nařčena z toho, že Meghan uváděla často v tom horším světle, zatímco Williamovu manželku Kate se jako rodilou Angličanku snažila vždy podpořit.

Obrovský tlak, který na ni byl vyvíjen, ji pak téměř dohnal k sebevraždě, podobně jako Harryho matku Dianu. Pár tak neustále zdůrazňuje: nebojte se požádat o psychologickou pomoc, pokud ji potřebujete, může vám zachránit život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kabelka Alžběty II.: co v ní ukrývá a pravidelně nosí?

K TÉMATU  Eva Urbaníková v rozhovoru o svém novém filmu: "Nic v životě není černobílé"

Nejpřitažlivější muži světa. Hezouni všech věkových kategorií aneb dámy, těšte se

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Klimakterium neboli menopauza je přirozené období v životě ženy, které může nastat kdykoli mezi 45. až 55. rokem života. Organismus pozvolna přejde z reprodukční fáze do fáze klidové. Tahle fyziologická životní etapa se prostě nedá zastavit ani obejít. A tělo vám může připravit horké chvilky právě ve věku, kdy se cítíte tak skvěle. Dá se ale to zvládnout.
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Praní prádla je každotýdenní činnost, ke které se musí přistoupit. Koše totiž začínají přetékávat a člověk najednou nemá, co na sebe. Je proto klíčové, abychom našemu použitému oblečení zase vdechli nový život. Jenže jak k praní prádla přistupovat? 
Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?

Nepřehlédněte

Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek