Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Trendy náušnice 2020: Hitem jsou nestárnoucí perly i výrazné kameny

Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?
Náušnice
Jaké náušnice jsou trendy v roce 2020? (zdroj foto: pixabay.com)

21. 09. 2020

Vracíme se do sedmdesátých let 

Pokud sledujete módu průběžně, pokud se zajímáte o módní svět, pak jistě víte, jaké jsou letošní trendy náušnice a že se začínáme vracet do minulosti, respektive do sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých let, kdy se zaznamenala jakási revoluce v módním průmyslu. Lidé nosili, co chtěli, rádi vynikali z davu.

Oblékali si nejvýraznější prvky, ostatně právě výrazné prvky jsou nyní k dispozici na pultech obchodů. Patří k nim například zvonové kalhoty, batikovaná trička, volány a nabírané rukávy či masivní gumičky a výrazné čelenky a spony, jež zdobí hlavu nejedné ženy.  

I ve světě náušnic se vracíme do minulosti, konkrétně však do sedmdesátých let. Moderní se stávají masivní kruhy, náušnice s kamínky nebo korálky či nestárnoucí perly, které se právě v sedmdesátých letech začaly nosit velmi výrazně.  

Výrazné kamínky zaujmou 

Čím větší, masivnější, extravagantnější a viditelnější, tím lepší. To je pravidlo, kterým se vyplatí řídit v okamžiku, kdy vybíráte náušnice s kamínky nebo korálky. Korálkové nebo kamínkové náušnice na první pohled mohou vypadat velice těžce, ale ve skutečnosti nejsou tak těžké, jak se na první pohled zdají být.  

Korálkové a kamínkové náušnice se v posledních měsících objevily na nejedné módní přehlídce, za zmínku stojí především přehlídky Ully Johnson, která tento typ moderních náušnic zkombinovala takřka s každým modelem. 

Masivní kruhy jsou zpět 

Vzpomínáte si na dobu, kdy se nosily jenom masivní kruhové náušnice? Zatímco dříve platilo – čím větší, tím lepší – dne naopak platí – čím masivnější, tím lepší. Kruhům aktuálně fandí nejeden módní návrhář. Návrháři fandí především zlatým masivním kruhům, které byly k vidění například na přehlídce návrhářky Caroliny Herrea.  

Možná si říkáte, že trendy kruhové masivní náušnice nemáte, kam nosit, ale tohoto se nemusíte obávat. Nakonec zjistíte, že se krásně hodí jak na každodenní nošení, tak i k outfitu na mejdan.  

K TÉMATU  Znáte název značky riflí, které sednou na každou dámskou postavu?

Jen s jednou náušnicí 

Určitě si vzpomínáte na dobu, kdy bylo moderní nošení jedné asymetrické náušnice. Poté se tento trend na malý okamžik odmlčel a nově se vrátil do módy. Trend se však posunul o trochu dál – začala se nosit jedna náušnice, která je zpravidla nejvýraznější z celého outfitu.

Pro inspiraci stačí zhlédnout záznamy z přehlídek, které byly pořádány Valentinem nebo Marnim. Právě na těchto přehlídkách se jedna náušnice zkombinovala s celou řadou outfitů. Je to krásná ukázka toho, jak lze náušnici zkombinovat prakticky s čímkoli. 

Perly jsou něco, co nestárne 

Zatímco ostatní zmíněné trendy ve světě náušnic se udrží na trhu pár týdnů, perly jsou něco, co na trhu stále zůstává. Nejeden módní kritik právě náušnice označil za něco, co je nestárnoucí. Jedná se o zcela univerzální náušnice, které lze kombinovat neotřele i všedně.

Aktuálně jsou dostupné nejen perly v klasickém kulatém tvaru, ale také i ve tvarech jiných, jež vynikají na přehlídkových molech.  

Mimochodem, věděli jste, že perly se staly symbolem žen díky francouzské módní návrhářce Coco Chanel, která se proslavila fotografií v černých koktejlových šatech a množstvím perlových náhrdelníků a šperků na sobě? Coco Chanel se považuje za jednu z klíčových osobností, jež se podíleli na utváření šatníku moderní ženy. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Žhavé trendy v zásnubních prstenech pro rok 2020

Zima se blíží. Co si obout v dešti a v mrazu a jaké zimní boty jsou trendy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Janina rodina byla soudržná. Scházeli se u babičky a rádi spolu trávili víkendový čas. Vše se změnilo, když si její bratr našel Ninu. Zprvu to vypadalo, že bude švagrová docela milá, nakonec ale dokázala proti Janě poštvat celou rodinu, včetně tolik milovaného bratra. A to všechno proto, že jí záviděla.
Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.
Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.
V zimním období vyžaduje vaše pleť i vlasy více péče než po zbytek roku. Neustálé střídání teplot, vítr, mráz, sníh a smog, to je koktejl, který má na vaši pokožku i vlasy zničující účinek. Jak zabránit tomu, aby byla vaše pleť v zimě zašedlá a nezdravá a vlasy oslabené, polámané a bez života? Vyžaduje to kosmetickou první pomoc.
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.

Nepřehlédněte

Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek