Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Trendy náušnice 2020: Hitem jsou nestárnoucí perly i výrazné kameny

Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?
Náušnice
Jaké náušnice jsou trendy v roce 2020? (zdroj foto: pixabay.com)

21. 09. 2020

Vracíme se do sedmdesátých let 

Pokud sledujete módu průběžně, pokud se zajímáte o módní svět, pak jistě víte, jaké jsou letošní trendy náušnice a že se začínáme vracet do minulosti, respektive do sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých let, kdy se zaznamenala jakási revoluce v módním průmyslu. Lidé nosili, co chtěli, rádi vynikali z davu.

Oblékali si nejvýraznější prvky, ostatně právě výrazné prvky jsou nyní k dispozici na pultech obchodů. Patří k nim například zvonové kalhoty, batikovaná trička, volány a nabírané rukávy či masivní gumičky a výrazné čelenky a spony, jež zdobí hlavu nejedné ženy.  

I ve světě náušnic se vracíme do minulosti, konkrétně však do sedmdesátých let. Moderní se stávají masivní kruhy, náušnice s kamínky nebo korálky či nestárnoucí perly, které se právě v sedmdesátých letech začaly nosit velmi výrazně.  

Výrazné kamínky zaujmou 

Čím větší, masivnější, extravagantnější a viditelnější, tím lepší. To je pravidlo, kterým se vyplatí řídit v okamžiku, kdy vybíráte náušnice s kamínky nebo korálky. Korálkové nebo kamínkové náušnice na první pohled mohou vypadat velice těžce, ale ve skutečnosti nejsou tak těžké, jak se na první pohled zdají být.  

Korálkové a kamínkové náušnice se v posledních měsících objevily na nejedné módní přehlídce, za zmínku stojí především přehlídky Ully Johnson, která tento typ moderních náušnic zkombinovala takřka s každým modelem. 

Masivní kruhy jsou zpět 

Vzpomínáte si na dobu, kdy se nosily jenom masivní kruhové náušnice? Zatímco dříve platilo – čím větší, tím lepší – dne naopak platí – čím masivnější, tím lepší. Kruhům aktuálně fandí nejeden módní návrhář. Návrháři fandí především zlatým masivním kruhům, které byly k vidění například na přehlídce návrhářky Caroliny Herrea.  

Možná si říkáte, že trendy kruhové masivní náušnice nemáte, kam nosit, ale tohoto se nemusíte obávat. Nakonec zjistíte, že se krásně hodí jak na každodenní nošení, tak i k outfitu na mejdan.  

K TÉMATU  Módní inspirace. Barva roku 2019 je korálová! Stylistka radí jak ji správně kombinovat

Jen s jednou náušnicí 

Určitě si vzpomínáte na dobu, kdy bylo moderní nošení jedné asymetrické náušnice. Poté se tento trend na malý okamžik odmlčel a nově se vrátil do módy. Trend se však posunul o trochu dál – začala se nosit jedna náušnice, která je zpravidla nejvýraznější z celého outfitu.

Pro inspiraci stačí zhlédnout záznamy z přehlídek, které byly pořádány Valentinem nebo Marnim. Právě na těchto přehlídkách se jedna náušnice zkombinovala s celou řadou outfitů. Je to krásná ukázka toho, jak lze náušnici zkombinovat prakticky s čímkoli. 

Perly jsou něco, co nestárne 

Zatímco ostatní zmíněné trendy ve světě náušnic se udrží na trhu pár týdnů, perly jsou něco, co na trhu stále zůstává. Nejeden módní kritik právě náušnice označil za něco, co je nestárnoucí. Jedná se o zcela univerzální náušnice, které lze kombinovat neotřele i všedně.

Aktuálně jsou dostupné nejen perly v klasickém kulatém tvaru, ale také i ve tvarech jiných, jež vynikají na přehlídkových molech.  

Mimochodem, věděli jste, že perly se staly symbolem žen díky francouzské módní návrhářce Coco Chanel, která se proslavila fotografií v černých koktejlových šatech a množstvím perlových náhrdelníků a šperků na sobě? Coco Chanel se považuje za jednu z klíčových osobností, jež se podíleli na utváření šatníku moderní ženy. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Žhavé trendy v zásnubních prstenech pro rok 2020

Zima se blíží. Co si obout v dešti a v mrazu a jaké zimní boty jsou trendy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mandle jsou oblíbené oříšky, které rádi “chroupeme” jen tak třeba u populárního televizního pořadu. Je skvělé, že za ta léta dokázaly nahradit brambůrky klasicky smažené v oleji, které zdraví, na rozdíl od mandlí, zrovna neprospívají. Pokud však máte tak velkou spotřebu, že vaše peněženka při každé úhradě dalšího a dalšího balíčku trpí, nabízí se otázka, zdali si madle nechcete vypěstovat na své zahradě? Odpověď je ano!
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Jednoduché, vkusné, elegantní, nestárnoucí – bílé boty lze charakterizovat mnoha způsoby. Jejich čistota však vnese notnou dávku vkusu do každého outfitu. To je jistota. A zajisté se ve vašem botníku neztratí. Tak už přestaňte dělat kompromisy, bílou obuv prostě potřebujete!
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?

Nepřehlédněte

Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek