Úterý , 09. 08. 2022

Roman

Trendy náušnice 2020: Hitem jsou nestárnoucí perly i výrazné kameny

Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?
Náušnice
Jaké náušnice jsou trendy v roce 2020? (zdroj foto: pixabay.com)

21. 09. 2020

Vracíme se do sedmdesátých let 

Pokud sledujete módu průběžně, pokud se zajímáte o módní svět, pak jistě víte, jaké jsou letošní trendy náušnice a že se začínáme vracet do minulosti, respektive do sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých let, kdy se zaznamenala jakási revoluce v módním průmyslu. Lidé nosili, co chtěli, rádi vynikali z davu.

Oblékali si nejvýraznější prvky, ostatně právě výrazné prvky jsou nyní k dispozici na pultech obchodů. Patří k nim například zvonové kalhoty, batikovaná trička, volány a nabírané rukávy či masivní gumičky a výrazné čelenky a spony, jež zdobí hlavu nejedné ženy.  

I ve světě náušnic se vracíme do minulosti, konkrétně však do sedmdesátých let. Moderní se stávají masivní kruhy, náušnice s kamínky nebo korálky či nestárnoucí perly, které se právě v sedmdesátých letech začaly nosit velmi výrazně.  

Výrazné kamínky zaujmou 

Čím větší, masivnější, extravagantnější a viditelnější, tím lepší. To je pravidlo, kterým se vyplatí řídit v okamžiku, kdy vybíráte náušnice s kamínky nebo korálky. Korálkové nebo kamínkové náušnice na první pohled mohou vypadat velice těžce, ale ve skutečnosti nejsou tak těžké, jak se na první pohled zdají být.  

Korálkové a kamínkové náušnice se v posledních měsících objevily na nejedné módní přehlídce, za zmínku stojí především přehlídky Ully Johnson, která tento typ moderních náušnic zkombinovala takřka s každým modelem. 

Masivní kruhy jsou zpět 

Vzpomínáte si na dobu, kdy se nosily jenom masivní kruhové náušnice? Zatímco dříve platilo – čím větší, tím lepší – dne naopak platí – čím masivnější, tím lepší. Kruhům aktuálně fandí nejeden módní návrhář. Návrháři fandí především zlatým masivním kruhům, které byly k vidění například na přehlídce návrhářky Caroliny Herrea.  

Možná si říkáte, že trendy kruhové masivní náušnice nemáte, kam nosit, ale tohoto se nemusíte obávat. Nakonec zjistíte, že se krásně hodí jak na každodenní nošení, tak i k outfitu na mejdan.  

K TÉMATUZnáte název značky riflí, které sednou na každou dámskou postavu?

Jen s jednou náušnicí 

Určitě si vzpomínáte na dobu, kdy bylo moderní nošení jedné asymetrické náušnice. Poté se tento trend na malý okamžik odmlčel a nově se vrátil do módy. Trend se však posunul o trochu dál – začala se nosit jedna náušnice, která je zpravidla nejvýraznější z celého outfitu.

Pro inspiraci stačí zhlédnout záznamy z přehlídek, které byly pořádány Valentinem nebo Marnim. Právě na těchto přehlídkách se jedna náušnice zkombinovala s celou řadou outfitů. Je to krásná ukázka toho, jak lze náušnici zkombinovat prakticky s čímkoli. 

Perly jsou něco, co nestárne 

Zatímco ostatní zmíněné trendy ve světě náušnic se udrží na trhu pár týdnů, perly jsou něco, co na trhu stále zůstává. Nejeden módní kritik právě náušnice označil za něco, co je nestárnoucí. Jedná se o zcela univerzální náušnice, které lze kombinovat neotřele i všedně.

Aktuálně jsou dostupné nejen perly v klasickém kulatém tvaru, ale také i ve tvarech jiných, jež vynikají na přehlídkových molech.  

Mimochodem, věděli jste, že perly se staly symbolem žen díky francouzské módní návrhářce Coco Chanel, která se proslavila fotografií v černých koktejlových šatech a množstvím perlových náhrdelníků a šperků na sobě? Coco Chanel se považuje za jednu z klíčových osobností, jež se podíleli na utváření šatníku moderní ženy. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Žhavé trendy v zásnubních prstenech pro rok 2020

Zima se blíží. Co si obout v dešti a v mrazu a jaké zimní boty jsou trendy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?
Rozlučka se svobodou je v podstatě taková ta poslední dámská jízda, kterou si můžete se svou kamarádkou užít za svobodna. Zapomeňte ale na striptýz a klasické rozlučkové klišé – nemusí to být v zásadě jen o alkoholu a nezřízeném veselí. Ne každá kámoška je taky na bar zvědavá. Spíše vsaďte na společné zážitky a naplánujte zajímavou rozlučku, kterou si nevěsta bude pamatovat napořád.
Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.

Nepřehlédněte

Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek