Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Křestní jména, co se v naší zemi opravdu vyskytují. Budete se válet smíchy!

Že jste několikrát vzpomínaly na své rodiče kvůli tomu, že vám dali nevhodná křestní jména? Až si pročtete náš článek, budete jim s láskou děkovat. Rozhodně si můžete pogratulovat, že jste ještě dopadly dobře. Jdeme na přehled zajímavých a kuriózních křestních jmen, která se skutečně v naší zemi vyskytují.
křestní jména
Jenom jméno může vykouzlit úsměv na tváři! (zdroj foto: www.123rf.com)

05. 02. 2021

Jméno po slavném sochaři i želvím hrdinovi? Žádný problém!

Možná si někdy jako Květoslava připadáte nepatřičně, a dokonce se ani nemáte chuť otočit, když na vás známí volají „Kvěěětko“. Toto krásné ženské jméno sice v naší zemi nepatří, na rozdíl například od Lucie, Marie a Sofie, k těm nejběžnějším, stále ale užíváno je, a hlavně – je pro nás, Slovany, přirozené.

To stejné se rozhodně nedá říct o jméně novorozeného chlapečka, který se narodil jisté rodince v Ústí. Jeho maminka Sandra se totiž nechala inspirovat příběhem slavného sochaře, návrháře, ale i kresleným seriálem o želvích hrdinech. A jaké jméno že malý hošík dostal?

Uhodli byste jen těžko – novorozence totiž pojmenovali Donatelo Versace. A myslíte si, že má chlapec alespoň cizokrajné příjmení? Zklameme vás. Jmenuje se Stojka. Nezbývá dodat, než že přejeme chlapci s takovýmto jménem hodně štěstí zejména ve školním kolektivu.

Ať žijí indiáni!

Když se v šedesátých letech Evropou prohnalo šílenství v podobě silné fanouškovské základny slavných westernových příběhů o náčelníkovi Apačů, bylo jasné, že se dříve nebo později najde někdo, kdo bude toužit mít doma svého vlastního malého indiánka. A ano, stalo se.

Před několika desítkami let se v jihlavské nemocnici narodil malý Vinetue. Opět se zeptáme, zda si myslíte, že jeho exotické jméno bylo doplněno cizokrajným příjmením? Pokud jste tipovali, že nikoliv, tleskáme. Vinetue je příjmením Chlupatý.

Zamítnuto – aneb tato křestní jména prostě NE!

Pro všechna křestní jména v naší zemi platí, že musí být pravopisná, a také, že musí oficiálně existovat. Když rodiče stojí o exotické jméno pro svého potomka, bude potřeba, aby si zajistili znalecký posudek. Při něm matrikářky hledají, zda je jméno již v matrice zapsané.

K TÉMATUPapoušek podstupuje úpravu vzhledu. Svoje ocasní peří si prodlouží úplně sám

Pokud by tomu tak nebylo, většinou je jméno zamítnuto. Například jméno Análie, které chtěli rodiče svému dítku dát v roce 2015, nakonec neprošlo, podobně jako křestní jméno Investice ze stejného roku.

Že by předzvěst bohatého života?

Rodiče často chtějí dát svému dítěti „do kolébky“ vlastnosti nebo životní úspěch, které je budou definovat a provázet. Ne nadarmo se často objevuje křestní jméno Sofie, které v překladu z řečtiny znamená „moudrost.“ Nutno přidat, že dříve se objevovala jeho česká verze, Žofie. Ta ale již v kurzu není.

Možná si někteří rodiče pro své dítě přejí bohatství a úspěch. Jak jinak si vysvětlit, když své dítko pojmenují stejně, jako slavnou automobilku proslulou zejména luxusními vozy? V Pardubicích se v roce 2014 narodil chlapeček, kterému dali rodiče křestní jméno Ferrari. Asi není třeba dodávat, že s příjmením Lakatoš se příliš k sobě tato dvojice jmen nehodí. Ale proti gustu…

Lidová tvořivost nezná mezí aneb křestní jména mezi námi

Abyste se mohli od srdce zasmát nebo si jen udělat příjemnou zábavnou chvilku, následuje výčet skutečně netradičních jmen. Některá vás zaručeně pobaví. Přidáme informaci, že tito lidé v naší zemi skutečně existují.

Může se vám tedy stát, že v řadě na poště před vámi si bude psaní vyzvedávat například Sergej Omrd, Pětiletka Koniprdová, Věkoslav Šmikmátor, Joshua Zrzavý, Anděl Oukrop, Tekla Řídká, Blanka Panenská nebo třeba Narcis Samec. Jak je vidět, jejich rodiče si dali opravdu záležet. Tohle jsou opravdu šílená křestní jména.

To ale rozhodně není všechno – co byste říkali tomu, kdyby se v řadě u lékaře před vámi ozvalo z úst sestry třeba jedno z následujících jmen: Vít Rus, Tomáš Pytlík, Lev Zajíček, Radek Řádek, Běla Černá, Margherita Noháčová, Žakelína Bejčková, Pravomil Medvídek nebo Panajota Školníková-Cvičková. Možná by se smíchem vyléčila většina pacientů v čekárně.

K TÉMATUDobré vztahy s rodiči potřebují hlavně teenageři. Jak být pro ně přítelem?

Tak co, jste rády za své jméno? Nebo byste s některým nešťastníkem skutečně měnily?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak nastražit malý vtípek na partnera. Budete se královsky bavit!

Rodičovské typy k popukání. Poznáte se i vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Není svíčka jako svíčka. Velmi záleží na tom, z čeho je vyrobená. Věděli jste, že většina těch běžně prodávaných škodí zdraví? I z tohoto důvodu si v posledních pár letech lidé zvykli vyrábět si svíčky sami. Vyjdou je mnohem levněji a přesně vědí, z čeho se skládají. Můžete to zkusit i vy.
Všichni milovníci seriálu Sex ve městě jsou jako na jehlách Carrie Bradshaw, protože je to tady! Kýžené pokračování v podobě nových dílů. Otázkou však zůstává, jestli se i tato série bude držet původního stylu Sexu ve městě, anebo se spíše můžeme těšit na něco nového. A v neposlední řadě, jestli to celé autoři pokračováním leda nepokazí.
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.

Nepřehlédněte

Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek