Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Jak levou zadní zvládnout balení na dovolenou: Rozdělte si ho do několika kroků

Myslíte si, že máte kufr dostatečně velký, ale když do něj dáte všechny věci, nemůžete ho ani za nic na světe zavřít? Snažíte se do něj vměstnat všechny své věci, ale prostě jste nad jeho limit? Pak byste měli změnit balící taktiku.
balení na dovolenou
Pravidlo číslo jedna: Necpěte věci rovnou ze skříně do kufru.

03. 05. 2022

Pakliže chcete balení na dovolenou zvládnout v klidu, bez stresu, a zároveň chcete všechny své věci převézt v pořádku a bez pomačkání, rozdělte si balení do několika kroků. Půjde vám to mnohem lépe a odvezete si s sebou na dovolenou všechno, co chcete.

Co s sebou zabalit na dovolenou?

Ženy jsou praktické, mají to prostě v sobě. Každá tak ví, že si s sebou na dovolenou musí vzít všechno, a ještě něco navrch. To je jasné. Jenže, jak to všechno dostat do kufru? Nikdy nedávejte věci rovnou ze skříně do kufru či cestovní tašky. Vznikl by vám z toho ještě větší chaos. Balení na dovolenou vám hodně zjednodušší, když si nejprve všechny věci, které si máte v úmyslu brát s sebou, rozložíte na postel nebo stůl.

balení
Samozřejmě si nemůžete vzít úplně celou skříň. Nafukovací kufry ještě nikdo nevymyslel.

Přehledně uvidíte, co jste si vybraly, co všechno potřebujete, a pak můžete také některé věci snadněji vyřadit. Na dovolenou k moři se jistě budete balit jinak než na hory, ale je potřeba si rozmyslet, co vážně potřebujete a co už chcete jen proto, že je to pěkné, nebo proto, že by se to třeba mohlo hodit.

Bohužel nafukovací kufry ještě nikdo nevymyslel, navíc pokud letíte letadlem nebo jedete na dovolenou autobusem, máte omezené možnosti. Jakmile uvidíte všechny věci pohromadě ležet na posteli, uvědomíte si hned, zda je můžete do kufru dostat, nebo ne. Pak nastává dilema, co vzít a co nechat doma.

Každá věc má své místo

Při balení na dovolenou má poskládání věcí nejprve mimo kufr ještě jednu výhodu. Můžete pak začít s ukládáním věcí do kufru postupně, a tím se sbalíte mnohem efektivněji. Oblečení pečlivě poskládejte, kosmetiku vždy vozte s sebou odděleně od oblečení. Nezapomeňte ji uložit do kosmetické tašky, nikdy nevíte, zda vám nevyteče. A boty zase vložte do igelitového sáčku.

K TÉMATU  Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Jsou opravdu vymačkané šťávy lepší než pojídání ovoce a zeleniny? Lékaři varují, že ne!

Kufry pak mívají tu výhodu, že jsou oddělené látkovou přepážkou, což vám také pomůže. Nejprve se vespod vždy balí právě boty, ale i jiné těžké věci, jako jsou knížky, kosmetika, osušky, ručníky a jiné. Pak můžete začít s ukládáním samotného oblečení.

Aby se to dalo nosit

Na dovolenou s sebou nikdo neveze žehličku a žehlicí prkno, takže všichni chtějí z kufru vyndat oblečení, které se dá nosit a není pomačkané. Jenže, jak to udělat? Máte dvě možnosti. Oblečení buď neskládejte vůbec, tedy to, co se hodně snadno pomačká, ale jen ho opatrně bez násilí smotejte do ruličky. Ruličky také celkem dobře šetří místo. Hodně mačkavou halenku můžete také jen přehnout napůl, dál ji ale neskládejte.

balení
Rozdělte si jednotlivé položky na fáze. Půjde vám to snáz.

Jemné věci pak patří na rovnou plochu. Pokud ji nemůžete vytvořit, vsaďte na ruličky. Vespod kufru vždy pak dávejte těžší věci, jako jsou rifle nebo mikiny. Na ně umístěte právě ty jemnější věci, tedy halenky, košile, šaty a sukně. Pokud máte v kufru popruhy, nezapomeňte je využít. Ty skvěle zabrání tomu, aby se oblečení a jiné věci mohly v kufru jen tak pohybovat. Upevněné věci přivezete vždy v pořádku.

Využijte každý kousek místa

Každý kousek místa se při balení na dovolenou počítá, jakmile si zabalíte větší kousky, boty, knihy, kosmetiku nebo léky, přijdou na řadu drobnější věci. Ty totiž můžete zastrkat do volných míst, které se obvykle tvoří na okrajích. Tam patří třeba spodní prádlo, a hlavně ponožky nebo plavky. Někdy do kraje můžete dát i menší smotaný ručník nebo balení papírových kapesníků.

Při balení se na cesty ale nezapomeňte, že si na místě jistě něco budete chtít také koupit a přivézt si to domů. Nechte si pro tyto případy nějaké místo v kufru i na suvenýry. Potom byste mohli mít totiž dost velký problém v balení před návratem domů. Jako by nestačilo, že balení z dovolené je samo o sobě stresující a už nemáme tendenci oblečení skládat tak pečlivě. Tudíž máte vždy místa méně, než když jste odjížděli pryč.

K TÉMATU  Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Lékárnička na dovolenou. Lepší být připraven, než překvapen

Dovolená s partnerem. Jak se během ní nepohádat a vrátit se domů v klidu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Všechno zdražuje - nechtěný, ale bohužel reálný fakt. Vedle potravin se zvyšuje cena za elektřinu, plyn a samozřejmě za vodu, což jsou základní potřeby každého z nás. Abychom dokázali ušetřit po této stránce, spotřeba vody v domácnosti by nás měla zajímat. Kolik aktuálně průměrně činí, kam mizí a jak snížit výdaje s ní spojené? 
Mít dostatek kvalitního spánku je nesmírně důležité. Díky tomu se vaše tělo cítí lépe a mozek správně funguje. Mnoho z nás má ale s usínáním problém. A nejenom s usínáním, ale i s udržením kvalitního spánku po celou noc. Pokud spíme špatně, negativně to ovlivňuje možnost učení, snižuje kapacitu paměti, máme špatnou náladu a naše emoce jsou negativní. Co tedy pomáhá k lepšímu spánku?
Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek