Úterý , 04. 10. 2022

František

Jak levou zadní zvládnout balení na dovolenou: Rozdělte si ho do několika kroků

Myslíte si, že máte kufr dostatečně velký, ale když do něj dáte všechny věci, nemůžete ho ani za nic na světe zavřít? Snažíte se do něj vměstnat všechny své věci, ale prostě jste nad jeho limit? Pak byste měli změnit balící taktiku.
balení na dovolenou
Pravidlo číslo jedna: Necpěte věci rovnou ze skříně do kufru.

03. 05. 2022

Pakliže chcete balení na dovolenou zvládnout v klidu, bez stresu, a zároveň chcete všechny své věci převézt v pořádku a bez pomačkání, rozdělte si balení do několika kroků. Půjde vám to mnohem lépe a odvezete si s sebou na dovolenou všechno, co chcete.

Co s sebou zabalit na dovolenou?

Ženy jsou praktické, mají to prostě v sobě. Každá tak ví, že si s sebou na dovolenou musí vzít všechno, a ještě něco navrch. To je jasné. Jenže, jak to všechno dostat do kufru? Nikdy nedávejte věci rovnou ze skříně do kufru či cestovní tašky. Vznikl by vám z toho ještě větší chaos. Balení na dovolenou vám hodně zjednodušší, když si nejprve všechny věci, které si máte v úmyslu brát s sebou, rozložíte na postel nebo stůl.

balení
Samozřejmě si nemůžete vzít úplně celou skříň. Nafukovací kufry ještě nikdo nevymyslel.

Přehledně uvidíte, co jste si vybraly, co všechno potřebujete, a pak můžete také některé věci snadněji vyřadit. Na dovolenou k moři se jistě budete balit jinak než na hory, ale je potřeba si rozmyslet, co vážně potřebujete a co už chcete jen proto, že je to pěkné, nebo proto, že by se to třeba mohlo hodit.

Bohužel nafukovací kufry ještě nikdo nevymyslel, navíc pokud letíte letadlem nebo jedete na dovolenou autobusem, máte omezené možnosti. Jakmile uvidíte všechny věci pohromadě ležet na posteli, uvědomíte si hned, zda je můžete do kufru dostat, nebo ne. Pak nastává dilema, co vzít a co nechat doma.

Každá věc má své místo

Při balení na dovolenou má poskládání věcí nejprve mimo kufr ještě jednu výhodu. Můžete pak začít s ukládáním věcí do kufru postupně, a tím se sbalíte mnohem efektivněji. Oblečení pečlivě poskládejte, kosmetiku vždy vozte s sebou odděleně od oblečení. Nezapomeňte ji uložit do kosmetické tašky, nikdy nevíte, zda vám nevyteče. A boty zase vložte do igelitového sáčku.

K TÉMATU  Chcete vypadat stylově i v dešti? Do módy jdou opět pláštěnky

Kufry pak mívají tu výhodu, že jsou oddělené látkovou přepážkou, což vám také pomůže. Nejprve se vespod vždy balí právě boty, ale i jiné těžké věci, jako jsou knížky, kosmetika, osušky, ručníky a jiné. Pak můžete začít s ukládáním samotného oblečení.

Aby se to dalo nosit

Na dovolenou s sebou nikdo neveze žehličku a žehlicí prkno, takže všichni chtějí z kufru vyndat oblečení, které se dá nosit a není pomačkané. Jenže, jak to udělat? Máte dvě možnosti. Oblečení buď neskládejte vůbec, tedy to, co se hodně snadno pomačká, ale jen ho opatrně bez násilí smotejte do ruličky. Ruličky také celkem dobře šetří místo. Hodně mačkavou halenku můžete také jen přehnout napůl, dál ji ale neskládejte.

balení
Rozdělte si jednotlivé položky na fáze. Půjde vám to snáz.

Jemné věci pak patří na rovnou plochu. Pokud ji nemůžete vytvořit, vsaďte na ruličky. Vespod kufru vždy pak dávejte těžší věci, jako jsou rifle nebo mikiny. Na ně umístěte právě ty jemnější věci, tedy halenky, košile, šaty a sukně. Pokud máte v kufru popruhy, nezapomeňte je využít. Ty skvěle zabrání tomu, aby se oblečení a jiné věci mohly v kufru jen tak pohybovat. Upevněné věci přivezete vždy v pořádku.

Využijte každý kousek místa

Každý kousek místa se při balení na dovolenou počítá, jakmile si zabalíte větší kousky, boty, knihy, kosmetiku nebo léky, přijdou na řadu drobnější věci. Ty totiž můžete zastrkat do volných míst, které se obvykle tvoří na okrajích. Tam patří třeba spodní prádlo, a hlavně ponožky nebo plavky. Někdy do kraje můžete dát i menší smotaný ručník nebo balení papírových kapesníků.

Při balení se na cesty ale nezapomeňte, že si na místě jistě něco budete chtít také koupit a přivézt si to domů. Nechte si pro tyto případy nějaké místo v kufru i na suvenýry. Potom byste mohli mít totiž dost velký problém v balení před návratem domů. Jako by nestačilo, že balení z dovolené je samo o sobě stresující a už nemáme tendenci oblečení skládat tak pečlivě. Tudíž máte vždy místa méně, než když jste odjížděli pryč.

K TÉMATU  Chcete se vdát ještě tohle léto, bez dlouhé přípravy. Nic vám nebrání. Máme pro vás řešení, jak to zvládnout

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Lékárnička na dovolenou. Lepší být připraven, než překvapen

Dovolená s partnerem. Jak se během ní nepohádat a vrátit se domů v klidu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu se v současné době podepisují na zdravotním stavu velkého procenta populace. Tyto každodenní návyky přinášejí mimo jiné i bolestivé otoky nohou a podporují vznik křečových žil. Jak se s těmito běžnými, avšak velmi nepříjemnými problémy vypořádat?
Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?
Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu se v současné době podepisují na zdravotním stavu velkého procenta populace. Tyto každodenní návyky přinášejí mimo jiné i bolestivé otoky nohou a podporují vznik křečových žil. Jak se s těmito běžnými, avšak velmi nepříjemnými problémy vypořádat?
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek