Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Jak levou zadní zvládnout balení na dovolenou: Rozdělte si ho do několika kroků

Myslíte si, že máte kufr dostatečně velký, ale když do něj dáte všechny věci, nemůžete ho ani za nic na světe zavřít? Snažíte se do něj vměstnat všechny své věci, ale prostě jste nad jeho limit? Pak byste měli změnit balící taktiku.
balení na dovolenou
Pravidlo číslo jedna: Necpěte věci rovnou ze skříně do kufru.

03. 05. 2022

Pakliže chcete balení na dovolenou zvládnout v klidu, bez stresu, a zároveň chcete všechny své věci převézt v pořádku a bez pomačkání, rozdělte si balení do několika kroků. Půjde vám to mnohem lépe a odvezete si s sebou na dovolenou všechno, co chcete.

Co s sebou zabalit na dovolenou?

Ženy jsou praktické, mají to prostě v sobě. Každá tak ví, že si s sebou na dovolenou musí vzít všechno, a ještě něco navrch. To je jasné. Jenže, jak to všechno dostat do kufru? Nikdy nedávejte věci rovnou ze skříně do kufru či cestovní tašky. Vznikl by vám z toho ještě větší chaos. Balení na dovolenou vám hodně zjednodušší, když si nejprve všechny věci, které si máte v úmyslu brát s sebou, rozložíte na postel nebo stůl.

balení
Samozřejmě si nemůžete vzít úplně celou skříň. Nafukovací kufry ještě nikdo nevymyslel.

Přehledně uvidíte, co jste si vybraly, co všechno potřebujete, a pak můžete také některé věci snadněji vyřadit. Na dovolenou k moři se jistě budete balit jinak než na hory, ale je potřeba si rozmyslet, co vážně potřebujete a co už chcete jen proto, že je to pěkné, nebo proto, že by se to třeba mohlo hodit.

Bohužel nafukovací kufry ještě nikdo nevymyslel, navíc pokud letíte letadlem nebo jedete na dovolenou autobusem, máte omezené možnosti. Jakmile uvidíte všechny věci pohromadě ležet na posteli, uvědomíte si hned, zda je můžete do kufru dostat, nebo ne. Pak nastává dilema, co vzít a co nechat doma.

Každá věc má své místo

Při balení na dovolenou má poskládání věcí nejprve mimo kufr ještě jednu výhodu. Můžete pak začít s ukládáním věcí do kufru postupně, a tím se sbalíte mnohem efektivněji. Oblečení pečlivě poskládejte, kosmetiku vždy vozte s sebou odděleně od oblečení. Nezapomeňte ji uložit do kosmetické tašky, nikdy nevíte, zda vám nevyteče. A boty zase vložte do igelitového sáčku.

K TÉMATUSvatební sezóna je před námi. Specialistka radí, na čem rozhodně u svatby nešetřit a proč, abyste pak nebyly zklamané

Kufry pak mívají tu výhodu, že jsou oddělené látkovou přepážkou, což vám také pomůže. Nejprve se vespod vždy balí právě boty, ale i jiné těžké věci, jako jsou knížky, kosmetika, osušky, ručníky a jiné. Pak můžete začít s ukládáním samotného oblečení.

Aby se to dalo nosit

Na dovolenou s sebou nikdo neveze žehličku a žehlicí prkno, takže všichni chtějí z kufru vyndat oblečení, které se dá nosit a není pomačkané. Jenže, jak to udělat? Máte dvě možnosti. Oblečení buď neskládejte vůbec, tedy to, co se hodně snadno pomačká, ale jen ho opatrně bez násilí smotejte do ruličky. Ruličky také celkem dobře šetří místo. Hodně mačkavou halenku můžete také jen přehnout napůl, dál ji ale neskládejte.

balení
Rozdělte si jednotlivé položky na fáze. Půjde vám to snáz.

Jemné věci pak patří na rovnou plochu. Pokud ji nemůžete vytvořit, vsaďte na ruličky. Vespod kufru vždy pak dávejte těžší věci, jako jsou rifle nebo mikiny. Na ně umístěte právě ty jemnější věci, tedy halenky, košile, šaty a sukně. Pokud máte v kufru popruhy, nezapomeňte je využít. Ty skvěle zabrání tomu, aby se oblečení a jiné věci mohly v kufru jen tak pohybovat. Upevněné věci přivezete vždy v pořádku.

Využijte každý kousek místa

Každý kousek místa se při balení na dovolenou počítá, jakmile si zabalíte větší kousky, boty, knihy, kosmetiku nebo léky, přijdou na řadu drobnější věci. Ty totiž můžete zastrkat do volných míst, které se obvykle tvoří na okrajích. Tam patří třeba spodní prádlo, a hlavně ponožky nebo plavky. Někdy do kraje můžete dát i menší smotaný ručník nebo balení papírových kapesníků.

Při balení se na cesty ale nezapomeňte, že si na místě jistě něco budete chtít také koupit a přivézt si to domů. Nechte si pro tyto případy nějaké místo v kufru i na suvenýry. Potom byste mohli mít totiž dost velký problém v balení před návratem domů. Jako by nestačilo, že balení z dovolené je samo o sobě stresující a už nemáme tendenci oblečení skládat tak pečlivě. Tudíž máte vždy místa méně, než když jste odjížděli pryč.

K TÉMATULněný olej proti zánětům a na zažívání. Co dalšího umí?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Lékárnička na dovolenou. Lepší být připraven, než překvapen

Dovolená s partnerem. Jak se během ní nepohádat a vrátit se domů v klidu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
Dlažby ve vzhledu dřeva jsou ozdobou koupelny a celého interiéru v domě Lukáše Pavelky z Brněnska. Jak sám říká, na výběru podlahových krytin si dala jeho partnerka Pavla zvláště záležet. Inspiraci k dlažbám hledala v časopisech o bydlení. Nejvíc ji okouzlil venkovský styl bydlení, kterému dodala moderní šmrnc pomocí doplňků v severském a industriálním stylu.

Nepřehlédněte

Postel ukrytá v knihovně nebo sedačka, která se sama přestaví na palandu. Chytré a praktické řešení prostoru doma nabízí originální nábytek budoucnosti. Tyto nápady ale nepůsobí jen jako snaha o získání prostoru za každou cenu. Mnohá řešení jsou vysoce praktická z důvodu účelnosti, jako zasouvací botník pod schody do patra.
V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Vždy tomu tak ale nebylo a tyto formy komunikace se staly našimi každodenními partnery až na konci 20. století. Představte si ale, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? Pokud by známé literární postavy používaly Viber, jednu z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, jejich příběhy by se třeba odvíjely zcela jinak.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek