Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Jak levou zadní zvládnout balení na dovolenou: Rozdělte si ho do několika kroků

Myslíte si, že máte kufr dostatečně velký, ale když do něj dáte všechny věci, nemůžete ho ani za nic na světe zavřít? Snažíte se do něj vměstnat všechny své věci, ale prostě jste nad jeho limit? Pak byste měli změnit balící taktiku.
balení na dovolenou
Pravidlo číslo jedna: Necpěte věci rovnou ze skříně do kufru.

03. 05. 2022

Pakliže chcete balení na dovolenou zvládnout v klidu, bez stresu, a zároveň chcete všechny své věci převézt v pořádku a bez pomačkání, rozdělte si balení do několika kroků. Půjde vám to mnohem lépe a odvezete si s sebou na dovolenou všechno, co chcete.

Co s sebou zabalit na dovolenou?

Ženy jsou praktické, mají to prostě v sobě. Každá tak ví, že si s sebou na dovolenou musí vzít všechno, a ještě něco navrch. To je jasné. Jenže, jak to všechno dostat do kufru? Nikdy nedávejte věci rovnou ze skříně do kufru či cestovní tašky. Vznikl by vám z toho ještě větší chaos. Balení na dovolenou vám hodně zjednodušší, když si nejprve všechny věci, které si máte v úmyslu brát s sebou, rozložíte na postel nebo stůl.

balení
Samozřejmě si nemůžete vzít úplně celou skříň. Nafukovací kufry ještě nikdo nevymyslel.

Přehledně uvidíte, co jste si vybraly, co všechno potřebujete, a pak můžete také některé věci snadněji vyřadit. Na dovolenou k moři se jistě budete balit jinak než na hory, ale je potřeba si rozmyslet, co vážně potřebujete a co už chcete jen proto, že je to pěkné, nebo proto, že by se to třeba mohlo hodit.

Bohužel nafukovací kufry ještě nikdo nevymyslel, navíc pokud letíte letadlem nebo jedete na dovolenou autobusem, máte omezené možnosti. Jakmile uvidíte všechny věci pohromadě ležet na posteli, uvědomíte si hned, zda je můžete do kufru dostat, nebo ne. Pak nastává dilema, co vzít a co nechat doma.

Každá věc má své místo

Při balení na dovolenou má poskládání věcí nejprve mimo kufr ještě jednu výhodu. Můžete pak začít s ukládáním věcí do kufru postupně, a tím se sbalíte mnohem efektivněji. Oblečení pečlivě poskládejte, kosmetiku vždy vozte s sebou odděleně od oblečení. Nezapomeňte ji uložit do kosmetické tašky, nikdy nevíte, zda vám nevyteče. A boty zase vložte do igelitového sáčku.

K TÉMATU  Jak snížit plasty v domácnosti? Malými krůčky dokážeme velké věci

Kufry pak mívají tu výhodu, že jsou oddělené látkovou přepážkou, což vám také pomůže. Nejprve se vespod vždy balí právě boty, ale i jiné těžké věci, jako jsou knížky, kosmetika, osušky, ručníky a jiné. Pak můžete začít s ukládáním samotného oblečení.

Aby se to dalo nosit

Na dovolenou s sebou nikdo neveze žehličku a žehlicí prkno, takže všichni chtějí z kufru vyndat oblečení, které se dá nosit a není pomačkané. Jenže, jak to udělat? Máte dvě možnosti. Oblečení buď neskládejte vůbec, tedy to, co se hodně snadno pomačká, ale jen ho opatrně bez násilí smotejte do ruličky. Ruličky také celkem dobře šetří místo. Hodně mačkavou halenku můžete také jen přehnout napůl, dál ji ale neskládejte.

balení
Rozdělte si jednotlivé položky na fáze. Půjde vám to snáz.

Jemné věci pak patří na rovnou plochu. Pokud ji nemůžete vytvořit, vsaďte na ruličky. Vespod kufru vždy pak dávejte těžší věci, jako jsou rifle nebo mikiny. Na ně umístěte právě ty jemnější věci, tedy halenky, košile, šaty a sukně. Pokud máte v kufru popruhy, nezapomeňte je využít. Ty skvěle zabrání tomu, aby se oblečení a jiné věci mohly v kufru jen tak pohybovat. Upevněné věci přivezete vždy v pořádku.

Využijte každý kousek místa

Každý kousek místa se při balení na dovolenou počítá, jakmile si zabalíte větší kousky, boty, knihy, kosmetiku nebo léky, přijdou na řadu drobnější věci. Ty totiž můžete zastrkat do volných míst, které se obvykle tvoří na okrajích. Tam patří třeba spodní prádlo, a hlavně ponožky nebo plavky. Někdy do kraje můžete dát i menší smotaný ručník nebo balení papírových kapesníků.

Při balení se na cesty ale nezapomeňte, že si na místě jistě něco budete chtít také koupit a přivézt si to domů. Nechte si pro tyto případy nějaké místo v kufru i na suvenýry. Potom byste mohli mít totiž dost velký problém v balení před návratem domů. Jako by nestačilo, že balení z dovolené je samo o sobě stresující a už nemáme tendenci oblečení skládat tak pečlivě. Tudíž máte vždy místa méně, než když jste odjížděli pryč.

K TÉMATU  5 tipů, se kterými se vám dámská jízda v zahraničí povede na výbornou

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Lékárnička na dovolenou. Lepší být připraven, než překvapen

Dovolená s partnerem. Jak se během ní nepohádat a vrátit se domů v klidu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ještě jste neměli příležitost vyzkoušet arganový olej na vlastní kůži, respektive vlasy? Tak to je nejvyšší čas to napravit. Právě teď, když slunce svítí ostošest, vám hřívu ochrání před jeho škodlivými paprsky. Poklad s oříškovou vůní toho ale umí mnohem víc!
Sluníčko začíná mít pomalu sílu, dny už jsou pořádně dlouhé a ve vás se začíná probouzet letní nálada? Nebojte se ji podpořit barvami, které pustíte do svého botníku. A jednoznačnou trefou jsou pro tuto sezónu bílé balerínky!
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
Jak vyšroubovat prasklou žárovku nebo čím vyčistit varnou konvici od usazenin? To a mnoho dalšího se dozvíte ve videu. Vše zvládnete do pěti minut!
Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
Začít žít zdravěji - cíl, který si stanovila celá spousta z nás po zjištění, že jsme během doby covidové v průměru přibrali sedm kilogramů. Do svého jídelníčku proto přidáváme vícero zeleniny, hodně ovoce, naopak omezujeme sladkosti a snažíme se vyhnout se smaženému. Když už olej, tak pouze ten olivový, který je mnohými nutričními specialisty schválený. Mimochodem, věděli jste, že by se měl pít na lačný žaludek?
Mluví se o tom hodně. Pozitivně i negativně. A my už se také rozhodly, že nasedneme na elektrooře. Výsledek je naprosto úžasný. I za dodržení stanovených pravidel jsme se staly královnami a užily si volnost, kterou cyklistika nabízí. Elektrokolo je prostě super!
Že ořechové skořápky poslouží leda tak v kamnech? Čaj z nich připravený podporuje štítnou žlázu a odstraňuje hleny, které dráždí dýchací cesty. A co víc, tahle medicína účinkuje v řádu několika hodin.
Hmat je jedním ze smyslů, který hojně používáme, ale málo si uvědomujeme, jak velký je to dar i pro všechny kolem nás. Dotyk druhého člověka je nenahraditelný, jak moc Vám chybí zjistíte, až když o možnost vzájemného tělesného kontaktu přijdete.
Pokud se snažíte držet štíhlou linii, nebo jste zrovna ve fázi, kdy jste se pustili do hubnutí, určitě se přes den snažíte poctivě dodržovat všechna pravidla, aby se vaše plány jen tak nezhatily, a vy jste hezky šli svému cíli naproti. Napadlo vás ale někdy, že se ráno, klidně i nevědomky, můžete dopouštět určitých chyb, které vám cestu k vysněné postavě akorát překazí? Víme, co vám hned po probuzení zaručeně pokazí hubnutí.

Výběr článků

Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
Byla krásná jako žádná jiná. Muži se o ni prali. Dostávala jednu roli za druhou a dosyta si užívala veškeré slávy, kterou jí povolání herečky přinášelo. Avšak ani ona se bohužel nevyhnula mnohému trápení, které si pro ni osud přichystal.

Nepřehlédněte

Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Vlasy jsou pro ženy velice důležité. Zakládáme si na nich, bereme je jako pýchu, o kterou je potřeba se neustále starat. Někdy, i přes veškerou péči, se nevyhneme zničení a roztřepeným konečkům. Jak proti nim bojovat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek