Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Jak levou zadní zvládnout balení na dovolenou: Rozdělte si ho do několika kroků

Myslíte si, že máte kufr dostatečně velký, ale když do něj dáte všechny věci, nemůžete ho ani za nic na světe zavřít? Snažíte se do něj vměstnat všechny své věci, ale prostě jste nad jeho limit? Pak byste měli změnit balící taktiku.
balení na dovolenou
Pravidlo číslo jedna: Necpěte věci rovnou ze skříně do kufru.

03. 05. 2022

Pakliže chcete balení na dovolenou zvládnout v klidu, bez stresu, a zároveň chcete všechny své věci převézt v pořádku a bez pomačkání, rozdělte si balení do několika kroků. Půjde vám to mnohem lépe a odvezete si s sebou na dovolenou všechno, co chcete.

Co s sebou zabalit na dovolenou?

Ženy jsou praktické, mají to prostě v sobě. Každá tak ví, že si s sebou na dovolenou musí vzít všechno, a ještě něco navrch. To je jasné. Jenže, jak to všechno dostat do kufru? Nikdy nedávejte věci rovnou ze skříně do kufru či cestovní tašky. Vznikl by vám z toho ještě větší chaos. Balení na dovolenou vám hodně zjednodušší, když si nejprve všechny věci, které si máte v úmyslu brát s sebou, rozložíte na postel nebo stůl.

balení
Samozřejmě si nemůžete vzít úplně celou skříň. Nafukovací kufry ještě nikdo nevymyslel.

Přehledně uvidíte, co jste si vybraly, co všechno potřebujete, a pak můžete také některé věci snadněji vyřadit. Na dovolenou k moři se jistě budete balit jinak než na hory, ale je potřeba si rozmyslet, co vážně potřebujete a co už chcete jen proto, že je to pěkné, nebo proto, že by se to třeba mohlo hodit.

Bohužel nafukovací kufry ještě nikdo nevymyslel, navíc pokud letíte letadlem nebo jedete na dovolenou autobusem, máte omezené možnosti. Jakmile uvidíte všechny věci pohromadě ležet na posteli, uvědomíte si hned, zda je můžete do kufru dostat, nebo ne. Pak nastává dilema, co vzít a co nechat doma.

Každá věc má své místo

Při balení na dovolenou má poskládání věcí nejprve mimo kufr ještě jednu výhodu. Můžete pak začít s ukládáním věcí do kufru postupně, a tím se sbalíte mnohem efektivněji. Oblečení pečlivě poskládejte, kosmetiku vždy vozte s sebou odděleně od oblečení. Nezapomeňte ji uložit do kosmetické tašky, nikdy nevíte, zda vám nevyteče. A boty zase vložte do igelitového sáčku.

K TÉMATU  Psychohygiena: Jak se starat o svou duši aneb 5 zásad pro lepší život

Kufry pak mívají tu výhodu, že jsou oddělené látkovou přepážkou, což vám také pomůže. Nejprve se vespod vždy balí právě boty, ale i jiné těžké věci, jako jsou knížky, kosmetika, osušky, ručníky a jiné. Pak můžete začít s ukládáním samotného oblečení.

Aby se to dalo nosit

Na dovolenou s sebou nikdo neveze žehličku a žehlicí prkno, takže všichni chtějí z kufru vyndat oblečení, které se dá nosit a není pomačkané. Jenže, jak to udělat? Máte dvě možnosti. Oblečení buď neskládejte vůbec, tedy to, co se hodně snadno pomačká, ale jen ho opatrně bez násilí smotejte do ruličky. Ruličky také celkem dobře šetří místo. Hodně mačkavou halenku můžete také jen přehnout napůl, dál ji ale neskládejte.

balení
Rozdělte si jednotlivé položky na fáze. Půjde vám to snáz.

Jemné věci pak patří na rovnou plochu. Pokud ji nemůžete vytvořit, vsaďte na ruličky. Vespod kufru vždy pak dávejte těžší věci, jako jsou rifle nebo mikiny. Na ně umístěte právě ty jemnější věci, tedy halenky, košile, šaty a sukně. Pokud máte v kufru popruhy, nezapomeňte je využít. Ty skvěle zabrání tomu, aby se oblečení a jiné věci mohly v kufru jen tak pohybovat. Upevněné věci přivezete vždy v pořádku.

Využijte každý kousek místa

Každý kousek místa se při balení na dovolenou počítá, jakmile si zabalíte větší kousky, boty, knihy, kosmetiku nebo léky, přijdou na řadu drobnější věci. Ty totiž můžete zastrkat do volných míst, které se obvykle tvoří na okrajích. Tam patří třeba spodní prádlo, a hlavně ponožky nebo plavky. Někdy do kraje můžete dát i menší smotaný ručník nebo balení papírových kapesníků.

Při balení se na cesty ale nezapomeňte, že si na místě jistě něco budete chtít také koupit a přivézt si to domů. Nechte si pro tyto případy nějaké místo v kufru i na suvenýry. Potom byste mohli mít totiž dost velký problém v balení před návratem domů. Jako by nestačilo, že balení z dovolené je samo o sobě stresující a už nemáme tendenci oblečení skládat tak pečlivě. Tudíž máte vždy místa méně, než když jste odjížděli pryč.

K TÉMATU  Podzimní móda 2019. Vedou úplety, pláštěnky i květinové vzory

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Lékárnička na dovolenou. Lepší být připraven, než překvapen

Dovolená s partnerem. Jak se během ní nepohádat a vrátit se domů v klidu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Sedět doma se zdá jako nuda, nebo dokonce otrava – když se ale na tento problém podíváte z jiného úhlu pohledu, dá se volný čas doma využít docela plodně.
Každá žena občas zažívá stres anebo úzkosti – to je naprosto běžné. Nicméně nahromaděný stres dokáže pěkně potrápit a zařídit spoustu zdravotních problémů. Ale takový stres v těhotenství! Ten dokáže ovlivnit vývoj vašeho miminka – a to přece žádná z vás nechce. Jak se tedy poprat se stresem v těhotenství?
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
Rozchod dvou lidí, kteří se milovali, přátelili a byli spolu rádi, je vždy bolestivý. Často lidé setrvávají v partnerství jen proto, že se bojí kritické situace, kdy druhému řeknou, že chtějí jít dál. Ale být s někým, kdo vám už nic nedává, nemá smysl. Prostě někdy nastává čas se rozejít.
Ať už je to způsobeno stárnutím, základním stavem kůže či faktory prostředí, trpět suchou kůží je velmi nepříjemné. Doma máme k dispozici mnoho přírodních produktů, o nich ani netušíme, že nám od těchto problémů mohou rychle pomoci. Které jsou ty nejúčinnější?
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
O žádosti o ruku a následné svatbě sní asi každá žena. Manželství je obrovským krokem, a i když už bohužel dost často neplatí, že vydrží navždy, je třeba si to řádně promyslet. Jste s partnerem již delší dobu a chcete se posunout dál?
Pokud jste jako rodiči neustále svým okolím upozorňováni, že vaše dítko je příliš zlobivé, nemusí být vždy chyba na straně vašeho potomka.

Výběr článků

Život ve světě showbusinessu s sebou nese mnohem více každodenních výzev, než si dokážeme představit. Které slavné páry odolávají pozlátku v podobě shánění nového a mladšího partnera každý rok, a místo toho drží stále při sobě? Zde jsou zahraniční i české páry, které dělají instituci manželství tu nejlepší reklamu.
Všimli jste si, jak se doba s každým rokem mění? Takové proměny najdete všude – v jídle, módě i v kosmetice. A zatímco ještě nedávno platilo, že čím víc kosmetiky jste si nanesli na pleť, tím jste byli více cool, dnes už se vše zase vrací zpátky k jednoduchosti.
Britney Spears, dnes již 40letá popová princezna, vyjádřila přání, mít se svým snoubencem Samem Asgharim svého třetího potomka. Dočkají se 16letý Sean a 15letý Jayden dalšího sourozence?

Nepřehlédněte

Kadeřník Samuel Ryde má netradiční zálibu. Fotí momentky každý den ve stejný čas a to už deset let. Co ho motivovalo k jeho neobvyklému koníčku a jaký v něm vidí význam? Přečtěte si víc!
Od 20. června do 22. července prochází Slunce znamením Raka, což přináší období plné emocí a citlivosti. Rak, vodní znamení spojené se soucitem a péčí, symbolizuje hlubokou potřebu bezpečí a ochrany. Tento čas je ideální pro práci na překonání strachů a nezištnou pomoc druhým. Přečtěte si, jak využít energie tohoto období k osobnímu růstu a zlepšení vztahů ve svém okolí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek