Pátek , 27. 05. 2022

Valdemar

Hubnutí po menopauze? Dodržujte několik pravidel a přibírání se už nemusíte bát

Do období menopauzy se ženy dostávají mezi 45. – 60. rokem, jde o období plné změn a také o období, kdy žena může začít přibírat na váze. I když se budete stravovat stále stejně a dělat všechno stejně, je možné, že najednou nedopnete kalhoty a celkově se vám změní postava. Což nemusí být úplně příjemné.
hubnutí
Nevzdávejte boj se svým tělem. Zhubnout se dá v každém věku. (foto: 123RF)

15. 03. 2022

Často ženy na hubnutí po menopauze už ale rezignují. Myslí si, že je to v jejich věku zbytečné, že tělo se chce tukem zkrátka obalit. To je ale omyl, v průměru žena po menopauze může přibrat asi kilo a půl za celý rok, což není žádná katastrofa. A pokud se chcete pustit do shazování centimetrů, určitě můžete. Stačí se držet několika pravidel.

Pitný režim je důležitější než kdy jindy

V menopauze klesá hladina hormonů a s tím se pojí i zvýšená chuť k jídlu. Naopak na pitný režim ženy často zapomínají. Nemají potřebu pít a příjem tekutin si vůbec nehlídají. A to je opravdu velký problém. Denně je důležité vypít alespoň šest až osm sklenic obyčejné vody, i když se to nezdá tolik, kolik z vás to opravdu dodržuje, hmm? Přitom dostatečná hydratace organismu je pro štíhlou linii zásadní.

Poctivý pitný režim je důležitý pro fungování metabolismu a souvisí s ním i celá řada jiných věcí. Pít bychom měli hodně a pořád, nejen v menopauze, i když jestli jste si tekutiny nehlídala do teď, je nejvyšší čas začít. A pokud se chystáte shodit nějaké to kilo, bez správného příjmu tekutin to opravdu nepůjde.

hubnutí
Kolik sklenic vody denně vypijete? (foto: 123RF)

Víte, co jíte?

Ženy, které vstoupí do menopauzy, by měly velmi radikálně změnit svůj jídelníček. Nejde o to nejíst nebo jíst jen málo, jde o to pohlídat si, jaké živiny tělo společně se stravou přijímá. Nároky těla totiž s přibývajícím věkem a změnami, které se k tomu u žen pojí, rostou. Je zapotřebí jíst potraviny bohaté na bílkoviny a vlákninu, tělo by mělo mít taktéž dostatek vitamínu D, vápníku nebo hořčíku.

A není nic lepšího, než tyto živiny přijímat přirozeným způsobem, tedy ve stravě. Rozhodně by se ženy v pokročilém věku neměly trápit hlady, málo jídla vůbec nic neřeší. Hubnutí po menopauze nerovná se nejíst! Naopak potravy byste si měla dopřát dost. Jen dbejte, abyste přijímala jídlo co nejvíc vyvážené, kvalitní, jedla pravidelně a hlídejte si porce, pakliže se snažíte zbavit nadměrného tuku.

K TÉMATURozhodly jste se od ledna hubnout? Co začít jednou správně? Tak si dejte si pozor na poradny, změny váhy a tyto další škůdce!

Rozhýbejte se

S přibývajícím věkem nastupuje logicky i větší únava a člověku se už nechce příliš hýbat. Jenže bez pohybu to taky nepůjde. Každý by se měl ale hýbat podle toho, na co se cítí. Určitě se nepřetěžujte, nesnažte se mučit v posilovně jako dvacítka a zapomeňte na namáhavá cvičení. Nejlepší pohyb je ten přirozený. Taková obyčejná chůze je skvělá.

Dlouhé pravidelné procházky v přírodě dokážou doslova divy! Skutečně se to pak může odrazit i na tom, zda budete v menopauze přibírat nebo ne. Kromě toho jsou vhodné pomalejší druhy cvičení jako například jóga, která vám navíc dodá i vnitřní klid a rovnováhu. Takže se s léty a změnami svého těla lépe sžijete. Můžete ale začít i plavat nebo jezdit na kole. Hlavní je tělo rozhýbat, nesedět jen doma a snažit se stále zapnout ty kalhoty.

Dokážete, co si umanete!

Velmi povzbuzující může být fakt, že ženy po čtyřicítce a ženy starší, na sebe obvykle mají mnohem více času než ženy mladší. Děti už jsou odrostlé, partner už také nepotřebuje tolik péče, a tím pádem vám zůstává více času jen pro vás samotné. Takže je v podstatě jednodušší si v tomto období udržet váhu. Když se na to podíváte z opačného úhlu.

Stačí jen chtít a přijmout změny metabolismu takové, jaké jsou. Když se na sebe pořádně zaměříte, jistě si najdete koníček, který vás zabaví a na jídlo pak už nebudete mít ani pomyšlení. Ono hubnutí po menopauze není žádný mýtus nebo legenda, skutečně to lze, vymlouvat se na hormony nemá cenu. Ženy totiž v tomto období často dobrovolně rezignují s tím, že snažit se, už prostě nemá cenu. Ale to není pravda.

K TÉMATU4 tipy, jak zhubnout poslední povánoční kilogramy

Z toho všeho vyplývá, že pro hubnutí po menopauze je důležitá zejména kvalitní strava, pitný režim a nějaký ten pravidelný pohyb. A s tím už se pracovat dá, co myslíte?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Spalovače tuků od matky přírody. Nakopněte hubnutí tím, co máte doma

Hubnutí podle krevních skupin: jaká strava vyhovuje vám?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?
Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!
Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?
Sociální sítě jsou dnes mocné marketingové nástroje, které nutně nemusí být určeny jen k propagaci byznysu nebo nějakého produktu. Mohou to být zrcadla nás samotných a lze si z nich vytvořit i pasivní příjem. Stačí, aby byl instagramový profil dostatečně atraktivní, získal určitý počet sledujících a byl hojně navštěvovaný. K tomu všemu mohou přispět instagramové šablony a dalších několik tipů.
Definice sendvičové generace je jasná. Je to jak šunka a sýr v sendviči, stlačeni mezi péči o děti a rodiče či prarodiče. Děti, které jsou na nás ještě závislé a zároveň je nutné pečovat o stárnoucí rodiče a prarodiče jednoho z manželů, v horších případech dokonce obou. A práci za vás také nikdo neudělá. Jak si zachovat zdravý rozum, klid a v této psychicky i finančně náročné situaci?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek