Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Toužíte se k ex partnerovi vrátit. Jak obnovit rozbitý vztah, aby bylo všechno zase jako dřív

Vztahy jsou velmi křehká záležitost. Mohou být snadno otřeseny drobnými nedorozuměními či menšími problémy. Jakmile jsou jednou něčím takovým narušeny, je pak velmi těžké do nich vrátit ztracenou důvěru. Záleží-li nám na druhém člověku, snažíme se, aby se vztah zachránil. Pokud je toto i váš případ, tak si přečtěte, jak toho lze docílit.
Obnova vztahu
Obnovení vztahu. (zdroj foto: pixabay.com)

Trávíte společně krásné chvíle, chodíte na večeře, jezdíte na dovolenou a přesto se po nějaké době stane něco, co vaším vztahem silně otřese (nevěra, lhaní). Začnete partnera podezřívat, nedůvěřovat mu, nebo vám na něm začnou vadit věci, které byly dříve v pořádku.

S partnerem následně začne váznout komunikace, každý si děláte především své věci a krásné okamžiky, které dříve byly naprosto přirozené a samozřejmé, začnou rázem ubývat. Existuje mnoho lidí, kteří tento problém vyřeší tak, že dotyčného opustí a jdou hledat někoho jiného, protože zapracovat na vztahu je pro ně až příliš mnoho práce. Najít si někoho jiného jim připadá jako mnohem lepší a rychlejší nápad.

Jestliže vy ale patříte do té druhé skupiny, kdy si s partnerem dokážete představit společnou budoucnost, rodinu či bydlení, protože zkrátka víte, že je to ten pravý či pravá, začnete uvažovat nad tím, jak vztah obnovit a co udělat proto, aby vše bylo jako dřív. Samozřejmě, nic není ztraceno a vše se dá v určitém případě zachránit.

Komunikujte a mějte porozumění

Každý vztah začíná přitažlivostí a slepým zamilováním, kdy si s partnerem ve všem rozumíme. Následuje série úprav (co bychom si přáli aby partner dělal, s čím by měl pomoci a snažíme si ho „předělat“ ku pohledu svému), odpuštění a porozumění (přiznejme si to, když je člověk zamilovaný, je ochoten odpustit věci, které jsou jiným lidem očividné, ale my ty chyby v danou chvíli nevidíme).

Jako poslední následuje rozpad kvůli nedorozumění (málo komunikace), chybám či nedostatečné vzájemné toleranci. Návrat do takového vztahu je možný, avšak velmi náročný. Důležitá je komunikace a porozumění si o tom, co se stalo a touha po změně a nápravě.

Proč se vztah rozpadl?

Pro vyřešení každého problému ve vztahu je důležité mu nejdříve porozumět a pochopit ho. Bez toho, aniž bychom věděli, proč jsme se vlastně rozešli – co bylo tím hlavním důvodem, nemůžeme vztah nikdy obnovit. Může to být důvod, který se udál (něco, čím jsme partnera rozčilovali, že jsme trvale dělali) a nebo to může být stále přetrvávající problém, který ještě pořád děláme.

K TÉMATU  9 případů, kdy je rozchod nejlepší řešení. Udělejte si ve vztahu i v životě jasno

Přemýšlejte o vašem vztahu, jak postupně probíhal a kde se najednou váš vztah změnil a stala se ona osudná změna. Jakmile přijdete na důvod, je řešení o něco lehčí. Hledání chyby, která vedla k rozpadu pomáhá partnerům jej změnit a obnovit jejich vztah. Odborníci říkají, že proces zjišťování příčin rozpadu je mnohem efektivnější, pokouší-li se o něj obě strany.

V odpuštění je kouzlo

Jakmile přijdeme na výše zmíněné, je na řadě další krok a tím je vzájemné odpouštění chyb. Pokud se stále budeme držet toho, co způsobilo zánik vztahu a budeme to partnerovi neustále při každé příležitosti připomínat, povede to leda tak k opětovnému rozchodu. Zkuste pochopit, proč partner danou věc udělal, co ho k tomu vedlo a jednou provždy mu to odpusťte – pokud si tedy přejete, aby tento vztah přetrval i do budoucna.

Vzájemné odpuštění může vést k novému životu a novému vztahu mezi vámi. Pokud ale zjistíte, že se jeden z vás opět dopustil stejné chyby (podvádění, lhaní), snažte se na sobě zapracovat do budoucna, abyste neopakovali stejné chyby s budoucími partnery. Po opakované chybě budete muset nechat vašeho partnera odejít navždy.

Obnova vztahu
Naučte se odpouštět. (zdroj foto: pixabay.com)

Zavažte se

Jakmile se k sobě vrátíte zpět, zavažte se příslibem vůči svému partnerovi a řekněte mu, k čemu jste se rozhodli. Jakmile se zavážete závazkem vůči svému partnerovi, snažte se vyhýbat chybám, které jste v minulosti dělali a snažte se onen závazek dodržovat. Mnoho lidí se zaváže a s postupem času závazek přestane dodržovat.

Soudržnost těchto závazků je velmi důlěžitá při nápravě vztahů, aby vydržely. Jak se říká „Nemůžeme změnit minulost, ale budoucnost možná.“ Uvědomte si chyby z minulosti a snažte se je do budoucna již neopakovat.

Změňte sami sebe

Možná nemůžete změnit partnera ku pohledu svému, ale můžete změnit sami sebe. Změna sebe sama je dobrým způsobem řešení problémů a obnovení vztahu. Takové změny mohou vést k tomu, že budete působit atraktivněji a váš partner si toho začne všímat a akceptovat to. Pokud chcete, aby se vám partner začal ve věcech přizpůsobovat, pak začněte u sebe a když na vás uvidí změny, začne se měnit i on sám.

K TÉMATU  Máte partnera o mnoho let staršího nebo naopak mladšího. Je věkový rozdíl ve vztahu handicap nebo plus

Změna sám sebe neznamená, že se máte podřizovat ve věcech partnerovi, ale je to skvělý způsob jak tím zapracovat na spokojenějším vztahu.

Komunikace je klíč k úspěchu

Většina problémů ve vztazích je skutečně způsobena špatnou komunikací (či úplnou nekomunikací) s partnerem. Velmi často je vidět, že nedorozumění či drobné chyby způsobeny nekomunikací mezi páry, jsou častou příčinou rozpadu vztahů. Přistupujte k problémům ve vztazích kladně a pokuste se, aby partneři pochopili skutečnou situaci.

Komunikace znamená společné sdílení faktů, pocitů, pravdy, vzájemná podpora, pomoc a odpuštění. Přijímejte to s otevřenou myslí. Nesnažte se bránit a nebo odolávat argumentům partnera a vzájemně se obviňovat nebo na sebe „házet špínu“. Nechte komunikaci být kreativní a otevřenou, trochu kritickou. Jen tak můžete společně vytvořit harmonický vztah, ve kterém můžete otevřeně mluvit o všem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Rozchod, smrt, nebo nemoc? Postavte se ke krizi správně a změňte si život k lepšímu

Co dělat po rozchodu. Jak rychle zapomenout a neudělat další chyby?

Opomíjení zabijáci vztahu: špatná komunikace i rozvrh domácích prací! Co váš vztah může ještě dostat do krize?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
Půdní prostory nemusí sloužit jen k uskladnění harampádí. V půdní vestavbě může vzniknout vysněný podkrovní byt, který vám bude každý závidět. Hlavními charakteristikami jsou samosebou šikmé stropy, přiznané dřevěné trámy a zvláštní osobité kouzlo, jaké klasické byty nemají.
Je vám více než padesát a dostala jste výpověď. Začnete registrací na pracovním úřadě a budete pokračovat hledáním nové práce. Čím máte vyšší kvalifikaci, tím je to složitější. Přemýšlíte, zda setrvat ve svém oboru nebo vykročit úplně novým směrem? Třeba si splnit sny. Možná vám to připadá riskantní. Ale proč to nezkusit?
Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Večer plný hvězd a filmové magie, tak lze popsat 81. udílení Zlatých glóbů. Nolanův životopisný snímek "Oppenheimer" zazářil s pěti oceněními, včetně nejlepšího dramatu a režie. Oproti tomu fenomén "Barbie" se stal středem pozornosti v nové kategorii spojující uměleckou kvalitu s komerčním úspěchem. Jaký byl průběh večera, kdo zaznamenal vítězství a jak reforma ovlivnila samotnou podstatu těchto prestižních filmových ocenění? To vše a mnohem víc v našem stručném přehledu ze Zlatých glóbů 2023.
Možná je to tempem doby, možná za tím může být chuť změnit něco ve svém životě. Techniky, které pracují s osobním rozvojem, jsou stále více v kurzu. A jednou takovou je ve své podstatě obyčejná, ale přitom natolik zázračná dovednost mindfulness, která vám prostřednictvím všímavosti vztažené k vám obrátí život vzhůru nohama. Ale jen v tom dobrém slova smyslu.
Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!
Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!
Dům, do kterého je vidět téměř ze všech stran. Skleněný dům se poprvé objevil v roce 1949. Slavnou stavbu navrhl americký architekt Philip Johnson, získala jméno Glass House a stojí na Ponus Ridge Road v Connecticutu. Její vzhled inspiruje dodnes stavby po celém světě. Myšlenka otevřeného domu s prostým tvarem nabízí skutečně raritní bydlení, a jeho hlavním rysem je jednoduchost a minimalismus. A samozřejmě také dokonalý výhled do zahrady kolem, ale i mnohem dál. Prosklený dům si můžete nechat postavit i vy.
Možná trápí i vás, jen o tom nevíte, nebo jste si toho ještě nevšimli. Ačkoliv jsou sklivcové zákalky považované za projev ”stáří” a zhoršujícího se vidění, ve skutečnosti se mohou objevit už kolem třicátého roku života.

Výběr článků

Ptáte se, jak souvisí zrak s životním stylem? Můžeme jej ovlivnit, například stravou, pitným režimem, (ne)kouřením, ne(stresováním se), fyzickou aktivitou? Na otázku, jak souvisí zrak s naším životním stylem a jak chránit svůj zrak, nám odpověděla primářka oční kliniky.
Dokonalý trávník už pro vás nemusí být jen pouhý sen. A to navzdory tomu, že máte doma děti či psa, kteří dávají zahradě každý den zabrat. S triky, které vám představíme v našem dnešním článku, pro vás bude údržba trávníku hračka.
Blíží se narozeniny, svátek nebo jiná příležitost, při které chcete sestru obdarovat? Podívejte se, jaký dárek pro sestru vybrat. Přečtěte si osvědčené tipy.

Nepřehlédněte

Jakým ženám jsou muži nevěrní? Možná jste přesvědčená, že vám se nic takového stát nemůže. Nebo si dokonce myslíte, že za nevěrou stojí nedostatek intimností, studené večeře či nevyžehlené košile. Jste si tím ale jistá?
Vybrat si brýle je tuze složitá věc, kterou není radno podcenit. Aby na vás brýle (ať už dioptrické či sluneční) vypadaly dobře a cítili jste se v nich přímo bezvadně, je potřeba, aby tzv. "seděly“ na váš tvar obličeje.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek