Středa , 29. 11. 2023

Zina

Toužíte se k ex partnerovi vrátit. Jak obnovit rozbitý vztah, aby bylo všechno zase jako dřív

Vztahy jsou velmi křehká záležitost. Mohou být snadno otřeseny drobnými nedorozuměními či menšími problémy. Jakmile jsou jednou něčím takovým narušeny, je pak velmi těžké do nich vrátit ztracenou důvěru. Záleží-li nám na druhém člověku, snažíme se, aby se vztah zachránil. Pokud je toto i váš případ, tak si přečtěte, jak toho lze docílit.
Obnova vztahu
Obnovení vztahu. (zdroj foto: pixabay.com)

Trávíte společně krásné chvíle, chodíte na večeře, jezdíte na dovolenou a přesto se po nějaké době stane něco, co vaším vztahem silně otřese (nevěra, lhaní). Začnete partnera podezřívat, nedůvěřovat mu, nebo vám na něm začnou vadit věci, které byly dříve v pořádku.

S partnerem následně začne váznout komunikace, každý si děláte především své věci a krásné okamžiky, které dříve byly naprosto přirozené a samozřejmé, začnou rázem ubývat. Existuje mnoho lidí, kteří tento problém vyřeší tak, že dotyčného opustí a jdou hledat někoho jiného, protože zapracovat na vztahu je pro ně až příliš mnoho práce. Najít si někoho jiného jim připadá jako mnohem lepší a rychlejší nápad.

Jestliže vy ale patříte do té druhé skupiny, kdy si s partnerem dokážete představit společnou budoucnost, rodinu či bydlení, protože zkrátka víte, že je to ten pravý či pravá, začnete uvažovat nad tím, jak vztah obnovit a co udělat proto, aby vše bylo jako dřív. Samozřejmě, nic není ztraceno a vše se dá v určitém případě zachránit.

Komunikujte a mějte porozumění

Každý vztah začíná přitažlivostí a slepým zamilováním, kdy si s partnerem ve všem rozumíme. Následuje série úprav (co bychom si přáli aby partner dělal, s čím by měl pomoci a snažíme si ho „předělat“ ku pohledu svému), odpuštění a porozumění (přiznejme si to, když je člověk zamilovaný, je ochoten odpustit věci, které jsou jiným lidem očividné, ale my ty chyby v danou chvíli nevidíme).

Jako poslední následuje rozpad kvůli nedorozumění (málo komunikace), chybám či nedostatečné vzájemné toleranci. Návrat do takového vztahu je možný, avšak velmi náročný. Důležitá je komunikace a porozumění si o tom, co se stalo a touha po změně a nápravě.

Proč se vztah rozpadl?

Pro vyřešení každého problému ve vztahu je důležité mu nejdříve porozumět a pochopit ho. Bez toho, aniž bychom věděli, proč jsme se vlastně rozešli – co bylo tím hlavním důvodem, nemůžeme vztah nikdy obnovit. Může to být důvod, který se udál (něco, čím jsme partnera rozčilovali, že jsme trvale dělali) a nebo to může být stále přetrvávající problém, který ještě pořád děláme.

K TÉMATU  Otevřete brány, přijíždí polyamorie aneb souhlasíte s tímto způsobem života?

Přemýšlejte o vašem vztahu, jak postupně probíhal a kde se najednou váš vztah změnil a stala se ona osudná změna. Jakmile přijdete na důvod, je řešení o něco lehčí. Hledání chyby, která vedla k rozpadu pomáhá partnerům jej změnit a obnovit jejich vztah. Odborníci říkají, že proces zjišťování příčin rozpadu je mnohem efektivnější, pokouší-li se o něj obě strany.

V odpuštění je kouzlo

Jakmile přijdeme na výše zmíněné, je na řadě další krok a tím je vzájemné odpouštění chyb. Pokud se stále budeme držet toho, co způsobilo zánik vztahu a budeme to partnerovi neustále při každé příležitosti připomínat, povede to leda tak k opětovnému rozchodu. Zkuste pochopit, proč partner danou věc udělal, co ho k tomu vedlo a jednou provždy mu to odpusťte – pokud si tedy přejete, aby tento vztah přetrval i do budoucna.

Vzájemné odpuštění může vést k novému životu a novému vztahu mezi vámi. Pokud ale zjistíte, že se jeden z vás opět dopustil stejné chyby (podvádění, lhaní), snažte se na sobě zapracovat do budoucna, abyste neopakovali stejné chyby s budoucími partnery. Po opakované chybě budete muset nechat vašeho partnera odejít navždy.

Obnova vztahu
Naučte se odpouštět. (zdroj foto: pixabay.com)

Zavažte se

Jakmile se k sobě vrátíte zpět, zavažte se příslibem vůči svému partnerovi a řekněte mu, k čemu jste se rozhodli. Jakmile se zavážete závazkem vůči svému partnerovi, snažte se vyhýbat chybám, které jste v minulosti dělali a snažte se onen závazek dodržovat. Mnoho lidí se zaváže a s postupem času závazek přestane dodržovat.

Soudržnost těchto závazků je velmi důlěžitá při nápravě vztahů, aby vydržely. Jak se říká „Nemůžeme změnit minulost, ale budoucnost možná.“ Uvědomte si chyby z minulosti a snažte se je do budoucna již neopakovat.

Změňte sami sebe

Možná nemůžete změnit partnera ku pohledu svému, ale můžete změnit sami sebe. Změna sebe sama je dobrým způsobem řešení problémů a obnovení vztahu. Takové změny mohou vést k tomu, že budete působit atraktivněji a váš partner si toho začne všímat a akceptovat to. Pokud chcete, aby se vám partner začal ve věcech přizpůsobovat, pak začněte u sebe a když na vás uvidí změny, začne se měnit i on sám.

K TÉMATU  Dobré vztahy s rodiči potřebují hlavně teenageři. Jak být pro ně přítelem?

Změna sám sebe neznamená, že se máte podřizovat ve věcech partnerovi, ale je to skvělý způsob jak tím zapracovat na spokojenějším vztahu.

Komunikace je klíč k úspěchu

Většina problémů ve vztazích je skutečně způsobena špatnou komunikací (či úplnou nekomunikací) s partnerem. Velmi často je vidět, že nedorozumění či drobné chyby způsobeny nekomunikací mezi páry, jsou častou příčinou rozpadu vztahů. Přistupujte k problémům ve vztazích kladně a pokuste se, aby partneři pochopili skutečnou situaci.

Komunikace znamená společné sdílení faktů, pocitů, pravdy, vzájemná podpora, pomoc a odpuštění. Přijímejte to s otevřenou myslí. Nesnažte se bránit a nebo odolávat argumentům partnera a vzájemně se obviňovat nebo na sebe „házet špínu“. Nechte komunikaci být kreativní a otevřenou, trochu kritickou. Jen tak můžete společně vytvořit harmonický vztah, ve kterém můžete otevřeně mluvit o všem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Rozchod, smrt, nebo nemoc? Postavte se ke krizi správně a změňte si život k lepšímu

Co dělat po rozchodu. Jak rychle zapomenout a neudělat další chyby?

Opomíjení zabijáci vztahu: špatná komunikace i rozvrh domácích prací! Co váš vztah může ještě dostat do krize?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.
Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?
Lepek je rostlinný protein, který se nachází ve všech odrůdách ječmene, žita a pšenice, a tak ho můžete najít v produktech denního stravování jako je typicky chléb, rohlíky, těstoviny apod. Jsou to ale i tak lahodné potraviny jako sušenky, müsli, nebo třeba preclíky a jiné dobroty z pekárny. Navíc se lepek do mnoha potravin dostává také během jejich zpracování nebo je do nich přidáván jako pojivo. Co když vás v životě potká alergie na lepek nebo se mu z nějakého důvodu chcete vyhnout?
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek