Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Nejhrůznější sérioví vrazi, kteří se zapsali do historie kriminality

Sérioví vrazi jsou psychicky narušení lidé, kterým ostatní neřeknou jinak než lidské zrůdy. Jejich hlavním povahovým rysem bývá nulová lítost nad lidskými osudy, ačkoliv někteří z nich mohou navenek působit jako velmi spořádaní občané.
vrah
Jack Rozparovač řádil v Londýně. Nikdy nebyl dopadený. (foto: 123RF)

21. 01. 2022

Jsou to lidé, jejichž činy jsou natolik hrozné, že se z nich staly nechvalně proslulé celebrity mezi kriminálníky. Připravili jsme pro vás seznam těch nejhorších z nejhorších. Každý vrah na našem seznamu je člověk, kterého nechcete potkat ani v tom nejhorším snu.

Jack Rozparovač

Jestli některého ze sériových vrahů zná každý, pak je to rozhodně Jack Rozparovač. Tomuto zločinci se přisuzují ty nejhorší a známé vraždy v Londýně roku 1888. Nikdy ho však nenašli a tím pádem ani neobvinili. Během soudních procesů vyšetřovatelé obvinili mnoho lidí, skutečného vraha se však nikdy nepodařilo najít.

V Londýně bylo toho roku zavražděno pět prostitutek, jejichž těla Jack Rozparovač rozřezal specifickým způsobem. Navíc své činy popisoval v dopisech, které po vraždách rozeslal. Podle soudu byl způsob znetvoření těl hodný chirurga nebo řezníka, zkrátka někoho, kdo má zkušenosti se skalpelem.

Jeffrey Dahmer

Tento řezník, vrah a kanibal, rovněž známý snad po celém světě, řádil v letech 1978 až 1991. Když se svou ’’kariérou’’ vraha začal, bylo mu teprve 18 let. Vražd se mu podařilo uskutečnit mnoho a stále unikal zákonu. Jeho poslední oběť mu ale utekla a zavedla policii přímo k jeho domu. Tam je čekal hrůzostrašný pohled, na který nikdo do smrti nezapomene. Po celém domě měl totiž Jeffrey vystavené fotografie svých obětí. Na nich byla buď celá zmrzačená těla nebo jen jejich části. Většinou se jednalo o mladé chlapce.

Celkem mu zákonodárci dokázali 17 vražd. V domě vyšetřovatelé nalezli i nádobu s kyselinou, díky níž mohl vrah své oběti likvidovat. Nelítostnou bestii soudili jako duševně způsobilou, a protože ve státe Wisconsin není trest smrti, odsoudili Dahmera na 936 let! Jeho život ale skončil brzy a on sám se stal obětí vraždy. Zabil jej totiž jeho spoluvězeň násadou od koštěte roku 1994.

vrah
Jeffrey Dahmer (foto: instagram)

Doktor smrt Harold Shipman

Lékaři a zdravotní sestry jsou v historii vrahů dost častou kapitolou. Doktor smrt, jak se Haroldu Shipmanovi přezdívá, má na svědomí nejméně 218 pacientů. Skutečný počet obětí se však může pohybovat až kolem 250. A takovému doktorovi nechce do péče padnout nikdo. Jako lékař působil v letech 1972 až 1998 v Londýně.

K TÉMATU  Eva (19): Neudělala jsem maturitu a teď na místo vysněné výšky stojím za kasou

Své pacienty zabíjel a pod razítkem lékaře nechával rovnou převážet do krematoria. V jednu dobu měl namále, když si pracovník pohřebního ústavu všiml až příliš časté dovážky těl právě od doktora Shipmana. To se však policii nepodařilo prokázat. Osudnou se mu nakonec stala jeho chamtivost. U jedné z obětí se snažil zfalšovat závěť. Tehdy se však ohradila dcera jako pozůstalá a udala doktora na policii. Odsouzený byl na doživotí v roce 2000, ale už v roce 2004 spáchal ve vězení sebevraždu.

vrah
Harold Shipman (foto: instagram)

Nejhorší český vrah Martin Roháč

V historii Česka je rozhodně nejhorším vrahem Martin Roháč, který má na svém kontě 59 obětí. Jednalo se o českého vojáka, který vraždil v letech 1568 až 1571. Byl to muž, jehož psychika nejspíš utrpěla válkou. Když se vracel se skupinou z Turecka, zmanipuloval několik svých kolegů a vytvořil loupežnickou skupinu, jež okrádala a vraždila náhodné lidi, které na své cestě potkali.

Jejich zřejmě nejhorší čin byl ten, který zaznamenala kronika u Mělníka, za Čáslaví a u Chrudimi. V těch místech totiž skupina v čele s Martinem Roháčem zavraždila tři těhotné ženy. Z těla jim vyřezali čtyři nenarozené plody, z nichž uvařili a snědli srdce, plíce a játra. Věřili, že jim takový akt dodá odvahu k dalším činům.

Postupně přicházel soud na všechny členy Roháčova gangu, ale právě Martin Roháč unikal nejdéle ze všech. Nakonec přišel ale soud i na něj. Stalo se tak 7. února 1571. Zákon rozhodl, že na něm vykonají stejně ohavný trest, jako byl každý jeho zločin. Proto se brněnský kat a šest jeho pomocníků pustili 17. února 1571 do strašného mučení. Nejdříve Roháčovi odnímali články prstů, poté mu kat trhal kleštěmi části těla. Nakonec mu zpřeráželi každou končetinu a na poslední výdech čekal vpletený do kola.

K TÉMATU  Skutečné příběhy ze života: Zůstala byste s takovým chlapem?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 nejlepších seriálů, které byste měla vidět

Záhady, nad kterými si historici lámou hlavu. Znáte je?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jsou lidé, kteří ho prostě nemohou vystát a nemohou se dočkat, až rychle pomine, a ti, kteří ho naopak zbožňují, navzdory chladu, mlze a všemu, co k němu patří. Zima je pro nás obdobím, které má kouzelný nádech, možná kvůli Vánocům, možná proto, že mráz v určitých obdobích jako by všechno zmrazil a zastavil čas. A když sněží? Rozhodně to neusnadňuje pohyb, ale bílý plášť jako by všechno zkrášloval a tlumil, zkrátka kouzelný svět! Zima je však také synonymem pro méně času stráveného venku, a to z pochopitelných důvodů souvisejících s nižšími teplotami, a pro děti se nuda může stát krutou realitou. Když se nad tím ale zamyslíte, s trochou fantazie a organizace se dá s dětmi podnikat spousta aktivit, a to jak uvnitř, tak venku.
Trend na TikToku #lazygirljob mění stojaté vody kariéry. A za vším hledejme influencerku Gabrielle Judge. Ne všichni, ale s tímhle trendem souhlasí a hlavně starší generace mluví o rozmazlenosti dnešní generace. Ale jak se ukazuje, ženy, které se daly na cestu a vystoupily z karierního kolotoče si umí své rozhodnutí hravě obhájit!
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!
Kozoroh je předně charakteristický svou pílí a pracovitostí. Mnohdy se může stát, že svůj úspěch má zadarmo, ale není tomu tak. Stojí za ním tvrdá práce a věnování svého značného času a prostoru. Zvládne mít úspěšnou vedoucí pracovní roli a zároveň být i hlavou rodiny a vést domácnost.
Dítě ve věku zhruba šesti let čeká první velká životní výzva. Ze známého prostředí školky se poprvé přesune do velkého světa. Co by měl předškolák zvládat, aby pro něj byla škola co nejpohodovější?
Všichni se souhlasně shodnou, že energetické nápoje nejsou pro děti. Osvěta v tomhle směru ale přesto trochu pokulhává: někde jsou k dostání i ve školním automatu. Proč je to špatně a jaké skrývají nebezpečí?
Horoskop na dnešní den bude ve znamení péče o pleť. Pokud jste nezadané a tísní vás samota, vyrazte ven, měsíc přeje seznamování!
Vyvážení kariéry a rodinného života je pro moderní rodiče neustálou výzvou. V dnešní uspěchané době je těžké najít správnou rovnováhu mezi pracovními povinnostmi a časem stráveným s rodinou. Nicméně, s pomocí správných strategií a přístupů je možné dosáhnout uspokojivého životního stylu, který ctí obě tyto důležité oblasti. Zde jsou některé tipy, které vám pomohou v cestě za vyváženým kariérním a rodinným životem:
Vylepšete a ozdobte svojí zahradu tak, aby lahodila vašemu oku. Budou zahradní dekorace a doplňky nenápadné nebo výstřední? Zahradám sluší dřevěné nebo keramické materiály, a samozřejmě přijdou ke slovu také kameny. Experimentovat můžete i s osvětlením. Inspirujte se!
Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Potrpíte si na zlato, stříbro nebo nerezovou ocel? Nosíte diamanty či perly? Pak je pro vás možná dobré vědět, jak správně byste měla o šperky pečovat, aby vám vydržely déle a stále vypadaly jako nové.
V obláčku zamilovanosti se vám to možná nezdálo. Nebo jste měla pocit, že je normální pro něj udělat první poslední. Splnit mu každé přání. Jenže po čase si připadáte jako zahnaná do kouta. Přestáváte být sama sebou. A najednou si uvědomíte, že váš partner je zdatný manipulátor. Jak z toho ven?

Výběr článků

Máte chuť oživit nebo nějak upravit starší džíny z vašeho šatníku? Žádný problém! Podívejte se, co všechno lze s džínovinou udělat a jak skvělý je výsledek.
Blíží se začátek nového školního roku a pro tisíce prvňáčků i první cesta do školy. Trasa, která pohledem dospělého působí bezpečně, může ale pro dítě skrývat řadu nástrah.
Celé jaro jste se snažila zhubnout do plavek. Pár kilo je dole a vy vypadáte skvěle. Tak si dovolíte na dovolené trochu hřešit. U vody si dopřejete zmrzlinu, odpoledne aperol, večer pár koktejlů. Když přijedete domů, zjistíte, že váha je opět nahoře. Co dělat, aby se to nestalo?

Nepřehlédněte

Plesy a společenské akce jsou tady, a vy určitě chcete zazářit! Dnes se zaměříme módní novinky a připravíme vás na večery plné tajemství, módního lesku a nezapomenutelných okamžiků. Právě teď se stáváme vaším průvodcem pro plesovou a divadelní sezonu letošní zimy. Milé dámy buďte s námi šik a přečtěte si co vám radí odbornice na módu, fashion poradkyně paní Jana.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek