Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Nejhrůznější sérioví vrazi, kteří se zapsali do historie kriminality

Sérioví vrazi jsou psychicky narušení lidé, kterým ostatní neřeknou jinak než lidské zrůdy. Jejich hlavním povahovým rysem bývá nulová lítost nad lidskými osudy, ačkoliv někteří z nich mohou navenek působit jako velmi spořádaní občané.
vrah
Jack Rozparovač řádil v Londýně. Nikdy nebyl dopadený. (foto: 123RF)

21. 01. 2022

Jsou to lidé, jejichž činy jsou natolik hrozné, že se z nich staly nechvalně proslulé celebrity mezi kriminálníky. Připravili jsme pro vás seznam těch nejhorších z nejhorších. Každý vrah na našem seznamu je člověk, kterého nechcete potkat ani v tom nejhorším snu.

Jack Rozparovač

Jestli některého ze sériových vrahů zná každý, pak je to rozhodně Jack Rozparovač. Tomuto zločinci se přisuzují ty nejhorší a známé vraždy v Londýně roku 1888. Nikdy ho však nenašli a tím pádem ani neobvinili. Během soudních procesů vyšetřovatelé obvinili mnoho lidí, skutečného vraha se však nikdy nepodařilo najít.

V Londýně bylo toho roku zavražděno pět prostitutek, jejichž těla Jack Rozparovač rozřezal specifickým způsobem. Navíc své činy popisoval v dopisech, které po vraždách rozeslal. Podle soudu byl způsob znetvoření těl hodný chirurga nebo řezníka, zkrátka někoho, kdo má zkušenosti se skalpelem.

Jeffrey Dahmer

Tento řezník, vrah a kanibal, rovněž známý snad po celém světě, řádil v letech 1978 až 1991. Když se svou ’’kariérou’’ vraha začal, bylo mu teprve 18 let. Vražd se mu podařilo uskutečnit mnoho a stále unikal zákonu. Jeho poslední oběť mu ale utekla a zavedla policii přímo k jeho domu. Tam je čekal hrůzostrašný pohled, na který nikdo do smrti nezapomene. Po celém domě měl totiž Jeffrey vystavené fotografie svých obětí. Na nich byla buď celá zmrzačená těla nebo jen jejich části. Většinou se jednalo o mladé chlapce.

Celkem mu zákonodárci dokázali 17 vražd. V domě vyšetřovatelé nalezli i nádobu s kyselinou, díky níž mohl vrah své oběti likvidovat. Nelítostnou bestii soudili jako duševně způsobilou, a protože ve státe Wisconsin není trest smrti, odsoudili Dahmera na 936 let! Jeho život ale skončil brzy a on sám se stal obětí vraždy. Zabil jej totiž jeho spoluvězeň násadou od koštěte roku 1994.

vrah
Jeffrey Dahmer (foto: instagram)

Doktor smrt Harold Shipman

Lékaři a zdravotní sestry jsou v historii vrahů dost častou kapitolou. Doktor smrt, jak se Haroldu Shipmanovi přezdívá, má na svědomí nejméně 218 pacientů. Skutečný počet obětí se však může pohybovat až kolem 250. A takovému doktorovi nechce do péče padnout nikdo. Jako lékař působil v letech 1972 až 1998 v Londýně.

K TÉMATU  Radka (21): Byla jsem zdrogovaná. Ráno jsem se probudila nahá. Nic si nepamatuji

Své pacienty zabíjel a pod razítkem lékaře nechával rovnou převážet do krematoria. V jednu dobu měl namále, když si pracovník pohřebního ústavu všiml až příliš časté dovážky těl právě od doktora Shipmana. To se však policii nepodařilo prokázat. Osudnou se mu nakonec stala jeho chamtivost. U jedné z obětí se snažil zfalšovat závěť. Tehdy se však ohradila dcera jako pozůstalá a udala doktora na policii. Odsouzený byl na doživotí v roce 2000, ale už v roce 2004 spáchal ve vězení sebevraždu.

vrah
Harold Shipman (foto: instagram)

Nejhorší český vrah Martin Roháč

V historii Česka je rozhodně nejhorším vrahem Martin Roháč, který má na svém kontě 59 obětí. Jednalo se o českého vojáka, který vraždil v letech 1568 až 1571. Byl to muž, jehož psychika nejspíš utrpěla válkou. Když se vracel se skupinou z Turecka, zmanipuloval několik svých kolegů a vytvořil loupežnickou skupinu, jež okrádala a vraždila náhodné lidi, které na své cestě potkali.

Jejich zřejmě nejhorší čin byl ten, který zaznamenala kronika u Mělníka, za Čáslaví a u Chrudimi. V těch místech totiž skupina v čele s Martinem Roháčem zavraždila tři těhotné ženy. Z těla jim vyřezali čtyři nenarozené plody, z nichž uvařili a snědli srdce, plíce a játra. Věřili, že jim takový akt dodá odvahu k dalším činům.

Postupně přicházel soud na všechny členy Roháčova gangu, ale právě Martin Roháč unikal nejdéle ze všech. Nakonec přišel ale soud i na něj. Stalo se tak 7. února 1571. Zákon rozhodl, že na něm vykonají stejně ohavný trest, jako byl každý jeho zločin. Proto se brněnský kat a šest jeho pomocníků pustili 17. února 1571 do strašného mučení. Nejdříve Roháčovi odnímali články prstů, poté mu kat trhal kleštěmi části těla. Nakonec mu zpřeráželi každou končetinu a na poslední výdech čekal vpletený do kola.

K TÉMATU  Helena (28): Přítelova dcera mě nesnáší. Co mám dělat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 nejlepších seriálů, které byste měla vidět

Záhady, nad kterými si historici lámou hlavu. Znáte je?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
Každé roční období má svůj specifický nádech a ani podzim není výjimkou. Sice budete trávit více večerů doma kvůli deštivému a studenému počasí, ale o to větší máte motivaci si svůj příbytek zútulnit podzimními dekoracemi. Jdeme na to!
Celé jaro jste se snažila zhubnout do plavek. Pár kilo je dole a vy vypadáte skvěle. Tak si dovolíte na dovolené trochu hřešit. U vody si dopřejete zmrzlinu, odpoledne aperol, večer pár koktejlů. Když přijedete domů, zjistíte, že váha je opět nahoře. Co dělat, aby se to nestalo?
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Léto se rychle blíží a s ním i koupání a další radovánky. Jenže ty každoročně pro mnoho žen skončí nepříjemnými potížemi. Pálení či řezání při močení bývají jejich typickými prvními příznaky. Pokud se u vás projeví, na nic nečekejte a okamžitě jednejte. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle a následnými recidivami v podobě opakovaných problémů močových cest. Máte-li k těmto letním potížím sklony, myslete na prevenci!
Kdy jindy máte příležitost se ponořit pod hladinu a ocitnout se v tichu? Kdy jindy byste se mohla naučit dobře plavat? Plavání uklidňuje nervy, léčí duši a umí vytvarovat postavu. To byste mohla zkusit, no ne?
Jaro je nejen ideální příležitostí k vyhřívání se na teplém slunci a pikniku. Je to také příležitost předvést svůj vytříbený smysl pro styl. Jarní prázdniny nemusí být jen o beztvarých svetrech a sepraných teplákových soupravách. Můžete získat pohodlný vzhled, který vám zaručí pohodlí a krásu zároveň. A dokonalý vzhled si můžete vybrat na nejlepší webové stránce pro výhodné nákupy Shopsy.
Muži a ženy, to jsou podle odborníků a psychologů dva různé světy, které si v podstatě nikdy neporozumí, ale neumějí bez sebe žít. Existují vůbec nějaké základní komunikační principy nebo vlastnosti, díky kterým se lze naučit porozumět svému protějšku? Zajímavé rady a podněty ze své praxe nám prozradila lektorka a koučka Hana Drahoňovská.
I když to tak zatím venku ne vždy vypadá, je jaro a příroda se probouzí ze zimního spánku. Právě jarní měsíce jsou ty pravé pro přípravu zahrady na nadcházející sezónu. Pokud chcete v létě sklízet ovoce a zeleninu, válet se v zelené trávě nebo se radovat z okrasných květin, něco pro to musíte udělat už teď. Podívejte se společně s námi na patero zahradních prací, kterým je dobré věnovat čas už teď.

Výběr článků

Lepek je rostlinný protein, který se nachází ve všech odrůdách ječmene, žita a pšenice, a tak ho můžete najít v produktech denního stravování jako je typicky chléb, rohlíky, těstoviny apod. Jsou to ale i tak lahodné potraviny jako sušenky, müsli, nebo třeba preclíky a jiné dobroty z pekárny. Navíc se lepek do mnoha potravin dostává také během jejich zpracování nebo je do nich přidáván jako pojivo. Co když vás v životě potká alergie na lepek nebo se mu z nějakého důvodu chcete vyhnout?
Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?
Ten pocit, když na pásu ne a ne se objevit vaše zavazadlo. Nepotěší nikoho. A dokáže zkazit třeba i celou dovolenou. Každý rok se ztratí až 25 milionů kufrů. Co máte dělat, když se tato nepříjemná situace stane vám?

Nepřehlédněte

Patří ke skutečným legendám československé populární hudby a je nekorunovanou královnou slovenského popu. Marika se narodila na Východním Slovensku, v Turanech nad Ondavou. „Prožila jsem tam nádherné dětství. Rodiče sestru Helenku, bratry Michala, Janka a Dušana a mne vedli k lásce k hudbě a ke zvířatům“, říká Marika. „Nadále bydlím v Bratislavě, ale na Východ Slovenska se často a ráda vracím. Je mi tu krásně! Tady oslavím i letošní narozeniny. Přírody, hor, lesů si tady nesmírně užívám. Společnost mi dělají mí tři psíci - bišonek Láska, maltézáček Majky a a na ulici nalezená Bella“.
Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek