Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Nejhrůznější sérioví vrazi, kteří se zapsali do historie kriminality

Sérioví vrazi jsou psychicky narušení lidé, kterým ostatní neřeknou jinak než lidské zrůdy. Jejich hlavním povahovým rysem bývá nulová lítost nad lidskými osudy, ačkoliv někteří z nich mohou navenek působit jako velmi spořádaní občané.
vrah
Jack Rozparovač řádil v Londýně. Nikdy nebyl dopadený. (foto: 123RF)

21. 01. 2022

Jsou to lidé, jejichž činy jsou natolik hrozné, že se z nich staly nechvalně proslulé celebrity mezi kriminálníky. Připravili jsme pro vás seznam těch nejhorších z nejhorších. Každý vrah na našem seznamu je člověk, kterého nechcete potkat ani v tom nejhorším snu.

Jack Rozparovač

Jestli některého ze sériových vrahů zná každý, pak je to rozhodně Jack Rozparovač. Tomuto zločinci se přisuzují ty nejhorší a známé vraždy v Londýně roku 1888. Nikdy ho však nenašli a tím pádem ani neobvinili. Během soudních procesů vyšetřovatelé obvinili mnoho lidí, skutečného vraha se však nikdy nepodařilo najít.

V Londýně bylo toho roku zavražděno pět prostitutek, jejichž těla Jack Rozparovač rozřezal specifickým způsobem. Navíc své činy popisoval v dopisech, které po vraždách rozeslal. Podle soudu byl způsob znetvoření těl hodný chirurga nebo řezníka, zkrátka někoho, kdo má zkušenosti se skalpelem.

Jeffrey Dahmer

Tento řezník, vrah a kanibal, rovněž známý snad po celém světě, řádil v letech 1978 až 1991. Když se svou ’’kariérou’’ vraha začal, bylo mu teprve 18 let. Vražd se mu podařilo uskutečnit mnoho a stále unikal zákonu. Jeho poslední oběť mu ale utekla a zavedla policii přímo k jeho domu. Tam je čekal hrůzostrašný pohled, na který nikdo do smrti nezapomene. Po celém domě měl totiž Jeffrey vystavené fotografie svých obětí. Na nich byla buď celá zmrzačená těla nebo jen jejich části. Většinou se jednalo o mladé chlapce.

Celkem mu zákonodárci dokázali 17 vražd. V domě vyšetřovatelé nalezli i nádobu s kyselinou, díky níž mohl vrah své oběti likvidovat. Nelítostnou bestii soudili jako duševně způsobilou, a protože ve státe Wisconsin není trest smrti, odsoudili Dahmera na 936 let! Jeho život ale skončil brzy a on sám se stal obětí vraždy. Zabil jej totiž jeho spoluvězeň násadou od koštěte roku 1994.

vrah
Jeffrey Dahmer (foto: instagram)

Doktor smrt Harold Shipman

Lékaři a zdravotní sestry jsou v historii vrahů dost častou kapitolou. Doktor smrt, jak se Haroldu Shipmanovi přezdívá, má na svědomí nejméně 218 pacientů. Skutečný počet obětí se však může pohybovat až kolem 250. A takovému doktorovi nechce do péče padnout nikdo. Jako lékař působil v letech 1972 až 1998 v Londýně.

K TÉMATUOlivie (43): Postihla nás povodeň a začínáme znovu. Mám ale strach o rodiče

Své pacienty zabíjel a pod razítkem lékaře nechával rovnou převážet do krematoria. V jednu dobu měl namále, když si pracovník pohřebního ústavu všiml až příliš časté dovážky těl právě od doktora Shipmana. To se však policii nepodařilo prokázat. Osudnou se mu nakonec stala jeho chamtivost. U jedné z obětí se snažil zfalšovat závěť. Tehdy se však ohradila dcera jako pozůstalá a udala doktora na policii. Odsouzený byl na doživotí v roce 2000, ale už v roce 2004 spáchal ve vězení sebevraždu.

vrah
Harold Shipman (foto: instagram)

Nejhorší český vrah Martin Roháč

V historii Česka je rozhodně nejhorším vrahem Martin Roháč, který má na svém kontě 59 obětí. Jednalo se o českého vojáka, který vraždil v letech 1568 až 1571. Byl to muž, jehož psychika nejspíš utrpěla válkou. Když se vracel se skupinou z Turecka, zmanipuloval několik svých kolegů a vytvořil loupežnickou skupinu, jež okrádala a vraždila náhodné lidi, které na své cestě potkali.

Jejich zřejmě nejhorší čin byl ten, který zaznamenala kronika u Mělníka, za Čáslaví a u Chrudimi. V těch místech totiž skupina v čele s Martinem Roháčem zavraždila tři těhotné ženy. Z těla jim vyřezali čtyři nenarozené plody, z nichž uvařili a snědli srdce, plíce a játra. Věřili, že jim takový akt dodá odvahu k dalším činům.

Postupně přicházel soud na všechny členy Roháčova gangu, ale právě Martin Roháč unikal nejdéle ze všech. Nakonec přišel ale soud i na něj. Stalo se tak 7. února 1571. Zákon rozhodl, že na něm vykonají stejně ohavný trest, jako byl každý jeho zločin. Proto se brněnský kat a šest jeho pomocníků pustili 17. února 1571 do strašného mučení. Nejdříve Roháčovi odnímali články prstů, poté mu kat trhal kleštěmi části těla. Nakonec mu zpřeráželi každou končetinu a na poslední výdech čekal vpletený do kola.

K TÉMATUVeronika (31): Čtvrtý potrat mi vzal sílu bojovat. Osobní život je v troskách

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 nejlepších seriálů, které byste měla vidět

Záhady, nad kterými si historici lámou hlavu. Znáte je?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.
Hledáte-li kvalitní nepromokavé boty, které využijete zejména v nepříznivých dešťových podmínkách, zkuste se poohlédnout po stylových dámských holínkách. Na trhu jsou vysoké i nízké typy holínek, které nejsou pouze funkčním doplňkem, ale také vysoce módním prvkem našeho outfitu. Na následujících řádcích se tak dočtete, co všechno by bylo dobré vzít v potaz, než si nové dámské holínky zakoupíte.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek