Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

5 nejlepších seriálů, které byste měla vidět

Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.
nejlepší seriály
Jaké seriály patří k těm nejlepším a které z nich stojí za vidění? (Foto: 123RF)

16. 11. 2021

Které nejzajímavější nejlepší seriály se v posledním roce objevily na streamovacích platformách a vy byste si je rozhodně neměla nechat? Využijte sychravé podzimní večery, zapalte si svíčku, zabalte se do deky a užívejte si emoce, na které zrovna máte náladu.

Had (Velká Británie 2021)

Víte, co se v sedmdesátých letech odehrávalo v jihovýchodní Asii? Thajsko, přesněji New York se stal domovem sériového vraha, který tráví chudé turisty, kteří cestují napříč světem. Obchoduje s drahými kameny a společnost mu dělá mladá dáma, která si nechává říkat různými jmény. Záleží na tom, jakým pasem zrovna cestuje.

Vybírat si může z nepřeberného množství obětí, které má na svědomí její partner. Zmizení ani smrt turistů ale ambasády řešit nechtějí. Až se jednoho dne konečně objeví jeden příslušník nizozemské ambasády, diplomat Herman Knippenberg, který chce za každou cenu smrt mnoha turistů vyřešit.

V sedmdesátých letech minulého století byl mezi západními turisty oblíbený takzvaný Hippie Trail, mnoho z nich se domů ale skutečně nevrátilo. Netflixový seriál Had proto vypráví o skutečných drastických událostech, kterých se účastnil Charles Sobhraj.

Bílý lotos (USA 2021)

Jaké je to být bohatý a mít všechno, co si jen můžeme přát? Peníze, slávu, pozornost, krásné děti, milujícího manžela, zářnou kariéru. Ale počkat. Tohle si vážně o bohatých myslíte? Že mají skutečně všechno, chtějí? Mistrovsky napsaný a natočený seriál Bílý lotos vám ukáže, jak to mezi bohatými skutečně chodí. Právem se zařadil mezi nejlepší seriály.

V nádherných kulisách havajského ostrova se odehrává příběh novomanželů, kteří jsou na líbánkách, rodiny, která je v rozkladu i příběh ženy, která ztratila svou matku a nedokáže se oprostit od minulosti. A v neposlední řadě je tu i svérázný ředitel hotelu Armond, který není typickou ukázkou vzorového ředitele. Nebo snad ano?

K TÉMATU  Jak se udržet v kondici, i když jste celý den zavřené v kanceláři. Pěstovat dobré zdraví se dá všude

Každá z postav má svá tajemství, která pomalu začínají vyplouvat na povrch. Každý prožívá svá malá i velká dilemata. Tak široké spektrum osobností v jednom seriálu se vidí jen málokdy, ale ještě zřídkakdy bývá seriál tak neuvěřitelně záživný, napínavý a humorný. Tuhle dramatickou komedii a parodii na život v bohatství si nesmíte nechat ujít.

Dash & Lily (USA 2020)

Dash je milý mladý muž, většinou dost cynický, který sice lásku nehledá, ale ona sama si ho najde. Lily je krásná mladá dívka, která na rozdíl od Dashe lásku skutečně hledá. A také má ráda překvapení a hádanky, a tak jednoho dne uloží vzkaz do knihy, aniž by tušila, že se jí díky němu změní život. Dash a Lily jsou tak rozdílní, jak jenom mohou být, přesto je to k sobě táhne jako magnet.

Zatím se ještě neznají, ale až se poznají, začnou se ve vánočním New Yorku dít skutečné zázraky. Jenže nic není tak jednoduché, jak se to může zdát a osud Dashovi a Lily připraví i nejedno nepříjemné překvapení.

Nevina (Španělsko 2021)

Mistr španělských hororů a thrillerů Oriol Paolo se opět předvedl v tom nejlepším možném světle. Vynikající španělský herec Mario Casas v roli Matea si už od studijních let prochází peklem. Ve zdánlivě nevinné rvačce způsobí smrt svého spolužáka. Také si za to odpyká trest, a když ho konečně pustí z vězení, vypadá to, že teď už bude všechno v pořádku. Potkává ženu, se kterou plánuje strávit zbytek života. Mají krásný dům, dobrou práci, ale…

Minulost se pomalu, ale jistě vrací. Kdo je vůbec žena, se kterou sdílí jednu střechu? Když jednoho dne záhadně zmizí, roztočí se tím kolo naprosto neuvěřitelných událostí, na jejichž konci je všechno jinak, než jste si mysleli. Oriol Paolo není nadarmo považován za skutečného španělského režisérského velikána. Zápletky, které vytváří, rozzuzlení, která vymýšlí, jsou doslova a do písmene neskutečné, dechberoucí a co hlavně – naprosto nepředvídatelné.

K TÉMATU  Nejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Mělas to vědět (USA 2020)

Oba jsou úspěšní, krásní, dokonalí. Bydlí uprostřed New Yorku a mají úplně všechno. Grace (Nicole Kidman) a Jonathan (Hug Grant) je skutečně pár, který je vždy středem pozornosti. A ještě nápadnější se stanou ve chvíli, kdy zemře jedna z žen, jejíž syn navštěvoval stejnou prestižní školu jako syn Grace a Jonathana.

Ovšem tragičtější je fakt, že tělo mrtvé ženy (Matilda De Angelis) je nalezeno v kaluži mrtvé ženy poté, co jí byla rozmlácena lebka hned několika údery. Grace je otřesená, s ženou se sice příliš často nevídala, ale možná byla tou poslední, kdo ji viděl živou. Otázkou ale zůstává i to, kam se poděl její manžel Jonathan.

Grace čelí náporu novinářů i policistů, je jednou z podezřelých i svědkem a její manžel je stále nezvěstný. Kdo lže a kdo mluví pravdu?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší zahraniční komediální seriály všech dob! Jaký je váš favorit?

4+1 tipy na seriály, které každou ženu vtáhnou do děje

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zařizujete si novou kuchyň a přišlo na výběr osvětlení? Máme pro vás pár tipů, jak ho vybrat, abyste se tam cítili příjemně a taky bezpečně. Přeci jen jde o místo, kde se používají nože a další náčiní, u kterého je třeba dbát opatrnosti.
Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
Smoothie vám může zajistit denní dávku vitamínů nebo si jím můžete třeba nahradit večeři. Každopádně si jistě pochutnáte a vaše zdraví to ocení. Smoothie jsou opravdovým hitem při snaze o zdravé stravování. A není se čemu divit! Tak jen vyzkoušejte některý z receptů na jejich přípravu.
Inspirace nikdy není dost, což platí nejen v případě, kdy sestavujeme nové outfity, ale i tehdy, kdy chceme zazářit s neodolatelným lookem. A protože sociální sítě byly a vždy budou nekonečným zdrojem nápadů, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční beauty blogerky, které prostě nesmíte přehlédnout. Mrkněte na ně!

Nepřehlédněte

Cílem lymfodrenáže je zlepšit kvalitu lymfatického oběhu, popřípadě odčerpat přebytečnou lymfu z podkoží zpět do oběhu. Postup je nutno znát a bezpodmínečně respektovat, a tak patří jen do rukou zkušených odborníků. Nesmí způsobit žádné bolestivé pocity, nepoužívají se při ní žádné emulze ani oleje.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek