Neděle , 29. 01. 2023

Zdislava

6 doporučení, jak si s partnerem vybudovat důvěru

Bez bezmezné důvěry žádný vztah fungovat nebude. Alespoň ne dlouhodobě. Jak to ale udělat tak, abyste si s partnerem takové silné pouto vypěstovala?
důvěru
Když si s partnerem navzájem věříte, váš vztah může vzkvétat.

17. 08. 2022

„Kdo ztratil důvěru, víc ztratit nemůže.“ – Publilius Syrus

Nepoučujte

V první řadě je velmi důležité, abyste nikdy, opravdu nikdy a za žádných okolností, svého partnera nepoučovala. Nesnažte se neustále někoho vychovávat a převychovávat. Pokud máte pocit, že váš partner převýchovu potřebuje, tak od něj raději rovnou dejte ruce pryč. Spokojená s ním nikdy nebudete. Váš partner nepotřebuje matku, ale rovnocennou partnerku, která ho bude inspirovat, podporovat a za každých okolností bude stát při něm. Děj se co děj.

Věřte mu

To ostatně platí i v naprostých maličkostech. Musíte svému partnerovi věřit i ve chvíli, kdy ho pošlete na nákup. Pokud trváte na konkrétním pečivu, druhu jogurtu nebo sýra a v obchodě ho mít nebudou, partner vám vybere náhradní variantu. A věřte, že se bude snažit vybrat tu nejlepší variantu. Když mu ale pokaždé při této příležitosti dáte najevo, že udělal chybu, nadšený příliš nebude a příště se vám na nákup slušně řečeno vykašle.

vztah
Bez důvěry žádný vztah fungovat nebude.

Nekontrolujte

Rovněž není vůbec zdravé kontrolovat po partnerovi, jak doma vyluxoval nebo utřel prach. Pokud máte strach, že to neudělá pořádně, tyto činnosti raději udělejte sama. Anebo mu zkrátka důvěřujte a nekritizujte.

Nezklamte ho a vždycky mu říkejte všechno na rovinu. To samé jistě chcete i po něm. Když jdete na party s kamarádkami a řeknete svému partnerovi, že přijdete o půlnoci, pak je také záhodno o půlnoci přijít. Samozřejmě vás může cokoliv zdržet, ale pak mu dejte vědět. Jistě byste také nebyla nadšená z toho, když vám přítel řekne, že přijde ve dvě ráno a dorazí druhý den před polednem. Tak si nalomíte důvěru raz dva. Každého sžírá nepříjemný pocit, když neví, kde se celou noc jeho drahá polovička pohybovala.

K TÉMATU  Iva (27): Můj přítel je gay. Jak se s tím vyrovnat?

Buďte trpělivá

Jestliže vám zrovna trpělivost nebyla do vínku dána, pak je na čase si ji vypěstovat. Trpělivost růže přináší, často se říká. A je to svatá pravda. Nikdo není dokonalý a když se vašemu partnerovi v domácnosti nebo vůči vám cokoliv nepovede, řekněte mu to a dejte mu šanci to napravit. Buďte trpělivá a neztrácejte nervy ani hlavu při sebemenší příležitosti. Partnerský vztah je jako květina, musí se opečovávat, aby kvetla a plodila. Bez dlouhodobého hýčkání žádný vztah fungovat nebude.

Buďte otevřená

Otevřenost je v každém vztahu prvořadá. Není nutné se partnerovi svěřovat úplně se vším, ale ty důležité věci a události ve vašem životě by vědět měl. Čím víc toho o vás bude vědět, tím lépe. A to znamená jediné – váš partner o vás musí vědět i to špatné, i to dobré. Nevykreslujte se jen jako dokonalá žena, která nemá sebemenší chybičku. Dříve nebo později se stejně ukáže, že tomu tak není. A pokud vás partner skutečně miluje, bude vás milovat dál i nedokonalou. Platí to však i obráceně. Když nebudete mít ráda svého partnera se všemi jeho chybami, nebudete ho mít ráda nikdy. Nechtějte dokonalost, chtějte lásku, porozumění a důvěru. Dokonalost neexistuje, jen ve vaší mysli.

Stanovte si hranice

Dejte si najevo hranice. Co to znamená? Na začátku vztahu je nutné si vytyčit hranice, kam až ten druhý může v důvěře vůči tomu druhému zajít. Někdo považuje za běžné lustrovat partnerovi každý den telefon, přijaté a odchozí hovory, esemesky, e-mail nebo zprávy na Messengeru a WhatsAppu. A druhému partnerovi to vůbec nevadí. Pro jiné páry je ale kontrola mobilního telefonu toho druhého naprosté tabu. Záleží na tom, jak se s partnerem domluvíte. Můžete si půjčovat jeho telefon nebo jde o zapovězené místo?

K TÉMATU  Seznamování aneb jak najít toho pravého prince a nenaletět podvodníkům
pár
Milujete svého partnera? Věřte, že on vás také.

To ostatně platí také o sdělování si informací, kde se ten druhý celý den pohybuje. Je jen mezi vámi dvěma, kam až se svěřováním se s každým vaším krokem půjdete. Zeptejte se sama sebe: Chci, aby po mně partner chtěl pokaždé vědět, kde se celý den pohybuji a s kým? Nebo mi má v tomto ohledu důvěřovat? Jak si odpovíte, je jenom na vás. Pokud ale po partnerovi chcete vědět, kde a s kým je, očekávejte, že to možná bude chtít i on po vás. Vážně je nutné, aby vám sděloval sebemenší pohyb?

Kdy vyhledat odbornou pomoc?

Narušila vám důvěru nevěra nebo jiná forma partnerské zrady? V tom případě si ve většině případů sami nepomůžete. V tomto případě je proto zapotřebí vyhledat odbornou pomoc a zajít do partnerské poradny. Je ale důležité vědět, jestli o nápravu vztahu ještě stojíte. Říká se, že jednou nevěrný člověk, bude nevěrný i podruhé. Ale je to jenom pořekadlo, rozhodně to neplatí pro každého. Pokud je člověk ve vztahu opravdu spokojený, pak žádné povyražení jinde nehledá.

Komunikujte se svým partnerem, bavte se o tom, co vás trápí. Nechte partnera, aby vám pověděl o tom, co trápí jeho. Nic v sobě neduste, nezamlčujte nic, co je pro vás důležité. Někdy může být rozhovor s partnerem velmi nepříjemný, ale pořád je lepší než mlčení nebo zapírání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Nejčastější ženské problémy, které muže absolutně nezajímají

Zdroje článku:
www.novinky.cz, www.idnes.cz, www.prozeny.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.
Proud je dražší a skutečné vlny zdražování nás teprve čekají. Pojďme se tedy zamyslet nad tím, jak si nyní snížit účty. Kromě úspory energie je dobré prověřit i možnost změny dodavatele elektřiny. Dobře zvolená nabídka může přinést výrazné úspory. Jak vybrat dodavatele elektřiny v nelehké době?
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek