Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

6 doporučení, jak si s partnerem vybudovat důvěru

Bez bezmezné důvěry žádný vztah fungovat nebude. Alespoň ne dlouhodobě. Jak to ale udělat tak, abyste si s partnerem takové silné pouto vypěstovala?
důvěru
Když si s partnerem navzájem věříte, váš vztah může vzkvétat.

17. 08. 2022

„Kdo ztratil důvěru, víc ztratit nemůže.“ – Publilius Syrus

Nepoučujte

V první řadě je velmi důležité, abyste nikdy, opravdu nikdy a za žádných okolností, svého partnera nepoučovala. Nesnažte se neustále někoho vychovávat a převychovávat. Pokud máte pocit, že váš partner převýchovu potřebuje, tak od něj raději rovnou dejte ruce pryč. Spokojená s ním nikdy nebudete. Váš partner nepotřebuje matku, ale rovnocennou partnerku, která ho bude inspirovat, podporovat a za každých okolností bude stát při něm. Děj se co děj.

Věřte mu

To ostatně platí i v naprostých maličkostech. Musíte svému partnerovi věřit i ve chvíli, kdy ho pošlete na nákup. Pokud trváte na konkrétním pečivu, druhu jogurtu nebo sýra a v obchodě ho mít nebudou, partner vám vybere náhradní variantu. A věřte, že se bude snažit vybrat tu nejlepší variantu. Když mu ale pokaždé při této příležitosti dáte najevo, že udělal chybu, nadšený příliš nebude a příště se vám na nákup slušně řečeno vykašle.

vztah
Bez důvěry žádný vztah fungovat nebude.

Nekontrolujte

Rovněž není vůbec zdravé kontrolovat po partnerovi, jak doma vyluxoval nebo utřel prach. Pokud máte strach, že to neudělá pořádně, tyto činnosti raději udělejte sama. Anebo mu zkrátka důvěřujte a nekritizujte.

Nezklamte ho a vždycky mu říkejte všechno na rovinu. To samé jistě chcete i po něm. Když jdete na party s kamarádkami a řeknete svému partnerovi, že přijdete o půlnoci, pak je také záhodno o půlnoci přijít. Samozřejmě vás může cokoliv zdržet, ale pak mu dejte vědět. Jistě byste také nebyla nadšená z toho, když vám přítel řekne, že přijde ve dvě ráno a dorazí druhý den před polednem. Tak si nalomíte důvěru raz dva. Každého sžírá nepříjemný pocit, když neví, kde se celou noc jeho drahá polovička pohybovala.

K TÉMATU  Single na Valentýna? No stress, nejste v tom přece sama!

Buďte trpělivá

Jestliže vám zrovna trpělivost nebyla do vínku dána, pak je na čase si ji vypěstovat. Trpělivost růže přináší, často se říká. A je to svatá pravda. Nikdo není dokonalý a když se vašemu partnerovi v domácnosti nebo vůči vám cokoliv nepovede, řekněte mu to a dejte mu šanci to napravit. Buďte trpělivá a neztrácejte nervy ani hlavu při sebemenší příležitosti. Partnerský vztah je jako květina, musí se opečovávat, aby kvetla a plodila. Bez dlouhodobého hýčkání žádný vztah fungovat nebude.

Buďte otevřená

Otevřenost je v každém vztahu prvořadá. Není nutné se partnerovi svěřovat úplně se vším, ale ty důležité věci a události ve vašem životě by vědět měl. Čím víc toho o vás bude vědět, tím lépe. A to znamená jediné – váš partner o vás musí vědět i to špatné, i to dobré. Nevykreslujte se jen jako dokonalá žena, která nemá sebemenší chybičku. Dříve nebo později se stejně ukáže, že tomu tak není. A pokud vás partner skutečně miluje, bude vás milovat dál i nedokonalou. Platí to však i obráceně. Když nebudete mít ráda svého partnera se všemi jeho chybami, nebudete ho mít ráda nikdy. Nechtějte dokonalost, chtějte lásku, porozumění a důvěru. Dokonalost neexistuje, jen ve vaší mysli.

Stanovte si hranice

Dejte si najevo hranice. Co to znamená? Na začátku vztahu je nutné si vytyčit hranice, kam až ten druhý může v důvěře vůči tomu druhému zajít. Někdo považuje za běžné lustrovat partnerovi každý den telefon, přijaté a odchozí hovory, esemesky, e-mail nebo zprávy na Messengeru a WhatsAppu. A druhému partnerovi to vůbec nevadí. Pro jiné páry je ale kontrola mobilního telefonu toho druhého naprosté tabu. Záleží na tom, jak se s partnerem domluvíte. Můžete si půjčovat jeho telefon nebo jde o zapovězené místo?

K TÉMATU  6 důvodů, proč chlap nechce mít dítě
pár
Milujete svého partnera? Věřte, že on vás také.

To ostatně platí také o sdělování si informací, kde se ten druhý celý den pohybuje. Je jen mezi vámi dvěma, kam až se svěřováním se s každým vaším krokem půjdete. Zeptejte se sama sebe: Chci, aby po mně partner chtěl pokaždé vědět, kde se celý den pohybuji a s kým? Nebo mi má v tomto ohledu důvěřovat? Jak si odpovíte, je jenom na vás. Pokud ale po partnerovi chcete vědět, kde a s kým je, očekávejte, že to možná bude chtít i on po vás. Vážně je nutné, aby vám sděloval sebemenší pohyb?

Kdy vyhledat odbornou pomoc?

Narušila vám důvěru nevěra nebo jiná forma partnerské zrady? V tom případě si ve většině případů sami nepomůžete. V tomto případě je proto zapotřebí vyhledat odbornou pomoc a zajít do partnerské poradny. Je ale důležité vědět, jestli o nápravu vztahu ještě stojíte. Říká se, že jednou nevěrný člověk, bude nevěrný i podruhé. Ale je to jenom pořekadlo, rozhodně to neplatí pro každého. Pokud je člověk ve vztahu opravdu spokojený, pak žádné povyražení jinde nehledá.

Komunikujte se svým partnerem, bavte se o tom, co vás trápí. Nechte partnera, aby vám pověděl o tom, co trápí jeho. Nic v sobě neduste, nezamlčujte nic, co je pro vás důležité. Někdy může být rozhovor s partnerem velmi nepříjemný, ale pořád je lepší než mlčení nebo zapírání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Nejčastější ženské problémy, které muže absolutně nezajímají

Zdroje článku:
www.novinky.cz, www.idnes.cz, www.prozeny.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Je tu jaro a s ním i spoustu změn! Lidé se chystají na sezónu v plavkách a chtějí být na jaře víc plní energie. Po zimě, kdy jsme spíš pasivní a více jíme, tak s jarem přichází odhodlání do různých detoxů a očist! Bohužel to nemusí skončit vždy dobře, protože není detox jako detox. V tomto článku vám prozradím, jak na správnou jarní očistu! Která pročistí vaše tělo i vašeho ducha a zároveň neuškodí vašemu zdraví!
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
O nemocech se většinou nevtipkuje, ovšem výjimkou je nemoc zvaná Alzheimer, o které se mluví v mnoha starších i novějších vtipech. Dalo by se říct, že lidé o Alzheimerově nemoci vtipkují do chvíle, dokud se s chorobou nesetkají tváří v tvář. To pak jdou žerty stranou, jelikož se pochopí, že se jedná o závažnou nemoc a že to opravdu není legrace.

Nepřehlédněte

Každému je nejspíš jasné, že bez zdravé životosprávy a pravidelného cvičení je téměř nemožné si vypracovat štíhlou postavu. Dneska se zaměříme na cvičení. Protože víme, jak je těžké začít cvičit, tak aby nás to všechny bavilo, proto vám v dnešním článku přinášíme pět jednoduchých cviků, které vám zdokonalí vaši postavu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek