Úterý , 04. 10. 2022

František

6 doporučení, jak si s partnerem vybudovat důvěru

Bez bezmezné důvěry žádný vztah fungovat nebude. Alespoň ne dlouhodobě. Jak to ale udělat tak, abyste si s partnerem takové silné pouto vypěstovala?
důvěru
Když si s partnerem navzájem věříte, váš vztah může vzkvétat.

17. 08. 2022

„Kdo ztratil důvěru, víc ztratit nemůže.“ – Publilius Syrus

Nepoučujte

V první řadě je velmi důležité, abyste nikdy, opravdu nikdy a za žádných okolností, svého partnera nepoučovala. Nesnažte se neustále někoho vychovávat a převychovávat. Pokud máte pocit, že váš partner převýchovu potřebuje, tak od něj raději rovnou dejte ruce pryč. Spokojená s ním nikdy nebudete. Váš partner nepotřebuje matku, ale rovnocennou partnerku, která ho bude inspirovat, podporovat a za každých okolností bude stát při něm. Děj se co děj.

Věřte mu

To ostatně platí i v naprostých maličkostech. Musíte svému partnerovi věřit i ve chvíli, kdy ho pošlete na nákup. Pokud trváte na konkrétním pečivu, druhu jogurtu nebo sýra a v obchodě ho mít nebudou, partner vám vybere náhradní variantu. A věřte, že se bude snažit vybrat tu nejlepší variantu. Když mu ale pokaždé při této příležitosti dáte najevo, že udělal chybu, nadšený příliš nebude a příště se vám na nákup slušně řečeno vykašle.

vztah
Bez důvěry žádný vztah fungovat nebude.

Nekontrolujte

Rovněž není vůbec zdravé kontrolovat po partnerovi, jak doma vyluxoval nebo utřel prach. Pokud máte strach, že to neudělá pořádně, tyto činnosti raději udělejte sama. Anebo mu zkrátka důvěřujte a nekritizujte.

Nezklamte ho a vždycky mu říkejte všechno na rovinu. To samé jistě chcete i po něm. Když jdete na party s kamarádkami a řeknete svému partnerovi, že přijdete o půlnoci, pak je také záhodno o půlnoci přijít. Samozřejmě vás může cokoliv zdržet, ale pak mu dejte vědět. Jistě byste také nebyla nadšená z toho, když vám přítel řekne, že přijde ve dvě ráno a dorazí druhý den před polednem. Tak si nalomíte důvěru raz dva. Každého sžírá nepříjemný pocit, když neví, kde se celou noc jeho drahá polovička pohybovala.

K TÉMATU  Zdeňka (25): Požádala jsem přítele o ruku. Tuhle reakci jsem nečekala

Buďte trpělivá

Jestliže vám zrovna trpělivost nebyla do vínku dána, pak je na čase si ji vypěstovat. Trpělivost růže přináší, často se říká. A je to svatá pravda. Nikdo není dokonalý a když se vašemu partnerovi v domácnosti nebo vůči vám cokoliv nepovede, řekněte mu to a dejte mu šanci to napravit. Buďte trpělivá a neztrácejte nervy ani hlavu při sebemenší příležitosti. Partnerský vztah je jako květina, musí se opečovávat, aby kvetla a plodila. Bez dlouhodobého hýčkání žádný vztah fungovat nebude.

Buďte otevřená

Otevřenost je v každém vztahu prvořadá. Není nutné se partnerovi svěřovat úplně se vším, ale ty důležité věci a události ve vašem životě by vědět měl. Čím víc toho o vás bude vědět, tím lépe. A to znamená jediné – váš partner o vás musí vědět i to špatné, i to dobré. Nevykreslujte se jen jako dokonalá žena, která nemá sebemenší chybičku. Dříve nebo později se stejně ukáže, že tomu tak není. A pokud vás partner skutečně miluje, bude vás milovat dál i nedokonalou. Platí to však i obráceně. Když nebudete mít ráda svého partnera se všemi jeho chybami, nebudete ho mít ráda nikdy. Nechtějte dokonalost, chtějte lásku, porozumění a důvěru. Dokonalost neexistuje, jen ve vaší mysli.

Stanovte si hranice

Dejte si najevo hranice. Co to znamená? Na začátku vztahu je nutné si vytyčit hranice, kam až ten druhý může v důvěře vůči tomu druhému zajít. Někdo považuje za běžné lustrovat partnerovi každý den telefon, přijaté a odchozí hovory, esemesky, e-mail nebo zprávy na Messengeru a WhatsAppu. A druhému partnerovi to vůbec nevadí. Pro jiné páry je ale kontrola mobilního telefonu toho druhého naprosté tabu. Záleží na tom, jak se s partnerem domluvíte. Můžete si půjčovat jeho telefon nebo jde o zapovězené místo?

K TÉMATU  Cítíte náklonnost k ženám? Jak poznat, že jde o chvilkové zmatení, nebo zda jste lesbička?
pár
Milujete svého partnera? Věřte, že on vás také.

To ostatně platí také o sdělování si informací, kde se ten druhý celý den pohybuje. Je jen mezi vámi dvěma, kam až se svěřováním se s každým vaším krokem půjdete. Zeptejte se sama sebe: Chci, aby po mně partner chtěl pokaždé vědět, kde se celý den pohybuji a s kým? Nebo mi má v tomto ohledu důvěřovat? Jak si odpovíte, je jenom na vás. Pokud ale po partnerovi chcete vědět, kde a s kým je, očekávejte, že to možná bude chtít i on po vás. Vážně je nutné, aby vám sděloval sebemenší pohyb?

Kdy vyhledat odbornou pomoc?

Narušila vám důvěru nevěra nebo jiná forma partnerské zrady? V tom případě si ve většině případů sami nepomůžete. V tomto případě je proto zapotřebí vyhledat odbornou pomoc a zajít do partnerské poradny. Je ale důležité vědět, jestli o nápravu vztahu ještě stojíte. Říká se, že jednou nevěrný člověk, bude nevěrný i podruhé. Ale je to jenom pořekadlo, rozhodně to neplatí pro každého. Pokud je člověk ve vztahu opravdu spokojený, pak žádné povyražení jinde nehledá.

Komunikujte se svým partnerem, bavte se o tom, co vás trápí. Nechte partnera, aby vám pověděl o tom, co trápí jeho. Nic v sobě neduste, nezamlčujte nic, co je pro vás důležité. Někdy může být rozhovor s partnerem velmi nepříjemný, ale pořád je lepší než mlčení nebo zapírání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Nejčastější ženské problémy, které muže absolutně nezajímají

Zdroje článku:
www.novinky.cz, www.idnes.cz, www.prozeny.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Tohle jistě všechny známe… Ani se nenadějete, chvilku zůstanete na sluníčku (ať už odpočívat nebo pracovat) a večer se pak doma nestačíte divit, jak máte červená ramena, záda nebo jinou část těla. Je to nepříjemné, člověku se špatně spí, pokožka je napjatá, citlivá. Kolikrát je obtěžující i nošení různého oblečení s ramínky, těsnějšími okraji. Jak si můžete v takovou chvíli pomoct a dát svou pokožku zase rychle do pořádku?
Když poprvé začnete s dietou, můžete v prvním měsíci ztratit o něco více. Pokud například dodržujete nízkosacharidovou dietu, vaše tělo spaluje glykogen uložený ve svalové tkáni, když mu dojdou sacharidy. Glykogen se váže na vodu a při jeho spalování na energii se také ztrácí voda. Tato počáteční rychlá ztráta hmotnosti může být velmi motivující, ale nakonec se zúží.
S příchodem nového roku se obnovily módní kolekce v oblíbených i méně oblíbených obchodech. Loňské zboží vystřídalo letošní a my si již mohli všimnout toho, co se bude letos nosit. Stejně jako vloni, i letos se bude naše pozornost upínat k modelům, které ohlásily svůj velký comeback. I letošnímu roku budou dominovat kousky, které známe z devadesátých let a které po nějakou dobu upadly do zapomnění.

Nepřehlédněte

Hub se letos urodilo poměrně dost, i když je pravdou, že jen na některých místech. Pokud patříte k lidem, kteří se letos vydávali na houby poměrně aktivně, víte, že se dařilo hlavně růstu bedel. Ať už jste ale narazili na tuto nebo zcela jinou houbu, její konzumací jste prospěli svému zdraví. Houby jsou totiž zdravé, zejména tedy některé z nich.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek