Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Jak zvýšit šance na početí? Zbavte se televize i některých návyků

Trávíte v posilovně každou volnou chvíli? Tak trochu „flákáte“ pravidelné kontroly u zubaře? Pokud navíc často ponocujete, své šance na otěhotnění dramaticky snižujete. Jak s tím vším souvisí televizní ovladač?
Chcete otěhotnět? Více spěte, choďte pravidleně k zubaři a věnujte se józe
zdroj: 123Rf.com

08. 06. 2018

08. 06. 2018

Některé ženy otěhotní takřka ihned a bez námahy, jiné se o to pokouší celé měsíce nebo roky. Nespravedlnost? I tak by se to dalo chápat. Ostatně, mnoho gynekologů připouští, že schopnost početí je přísně individuální záležitost, kterou ovlivňuje mnoho faktorů – třeba genetické dispozice, pravidelnost měsíčních cyklů, životní styl i tělesné proporce. I vám test opět ukazuje jednu čárku, což je pro vás naprosto špatný výsledek? Nezoufejte a zkuste otěhotnění podpořit takhle…

Nepodceňujte spánek. Je skutečně důležitý

Vždycky jste brala doporučení ohledně osmi prospaných hodin s velkou rezervou? Možná právě tohle značně přispělo ke stávce vaší plodnosti. Američtí experti, kteří v rámci svého výzkumu zkoumali úspěšnost umělého oplodnění, se totiž domnívají, že nejlepších výsledků dosahují dámy, jenž v peřinách tráví v průměru osm a půl hodin denně. Je tedy jasné, že kvalitní noční odpočinek zde hraje naprosto zásadní roli!

Otázka zubní hygieny. Máte v tomhle čisté svědomí?

A teď ruku na srdce – chodíte na pravidelné kontroly ke stomatologovi? Používáte pomůcky, jako jsou mezizubní kartáčky, zubní nitě a ústní vody? Pokud je vaše odpověď záporná, je načase starat se o svůj chrup o něco zodpovědněji. Poznatky nedávné australské studie sdělují, že nedostatečná dentální hygiena prodlužuje dobu početí o celé měsíce.

Nepřehánějte to se sportem

Tak jistě, plavková sezona přichází, proto jste možná poslední dobou trávila v posilovně každou volnou chvíli. Trefa? Pak pro vás nemáme zrovna příznivé zprávy. Na své postavě jste sice pořádně „zamakala“, ale ve finále vás to přijde draho. Americká gynekoložka a specialistka reprodukční medicíny Lauren Wise je totiž toho názoru, že ženy pěstující náročnou fyzickou aktivitu šest hodin týdně mají o 45 % nižší šance na otěhotnění. Odbornice v rámci zvýšení šancí na graviditu doporučuje spíše občasné a pohodovější aktivity (chůze, rekreační plavání, jóga). Opět se potvrzuje úsloví, že nic se nemá přehánět!

K TÉMATU  Jak překonat manželskou krizi? Poradíme!

Schovejte televizní ovladač. Nejlépe ihned

Televize dnes patří k nepostradatelnému vybavení každé domácnosti. Je to ale dobře? Ani omylem! Ono zařízení vlastně ohrožuje budoucí generace, jen se o tom málo mluví. Ze studie provedené americkou Harvardskou univerzitou jednoznačně vyplývá, že muži sledující „telku“ tři hodiny denně mají snížený počet kvalitních spermií – téměř o polovinu. A to je naprosto havarijní stav! Tak tomu doma raději učiňte přítrž…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pojídání placenty po porodu. Proč před tímto trendem odborníci varují?

Stres v těhotenství. Jak moc ovlivňuje vaše nenarozené dítě?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.
Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.
Muži po ní šíleli, ona ale vždycky působila, jako by ji to vůbec nezajímalo. Její okolí ji považovalo za přerostlé dítě, které touží jen po samé zábavě a žádných povinnostech. Ve skutečnosti byla Marilyn Monroe anděl s ďáblem v těle. V tom nejlepším smyslu slova.

Nepřehlédněte

Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek