Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Jak zvýšit šance na početí? Zbavte se televize i některých návyků

Trávíte v posilovně každou volnou chvíli? Tak trochu „flákáte“ pravidelné kontroly u zubaře? Pokud navíc často ponocujete, své šance na otěhotnění dramaticky snižujete. Jak s tím vším souvisí televizní ovladač?

08. 06. 2018

08. 06. 2018

Některé ženy otěhotní takřka ihned a bez námahy, jiné se o to pokouší celé měsíce nebo roky. Nespravedlnost? I tak by se to dalo chápat. Ostatně, mnoho gynekologů připouští, že schopnost početí je přísně individuální záležitost, kterou ovlivňuje mnoho faktorů – třeba genetické dispozice, pravidelnost měsíčních cyklů, životní styl i tělesné proporce. I vám test opět ukazuje jednu čárku, což je pro vás naprosto špatný výsledek? Nezoufejte a zkuste otěhotnění podpořit takhle…

Nepodceňujte spánek. Je skutečně důležitý

Vždycky jste brala doporučení ohledně osmi prospaných hodin s velkou rezervou? Možná právě tohle značně přispělo ke stávce vaší plodnosti. Američtí experti, kteří v rámci svého výzkumu zkoumali úspěšnost umělého oplodnění, se totiž domnívají, že nejlepších výsledků dosahují dámy, jenž v peřinách tráví v průměru osm a půl hodin denně. Je tedy jasné, že kvalitní noční odpočinek zde hraje naprosto zásadní roli!

Otázka zubní hygieny. Máte v tomhle čisté svědomí?

A teď ruku na srdce – chodíte na pravidelné kontroly ke stomatologovi? Používáte pomůcky, jako jsou mezizubní kartáčky, zubní nitě a ústní vody? Pokud je vaše odpověď záporná, je načase starat se o svůj chrup o něco zodpovědněji. Poznatky nedávné australské studie sdělují, že nedostatečná dentální hygiena prodlužuje dobu početí o celé měsíce.

Nepřehánějte to se sportem

Tak jistě, plavková sezona přichází, proto jste možná poslední dobou trávila v posilovně každou volnou chvíli. Trefa? Pak pro vás nemáme zrovna příznivé zprávy. Na své postavě jste sice pořádně „zamakala“, ale ve finále vás to přijde draho. Americká gynekoložka a specialistka reprodukční medicíny Lauren Wise je totiž toho názoru, že ženy pěstující náročnou fyzickou aktivitu šest hodin týdně mají o 45 % nižší šance na otěhotnění. Odbornice v rámci zvýšení šancí na graviditu doporučuje spíše občasné a pohodovější aktivity (chůze, rekreační plavání, jóga). Opět se potvrzuje úsloví, že nic se nemá přehánět!

K TÉMATU  Protiklady se přitahují. Přílišná odlišnost partnerů ale vztahu spíše škodí

Schovejte televizní ovladač. Nejlépe ihned

Televize dnes patří k nepostradatelnému vybavení každé domácnosti. Je to ale dobře? Ani omylem! Ono zařízení vlastně ohrožuje budoucí generace, jen se o tom málo mluví. Ze studie provedené americkou Harvardskou univerzitou jednoznačně vyplývá, že muži sledující „telku“ tři hodiny denně mají snížený počet kvalitních spermií – téměř o polovinu. A to je naprosto havarijní stav! Tak tomu doma raději učiňte přítrž…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pojídání placenty po porodu. Proč před tímto trendem odborníci varují?

Stres v těhotenství. Jak moc ovlivňuje vaše nenarozené dítě?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Už jste o něm slyšeli? Pro někoho možná lákadlo, pro jiného naprostý strašák a nikdy by do toho nešel. Víte, co metoda holotropního dýchání obnáší, a k čemu může být dobrá? Pojďme se na to podívat, třeba vás to osloví a jednou ji vyzkoušíte.
Tato anglická diva se proslavila předně jako zpěvačka, ale zároveň také svým skladatelským nadáním a působností v modelingu. Dua Lipa má původ v samotné Albánii. Mohli byste se domnívat, že její jméno je smyšlené pro zviditelnění ve světě showbyznysu, a že pod ním jen vystupuje, ale není tomu tak. Dua Lipa je skutečně její rodné jméno.
Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.
Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší kupují často hraček víc, než je potřeba. Na trhu existuje spousta hraček a děti chtějí často všechny, které v obchodě vidí. Podle čeho vybrat hračky, které děti zaujmou a vydrží si s nimi hrát dlouhé hodiny?
V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.
Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.

Nepřehlédněte

Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Věděli jste, že člověk stráví v posteli v průměru až třetinu svého života? Proto pokud vybíráte novou postel do vaší ložnice, je třeba umět vybrat správně. Pohodlná a dostatečně velká postel totiž může podpořit váš zdravý spánek. Naopak nevhodná postel může způsobovat problémy, jako je nespavost nebo bolesti zad. Postel je zároveň důležitou součástí interiéru a je dominantou ložnice, jejíž celkový vzhled ovlivňuje. Vybrat si správnou postel tak může také pomoci dotvořit celkovou atmosféru v místnosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek