Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Jak zvýšit šance na početí? Zbavte se televize i některých návyků

Trávíte v posilovně každou volnou chvíli? Tak trochu „flákáte“ pravidelné kontroly u zubaře? Pokud navíc často ponocujete, své šance na otěhotnění dramaticky snižujete. Jak s tím vším souvisí televizní ovladač?

08. 06. 2018

08. 06. 2018

Některé ženy otěhotní takřka ihned a bez námahy, jiné se o to pokouší celé měsíce nebo roky. Nespravedlnost? I tak by se to dalo chápat. Ostatně, mnoho gynekologů připouští, že schopnost početí je přísně individuální záležitost, kterou ovlivňuje mnoho faktorů – třeba genetické dispozice, pravidelnost měsíčních cyklů, životní styl i tělesné proporce. I vám test opět ukazuje jednu čárku, což je pro vás naprosto špatný výsledek? Nezoufejte a zkuste otěhotnění podpořit takhle…

Nepodceňujte spánek. Je skutečně důležitý

Vždycky jste brala doporučení ohledně osmi prospaných hodin s velkou rezervou? Možná právě tohle značně přispělo ke stávce vaší plodnosti. Američtí experti, kteří v rámci svého výzkumu zkoumali úspěšnost umělého oplodnění, se totiž domnívají, že nejlepších výsledků dosahují dámy, jenž v peřinách tráví v průměru osm a půl hodin denně. Je tedy jasné, že kvalitní noční odpočinek zde hraje naprosto zásadní roli!

Otázka zubní hygieny. Máte v tomhle čisté svědomí?

A teď ruku na srdce – chodíte na pravidelné kontroly ke stomatologovi? Používáte pomůcky, jako jsou mezizubní kartáčky, zubní nitě a ústní vody? Pokud je vaše odpověď záporná, je načase starat se o svůj chrup o něco zodpovědněji. Poznatky nedávné australské studie sdělují, že nedostatečná dentální hygiena prodlužuje dobu početí o celé měsíce.

Nepřehánějte to se sportem

Tak jistě, plavková sezona přichází, proto jste možná poslední dobou trávila v posilovně každou volnou chvíli. Trefa? Pak pro vás nemáme zrovna příznivé zprávy. Na své postavě jste sice pořádně „zamakala“, ale ve finále vás to přijde draho. Americká gynekoložka a specialistka reprodukční medicíny Lauren Wise je totiž toho názoru, že ženy pěstující náročnou fyzickou aktivitu šest hodin týdně mají o 45 % nižší šance na otěhotnění. Odbornice v rámci zvýšení šancí na graviditu doporučuje spíše občasné a pohodovější aktivity (chůze, rekreační plavání, jóga). Opět se potvrzuje úsloví, že nic se nemá přehánět!

K TÉMATU  Rodiče mají vždycky pravdu a neustále se před nimi obhajujete. Nehádejte se, když to nemá smysl

Schovejte televizní ovladač. Nejlépe ihned

Televize dnes patří k nepostradatelnému vybavení každé domácnosti. Je to ale dobře? Ani omylem! Ono zařízení vlastně ohrožuje budoucí generace, jen se o tom málo mluví. Ze studie provedené americkou Harvardskou univerzitou jednoznačně vyplývá, že muži sledující „telku“ tři hodiny denně mají snížený počet kvalitních spermií – téměř o polovinu. A to je naprosto havarijní stav! Tak tomu doma raději učiňte přítrž…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pojídání placenty po porodu. Proč před tímto trendem odborníci varují?

Stres v těhotenství. Jak moc ovlivňuje vaše nenarozené dítě?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jméno Sofie Švejdová si dobře zapamatujte, protože o ní ještě hodně uslyšíte. Kdo to je, čemu se věnuje a co byste o ní měli vědět?
Podívejte se na nápadité úpravy ulic ve Francii a New Yorku. Některé z nich jsou skutečně vtipné, přestože pouliční malby často balancují na hraně zákona. Co myslíte, je to zpestření nebo nevkus?
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.
V každodenním kolotoči práce a rodiny se objeví neočekávaný zvrat, když hlavní hrdinka narazí na dohodu, kterou uzavřela s tajemným mužem. Tato dohoda nezahrnuje pouze vášnivý románek, ale také odměny a výzvy, které otřesou jejím každodenním životem. S dilematem mezi láskou a povinnostmi se musí rozhodnout, co je pro ni skutečně důležité. Román "Každodenní kolotoč" od Teri Kerot slibuje napínavý příběh o lásce, vášni a životních rozhodnutích, které nás provázejí každým dnem
V průběhu roku 2019 bylo obyvateli Česka uzavřeno 54 870 sňatků. To je o 2303 sňatků více, než v minulém roce. Znamená to, že pro lidi začíná být obřad důležitější, než život na psí knížku? Má to i své praktické dopady.
Někdo jich má málo, jiný zase až moc. Pihy jsou nedílnou součástí pokožky každého z nás. Drobné pihy krásy jsou víceméně neškodné, ovšem to neznamená, že by znaménka nebyla riziková. Naopak. I ony se v budoucnu mohou proměnit v zákeřný melanom, kterému jde předejít jedině poctivou prevencí u dermatologa. A my známe jednu moderní metodu, před kterou neuteče žádné znaménko.
Agáta Hanychová opět sklízí sladké plody lásky! Po bouřlivých vztazích se vrací do manželského klubu, tentokrát s bývalým partnerem Miroslavem Dopitou. Jejich tajemná svatba rozproudila vlnu spekulací a gratulací. Co vedlo k tomuto překvapivému obratu a jaké tajemství ukrývá nový začátek Agáty? Je Agáta opět těhotná?
Manželství se už dávno nebere jenom za “cár papíru”. I když je pravdou, že tento názor mezi námi nějakou dobu převládal, dnes se zájem o svatby zase zvedá. Lidé chtějí ztvrdit svou lásku před přáteli a rodinou, navíc se chtějí nějakou dobu pyšnit krásnými fotografiemi na sociálních sítích. Zatímco někteří se uchylují do starých chaloupek a stodol, jiní se rozhodli vzít se na útesu u moře. Pakliže se však chcete brát za hranicemi, je nutné vyřídit několik věcí. 
Rodičovská či mateřská dovolená bývají jedny z nejosamocenějších období, a to paradoxně i přesto, že žena či otec v podstatě nikdy sami ve skutečnosti nejsou.
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Kdo v devadesátkách nehltal seriál o partě teenagerů, jako by nebyl. Příběhy Dylana, Brandona, Brandy, Kelly a dalších hltal doslova celý svět. Jak ale dnes jejich představitelé seriálu Beverly Hills 90210 vypadají a jak žijí? Mnozí z nich už překročili padesátku a neúprosně jim táhne na šedesát.

Výběr článků

Každou noc se nám během spánku může zdát třeba i 5 snů, jejichž délka je nejčastěji 15 až 40 minut. Odborníci na sny vysvětlují, že naše sny odrážejí základní vzorce lidského chování. Odráží to, kdo jsme, co potřebujeme a v co věříme. Jaké jsou nejčastější sny a jaký je psychologický pohled na to, co znamenají?

Nepřehlédněte

Moje mladší sestra byla vždycky jiná než já. Dostávalo se jí větší pozornosti, protože máma ji měla s druhým manželem, a pro něj ona byla princezna – a já jen přítěž. Musím uznat, že jsem na ni občas žárlila, ona byla tou rozmazlovanou a já jsem musela všechno dělat za ni.
Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek