Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Napjaté svalstvo nebo rýma? Masáže, které vám skutečně pomohou

Potřebujete se jen uvolnit, nebo vás trápí fyzická bolest? Existuje nepřeberné množství druhů masáží, ale jen některé vám skutečně pomohou. Vyzkoušejte nejosvědčenější masáže, které vám uleví na duchu i na těle.
svalstvo
Na masáže zapomínáme a je to škoda. (foto: 123RF)

02. 02. 2022

Ájurvédská masáž

Ájurvéda jako taková je indická nauka o životě. Ájur v překladu znamená život, véda vědu či nauku. Ájurvéda představuje cestu k dlouhému a zdravému životu a životní harmonii. Zahrnuje detoxikaci organismu, jógu, zdravou a vyváženou stravu, bylinnou kúru, meditaci a samozřejmě i masáže. Ty dodávají tělu energii a zároveň zbavují stresu a úzkosti.  

K masáži se používají teplé masážní oleje v kombinaci s různými bylinkami, které pomáhají odstranit z těla všechny toxické látky. Při masáži zároveň vdechujete bylinné výpary, které očišťují dýchací cesty. Při masáži se používá technika hnětení a mačkání.

K čemu je ájurvédská masáž dobrá:

 • zbavuje stresu a napětí
 • zpomaluje stárnutí
 • obnovuje životní sílu a energii
 • uvolňuje napjaté svalstvo

Aromaterapeutická masáž

Je známo, že už staří Egypťané používali při masážích kadidlo a vonné oleje, neboť byli přesvědčení o jejich blahodárných účincích. Jde o masáž celého těla, při které se používají masážní éterické oleje, které pozitivně ovlivňují tělo i duši. Skrze dýchací cesty se oleje dostávají do našeho organismu, díky čemuž mírní bolest, léčí kašel, rýmu a také brání rozvoji zánětů v těle. Masáž se provádí pomocí hnětení, poklepávání a velmi pomalého kroužení a roztírání.

Pozitivní účinky masáže:

 • uvolňuje napjaté svalstvo
 • léčí rýmu a kašel
 • podporuje krevní a lymfatický oběh
 • regeneruje pokožku
 • posiluje imunitní systém

Breussova masáž

Při této masáži dochází k intenzivnímu roztírání masážního oleje po těle, zejména po zádech, především v okolí páteře. Jemná a energetická masáž příznivě působí na nervový systém a pohybový aparát. Trápí-li vás jakékoliv bolesti páteře nebo zad, je Breussova masáž v kombinaci s oblíbenou Dornovou metodou výborným pomocníkem. Masáž je prováděna manuálními silnějšími pohyby.

Ukázka Breussovy metody

Další její blahodárné účinky:

 • uvolňuje napjaté svalstvo
 • narovnává záda
 • pomáhá při osteoporóze
 • uvolňuje skřípnuté nervy i meziobratlové ploténky

Dornova metoda

Při akutních i chronických bolestech zad a kyčlí vám pomůže právě Dornova metoda. Jemnými pohyby vrací všechny klouby a obratle na správné místo. Tato metoda ovšem nepomáhá uvolňovat jen fyzickou bolest, ale také tu psychickou. Při masáži používá fyzioterapeut, lékař či masér zejména palce, kterými jemně tlačí na bolavá místa.

K TÉMATUPokud trpíte na akné nebo ekzém, na vině může být i špatné trávení

Masáž slouží především k léčbě:

 • bolesti zad, kloubů, kyčlí či ramen
 • otoků dolních končetin
 • vysokého krevního tlaku
 • křečových žil a problémům s nimi spojených
 • mravenčení v rukou a nohách

Havajská masáž lomi lomi

V havajštině lomi znamená třít nebo tlačit. Obvykle začíná pár desítkami vteřin ticha, kdy masér či masérka položí ruku na pacienta a pronese krátkou modlitbu. Při samotné masáži si masér s klientem povídá, aby zjistil, co mu je a není příjemné. Proto každá masáž probíhá úplně jinak. Havajská masáž je výborná k uvolnění celého těla, rozproudění lymfy a vypuzování toxinů z těla. Odbourává fyzickou i duševní bolest. Při masáži masér střídá dlouhé rytmické tahy se silnějšími tlaky.

Lomi lomi je určená:

 • ke stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému
 • k detoxikaci organismu
 • podpoře soustředění
 • k hluboké relaxaci
 • odstranění únavy a napětí

Masáž lávovými kameny

Tlaková a bodová masáž probíhá za pomoci nahřátých lávových kamenů. Ty v sobě kumulují teplo a díky tomu dokáží odstraňovat bolest a negativní energii. Současně s lávovými kameny se používají také přírodní oleje. Tato neskutečně příjemná a uvolňující masáž vám pomůže zbavit se každodenního stresu, úzkostí a napětí.

kameny
Teplé lávové kameny na zádech z vás vyženou veškerý stres a bolest. (foto: 123RF)

Kromě toho také slouží:

 • k prohřátí celého těla
 • harmonizaci těla
 • detoxikaci organismu
 • obnovení toku energie v těle

Baňkování

Trpíte-li větší či menší nadváhou, právě baňkování je pro vás ideální volba. Patří ke starověkým čínským metodám, které spadají mezi ty razantnější, avšak také nejúčinnější. Baňkováním se promasírovávají záda, šíje i nohy. Nejprve se aplikují baňky, následně se nechávají několik minut působit. Po odejmutí baněk dochází k manuální masáži baňkovaných míst. Skvěle působí proti celulitidě a rovněž slouží k rozproudění lymfatického systému a taktéž metabolismu.

Mimo jiné je také velmi prospěšná při:

 • obnovování správné funkce cév
 • plicních potížích
 • obnovování správné funkce kůže
 • léčbě kloubních onemocnění
K TÉMATUFilmy pro zasmání: Desítka, u které se budete válet smíchy

Závěrem, ať už potřebujete uvolnit napjaté svalstvo, krk či obratle, nebo si jen potřebujete na chvíli vydechnout a zklidnit dech, dobře provedená masáž má na tělo báječné účinky. Škoda, že si je zapomínáme v dnešní uspěchané době alespoň jednou za čas dopřát.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co takhle zajít na masáž? Nejste jediní, kdo si dokáže užít wellness. Co takhle dárkový poukaz pro vašeho čtyřnohého člena rodiny?

Dopřejte partnerovi nezapomenutelnou masáž. Jak na ni?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.
Vaše venkovní sauna na zahradě, to je příjemné pocení v přírodě. Svoji roli hraje i čerstvý vzduch, na který vycházíte ze sauny ven. Ochlazení si dopřejete ve venkovním bazénu nebo v zimě přímo ve sněhu! Sauny se dají postavit na klíč, od těch nejmenších pro dva, až po prostorné zahradní sauny s předsíňkou nebo odpočívárnou. Zajímavou variantou jsou i prosklené dveře nebo stěny sauny. Prohlédněte si galerii a třeba se necháte inspirovat!
Od 21. dubna, tedy počínaje dneškem, bude vládnout horoskopu až do 21. května znamení Býka. Tito lidé jsou známí svou vášnivostí, spolehlivostí, elegancí a někdy jsou považováni za nejpřitažlivější děti zvěrokruhu. Zároveň jsou čestní a milující. Nechybí jim jistá dávka extravagantnosti, nicméně pokud se rozzuří, často z nich jde i strach. Pokud někdy odhalí, že jste je podvedli, nebudou s vámi mít slitování, jsou totiž opravdu čestní.
Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.
Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...

Nepřehlédněte

V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek