Pondělí , 27. 05. 2024

Valdemar

Napjaté svalstvo nebo rýma? Masáže, které vám skutečně pomohou

Potřebujete se jen uvolnit, nebo vás trápí fyzická bolest? Existuje nepřeberné množství druhů masáží, ale jen některé vám skutečně pomohou. Vyzkoušejte nejosvědčenější masáže, které vám uleví na duchu i na těle.
svalstvo
Na masáže zapomínáme a je to škoda. (foto: 123RF)

02. 02. 2022

Ájurvédská masáž

Ájurvéda jako taková je indická nauka o životě. Ájur v překladu znamená život, véda vědu či nauku. Ájurvéda představuje cestu k dlouhému a zdravému životu a životní harmonii. Zahrnuje detoxikaci organismu, jógu, zdravou a vyváženou stravu, bylinnou kúru, meditaci a samozřejmě i masáže. Ty dodávají tělu energii a zároveň zbavují stresu a úzkosti.  

K masáži se používají teplé masážní oleje v kombinaci s různými bylinkami, které pomáhají odstranit z těla všechny toxické látky. Při masáži zároveň vdechujete bylinné výpary, které očišťují dýchací cesty. Při masáži se používá technika hnětení a mačkání.

K čemu je ájurvédská masáž dobrá:

 • zbavuje stresu a napětí
 • zpomaluje stárnutí
 • obnovuje životní sílu a energii
 • uvolňuje napjaté svalstvo

Aromaterapeutická masáž

Je známo, že už staří Egypťané používali při masážích kadidlo a vonné oleje, neboť byli přesvědčení o jejich blahodárných účincích. Jde o masáž celého těla, při které se používají masážní éterické oleje, které pozitivně ovlivňují tělo i duši. Skrze dýchací cesty se oleje dostávají do našeho organismu, díky čemuž mírní bolest, léčí kašel, rýmu a také brání rozvoji zánětů v těle. Masáž se provádí pomocí hnětení, poklepávání a velmi pomalého kroužení a roztírání.

Pozitivní účinky masáže:

 • uvolňuje napjaté svalstvo
 • léčí rýmu a kašel
 • podporuje krevní a lymfatický oběh
 • regeneruje pokožku
 • posiluje imunitní systém

Breussova masáž

Při této masáži dochází k intenzivnímu roztírání masážního oleje po těle, zejména po zádech, především v okolí páteře. Jemná a energetická masáž příznivě působí na nervový systém a pohybový aparát. Trápí-li vás jakékoliv bolesti páteře nebo zad, je Breussova masáž v kombinaci s oblíbenou Dornovou metodou výborným pomocníkem. Masáž je prováděna manuálními silnějšími pohyby.

Ukázka Breussovy metody

Další její blahodárné účinky:

 • uvolňuje napjaté svalstvo
 • narovnává záda
 • pomáhá při osteoporóze
 • uvolňuje skřípnuté nervy i meziobratlové ploténky

Dornova metoda

Při akutních i chronických bolestech zad a kyčlí vám pomůže právě Dornova metoda. Jemnými pohyby vrací všechny klouby a obratle na správné místo. Tato metoda ovšem nepomáhá uvolňovat jen fyzickou bolest, ale také tu psychickou. Při masáži používá fyzioterapeut, lékař či masér zejména palce, kterými jemně tlačí na bolavá místa.

K TÉMATU  Nenávist k práci? Víte, co je to Ergofobie?

Masáž slouží především k léčbě:

 • bolesti zad, kloubů, kyčlí či ramen
 • otoků dolních končetin
 • vysokého krevního tlaku
 • křečových žil a problémům s nimi spojených
 • mravenčení v rukou a nohách

Havajská masáž lomi lomi

V havajštině lomi znamená třít nebo tlačit. Obvykle začíná pár desítkami vteřin ticha, kdy masér či masérka položí ruku na pacienta a pronese krátkou modlitbu. Při samotné masáži si masér s klientem povídá, aby zjistil, co mu je a není příjemné. Proto každá masáž probíhá úplně jinak. Havajská masáž je výborná k uvolnění celého těla, rozproudění lymfy a vypuzování toxinů z těla. Odbourává fyzickou i duševní bolest. Při masáži masér střídá dlouhé rytmické tahy se silnějšími tlaky.

Lomi lomi je určená:

 • ke stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému
 • k detoxikaci organismu
 • podpoře soustředění
 • k hluboké relaxaci
 • odstranění únavy a napětí

Masáž lávovými kameny

Tlaková a bodová masáž probíhá za pomoci nahřátých lávových kamenů. Ty v sobě kumulují teplo a díky tomu dokáží odstraňovat bolest a negativní energii. Současně s lávovými kameny se používají také přírodní oleje. Tato neskutečně příjemná a uvolňující masáž vám pomůže zbavit se každodenního stresu, úzkostí a napětí.

kameny
Teplé lávové kameny na zádech z vás vyženou veškerý stres a bolest. (foto: 123RF)

Kromě toho také slouží:

 • k prohřátí celého těla
 • harmonizaci těla
 • detoxikaci organismu
 • obnovení toku energie v těle

Baňkování

Trpíte-li větší či menší nadváhou, právě baňkování je pro vás ideální volba. Patří ke starověkým čínským metodám, které spadají mezi ty razantnější, avšak také nejúčinnější. Baňkováním se promasírovávají záda, šíje i nohy. Nejprve se aplikují baňky, následně se nechávají několik minut působit. Po odejmutí baněk dochází k manuální masáži baňkovaných míst. Skvěle působí proti celulitidě a rovněž slouží k rozproudění lymfatického systému a taktéž metabolismu.

Mimo jiné je také velmi prospěšná při:

 • obnovování správné funkce cév
 • plicních potížích
 • obnovování správné funkce kůže
 • léčbě kloubních onemocnění
K TÉMATU  Viróza a chřipka. Poznáte mezi nimi rozdíl? Každá je trochu jiná. Jak se účinně léčit v konkrétním případě?

Závěrem, ať už potřebujete uvolnit napjaté svalstvo, krk či obratle, nebo si jen potřebujete na chvíli vydechnout a zklidnit dech, dobře provedená masáž má na tělo báječné účinky. Škoda, že si je zapomínáme v dnešní uspěchané době alespoň jednou za čas dopřát.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co takhle zajít na masáž? Nejste jediní, kdo si dokáže užít wellness. Co takhle dárkový poukaz pro vašeho čtyřnohého člena rodiny?

Dopřejte partnerovi nezapomenutelnou masáž. Jak na ni?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tyhle zapletené účesy ocení spíše mladší generace. Všechny jsou hotové během minut, takže je můžete mít na hlavě hned, než ráno vyrazíte na autobus.
Lenčiny problémy začaly již na střední škole. Patřila mezi holky se střední postavou, vynikala ve sportu, a měla dobře našlápnuto na svou vysněnou vysokou. Vše se ale změnilo, když se jí nevydařil vztah, do kterého vkládala tolik nadějí.
Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Věčná krása, která žena by po ní neprahla? Proto se dennodenně snažíme našemu přání přiblížit a stojí nás to nejen velké úsilí, ale především peníze.
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Letní počasí láká ven nejen lidi, ale také velké množství různých zástupců hmyzí říše. Ať narazíte na komára, včelu, vosu, klíště, muchničku, mravence nebo třeba ováda, ne vždy taková blízká setkání třetího druhu dopadnou dobře. Podívejte se, jak si po bolestivém seznámení správně „olízat rány“.
Úklid není vždycky zábavný, ale je prostě nezbytný. Tady je 28 rychlých rad, jak si doma usnadnit práci! Budete překvapené, co všechno vám může pomoci! Podívejte se na video.
Máte pocit, že se točíte v bludném kruhu? Věci se nevyvíjí podle vašich představ? Máte pocit, že všechno je špatně? Že se ostatní mají lépe než vy? Zkuste se uvolnit a nechat všechno být. Hlavně se přestaňte bránit a obviňovat druhé kolem vás.
Pálení čarodějnic se tradičně slaví v noci ze 30. dubna na 1. května. To znamená, že i letos se čas oslav, opékání špekáčků a zapalování hranic blíží. Víte ale, kde se tento svátek vzal a jaká je jeho historie?
Domácnost bez pokojových rostlin je neútulná a nepříjemná. Většinou ji obývají jedinci, kteří s pěstováním pokojovek nemají žádné zkušenosti. Nabízí se však otázka, proč se do pěstování přece jenom nepustit? Nedostatek znalostí nemusí být překážkou! Existují totiž takové rostliny, které jsou extrémně nenáročné.  
Vstupte do světa, kde síla, odhodlání a vzájemná podpora tvoří základ pro dosažení kariérních výšin v roce 2024. Náš článek "Jak naplánovat a dosáhnout kariérních cílů v roce 2024" vám přináší inspiraci a konkrétní kroky, jak postavit stabilní základ pro váš profesní růst. Od strategického plánování k osobnímu rozvoji, podíváme se na klíčové aspekty, které vám pomohou vytvořit úspěšný kariérní rok. Připravte se na podporu a motivaci od Dámské Ligy a objevte cestu ke svým kariérním cílům v roce 2024.
Jste milovníkem sluníčka a už se těšíte, až budete ležet na pláži a necháte sluneční paprsky prohřívat vaši pokožku? A opravdu víte jak se správně opalovat?

Výběr článků

Nechcete mít na svém břiše navždy důkaz toho, že jste se stala matkou? Zvolte účinnou prevenci v podobě každodenního mazání mandlovým či slunečnicovým olejem. A proč byste měla do jídelníčku zahrnout otruby a lněná semínka?
Určitě vám neuniklo, že od jisté doby se všude kolem nás rozmohla termální kosmetika, která se krátce po uvedení na trh stala doslova must-have trendem. Ostatně, co se týče krásy, nám slibuje řadu úžasných účinků, a navíc je zcela přírodní. A právě na to, jestli, jak a proč funguje se společně podíváme.
Rozvod, rozchod nebo jen neustálá smůla na chlapy – důvodů, proč jste i ve čtyřiceti letech stále sama může být vícero. Ženy se však nechtějí snu o šťastném životě vzdávat, vždyť jim na světě zbývá ještě mnoho let. A tak se ptají na jedno – jak a kde najít chlapa po 40?

Nepřehlédněte

Je spousta úžasných přípravků, které nám během pár vteřin pomohou zdokonalit naše vlasy. Jenže... Pokud jste majitelkou bohémských vlnek nebo roztomilých kudrlinek, pak víte, jaký je to s nimi občas kříž, aby vypadaly opravdu zdravě. Oproti jiným vlasům totiž mají větší tendenci k lámaní, třepivosti a suchosti. Naštěstí jsou ale k mání různé přípravky pro podporu vln, z nichž některé jsme za vás otestovali.
Survivor 2023 se po více než 70 dnech blíží do finále. Než se tak stane, pojďme si připomenout, komu se těsně před nosem zavřely dveře.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek