Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Hračky a prvky do pokojíčku vyrobíte z obyčejného kartonu. Inspirujte se

Je skvělé, že máme v dnešní době možnost koupit dětem vše, co jim na očích vidíme. Až si ale zkusíte společně s nimi vyrobit nějakou tu vychytávku do pokojíčku z obyčejného kartonu, uvidíte, jak si takovou tvořivou chvilku opravdově vychutnáte. Vyrobte si společně hračky!
hračky z kartonu
Hračkylze vyrobit i z kartonu. (zdroj foto: www.cubbox.co)

16. 02. 2021

Hračky z kartonu se tak stanou dokonalým uměleckým dílem, co vyrobili ti nejlepší rodiče na světě. Pojďte do toho s námi a udělejte radost sobě, dítěti, i vaší peněžence. S těmito tipy rozhodně ušetříte.

Kartónová kuchyňka

Tak v tomto koutku bude vařit budoucí slavný šéfkuchař nebo šéfkuchařka! Výhoda kartonové kuchyňky spočívá i v tom, že si dítě nemůže nijak ublížit. Na rozdíl od dřevěné kuchyně, kde hrozí přivření malých dětských prstíků do dvířek, zde žádné nebezpečí nehrozí.

Karton můžete oblepit třeba barevným dárkovým papírem, nebo si pohrát s barvami tlačítek. Vše vyšperkujte krásným nádobím, a máte skvělý tip na dárek pro své dítě.

hračky z kartonu kuchyně
Tak v této kuchyňce žádné nebezpečí nehrozí. (zdroj foto: www.makingmum.blogspot.com)

Domeček pro malé rošťáky

Kdo by si ve svém pokojíčku nepřál nádherný domeček. Ten kartónový si navíc děti mohou z vnitřní strany klidně pokreslit podle svého, nebo si jeho interiér vyšperkovat veselými nálepkami svých oblíbených pohádkových postaviček. Do domečku z kartonu můžete vyřezat kromě vstupních dveří i okýnka, aby vaše ratolesti mohly spokojeně pozorovat svět okolo domečku.

Tip pro vás: Když už si malí objevitelé s domečkem dosyta pohrají, vylepšete jeho funkci a dejte jim do ruky baterku. Najednou se objeví ve zcela jiném, kouzelném světě. Dovnitř klidně nalepte i hvězdy svítící ve tmě.

Nekonečná skládačka

Krabice od bot si klidně sežeňte od celé rodiny, nebo třeba na internetu. Co tím získáte? Naprosto nekonečnou stavebnici, kdy si vaše děti budou stavět svůj vlastní bunkr pokaždé jinak.

Kartonové krabice jim neublíží ani v případě, že by se jim nějaké to iglú třeba příliš nepovedlo. Je libo dlouhou chodbu, hradní zeď, nebo třeba cestu pro auto? Tahle skládačka je zabaví na dlouhé hodiny!

Obchod snů aneb super hračky

Také jste si jako malí rádi hráli na obchod? Dopřejte to i svým dětem. Bohatě vám postačí několik větších kartónových krabic, na které krásně naskládáte prázdné obaly od potravin ve vaší kuchyni. Teď už jen zbývá určit platidlo. Vyrobí si jej děti sami v podobě pestrobarevných kartónových mincí, nebo jim propůjčíte trochu drobných přímo z vaší peněženky? Ať žije nakupování!

K TÉMATUPetra (46): Jsem outsider, rodina se mě zřekla. Vážně jsem tak špatná?

Vytuněná garáž

Plastové garáže jsou naprosto neosobní a mnohdy také velmi předražené. Přitom je to pořád to stejné – parkovací místa, nakloněná rovina a dostatek místa pro všechny bouráky, co máte doma. Přejete si, aby se vaše děti pořádně vyřádily s novou garáží? Vyrobte ji z obyčejného kartonu.

Povrch silnice zhotovíte z obyčejného černého papíru, na který nalepíte bílé pruhy. A parádní hračky jsou na světě!

hračky
Plastové garáže jsou naprosto neosobní a mnohdy také velmi předražené. Vytvořte je z kartonu! (zdroj foto: www.youtube.com)

Hrad s padacím mostem, hračky, co ocení všechny děti

Každý rytíř, rytířka i princezna si někdy v životě přáli obývat skutečný hrad s padacím mostem. Jeho zhotovení je přitom skutečná hračka. Postačí vám velký kartón, který v horní části nastříháte do podoby cimbuří. Přidejte pár úzkých oken a máte skvělý hrad.

A padací most? Jednoduše upevněte dveře na silný provaz. Když za něj obyvatelé hradu zatáhnou, dveře se zavřou a budou si moci ve svém hradu nerušeně hrát.

Tip pro vás: Pokud máte již trochu větší děti, dovolte je, aby si svůj hrad výtvarně ozdobily úplně samy. Polepte jej barevným papírem, přidejte třeba vzor cihel nebo barevné vlaječky.

Už se těšíte, až se doma pořádně vyřádíte s výrobou nových hraček? Budete tvořit malý domeček pro panenky, auta nebo zvířata, nebo se rovnou pustíte do velkého bunkru pro vaše děti? Přejeme vám, ať se vám dílo podaří a ať si dokonale vychutnáte nadšené dětské hraní.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pravidla her a úklidu. Dejte svým dětem jasný režim

6 tipů, jak zařídit pokojíček pro vaše miminko

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte pocit, že vaše aviváž není tak zázračná jako v televizní reklamě? I když nerozjasní barvy vašeho prádla tak, jak by podle televize měla, nelamte nad ní hůl. Své využití najde i v mnoha dalších oblastech, na které její výrobce tak úplně nemyslel. Kde všude vám aviváž přijde vhod? To se dozvíte v našem dnešním článku.
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.

Nepřehlédněte

Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek