Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Hračky a prvky do pokojíčku vyrobíte z obyčejného kartonu. Inspirujte se

Je skvělé, že máme v dnešní době možnost koupit dětem vše, co jim na očích vidíme. Až si ale zkusíte společně s nimi vyrobit nějakou tu vychytávku do pokojíčku z obyčejného kartonu, uvidíte, jak si takovou tvořivou chvilku opravdově vychutnáte. Vyrobte si společně hračky!
hračky z kartonu
Hračkylze vyrobit i z kartonu. (zdroj foto: www.cubbox.co)

16. 02. 2021

Hračky z kartonu se tak stanou dokonalým uměleckým dílem, co vyrobili ti nejlepší rodiče na světě. Pojďte do toho s námi a udělejte radost sobě, dítěti, i vaší peněžence. S těmito tipy rozhodně ušetříte.

Kartónová kuchyňka

Tak v tomto koutku bude vařit budoucí slavný šéfkuchař nebo šéfkuchařka! Výhoda kartonové kuchyňky spočívá i v tom, že si dítě nemůže nijak ublížit. Na rozdíl od dřevěné kuchyně, kde hrozí přivření malých dětských prstíků do dvířek, zde žádné nebezpečí nehrozí.

Karton můžete oblepit třeba barevným dárkovým papírem, nebo si pohrát s barvami tlačítek. Vše vyšperkujte krásným nádobím, a máte skvělý tip na dárek pro své dítě.

hračky z kartonu kuchyně
Tak v této kuchyňce žádné nebezpečí nehrozí. (zdroj foto: www.makingmum.blogspot.com)

Domeček pro malé rošťáky

Kdo by si ve svém pokojíčku nepřál nádherný domeček. Ten kartónový si navíc děti mohou z vnitřní strany klidně pokreslit podle svého, nebo si jeho interiér vyšperkovat veselými nálepkami svých oblíbených pohádkových postaviček. Do domečku z kartonu můžete vyřezat kromě vstupních dveří i okýnka, aby vaše ratolesti mohly spokojeně pozorovat svět okolo domečku.

Tip pro vás: Když už si malí objevitelé s domečkem dosyta pohrají, vylepšete jeho funkci a dejte jim do ruky baterku. Najednou se objeví ve zcela jiném, kouzelném světě. Dovnitř klidně nalepte i hvězdy svítící ve tmě.

Nekonečná skládačka

Krabice od bot si klidně sežeňte od celé rodiny, nebo třeba na internetu. Co tím získáte? Naprosto nekonečnou stavebnici, kdy si vaše děti budou stavět svůj vlastní bunkr pokaždé jinak.

Kartonové krabice jim neublíží ani v případě, že by se jim nějaké to iglú třeba příliš nepovedlo. Je libo dlouhou chodbu, hradní zeď, nebo třeba cestu pro auto? Tahle skládačka je zabaví na dlouhé hodiny!

Obchod snů aneb super hračky

Také jste si jako malí rádi hráli na obchod? Dopřejte to i svým dětem. Bohatě vám postačí několik větších kartónových krabic, na které krásně naskládáte prázdné obaly od potravin ve vaší kuchyni. Teď už jen zbývá určit platidlo. Vyrobí si jej děti sami v podobě pestrobarevných kartónových mincí, nebo jim propůjčíte trochu drobných přímo z vaší peněženky? Ať žije nakupování!

K TÉMATU  Sezení nebo špatná ústní hygiena. Co dalšího ještě může mít vliv na vaše srdce? To jste možná netušily!

Vytuněná garáž

Plastové garáže jsou naprosto neosobní a mnohdy také velmi předražené. Přitom je to pořád to stejné – parkovací místa, nakloněná rovina a dostatek místa pro všechny bouráky, co máte doma. Přejete si, aby se vaše děti pořádně vyřádily s novou garáží? Vyrobte ji z obyčejného kartonu.

Povrch silnice zhotovíte z obyčejného černého papíru, na který nalepíte bílé pruhy. A parádní hračky jsou na světě!

hračky
Plastové garáže jsou naprosto neosobní a mnohdy také velmi předražené. Vytvořte je z kartonu! (zdroj foto: www.youtube.com)

Hrad s padacím mostem, hračky, co ocení všechny děti

Každý rytíř, rytířka i princezna si někdy v životě přáli obývat skutečný hrad s padacím mostem. Jeho zhotovení je přitom skutečná hračka. Postačí vám velký kartón, který v horní části nastříháte do podoby cimbuří. Přidejte pár úzkých oken a máte skvělý hrad.

A padací most? Jednoduše upevněte dveře na silný provaz. Když za něj obyvatelé hradu zatáhnou, dveře se zavřou a budou si moci ve svém hradu nerušeně hrát.

Tip pro vás: Pokud máte již trochu větší děti, dovolte je, aby si svůj hrad výtvarně ozdobily úplně samy. Polepte jej barevným papírem, přidejte třeba vzor cihel nebo barevné vlaječky.

Už se těšíte, až se doma pořádně vyřádíte s výrobou nových hraček? Budete tvořit malý domeček pro panenky, auta nebo zvířata, nebo se rovnou pustíte do velkého bunkru pro vaše děti? Přejeme vám, ať se vám dílo podaří a ať si dokonale vychutnáte nadšené dětské hraní.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pravidla her a úklidu. Dejte svým dětem jasný režim

6 tipů, jak zařídit pokojíček pro vaše miminko

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Slyšeli jste někdy o meditaci? Zkoušeli jste ji někdy praktikovat nebo ji dokonce již praktikujete? Dnešní článek bude totiž právě o ní! Pro ty z vás, kteří o meditaci slyšíte poprvé, tak pokračujte ve čtení, protože se dozvíte, jak moc vám může změnit váš život. A to pozitivně. Redukovat stres, léčit vaše tělo, cítit se klidně, cítit se radostně a spoustu dalších benefitů!
Astroložka Naďa Šmnídová přináší další horoskop krásy a duševního zdraví. O víkendu si pořádně odpočiňte a zrelaxujte, a věnujte se péči o zdraví a imunitu. Bude to třeba.
V případě nechtěných kruhů pod očima platí jedno zásadní pravidlo – kde nepomůže make-up, tam přicházejí na řadu spolehliví zachránci z kuchyně. A že jich k dispozici není zrovna málo! Vsadíte na ně i vy?
Zajímá vás, co právě teď vaše dítě v děloze dělá? To se podle jeho stáří dá snadno zjistit. Kdy začíná vnímat hlasy i sladkosti, na kterých si pochutnáte? A jaký měsíc je pro něj velmi zásadní, protože poprvé otevře oči?
Všechny módní přehlídky jaro/léto 2023 jsou nyní za námi. Zaznamenali jsme je a vytáhli jsme klíčové jarní módní trendy v oblasti dámských teplákových souprav, na které byste se letos měly zaměřit. A zatímco návrháři zůstali věrni svému osobnímu stylu, objevilo se několik společných klíčových kousků, od kterých očekáváme, že budou pronikat z kolekcí přímo na trh a do našich šatníků.
Každou sezónu objevíme trend, který zužitkujeme také v dalším roce. Pojďme se proto podívat, co z trendů letošního léta oblečeme také příští rok.
Nákup obleku nepodceňujte. Musí vám padnout jako ulitý, jinak působí nevkusně. Na co si při nákupu dávat pozor? Připravili jsme pro vás 6 tipů. Svému muži dejte ty nejlepší rady.
Poslední víkend roku 2018! Sobotu si dopřejte spíše oddechovou a zbytečně se nedohadujte s ostatními, ať si na závěr roku nepokazíte náladu. Astroložka Naďa Šmídová připravila horoskop krásy a duševního zdraví, který vás připraví na to, co by vás mohlo překvapit.
Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?

Výběr článků

Nošení dioptrických brýlí neznamená, že byste měli automaticky zanevřít na make-up. Naopak. Dokonce existují i speciální návody, jak se nalíčit tak, aby make-up dokonale ladil s vašimi brýlemi. Ať už nosíte brýle na blízko nebo na dálku, s obroučkami nebo bez, ideální make-up můžete vykouzlit každé ráno.
Možná je to uspěchanou dobou, možná jsme jen citlivější na určité podněty. V každém případě je pravdou, že čím dál víc přibývá lidí trpících úzkostí bez ohledu na věk či pohlaví. Právě z toho důvodu se prakticky neustále objevují různé způsoby, které mají příznaky úzkosti o něco zmírnit. Asi tak jako novinka v podání šperků proti úzkosti, které se v posledních měsících staly trendem. Vážně ale fungují? To zkusíme rozlousknout.
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.

Nepřehlédněte

Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
Kyselina hyaluronová je látka, která je přirozeně obsažená v těle. Její kouzelnou vlastností je to, že je schopna vázat vodu, což je klíčové pro hydrataci naší pleti. Pojďme se proto podívat na kyselinu hyaluronovou zblízka.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek