Úterý , 28. 03. 2023

Soňa

Hračky a prvky do pokojíčku vyrobíte z obyčejného kartonu. Inspirujte se

Je skvělé, že máme v dnešní době možnost koupit dětem vše, co jim na očích vidíme. Až si ale zkusíte společně s nimi vyrobit nějakou tu vychytávku do pokojíčku z obyčejného kartonu, uvidíte, jak si takovou tvořivou chvilku opravdově vychutnáte. Vyrobte si společně hračky!
hračky z kartonu
Hračkylze vyrobit i z kartonu. (zdroj foto: www.cubbox.co)

16. 02. 2021

Hračky z kartonu se tak stanou dokonalým uměleckým dílem, co vyrobili ti nejlepší rodiče na světě. Pojďte do toho s námi a udělejte radost sobě, dítěti, i vaší peněžence. S těmito tipy rozhodně ušetříte.

Kartónová kuchyňka

Tak v tomto koutku bude vařit budoucí slavný šéfkuchař nebo šéfkuchařka! Výhoda kartonové kuchyňky spočívá i v tom, že si dítě nemůže nijak ublížit. Na rozdíl od dřevěné kuchyně, kde hrozí přivření malých dětských prstíků do dvířek, zde žádné nebezpečí nehrozí.

Karton můžete oblepit třeba barevným dárkovým papírem, nebo si pohrát s barvami tlačítek. Vše vyšperkujte krásným nádobím, a máte skvělý tip na dárek pro své dítě.

hračky z kartonu kuchyně
Tak v této kuchyňce žádné nebezpečí nehrozí. (zdroj foto: www.makingmum.blogspot.com)

Domeček pro malé rošťáky

Kdo by si ve svém pokojíčku nepřál nádherný domeček. Ten kartónový si navíc děti mohou z vnitřní strany klidně pokreslit podle svého, nebo si jeho interiér vyšperkovat veselými nálepkami svých oblíbených pohádkových postaviček. Do domečku z kartonu můžete vyřezat kromě vstupních dveří i okýnka, aby vaše ratolesti mohly spokojeně pozorovat svět okolo domečku.

Tip pro vás: Když už si malí objevitelé s domečkem dosyta pohrají, vylepšete jeho funkci a dejte jim do ruky baterku. Najednou se objeví ve zcela jiném, kouzelném světě. Dovnitř klidně nalepte i hvězdy svítící ve tmě.

Nekonečná skládačka

Krabice od bot si klidně sežeňte od celé rodiny, nebo třeba na internetu. Co tím získáte? Naprosto nekonečnou stavebnici, kdy si vaše děti budou stavět svůj vlastní bunkr pokaždé jinak.

Kartonové krabice jim neublíží ani v případě, že by se jim nějaké to iglú třeba příliš nepovedlo. Je libo dlouhou chodbu, hradní zeď, nebo třeba cestu pro auto? Tahle skládačka je zabaví na dlouhé hodiny!

Obchod snů aneb super hračky

Také jste si jako malí rádi hráli na obchod? Dopřejte to i svým dětem. Bohatě vám postačí několik větších kartónových krabic, na které krásně naskládáte prázdné obaly od potravin ve vaší kuchyni. Teď už jen zbývá určit platidlo. Vyrobí si jej děti sami v podobě pestrobarevných kartónových mincí, nebo jim propůjčíte trochu drobných přímo z vaší peněženky? Ať žije nakupování!

K TÉMATU  Domácí mazlíček pro děti. Kdo bude nejlepší parťák?

Vytuněná garáž

Plastové garáže jsou naprosto neosobní a mnohdy také velmi předražené. Přitom je to pořád to stejné – parkovací místa, nakloněná rovina a dostatek místa pro všechny bouráky, co máte doma. Přejete si, aby se vaše děti pořádně vyřádily s novou garáží? Vyrobte ji z obyčejného kartonu.

Povrch silnice zhotovíte z obyčejného černého papíru, na který nalepíte bílé pruhy. A parádní hračky jsou na světě!

hračky
Plastové garáže jsou naprosto neosobní a mnohdy také velmi předražené. Vytvořte je z kartonu! (zdroj foto: www.youtube.com)

Hrad s padacím mostem, hračky, co ocení všechny děti

Každý rytíř, rytířka i princezna si někdy v životě přáli obývat skutečný hrad s padacím mostem. Jeho zhotovení je přitom skutečná hračka. Postačí vám velký kartón, který v horní části nastříháte do podoby cimbuří. Přidejte pár úzkých oken a máte skvělý hrad.

A padací most? Jednoduše upevněte dveře na silný provaz. Když za něj obyvatelé hradu zatáhnou, dveře se zavřou a budou si moci ve svém hradu nerušeně hrát.

Tip pro vás: Pokud máte již trochu větší děti, dovolte je, aby si svůj hrad výtvarně ozdobily úplně samy. Polepte jej barevným papírem, přidejte třeba vzor cihel nebo barevné vlaječky.

Už se těšíte, až se doma pořádně vyřádíte s výrobou nových hraček? Budete tvořit malý domeček pro panenky, auta nebo zvířata, nebo se rovnou pustíte do velkého bunkru pro vaše děti? Přejeme vám, ať se vám dílo podaří a ať si dokonale vychutnáte nadšené dětské hraní.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pravidla her a úklidu. Dejte svým dětem jasný režim

6 tipů, jak zařídit pokojíček pro vaše miminko

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou bezesporu symbolem ženství a vysoké atraktivity. Jsou jednoduše sexy a to nejen pro muže, ale i pro ženy. Každá to ale s vlasy máme trochu jinak. Zatímco některé ženy by se prodejem takových vlasů snad mohly i živit, je spousta žen, které marně čekají na každý centimetr. Pokud právě vy patříte ke krátkovláskám anebo s vámi bůh jednoduše odmítl diskutovat ve chvíli, kdy jste vlasů chtěla víc, zajisté jste někdy uvažovala o možnosti prodloužení a zhuštění vlasů. Proč ne. Víte ale, která z metod je tou nejlepší cestou? Inspirujte se.
Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.
Pokud patříte mezi znalce kávy a je to první věc, na kterou po probuzení myslíte, chápeme vás. Ale mějte se na pozoru. Pokud máte doma čtyřnohého přítele, je možné, že neodolá pokušení ochutnat ten horký nápoj. A zatímco lidé často potřebují na začátek dne kofeinový šok, káva rozhodně není něco, co by si měl dávat váš chlupatý společník. Jak konkrétně je spojení „káva a pes" škodlivé a co může způsobit?
Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
PLC House je rodinný dům v argentinském Villa Allende. Byl navržen čistě a lineárně, s ohledem na praktičnost, úspornnost a flexibilitu. Tři ložnice, každá s vlastní koupelnou, prostorný prosklený obývací pokoj s výhledem ven na terasu a vzrostlé stromy. To vše na jednom jediném patře. Není nádherný?

Nepřehlédněte

Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek