Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Vánoční ozdoby, které s vámi vyrobí děti!

Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.
ozdoby
Nechte děti tvořit a vy si mezitím hoďte nohy nahoru. (foto: 123rf.com)

13. 12. 2021

Ovocné vánoční ozdoby

Upečte tenoučké plátky jablek a pomerančů tak, aby zcela vyschly, a poté je navlékněte na provázek, který chcete uvázat na stromeček, kolem dveří nebo okolo okna. Tyto zcela přírodní ovocné vánoční ozdoby na stromečky jsou provoněny skořicí a hřebíčkem, takže váš dům bude po celý den lahodně vonět Vánocemi.

Popcornový řetěz

Tohle je skvělá dekorace a přitom tak jednoduchá na výrobu. Když vám s ní děti pomohou, krásně je zapojíte do společných oslav příchodu Štědrého dne – samozřejmě za předpokladu, že nevěří, že stromek zdobí Ježíšek. V mikrovlnce si připravte popcorn podle návodu na etiketě, mezitím nachystejte jehlu a dlouhou nit. Po navlečení propichujte jeden popcorn za druhým, až vám vznikne dlouhý řetěz, který nemusíte umístit pouze na stromek, ale kamkoli ve své domácnosti. Popcorn klidně proložte třeba brusinkami nebo šípky či jinou přírodninou, kterou doma najdete.

Pečené vánoční ozdoby

Jistě máte své oblíbené sušenky, které si rádi pečete na zub po víkendovém obědě. Doporučujeme přidat do sušenek spoustu skořice, aby dodala vašemu obydlí punc vánoční atmosféry. Vytvarujte sušenky do malých medailonků a v horní části udělejte malou dírku, kterou po upečení provléknete nit na navěšení na stromeček. Zapojte děti a přenechejte jim funkci „zdobičů“ – nejlepší jsou malé pestrobarevné cukrové hvězdičky.

Knoflíkové vánoční ozdoby

Pokud máte ve skříni spoustu nepotřebných knoflíků, teď nastal jejich čas. Najděte ty nejbarevnější a vytvořte z nich kulatou ozdobu. Jednoduše provlečete knoflíky na drátek, který svážete do tvaru kolečka. Na vrchní část umístěte barevnou mašli. Pořadí knoflíků samozřejmě vybírají děti.

Papírové vločky

Tuhle dekoraci ať klidně děti udělají od A až do Z. Tedy v případě, že jsou již dostatečně velké, aby používaly nůžky. Přehněte jim akorát papírové kolečko napůl, a následně ještě dvakrát napůl, a nechte je, aby do krajů vystřihávaly různé ornamenty. Nejčastěji trojúhelníky. Pozor ale, nikdy nesmí přestřihnout celý papír. Poté opatrně rozevřete a dejte hvězdičky třeba do oken.

K TÉMATUHračky a prvky do pokojíčku vyrobíte z obyčejného kartonu. Inspirujte se

Skořicové vánoční ozdoby

K přípravě této dekorace potřebujete celou skořici – co nejdelší – a malé jehličnaté větvičky. Ty pomocí tavné pistole přilepíte ke skořici tak, aby byly od nejužší větvičky po nejširší a tvořily tak iluzi vánočního stromečku.

Obrázkové baňky

Kupte pro své děti obyčejné čisté stříbrné baňky. Oželte své laky na nehty a nechte je, aby s nimi namalovaly na tyto baňky různé vánoční obrázky nebo prostě jenom abstraktní tvary. Rozvinete tak jejich představivost a kreativitu. A hlavně si je musí podepsat. Uvidíte tu radost, jakou budou mít, když budou tyto vánoční ozdoby poté věšet na vánoční stromeček.

Vánoční tubičky

Přestaňte vyhazovat prázdné ruličky od toaletního papíru a dejte je stranou pro děti na výrobu vánočních dekorací. Postup je velmi jednoduchý. Nastřihejte jim pruhy barevných papírů, které budou přesně obepínat rozměry ruličky, a nechte je, aby na ně nakreslily vánoční motivy. Můžou třeba nakreslit různé postavičky a vytvořit si tak klidně i celý betlém. Poté jejich výrobky na ruličky nalepte a je to – tak je to jednoduché!

Tak se pusťte do výroby, ať máte barevné a krásně provoněné Vánoce. A samozřejmě ty nejkrásnější vánoční ozdoby!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek