Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Vánoční ozdoby, které s vámi vyrobí děti!

Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.
ozdoby
Nechte děti tvořit a vy si mezitím hoďte nohy nahoru. (foto: 123rf.com)

13. 12. 2021

Ovocné vánoční ozdoby

Upečte tenoučké plátky jablek a pomerančů tak, aby zcela vyschly, a poté je navlékněte na provázek, který chcete uvázat na stromeček, kolem dveří nebo okolo okna. Tyto zcela přírodní ovocné vánoční ozdoby na stromečky jsou provoněny skořicí a hřebíčkem, takže váš dům bude po celý den lahodně vonět Vánocemi.

Popcornový řetěz

Tohle je skvělá dekorace a přitom tak jednoduchá na výrobu. Když vám s ní děti pomohou, krásně je zapojíte do společných oslav příchodu Štědrého dne – samozřejmě za předpokladu, že nevěří, že stromek zdobí Ježíšek. V mikrovlnce si připravte popcorn podle návodu na etiketě, mezitím nachystejte jehlu a dlouhou nit. Po navlečení propichujte jeden popcorn za druhým, až vám vznikne dlouhý řetěz, který nemusíte umístit pouze na stromek, ale kamkoli ve své domácnosti. Popcorn klidně proložte třeba brusinkami nebo šípky či jinou přírodninou, kterou doma najdete.

Pečené vánoční ozdoby

Jistě máte své oblíbené sušenky, které si rádi pečete na zub po víkendovém obědě. Doporučujeme přidat do sušenek spoustu skořice, aby dodala vašemu obydlí punc vánoční atmosféry. Vytvarujte sušenky do malých medailonků a v horní části udělejte malou dírku, kterou po upečení provléknete nit na navěšení na stromeček. Zapojte děti a přenechejte jim funkci „zdobičů“ – nejlepší jsou malé pestrobarevné cukrové hvězdičky.

Knoflíkové vánoční ozdoby

Pokud máte ve skříni spoustu nepotřebných knoflíků, teď nastal jejich čas. Najděte ty nejbarevnější a vytvořte z nich kulatou ozdobu. Jednoduše provlečete knoflíky na drátek, který svážete do tvaru kolečka. Na vrchní část umístěte barevnou mašli. Pořadí knoflíků samozřejmě vybírají děti.

Papírové vločky

Tuhle dekoraci ať klidně děti udělají od A až do Z. Tedy v případě, že jsou již dostatečně velké, aby používaly nůžky. Přehněte jim akorát papírové kolečko napůl, a následně ještě dvakrát napůl, a nechte je, aby do krajů vystřihávaly různé ornamenty. Nejčastěji trojúhelníky. Pozor ale, nikdy nesmí přestřihnout celý papír. Poté opatrně rozevřete a dejte hvězdičky třeba do oken.

K TÉMATU  10 zajímavých nápadů, jak využít rohy ve vašem domě

Skořicové vánoční ozdoby

K přípravě této dekorace potřebujete celou skořici – co nejdelší – a malé jehličnaté větvičky. Ty pomocí tavné pistole přilepíte ke skořici tak, aby byly od nejužší větvičky po nejširší a tvořily tak iluzi vánočního stromečku.

Obrázkové baňky

Kupte pro své děti obyčejné čisté stříbrné baňky. Oželte své laky na nehty a nechte je, aby s nimi namalovaly na tyto baňky různé vánoční obrázky nebo prostě jenom abstraktní tvary. Rozvinete tak jejich představivost a kreativitu. A hlavně si je musí podepsat. Uvidíte tu radost, jakou budou mít, když budou tyto vánoční ozdoby poté věšet na vánoční stromeček.

Vánoční tubičky

Přestaňte vyhazovat prázdné ruličky od toaletního papíru a dejte je stranou pro děti na výrobu vánočních dekorací. Postup je velmi jednoduchý. Nastřihejte jim pruhy barevných papírů, které budou přesně obepínat rozměry ruličky, a nechte je, aby na ně nakreslily vánoční motivy. Můžou třeba nakreslit různé postavičky a vytvořit si tak klidně i celý betlém. Poté jejich výrobky na ruličky nalepte a je to – tak je to jednoduché!

Tak se pusťte do výroby, ať máte barevné a krásně provoněné Vánoce. A samozřejmě ty nejkrásnější vánoční ozdoby!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.
Slyšeli jste někdy o meditaci? Zkoušeli jste ji někdy praktikovat nebo ji dokonce již praktikujete? Dnešní článek bude totiž právě o ní! Pro ty z vás, kteří o meditaci slyšíte poprvé, tak pokračujte ve čtení, protože se dozvíte, jak moc vám může změnit váš život. A to pozitivně. Redukovat stres, léčit vaše tělo, cítit se klidně, cítit se radostně a spoustu dalších benefitů!
Navzdory tomu, že dnešní možnosti cestování jsou mnohem větší a rozmanitější než kdykoli jindy, stále více tuzemáků dává přednost pobytu na vlastní chalupě. Proč nad zahraniční exotikou vyhrává letní dovolená v našich krajích na celé čáře?
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.
Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.
Vodní atrakce, nazvaná River Adventure, vás přenese mezi dinosaury. Jurský park na Floridě projedete na loďce, ze které budete netrpělivě vyhlížet na břehy a hledat pravěké tvory!
Zatímco svět čelí velkému množství výzev, jako je například změna klimatu nebo nedostatek obnovitelných zdrojů, společnost by měla začít ženské nápady a vynálezy brát vážněji. Proč? Protože i ženy už mnohokrát dokázaly, že si zaslouží na poli vědy uznání.
Domácí mazlíčci jsou zkrátka nekonečným zdrojem zábavy. Umí nás pořádně naštvat, ale svou roztomilostí to vždy vyváží. Psi, kočky, ale dokonce opice nebo veverka, ti všichni vás pobaví svými lumpárnami ve videu. Podívejte se na zvířátka v akci!
V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Určitě to znáte. Vytahujete plný pytel z koše a v duchu si říkáte, proč tam každý hází další a další věci, když už je úplně plný. Takový pytel nejde ven z koše snadno, ale tady je návod, jak všechno usnadnit. Stačí nechat koš trochu nadechnout.
Výrazná změna zasáhla do české hudební scény, když zpěvák, hudebník a skladatel David Koller oznámil svůj odchod ze skupiny Lucie. Informaci potvrdil i jeho manažer Tomáš Staněk, ačkoliv zatím zůstává tajemstvím, co přesně stojí za touto změnou.
Na scéně, kde Krystyna Pyszková převzala korunu Miss World 2024, zazářila nejen svou krásou, ale i díky promyšleně zvolenému outfitu. Naše módní redaktorka, expertka na nejnovější trendy a osobní styl, nám pomůže odhalit, co dělá tento outfit tak výjimečným.

Výběr článků

Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Správná velikost podprsenky dokáže s vaším tělem divy. Pozvedne vaše prsa, zeštíhlí pas a bude se vám lépe dýchat. Jak si změříte velikost prsou a poznáte, že vám prádlo dobře sedí?

Nepřehlédněte

Statistiky uvádějí, že novoroční předsevzetí si dá až 72 % lidí. Z toho pouhá čtvrtina vydrží déle, než tři měsíce. Podle psychologů je lepší dávat sám sobě úkoly kdykoli jindy, než na Nový rok. Hromadná novoroční euforie z toho, že máme "to zlé" za sebou a "to dobré" před námi, svádí k tomu, že na sebe naložíte víc, než unesete.
Rozvodovost je v České republice opravdu na vysoké úrovni a za poslední měsíce se počet ukončených manželství ještě znásobil. Karanténu přikazující lidem, aby strávili svůj čas se všemi členy domácnosti zkrátka ne všichni zvládli s lehkostí a bez hádek či řevu. Nový typ onemocnění však není jediný důvod, proč se vztahy rozpadají.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek