Středa , 29. 03. 2023

Taťána

Vánoční ozdoby, které s vámi vyrobí děti!

Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.
ozdoby
Nechte děti tvořit a vy si mezitím hoďte nohy nahoru. (foto: 123rf.com)

13. 12. 2021

Ovocné vánoční ozdoby

Upečte tenoučké plátky jablek a pomerančů tak, aby zcela vyschly, a poté je navlékněte na provázek, který chcete uvázat na stromeček, kolem dveří nebo okolo okna. Tyto zcela přírodní ovocné vánoční ozdoby na stromečky jsou provoněny skořicí a hřebíčkem, takže váš dům bude po celý den lahodně vonět Vánocemi.

Popcornový řetěz

Tohle je skvělá dekorace a přitom tak jednoduchá na výrobu. Když vám s ní děti pomohou, krásně je zapojíte do společných oslav příchodu Štědrého dne – samozřejmě za předpokladu, že nevěří, že stromek zdobí Ježíšek. V mikrovlnce si připravte popcorn podle návodu na etiketě, mezitím nachystejte jehlu a dlouhou nit. Po navlečení propichujte jeden popcorn za druhým, až vám vznikne dlouhý řetěz, který nemusíte umístit pouze na stromek, ale kamkoli ve své domácnosti. Popcorn klidně proložte třeba brusinkami nebo šípky či jinou přírodninou, kterou doma najdete.

Pečené vánoční ozdoby

Jistě máte své oblíbené sušenky, které si rádi pečete na zub po víkendovém obědě. Doporučujeme přidat do sušenek spoustu skořice, aby dodala vašemu obydlí punc vánoční atmosféry. Vytvarujte sušenky do malých medailonků a v horní části udělejte malou dírku, kterou po upečení provléknete nit na navěšení na stromeček. Zapojte děti a přenechejte jim funkci „zdobičů“ – nejlepší jsou malé pestrobarevné cukrové hvězdičky.

Knoflíkové vánoční ozdoby

Pokud máte ve skříni spoustu nepotřebných knoflíků, teď nastal jejich čas. Najděte ty nejbarevnější a vytvořte z nich kulatou ozdobu. Jednoduše provlečete knoflíky na drátek, který svážete do tvaru kolečka. Na vrchní část umístěte barevnou mašli. Pořadí knoflíků samozřejmě vybírají děti.

Papírové vločky

Tuhle dekoraci ať klidně děti udělají od A až do Z. Tedy v případě, že jsou již dostatečně velké, aby používaly nůžky. Přehněte jim akorát papírové kolečko napůl, a následně ještě dvakrát napůl, a nechte je, aby do krajů vystřihávaly různé ornamenty. Nejčastěji trojúhelníky. Pozor ale, nikdy nesmí přestřihnout celý papír. Poté opatrně rozevřete a dejte hvězdičky třeba do oken.

K TÉMATU  Jak vybrat vánoční dárky pro každého člena rodiny?

Skořicové vánoční ozdoby

K přípravě této dekorace potřebujete celou skořici – co nejdelší – a malé jehličnaté větvičky. Ty pomocí tavné pistole přilepíte ke skořici tak, aby byly od nejužší větvičky po nejširší a tvořily tak iluzi vánočního stromečku.

Obrázkové baňky

Kupte pro své děti obyčejné čisté stříbrné baňky. Oželte své laky na nehty a nechte je, aby s nimi namalovaly na tyto baňky různé vánoční obrázky nebo prostě jenom abstraktní tvary. Rozvinete tak jejich představivost a kreativitu. A hlavně si je musí podepsat. Uvidíte tu radost, jakou budou mít, když budou tyto vánoční ozdoby poté věšet na vánoční stromeček.

Vánoční tubičky

Přestaňte vyhazovat prázdné ruličky od toaletního papíru a dejte je stranou pro děti na výrobu vánočních dekorací. Postup je velmi jednoduchý. Nastřihejte jim pruhy barevných papírů, které budou přesně obepínat rozměry ruličky, a nechte je, aby na ně nakreslily vánoční motivy. Můžou třeba nakreslit různé postavičky a vytvořit si tak klidně i celý betlém. Poté jejich výrobky na ruličky nalepte a je to – tak je to jednoduché!

Tak se pusťte do výroby, ať máte barevné a krásně provoněné Vánoce. A samozřejmě ty nejkrásnější vánoční ozdoby!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Znáte rýmovník? Pravděpodobně ano. Jedná se o bylinku, kterou velmi často pěstujeme na svých okenních parapetech. Pěstitelé mnohdy nevědí, co si s ní počít, protože roste tak rychle, že nestíháme ani mrknout okem. Rýmovník však využijete. Dá se z něj připravit med, sirup nebo také mastička. A jelikož se jedná o zdraví prospěšnou bylinku, je načase pustit se do výroby jednotlivých produktů.

Nepřehlédněte

„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek