Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Perly slaví comeback. Jak se neutopit v jejich jemnosti a eleganci?

Perly jsou klasické, nadčasové a vždy podtrhnou eleganci jejich nositele. Věděli jste ale, že perla je jediný drahokam, který vzniká uvnitř živého organismu? Než byly v roce 1893 vytvořené kultivované perly, ta klasická byla vzácnější a dražší než samotné diamanty. Jak tedy správně nosit tento elegantní šperk, který je právě z perel tvořený?
perly
Perly byly svého času dražší než diamanty!

19. 08. 2022

V poslední době se perly objevily na dekoltech nejmocnějších žen světa. Možná také proto zažívají comeback. Kdo by lépe udával trendy než právě tyto ženy. Perly vyzařují jistý druh sentimentu, ale také autority. Například sama královna Alžběta II. nosí nádherný náhrdelník z perel po svém milovaném otci, králi Jiřím VI., a Kamala Harris ozdobila svůj krk perlami, když skládala v lednu 2021 přísahu jako první americká viceprezidentka.

Perly jsou vždy vhodné 

Jacqueline Kennedy jednou poznamenala, že „perly jsou vždy vhodné“. V rukou návrhářů, jako jsou Gurung, Alessandro Michele a Simone Rocha, jejíž perlové náušnice nosí vévodkyně z Cambridge, se perly v posledních několika letech zbavily svých staromódních konotací.

vévodkyně
Perlové náušnice, které si oblíbila vévodkyně Kate Middleton.

Světu perel nyní vládnou deformované, asymetrické a nesourodé kousky, které patří k nejvyhledávanějším současným šperkům. Dokonce i klasické jedno-šňůrové perly, které tolik zbožňovala slavná Coco Chanel, si oblíbili moderní tvůrci vkusu, jako jsou Harry Styles, Marc Jacobs a Rihanna.

Styles
Perlový náhrdelník v podání zpěváka Harryho Stylese.

Jak nosit perlové náhrdelníky

Perly jsou krásné a samy o sobě dělají dojem. Platí tu jen jedno pravidlo – menší jsou vhodné pro každodenní nošení, zatímco větší perly můžete nosit na formálnější události.

Pokud však máte uvolněnou náladu, a přesto chcete vypadat elegantně, doporučujeme, abyste svůj oblíbený perlový náhrdelník zkombinovali spolu s řetízky, které běžně nosíte. 

perly
Perlový náhrdelník působí jemně a elegantně.

Jak nosit perlové náramky

Takový perlový náramek povznese téměř každý outfit, a navíc se hodí takřka ke všemu. Pokud chcete působit ještě více elegantně ve svých společenských šatech, stačí si vzít náramek, který je decentní a jednoduchý. Pokud toužíte po extravagantnějším kousku, zvolte více perlových šňůrek se šperkem uprostřed. 

Jak nosit perlové náušnice

Perlové náušnice jsou klasickým kouskem, který nesmí chybět v žádné dámské šperkovnici. 

Myslete na perlové cvočky v neobvyklých designech, jako jsou například otevřené kruhové náušnice. Vsadíte tak na elegantní, ale zároveň ležérní vzhled, který oživí váš každodenní look. 

K TÉMATU  Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Perlové kapky a visací náušnice zdobené diamantovými akcenty můžete nosit k honosnějším šatům a róbám a vytvořit tak úžasný elegantní outfit.

náušnice
Perlové náušnice mají mnoho velikostí a designů.

Jak nosit perlové prsteny

Pokud máte strach z toho, že vám perlový trend nesedne? Zkuste začít tím nejmenším šperkem, prstenem! Otevřené prsteny se dvěma perlami jsou skvělou volbou. Pokud jste zarytí minimalisté, taková jedna malá perla na stříbrném prstenu uchvátí i vás.

Tento typ šperku se dá hezky kombinovat jak s elegantními outfity, tak s těmi ležérními. Hezky povznese nejednu košili, která bude spojená s kalhotami, také bude fantastickým doplněním například saka s džínami.

Jak experimentovat s perlami

Samotnou kategorií kombinování perlového doplňku je experimentování s perlami. Chcete vyjet ze zajetých kolejí a vsadit na změnu stylu? Říká se, že šperky z pravých perel odráží vaši osobnost. Pokud však nejste zastáncem bílých perel, můžete sáhnout po netradičních odrůdách, jako jsou černé tahitské perly.

perly
Tahitská černá perla.

Pokud vás ovšem láká luxus, můžete si vybrat zlaté jihomořské perly. Naopak Japonské perly Akoya odráží jemnost a ženskost svým růžovým podtónem. Tak co, které to budou? Ve všech případech mluvíme o jisté extravaganci, která je však stále považována za elegantní záležitost.

O perly se řádně starejte

Perly jsou křehké a vyžadují náležitou péči. Ať už tedy plánujete nosit své perlové šperky každý den, nebo je předávat jako dědictví, doporučujeme vám řádně se o ně starat. Tím zvýšíte jejich životnost a zajistíte, že vám budou dělat parádu dlouhé roky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Správná péče o šperky. Jak zajistit, aby vás dlouho zdobily?

Geometrické tvary jsou v módě. Jak je nosit?

Zdroje článku:
https://www.angara.com/blog/how-to-wear-pearls/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.

Nepřehlédněte

Ryan Reynolds a Blake Lively jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších párů v Hollywoodu. Je úžasné pozorovat, jak se spolu smějí, pošťuchují se na sociálních sítích a navzájem se pracovně podporují. Ačkoliv letos oslavili teprve deset let od svatby, které stvrdili očekáváním čtvrtého dítěte, věříme, že téhle dvojici to vydrží klidně i dalších padesát let.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek