Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Marcela (42): Přeji si adoptovat dítě, ale manžel a děti s tím nesouhlasí

Naše děti již odrůstají, a jelikož jsou stále více samostatné, nepotřebují mou péči tak často. Už několik měsíců s manželem vedu diskuzi na téma adopce. On s tím ale nesouhlasí. Stále odmítá pochopit, proč je to pro mne tak důležité.
adoptovat dítě
Touhu adoptovat dítě mé okolí nechápe. (foto: 123RF)

13. 05. 2021

Skvělý rodinný tým

Moji touhu adoptovat dítě mé okolí nechápe. Když se děti narodily, úplně se mi změnil život a pozice auditorky ve firmě najednou ustoupila rodinnému štěstí. Zpět do práce jsem se vracela už jen na poloviční úvazek, později jsem zjistila, že mě více baví vést a kontrolovat finance malých firem, aby na tom byly finančně dobře.

Děti zvládaly přechod do školky i do školy výborně a využívali jsme každou volnou příležitost, abychom podnikali výlety a objevovali okolí. Společně s manželem jsme s dětmi prožili nádherný čas.

Rodinné zázemí pro děti je pro mne vším

Pustit svou původní velmi oblíbenou práci pro mne nebyl problém. Najednou jsem v životě dosáhla toho, po čem celou dobu toužím – soulad a rodinná pohoda. To pro mne bylo naprosto vším. Smyslem mého života. Je to i proto, že jsem sama vyrůstala v dětském domově, a že jsem nikdy nepoznala jaké to je, když se během víkendu sejde rodina na společném výletě.

Celou dobu jsem si ale šla za svým a snažila jsem se nejen studovat, ale i nepropadat depresím a pocitu zmaru, který byl v dětském domově všude okolo mě. Vytvořila jsem si svůj vlastní mikrosvět.

Děti už mě nyní tolik nepotřebují

I když máme s dětmi skvělé vztahy, chápu, že se osamostatňují a že potřebují nyní trávit čas stále více v okruhu svých vrstevníků. Moc jsem se těšila, až budu mít více času pro sebe a až zrealizuji svůj sen. Toužila jsem po tom, abych se stala pěstounem, nebo abych mohla adoptovat dvě děti z dětského domova.

Vytvořit zázemí pro dvě malé osoby pro mne znamená naději, že i jim se podaří nežít v letargii ústavu. Chci jim svým přístupem dokázat, že práce na sobě je opravdu možná. Nyní, když už jsou mé děti samostatné, je na to nejlepší čas.

K TÉMATU  Nedostatek touhy po sexu trápí mnoho žen... Jaké jsou důvody?

Moje děti o mé touze adoptovat dítě nechtějí slyšet

I když mé vlastní děti ví, z jakého prostředí jsem přišla, můj nápad nepodporují. Je to dáno tím, že vyrůstaly v klidu a blahobytu. Nikdy jim nic nechybělo. Logicky se tak o mou lásku nechtějí dělit s úplně cizími dětmi a namítají, že osobnosti nových dětí mohou být narušené a problematické. Bojí se také, abych zvládla péči o další děti s přibývajícími léty. Jejich námitky samozřejmě poslouchám, ale jsou logickým názorem dvou adolescentů, kteří se nechtějí dělit.

Manžel s tím nesouhlasí

Vlastní děti bych nakonec přesvědčit dokázala, to vím. S kým ale nemohu hnout, je můj vlastní manžel. Poznali jsme se necelý rok před tím, než jsem otěhotněla, v době, kdy jsem měla možnost pracovat pro docela velkou firmu – a byla jsem úspěšná. Zapamatoval si mě takto, a nejraději by mě opět viděl v prosperující firmě na nějaké významné pozici.

Těší se na příliv nových financí do rodinného rozpočtu. Líbí se mu, že jezdíme dvakrát ročně na poměrně nákladné dovolené. Chtěl by, aby byl tento standard zachován. Je mu jasné, že s příchodem nových dětí to již možné nebude.

Můj manžel tedy dbá na dobro rodiny z hlediska ekonomického a má obavu, abychom s příchodem nových dětí nepřišli o své pohodlí. Já mám ale jasno – sama vím, jak moc to bolí, když člověk vyrůstá v tak těžkém prostředí, jako je dětský domov. Vytvořit někomu tak vzácné prostředí jako je DOMOV, to je pro mě vyloženě povinnost.

Je mi líto, že členové mé rodiny si zvykli myslet jen na sebe. Rozhodla jsem se, že se domluvím s vedením dětského domova a zajedeme se tam podívat, aby děti i manžel věděli, v jakých podmínkách jsou ty děti nuceny vyrůstat. Třeba mou touhu adoptovat dítě pochopí.

K TÉMATU  Touha po neznámém mě naprosto pohltila

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Veronika (31): Čtvrtý potrat mi vzal sílu bojovat. Osobní život je v troskách

Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Plavky neodmyslitelně patří k létu. Jelikož se plavková sezona blíží rychlostí blesku, mělo by se zmínit to, jaké plavky se nosily dříve, a jaké se budou nosit letos.
Čekáte přírůstek do rodiny? Gratulujeme! Jednou z velice krásných povinností, která na vás v budoucích měsících čeká, vymýšlení, jak zařídíte pokojíček. Jaké jsou novinky, které vás potěší, a co by v pokojíček pro miminko rozhodně nemělo chybět?
Ne nadarmo se říká, že každý člověk je jedinečný. Tento argument se bezpochyby týká i v případě volby dioptrických brýlí, které, mají jí maximálně splňovat nejnáročnější kritéria, musí být vybírány na základě určitých vlastností jejich nového majitele. Která to jsou? Pojďme se na to podívat!
Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.
V dnešním prohlášení z Buckinghamského paláce bylo oznámeno, že britský král Karel III. čelí rakovině. Monarcha, který nedávno absolvoval zákrok kvůli zvětšené prostatě, nyní zahájil léčbu, ačkoli konkrétní typ rakoviny nebyl zveřejněn.
Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.
Módní trendy začínajícího roku nejsou zase tak velkým překvapením, jaké jsme někteří očekávali. Takže to nebudeme zdržovat a jdeme rovnou na věc.
Patří ke skutečným legendám československé populární hudby a je nekorunovanou královnou slovenského popu. Marika se narodila na Východním Slovensku, v Turanech nad Ondavou. „Prožila jsem tam nádherné dětství. Rodiče sestru Helenku, bratry Michala, Janka a Dušana a mne vedli k lásce k hudbě a ke zvířatům“, říká Marika. „Nadále bydlím v Bratislavě, ale na Východ Slovenska se často a ráda vracím. Je mi tu krásně! Tady oslavím i letošní narozeniny. Přírody, hor, lesů si tady nesmírně užívám. Společnost mi dělají mí tři psíci - bišonek Láska, maltézáček Majky a a na ulici nalezená Bella“.
Problémy se zády jsou v dnešní době civilizačním onemocněním, se kterým se setkává snad každý druhý z nás. A zatímco některé jsou vrozené a získané třeba vlivem skoliózy či hyperkyfózy a dalších latinských názvosloví, jiné jsou způsobené nezdravými návyky, které každý den (mnohdy nevědomky) opakujeme. A právě takové zlozvyky ke zhoršení a ještě větším potížím jenom přispívají. Co nám nejvíce kazí záda?
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
Dobře se odlíčit, hydratovat pleť nebo se dostatečně chránit před sluncem… Jsou určitá pravidla, která fungují, ať je vám 20 nebo 50 let.  Naše pokožka se ale postupem času mění a v každé etapě života potřebuje něco jiného. Co přesně?

Výběr článků

Herec Martin Hruška, známý svým působením v Divadle pod Palmovkou a Jihočeském divadle, náhle zemřel ve věku 56 let. Úmrtí tohoto talentovaného umělce potvrdilo Jihočeské divadlo na svém facebookovém profilu.
Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.

Nepřehlédněte

Mluví se o tom hodně. Pozitivně i negativně. A my už se také rozhodly, že nasedneme na elektrooře. Výsledek je naprosto úžasný. I za dodržení stanovených pravidel jsme se staly královnami a užily si volnost, kterou cyklistika nabízí. Elektrokolo je prostě super!
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek