Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Marcela (42): Přeji si adoptovat dítě, ale manžel a děti s tím nesouhlasí

Naše děti již odrůstají, a jelikož jsou stále více samostatné, nepotřebují mou péči tak často. Už několik měsíců s manželem vedu diskuzi na téma adopce. On s tím ale nesouhlasí. Stále odmítá pochopit, proč je to pro mne tak důležité.
adoptovat dítě
Touhu adoptovat dítě mé okolí nechápe. (foto: 123RF)

13. 05. 2021

Skvělý rodinný tým

Moji touhu adoptovat dítě mé okolí nechápe. Když se děti narodily, úplně se mi změnil život a pozice auditorky ve firmě najednou ustoupila rodinnému štěstí. Zpět do práce jsem se vracela už jen na poloviční úvazek, později jsem zjistila, že mě více baví vést a kontrolovat finance malých firem, aby na tom byly finančně dobře.

Děti zvládaly přechod do školky i do školy výborně a využívali jsme každou volnou příležitost, abychom podnikali výlety a objevovali okolí. Společně s manželem jsme s dětmi prožili nádherný čas.

Rodinné zázemí pro děti je pro mne vším

Pustit svou původní velmi oblíbenou práci pro mne nebyl problém. Najednou jsem v životě dosáhla toho, po čem celou dobu toužím – soulad a rodinná pohoda. To pro mne bylo naprosto vším. Smyslem mého života. Je to i proto, že jsem sama vyrůstala v dětském domově, a že jsem nikdy nepoznala jaké to je, když se během víkendu sejde rodina na společném výletě.

Celou dobu jsem si ale šla za svým a snažila jsem se nejen studovat, ale i nepropadat depresím a pocitu zmaru, který byl v dětském domově všude okolo mě. Vytvořila jsem si svůj vlastní mikrosvět.

Děti už mě nyní tolik nepotřebují

I když máme s dětmi skvělé vztahy, chápu, že se osamostatňují a že potřebují nyní trávit čas stále více v okruhu svých vrstevníků. Moc jsem se těšila, až budu mít více času pro sebe a až zrealizuji svůj sen. Toužila jsem po tom, abych se stala pěstounem, nebo abych mohla adoptovat dvě děti z dětského domova.

Vytvořit zázemí pro dvě malé osoby pro mne znamená naději, že i jim se podaří nežít v letargii ústavu. Chci jim svým přístupem dokázat, že práce na sobě je opravdu možná. Nyní, když už jsou mé děti samostatné, je na to nejlepší čas.

K TÉMATU  Zápis do školy. Je to stres pro dítě nebo spíš pro rodiče? Jak pomoci tomu, aby se dítě do školy těšilo?

Moje děti o mé touze adoptovat dítě nechtějí slyšet

I když mé vlastní děti ví, z jakého prostředí jsem přišla, můj nápad nepodporují. Je to dáno tím, že vyrůstaly v klidu a blahobytu. Nikdy jim nic nechybělo. Logicky se tak o mou lásku nechtějí dělit s úplně cizími dětmi a namítají, že osobnosti nových dětí mohou být narušené a problematické. Bojí se také, abych zvládla péči o další děti s přibývajícími léty. Jejich námitky samozřejmě poslouchám, ale jsou logickým názorem dvou adolescentů, kteří se nechtějí dělit.

Manžel s tím nesouhlasí

Vlastní děti bych nakonec přesvědčit dokázala, to vím. S kým ale nemohu hnout, je můj vlastní manžel. Poznali jsme se necelý rok před tím, než jsem otěhotněla, v době, kdy jsem měla možnost pracovat pro docela velkou firmu – a byla jsem úspěšná. Zapamatoval si mě takto, a nejraději by mě opět viděl v prosperující firmě na nějaké významné pozici.

Těší se na příliv nových financí do rodinného rozpočtu. Líbí se mu, že jezdíme dvakrát ročně na poměrně nákladné dovolené. Chtěl by, aby byl tento standard zachován. Je mu jasné, že s příchodem nových dětí to již možné nebude.

Můj manžel tedy dbá na dobro rodiny z hlediska ekonomického a má obavu, abychom s příchodem nových dětí nepřišli o své pohodlí. Já mám ale jasno – sama vím, jak moc to bolí, když člověk vyrůstá v tak těžkém prostředí, jako je dětský domov. Vytvořit někomu tak vzácné prostředí jako je DOMOV, to je pro mě vyloženě povinnost.

Je mi líto, že členové mé rodiny si zvykli myslet jen na sebe. Rozhodla jsem se, že se domluvím s vedením dětského domova a zajedeme se tam podívat, aby děti i manžel věděli, v jakých podmínkách jsou ty děti nuceny vyrůstat. Třeba mou touhu adoptovat dítě pochopí.

K TÉMATU  Petra (29): O svém těhotenství jsem se dozvěděla až v pátém měsíci! A celou tu dobu jsem brala drogy

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Veronika (31): Čtvrtý potrat mi vzal sílu bojovat. Osobní život je v troskách

Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Letní období už je cítit ve vzduchu a i kalendářně je konečně tady. Přichází čas na opalovačky, grilování i rochnění ve vodě, a na přípravu osvěžujících drinků. Ale namíchat drink, který famózně chutná a zároveň vypadá i na pohled atraktivně, není jen tak. A pokud nevíte, jak do toho, přijde vám zajisté vhod náš článek, ve kterém poznáte sedmičku mobilních aplikací, díky nimž se staneme mistrem v přípravě lahodných koktejlů.
Rádi byste si s partnerem, rodinou či přáteli pronajali byt, ale máte s hledáním bytu buď špatné zkušenosti, nebo jde dokonce o vaši vůbec první zkušenost? Máme pro vás několik tipů, jak vhodný byt bezpečně najít.
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.
S příchodem teplejšího počasí všichni začínáme spřádat plány na dovolenou. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáme, potřebujeme oblečení, které nám zajistí pohodlí a umožní nám si naplno užívat kouzla léta. Zajímá vás, co bude v létě 2022 v kurzu? Plážová móda v této sezóně, to je mnohem více než pouze plavky. In jsou stylové pokrývky hlavy, originální sluneční brýle a plážové oblečení, které můžeme nosit nejen na pláž. Trendům kralují čerstvé, zářivé barvy a decentnější pastelové tóny. Nechybí ani vzory: námořnické pruhy, květinové vzory či potisk s tropickým motivem.

Nepřehlédněte

Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek