Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Marcela (42): Přeji si adoptovat dítě, ale manžel a děti s tím nesouhlasí

Naše děti již odrůstají, a jelikož jsou stále více samostatné, nepotřebují mou péči tak často. Už několik měsíců s manželem vedu diskuzi na téma adopce. On s tím ale nesouhlasí. Stále odmítá pochopit, proč je to pro mne tak důležité.
adoptovat dítě
Touhu adoptovat dítě mé okolí nechápe. (foto: 123RF)

13. 05. 2021

Skvělý rodinný tým

Moji touhu adoptovat dítě mé okolí nechápe. Když se děti narodily, úplně se mi změnil život a pozice auditorky ve firmě najednou ustoupila rodinnému štěstí. Zpět do práce jsem se vracela už jen na poloviční úvazek, později jsem zjistila, že mě více baví vést a kontrolovat finance malých firem, aby na tom byly finančně dobře.

Děti zvládaly přechod do školky i do školy výborně a využívali jsme každou volnou příležitost, abychom podnikali výlety a objevovali okolí. Společně s manželem jsme s dětmi prožili nádherný čas.

Rodinné zázemí pro děti je pro mne vším

Pustit svou původní velmi oblíbenou práci pro mne nebyl problém. Najednou jsem v životě dosáhla toho, po čem celou dobu toužím – soulad a rodinná pohoda. To pro mne bylo naprosto vším. Smyslem mého života. Je to i proto, že jsem sama vyrůstala v dětském domově, a že jsem nikdy nepoznala jaké to je, když se během víkendu sejde rodina na společném výletě.

Celou dobu jsem si ale šla za svým a snažila jsem se nejen studovat, ale i nepropadat depresím a pocitu zmaru, který byl v dětském domově všude okolo mě. Vytvořila jsem si svůj vlastní mikrosvět.

Děti už mě nyní tolik nepotřebují

I když máme s dětmi skvělé vztahy, chápu, že se osamostatňují a že potřebují nyní trávit čas stále více v okruhu svých vrstevníků. Moc jsem se těšila, až budu mít více času pro sebe a až zrealizuji svůj sen. Toužila jsem po tom, abych se stala pěstounem, nebo abych mohla adoptovat dvě děti z dětského domova.

Vytvořit zázemí pro dvě malé osoby pro mne znamená naději, že i jim se podaří nežít v letargii ústavu. Chci jim svým přístupem dokázat, že práce na sobě je opravdu možná. Nyní, když už jsou mé děti samostatné, je na to nejlepší čas.

K TÉMATU  Jana (38): Švagrová proti mně poštvala celou rodinu. Záviděla mi

Moje děti o mé touze adoptovat dítě nechtějí slyšet

I když mé vlastní děti ví, z jakého prostředí jsem přišla, můj nápad nepodporují. Je to dáno tím, že vyrůstaly v klidu a blahobytu. Nikdy jim nic nechybělo. Logicky se tak o mou lásku nechtějí dělit s úplně cizími dětmi a namítají, že osobnosti nových dětí mohou být narušené a problematické. Bojí se také, abych zvládla péči o další děti s přibývajícími léty. Jejich námitky samozřejmě poslouchám, ale jsou logickým názorem dvou adolescentů, kteří se nechtějí dělit.

Manžel s tím nesouhlasí

Vlastní děti bych nakonec přesvědčit dokázala, to vím. S kým ale nemohu hnout, je můj vlastní manžel. Poznali jsme se necelý rok před tím, než jsem otěhotněla, v době, kdy jsem měla možnost pracovat pro docela velkou firmu – a byla jsem úspěšná. Zapamatoval si mě takto, a nejraději by mě opět viděl v prosperující firmě na nějaké významné pozici.

Těší se na příliv nových financí do rodinného rozpočtu. Líbí se mu, že jezdíme dvakrát ročně na poměrně nákladné dovolené. Chtěl by, aby byl tento standard zachován. Je mu jasné, že s příchodem nových dětí to již možné nebude.

Můj manžel tedy dbá na dobro rodiny z hlediska ekonomického a má obavu, abychom s příchodem nových dětí nepřišli o své pohodlí. Já mám ale jasno – sama vím, jak moc to bolí, když člověk vyrůstá v tak těžkém prostředí, jako je dětský domov. Vytvořit někomu tak vzácné prostředí jako je DOMOV, to je pro mě vyloženě povinnost.

Je mi líto, že členové mé rodiny si zvykli myslet jen na sebe. Rozhodla jsem se, že se domluvím s vedením dětského domova a zajedeme se tam podívat, aby děti i manžel věděli, v jakých podmínkách jsou ty děti nuceny vyrůstat. Třeba mou touhu adoptovat dítě pochopí.

K TÉMATU  Jana (35): Utekla jsem s dětmi od násilníka. Teď nás nedokážu živit

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Veronika (31): Čtvrtý potrat mi vzal sílu bojovat. Osobní život je v troskách

Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?
Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.
„Petra je tak úspěšná a krásná. Té se nikdy nevyrovnám.“ „Když půjdu ven v téhle sukni, určitě si o mně moji kolegové řeknou, že nemám vkus.“ „Moje děti mají tak nešikovnou mámu. Vím, že to jiné matky zvládají všechno mnohem lépe.“ Něco vám chybí - a to je sebeláska!
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Aby vaše pleť vypadala zdravě, svěže a odpočatě, nemusíte vydávat horentní sumy za drahé pleťové krémy. I díky běžně dostupným surovinám bude vaše pleť zářivě krásná. Domácí pleťové masky na suchou pleť dodají pleti tolik potřebnou hydrataci a pro jejich přípravu stačí zajít jen do lednice.
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.

Nepřehlédněte

Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek