Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Zjistila jsem, že kamarádka je zlatokopka. Jak jí to rozmluvit?

Byla jsem vychovávaná v tom, že člověk může mít jen to, na co si sám vydělá. Držím se toho a nikdy jsem si nechtěla život zjednodušovat. Mám jen to, co si sama koupím za vlastní vydělané peníze, a když chci něco víc, než na co mi nestačí plat, jdu na brigádu.
zlatokopka
ilustrační obrázek (foto: 123RF)

02. 03. 2022

Mám ale kamarádku, která to dělá úplně jinak. Já ji mám opravdu ráda, a tak mě mrzí, že se sebou nechá zametat jen, aby se měla dobře. Akorát nevím, jak jí mám vysvětlit, že dělá hroznou chybu. Přijde mi trochu jako zlatokopka…

Chceš to, musíš si na to vydělat!

Už od základní školy mám kamarádku Jarku, byly jsme dobré kamarádky, měly jsme společné zájmy. Jenže jakmile jsme trošku povyrostly, začala jsem si všímat, že je Jarka hodně líná, a tak mě napadlo, co z ní asi bude. Nikdy se jí nic nechtělo. Zato já jsem chodívala na brigády už od patnácti let, abych si mohla koupit třeba něco pěkného na sebe nebo si zajít v pátek na diskotéku.

Když jsem jí řekla, aby šla na brigádu se mnou, měla vždycky nějakou výmluvu. No ale já jsem ji nepřesvědčovala, byla to její volba. Mně vždycky doma říkali rodiče, že když něco chci, musím si na to vydělat. A jsem jim za to dodnes vděčná. Alespoň se za sebe nemusím stydět.

Trápí mě, jak přemýšlí

Dneska už Jarku nevídám sice každý den, jako když jsme byly mladší, ale i tak jsme pořád dobré kamarádky. O to víc mě trápí, jak Jarka přemýšlí a jak se chová. Mám nutkání se vlastně stydět za ni. Máme dost společných přátel, a když někde jsme, všichni nad jejím chováním a smýšlením jen kroutí hlavou.

Jarka měla přítele, byl to mladý a velmi hodný kluk, jenže moc nevydělával – a mně už od počátku bylo jasné, že tahle láska nebude mít dlouhé trvání. Jarka totiž city přepočítává na peníze, vybírá si vlastně partnery podle toho, jestli něco mají. A když nemají, není to nic pro ni.

K TÉMATU  Laskavé psí srdce vyrazilo dech všem, co se o této lásce dozvěděli

A tak to dopadlo i tentokrát, přítele opustila a našla si jiného. Podnikatele o třiadvacet let staršího, než je ona. Sice má peníze a koupil jí i nové auto, obléká ji do drahých značkových věcí, ale Jarka musí hodně věcí snášet. Jí to ale nevadí, je to prostě zlatokopka.

Zlatokopka hadr

Když Jarku poslouchám, je mi z toho úzko a taky někdy docela zle. Aby se mohla mít jako v bavlnce, musí svému staršímu příteli jít na ruku, jinak je zle. Dokonce už ji párkrát i zbil, došla a měla modřiny i šrámy v obličeji, ale ona ho začala hájit. Prostě nestihla udělat to, co po ní chtěl. Vybil si zlost a ona mu pak ještě ochotně vlezla do postele, aby ho uklidnila.

Za to ale na druhý den dostala drahý parfém a řetízek jako omluvu. A co je nejhorší? Ona si myslí, že je to v pořádku. Má za to, že když bude poslouchat, bude se mít dobře. Taky nemusí chodit do práce, takže proč by neudělala všechno, co on chce, že?

Peníze nejsou všechno

Snažím se jí vysvětlit, že všechno se netočí jen kolem peněz, chtěla abych, aby našla svoji sebeúctu, jenže na to mi ona vmete do tváře, ať se podívám, kde žiju já a kde ona. Já bydlím v garsonce, ona v rozlehlém rodinném domě se zahradou, vířivkou a saunou.

Já musím denně osm až deset hodin pracovat, občas včetně víkendů, ale ona ráno vstane a nemusí vůbec nic. Celý den může jen odpočívat, nakupovat, chodit na kosmetiku či ke kadeřníkovi nebo udělá to, co jí její přítel vymyslel. Úklid nebo vaření to ale samozřejmě nejsou. Nechápu, jak takhle může někdo žít. Využívá jen své tělo, aby se měla dobře, a mě to neskutečně trápí.

K TÉMATU  5 věcí, co muži nesnáší na ženách, i když to nikdy neřeknou?

Mám pocit, že tohle jí asi nikdy nevysvětlím. Buď na to všechno přijde sama, nebo bude takhle žít jako zlatokopka ve své pěkné kleci až do konce života. Možná prozře až ve chvíli, kdy si její partner najde zase mladší a neokoukaný model, kdoví.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Petra (46): Jsem outsider, rodina se mě zřekla. Vážně jsem tak špatná?

Eva (25): Máma si našla mladšího přítele. Ale skončila jsem s ním v posteli já

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

O výstavbě nových bytů především v oblasti metropole se mluví neustále, a to hlavně v souvislosti s její nedostatečnou rychlostí. Méně často se pak ve srozumitelném jazyku mluví o skutečnostech, proč tomu tak je nebo jak se s tím vypořádávají vlády a developeři v zahraničí. Stejné je to pak u proměn bytové výstavby samotné. Pojďte se podívat na 3 zajímavosti, které můžete probrat s kolegy z práce nebo s partnerem a možná se vám podaří rozproudit velmi zajímavou debatu.
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.
Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!
S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  
V našem aktuálním článku se zaměřujeme na problematiku překonávání emocionálních výzev v průběhu ledna, často označovaného za nejdepresivnější měsíc v roce. Přinášíme deset odborně podložených tipů, jak proaktivně zvládnout toto období, zahrnující strategie podporující duševní pohodu a vhodné metody copingového chování. Náš článek vychází z psychologických a sociálních aspektů, poskytujících čtenářům nástroje ke zlepšení svého emocionálního stavu v průběhu této často náročné fáze roku.
Každý rodič se řadí mezi nějaké rodičovské typy. Ke kterým patříte vy?
V obchodním světě, kde konkurence prudce roste, je neustálý rozvoj obchodních dovedností klíčový pro dosažení úspěchu. V našem článku "Rozvoj obchodních dovedností! Proč je důležité na sobě pracovat?" prozkoumáme, jaké konkrétní dovednosti jsou v dnešním podnikatelském prostředí nejžádanější. Přineseme vám náhled na to, proč je neustálý osobní a profesní růst klíčový a jak může vývoj vašich dovedností ovlivnit váš kariérní postup. Připravte se na inspiraci a tipy, jak efektivně investovat do svého vlastního profesního rozvoje a stát se konkurenceschopným hráčem na trhu.
Každá z nás touží po zdravých a dokonalých vlasech. Získat je však mnohem snazší, než se na první pohled může zdát. Stačí jen vsadit na metodu No poo, která se nejen ve světě blogerek stala trendem. V čem spočívá a jak vám pomůže s vitalitou vašich vlasů?
Jsem vdaná za svého muže dlouhých devatenáct let, máme tři děti, a i když jsme si prošli někdy těžkým obdobím, všechno jsme spolu ustáli. Teď ale přišlo něco, co nás rozdělilo a nevím, zda to ještě někdy může být zase jako dřív.
Trocha vzpruhy, když nám začalo to jaro, se vždycky hodí. Vyberete si svého favorita mezi svalovci i charismatickými krasavci?

Výběr článků

Kvasinky zlepšují vstřebávání živin a podporují správné trávení. Dojde-li ale v organismu k jejich přemnožení, projeví se to řadou nepříjemných příznaků.
Je samozřejmé, že člověk rád pomůže svým dětem a příbuzným, pokud se dostanou do finanční tísně. Ovšem v praxi se podle právníků a exekutorů často stává, že dlužník peníze nevrací. V rodině to může být problém, který nevratně naruší dobré vztahy.
Naše domácnost byla po dlouhé roky šťastná a plná smíchu. Vychovali jsme opravdu šikovné děti - a obzvláště manželka se celou dobu snažila tak, že se péče o jejich potřeby stala největším koníčkem. Děti se ale osamostatnily a ona najednou propadla depresím.

Nepřehlédněte

Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
Hubnutí s sebou nese řadu mýtů. Lidé, kteří se cvičením a zdravým životním stylem zabývají, je posléze snaží mýtit. Stále se totiž mezi námi nachází jedinci, kteří jim urputně věří. Pojďme si zmínit ty nejčastější mýty o hubnutí, které nám spíše stěžují cestu za vysněnou figurou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek