Úterý , 04. 10. 2022

František

Zjistila jsem, že kamarádka je zlatokopka. Jak jí to rozmluvit?

Byla jsem vychovávaná v tom, že člověk může mít jen to, na co si sám vydělá. Držím se toho a nikdy jsem si nechtěla život zjednodušovat. Mám jen to, co si sama koupím za vlastní vydělané peníze, a když chci něco víc, než na co mi nestačí plat, jdu na brigádu.
zlatokopka
ilustrační obrázek (foto: 123RF)

02. 03. 2022

Mám ale kamarádku, která to dělá úplně jinak. Já ji mám opravdu ráda, a tak mě mrzí, že se sebou nechá zametat jen, aby se měla dobře. Akorát nevím, jak jí mám vysvětlit, že dělá hroznou chybu. Přijde mi trochu jako zlatokopka…

Chceš to, musíš si na to vydělat!

Už od základní školy mám kamarádku Jarku, byly jsme dobré kamarádky, měly jsme společné zájmy. Jenže jakmile jsme trošku povyrostly, začala jsem si všímat, že je Jarka hodně líná, a tak mě napadlo, co z ní asi bude. Nikdy se jí nic nechtělo. Zato já jsem chodívala na brigády už od patnácti let, abych si mohla koupit třeba něco pěkného na sebe nebo si zajít v pátek na diskotéku.

Když jsem jí řekla, aby šla na brigádu se mnou, měla vždycky nějakou výmluvu. No ale já jsem ji nepřesvědčovala, byla to její volba. Mně vždycky doma říkali rodiče, že když něco chci, musím si na to vydělat. A jsem jim za to dodnes vděčná. Alespoň se za sebe nemusím stydět.

Trápí mě, jak přemýšlí

Dneska už Jarku nevídám sice každý den, jako když jsme byly mladší, ale i tak jsme pořád dobré kamarádky. O to víc mě trápí, jak Jarka přemýšlí a jak se chová. Mám nutkání se vlastně stydět za ni. Máme dost společných přátel, a když někde jsme, všichni nad jejím chováním a smýšlením jen kroutí hlavou.

Jarka měla přítele, byl to mladý a velmi hodný kluk, jenže moc nevydělával – a mně už od počátku bylo jasné, že tahle láska nebude mít dlouhé trvání. Jarka totiž city přepočítává na peníze, vybírá si vlastně partnery podle toho, jestli něco mají. A když nemají, není to nic pro ni.

K TÉMATU  Jak se připravit na anální sex? Jednoduchý návod, díky kterému si TO užijete

A tak to dopadlo i tentokrát, přítele opustila a našla si jiného. Podnikatele o třiadvacet let staršího, než je ona. Sice má peníze a koupil jí i nové auto, obléká ji do drahých značkových věcí, ale Jarka musí hodně věcí snášet. Jí to ale nevadí, je to prostě zlatokopka.

Zlatokopka hadr

Když Jarku poslouchám, je mi z toho úzko a taky někdy docela zle. Aby se mohla mít jako v bavlnce, musí svému staršímu příteli jít na ruku, jinak je zle. Dokonce už ji párkrát i zbil, došla a měla modřiny i šrámy v obličeji, ale ona ho začala hájit. Prostě nestihla udělat to, co po ní chtěl. Vybil si zlost a ona mu pak ještě ochotně vlezla do postele, aby ho uklidnila.

Za to ale na druhý den dostala drahý parfém a řetízek jako omluvu. A co je nejhorší? Ona si myslí, že je to v pořádku. Má za to, že když bude poslouchat, bude se mít dobře. Taky nemusí chodit do práce, takže proč by neudělala všechno, co on chce, že?

Peníze nejsou všechno

Snažím se jí vysvětlit, že všechno se netočí jen kolem peněz, chtěla abych, aby našla svoji sebeúctu, jenže na to mi ona vmete do tváře, ať se podívám, kde žiju já a kde ona. Já bydlím v garsonce, ona v rozlehlém rodinném domě se zahradou, vířivkou a saunou.

Já musím denně osm až deset hodin pracovat, občas včetně víkendů, ale ona ráno vstane a nemusí vůbec nic. Celý den může jen odpočívat, nakupovat, chodit na kosmetiku či ke kadeřníkovi nebo udělá to, co jí její přítel vymyslel. Úklid nebo vaření to ale samozřejmě nejsou. Nechápu, jak takhle může někdo žít. Využívá jen své tělo, aby se měla dobře, a mě to neskutečně trápí.

K TÉMATU  Ovládněte jeho tělo a staňte se bohyní v jeho očích. Podrážděte i skryté erotogenní zóny, jako nosní dírky nebo palce u nohou!

Mám pocit, že tohle jí asi nikdy nevysvětlím. Buď na to všechno přijde sama, nebo bude takhle žít jako zlatokopka ve své pěkné kleci až do konce života. Možná prozře až ve chvíli, kdy si její partner najde zase mladší a neokoukaný model, kdoví.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Petra (46): Jsem outsider, rodina se mě zřekla. Vážně jsem tak špatná?

Eva (25): Máma si našla mladšího přítele. Ale skončila jsem s ním v posteli já

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Výběr antikoncepčních prostředků je poměrně velký. Dlouhý seznam začíná kondomy, pokračuje antikoncepčními pilulkami a končí třeba právě nitroděložními tělísky. V tomto článku se na ně zaměříme. Dozvíte se, jak se tělíska dělí, jak fungují, pro koho jsou vhodná a také kdy je ideální jejich zavedení. Provedeme vás veškerou problematikou nitroděložních tělísek a pokud váháte, pomůžeme vám se rozhodnout, zda do toho jít, či nikoliv.
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.
Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.

Nepřehlédněte

Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Retro je v kurzu už několik let, a dotklo se i domácího osvětlení. Můžete si tak pořídit i lampu ve stylu vintage. Tedy věci, které se tváří, jako by za sebou měly celé věky. Toto designové osvětlení navíc vypadá, jako by pocházelo z období páry, a dá zařadit dokonce do kategorie steampunk. Takové industriální lampy vytvoří hřejivou atmosféru, a navíc můžete mít doma i úplný originál.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek