Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Zjistila jsem, že kamarádka je zlatokopka. Jak jí to rozmluvit?

Byla jsem vychovávaná v tom, že člověk může mít jen to, na co si sám vydělá. Držím se toho a nikdy jsem si nechtěla život zjednodušovat. Mám jen to, co si sama koupím za vlastní vydělané peníze, a když chci něco víc, než na co mi nestačí plat, jdu na brigádu.
zlatokopka
ilustrační obrázek (foto: 123RF)

02. 03. 2022

Mám ale kamarádku, která to dělá úplně jinak. Já ji mám opravdu ráda, a tak mě mrzí, že se sebou nechá zametat jen, aby se měla dobře. Akorát nevím, jak jí mám vysvětlit, že dělá hroznou chybu. Přijde mi trochu jako zlatokopka…

Chceš to, musíš si na to vydělat!

Už od základní školy mám kamarádku Jarku, byly jsme dobré kamarádky, měly jsme společné zájmy. Jenže jakmile jsme trošku povyrostly, začala jsem si všímat, že je Jarka hodně líná, a tak mě napadlo, co z ní asi bude. Nikdy se jí nic nechtělo. Zato já jsem chodívala na brigády už od patnácti let, abych si mohla koupit třeba něco pěkného na sebe nebo si zajít v pátek na diskotéku.

Když jsem jí řekla, aby šla na brigádu se mnou, měla vždycky nějakou výmluvu. No ale já jsem ji nepřesvědčovala, byla to její volba. Mně vždycky doma říkali rodiče, že když něco chci, musím si na to vydělat. A jsem jim za to dodnes vděčná. Alespoň se za sebe nemusím stydět.

Trápí mě, jak přemýšlí

Dneska už Jarku nevídám sice každý den, jako když jsme byly mladší, ale i tak jsme pořád dobré kamarádky. O to víc mě trápí, jak Jarka přemýšlí a jak se chová. Mám nutkání se vlastně stydět za ni. Máme dost společných přátel, a když někde jsme, všichni nad jejím chováním a smýšlením jen kroutí hlavou.

Jarka měla přítele, byl to mladý a velmi hodný kluk, jenže moc nevydělával – a mně už od počátku bylo jasné, že tahle láska nebude mít dlouhé trvání. Jarka totiž city přepočítává na peníze, vybírá si vlastně partnery podle toho, jestli něco mají. A když nemají, není to nic pro ni.

K TÉMATU  Antonín (32): Kvůli velkému přirození mám problém se ženami. Jen mne využívají

A tak to dopadlo i tentokrát, přítele opustila a našla si jiného. Podnikatele o třiadvacet let staršího, než je ona. Sice má peníze a koupil jí i nové auto, obléká ji do drahých značkových věcí, ale Jarka musí hodně věcí snášet. Jí to ale nevadí, je to prostě zlatokopka.

Zlatokopka hadr

Když Jarku poslouchám, je mi z toho úzko a taky někdy docela zle. Aby se mohla mít jako v bavlnce, musí svému staršímu příteli jít na ruku, jinak je zle. Dokonce už ji párkrát i zbil, došla a měla modřiny i šrámy v obličeji, ale ona ho začala hájit. Prostě nestihla udělat to, co po ní chtěl. Vybil si zlost a ona mu pak ještě ochotně vlezla do postele, aby ho uklidnila.

Za to ale na druhý den dostala drahý parfém a řetízek jako omluvu. A co je nejhorší? Ona si myslí, že je to v pořádku. Má za to, že když bude poslouchat, bude se mít dobře. Taky nemusí chodit do práce, takže proč by neudělala všechno, co on chce, že?

Peníze nejsou všechno

Snažím se jí vysvětlit, že všechno se netočí jen kolem peněz, chtěla abych, aby našla svoji sebeúctu, jenže na to mi ona vmete do tváře, ať se podívám, kde žiju já a kde ona. Já bydlím v garsonce, ona v rozlehlém rodinném domě se zahradou, vířivkou a saunou.

Já musím denně osm až deset hodin pracovat, občas včetně víkendů, ale ona ráno vstane a nemusí vůbec nic. Celý den může jen odpočívat, nakupovat, chodit na kosmetiku či ke kadeřníkovi nebo udělá to, co jí její přítel vymyslel. Úklid nebo vaření to ale samozřejmě nejsou. Nechápu, jak takhle může někdo žít. Využívá jen své tělo, aby se měla dobře, a mě to neskutečně trápí.

K TÉMATU  Krásný vztah mezi sourozenci vypěstujete od narození. Jak na to?

Mám pocit, že tohle jí asi nikdy nevysvětlím. Buď na to všechno přijde sama, nebo bude takhle žít jako zlatokopka ve své pěkné kleci až do konce života. Možná prozře až ve chvíli, kdy si její partner najde zase mladší a neokoukaný model, kdoví.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Petra (46): Jsem outsider, rodina se mě zřekla. Vážně jsem tak špatná?

Eva (25): Máma si našla mladšího přítele. Ale skončila jsem s ním v posteli já

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.
Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.
Ve všech pohádkách je konec jasný – „Žili spolu šťastně až do smrti.“ Realita je ovšem dost jiná a my se nacházíme v situaci, kdy si z předchozího vztahu do toho nového s sebou bereme děti. Podobně je na tom i náš nový partner. A zapletenec je na světě! Zvládněte vztah mezi nevlastními sourozenci.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?
Časy, kdy stačilo hodit do automatu na kávu desetikorunu a člověk se spokojil s "tmavě hnědou tekutinou", jsou už dávno pryč. Podávání i pití kávy se v České republice výrazně proměnilo. Klasického "turka" či instantní kávu už najdete v málokteré kavárně. V supermarketech vás regály s kávou lákají všemi směry: zrnková, mletá, kapsle… Nemůžete se rozhodnut? Přečtěte si našich 6 tipů a budete mít jasno, jak si vybrat a hlavně vychutnat dobrou kávu.
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek