Pátek , 07. 10. 2022

Justýna

Zkuste si udělat volno a vyrazit na kole po Jižní Moravě

Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Moravě
Navštivte krásy Moravy

Kraj vína a vinařů

Jaké jsou přednosti výletu po Jižní Moravě? Především je to místno s výborným vínem a vinařskou kulturou. Na tom můžete svůj výlet klidně postavit a uvidíte, že pokud máte víno rádi, určitě nebudete zklamaní. S výběrem vhodných lokalit a zajímavých míst vám může pomoci například internetový magazín o víně Vinomapa.cz, kde najdete články například o oblíbených vinných sklípcích nebo nejznámějších vinobraních.

Vydat se můžete například do sklípků v okolí Valtic nebo k Mikulovu. Tamtudy koneckonců probíhá i oblíbená Mikulovská vinařská stezka, během které navštívíte velké množství zajímavých míst, které jsou i nejsou spojené s vínem. Těšit se ale každopádně můžete na luxusní a lahodná vína, cestou navíc dokonce potkáte i degustační expozici Salonu vín ČR ve Valticích.

Historické památky i malebná krajina

Nejen vínem je ale člověk živ, a tak by vás možná zajímalo, na co dalšího se můžete během pobytu na Jižní Moravě těšit. Kromě toho, že je to báječné místo pro jízdu na kole, protože krajina je jen mírně kopcovitá, čeká na vás kouzelná krajina. Oblast je také velmi významná svými historickými památkami. Nechte se nalákat například na návštěvu Lednicko-Valtického areálu, Břeclavi a celé řady rybníků. 

Zajímavý je také samotný Mikulov, kde byste rozhodně neměli vynechat návštěvu Dietrichsteinských hrobek. Na kole si můžete vyjet i na Svatý kopeček a prohlédnout si celý Mikulov z ptačí perspektivy. Cílem může být také Znojmo s jeho spletitým podzemím nebo Baťův kanál, který dříve sloužil k přepravě uhlí do Baťových továren.

Cesta za gastronomií

Během cesty vám také určitě vyhládne. Naštěstí na Jižní Moravě na vás čeká velké množství gastronomických příležitostí. Velmi oblíbené jsou zejména různé gastronomické události, takže pokud si vybíráte termín, klidně se řiďte právě jimi. Lákavé jsou tradiční svatomartinské husy nebo festivaly gulášů.

K TÉMATU  Manuál kojení: které potraviny zlepšují produkci mléka? A jak je správně načasovat, abyste vy i miminko dostali to nejlepší?

V případě, že sem ale vyrazíte v období, kdy se žádná podobná akce nekoná, nevadí. Pochutnejte si na krajových specialitách, které vám rádi nabídnou v jakékoli tradiční hospůdce. Pokud navíc nejste vinaři, proslulé je i místní pivo, které vám dozajista také zachutná.

Na Moravě nejen na kole…

Pokud si nejste jistí, jestli je kolo to pravé pro vás, můžete začít trochu více zlehka. Po Jižní Moravě zvládne na kole jezdit skoro každý, ale můžete vyzkoušet i různé alternativy. Jednou z nich jsou pěší trasy, které také vedou podél významných vinařských lokalit. Musíte se ale připravit, že během pěších výletů bohužel neujdete tak dlouhou trasu a tím pádem nezvládnete navštívit tolik zajímavých míst. Jde ale především o to si výlet užít, takže se tím nemusíte tolik trápit. Alespoň budete mít motivaci vyrazit na Jižní Moravu znovu. A příště třeba na kolech.

Zapomeňte na další víkend plný rutinny a vypravte se za kouzelnou kopcovitou krajinou Jižní Moravy. Projedete se na kole, zrelaxujete se a pochutnáte si na těch nejlepších vínem v naší republice. Navštívíte krásná místa a především si odpočinete. Do dalšího týdne tak vyrazíte se zcela novou energií a možná budete sami překvapení, jak pozitivně na vás nečekané volno zapůsobí.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.
Tmavý režim mobilních aplikací je dnes velmi oblíbený. Zejména uživateli je velmi vyzdvihovaný. Jejich spokojenost míří rovnou do vesmíru a četnost používání appek se díky tomu znatelně zvyšuje. Do svých systémů je postupně zařazují i technologičtí giganti. Není tedy pochyb ani sporu o tom, že mluvíme o trendu dnešní doby. A jelikož s dobou jde i oblíbený Bazoš, i on začal svým uživatelům nabízet exkluzivní tmavou novinku.
Rozvodovost je v České republice opravdu na vysoké úrovni a za poslední měsíce se počet ukončených manželství ještě znásobil. Karanténu přikazující lidem, aby strávili svůj čas se všemi členy domácnosti zkrátka ne všichni zvládli s lehkostí a bez hádek či řevu. Nový typ onemocnění však není jediný důvod, proč se vztahy rozpadají.  
Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek