Úterý , 23. 04. 2024

Vojtěch

Zkuste si udělat volno a vyrazit na kole po Jižní Moravě

Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Moravě
Navštivte krásy Moravy

Kraj vína a vinařů

Jaké jsou přednosti výletu po Jižní Moravě? Především je to místno s výborným vínem a vinařskou kulturou. Na tom můžete svůj výlet klidně postavit a uvidíte, že pokud máte víno rádi, určitě nebudete zklamaní. S výběrem vhodných lokalit a zajímavých míst vám může pomoci například internetový magazín o víně Vinomapa.cz, kde najdete články například o oblíbených vinných sklípcích nebo nejznámějších vinobraních.

Vydat se můžete například do sklípků v okolí Valtic nebo k Mikulovu. Tamtudy koneckonců probíhá i oblíbená Mikulovská vinařská stezka, během které navštívíte velké množství zajímavých míst, které jsou i nejsou spojené s vínem. Těšit se ale každopádně můžete na luxusní a lahodná vína, cestou navíc dokonce potkáte i degustační expozici Salonu vín ČR ve Valticích.

Historické památky i malebná krajina

Nejen vínem je ale člověk živ, a tak by vás možná zajímalo, na co dalšího se můžete během pobytu na Jižní Moravě těšit. Kromě toho, že je to báječné místo pro jízdu na kole, protože krajina je jen mírně kopcovitá, čeká na vás kouzelná krajina. Oblast je také velmi významná svými historickými památkami. Nechte se nalákat například na návštěvu Lednicko-Valtického areálu, Břeclavi a celé řady rybníků. 

Zajímavý je také samotný Mikulov, kde byste rozhodně neměli vynechat návštěvu Dietrichsteinských hrobek. Na kole si můžete vyjet i na Svatý kopeček a prohlédnout si celý Mikulov z ptačí perspektivy. Cílem může být také Znojmo s jeho spletitým podzemím nebo Baťův kanál, který dříve sloužil k přepravě uhlí do Baťových továren.

Cesta za gastronomií

Během cesty vám také určitě vyhládne. Naštěstí na Jižní Moravě na vás čeká velké množství gastronomických příležitostí. Velmi oblíbené jsou zejména různé gastronomické události, takže pokud si vybíráte termín, klidně se řiďte právě jimi. Lákavé jsou tradiční svatomartinské husy nebo festivaly gulášů.

K TÉMATU  Tato příjmení v Česku opravdu existují. Chtěli byste se takto jmenovat?

V případě, že sem ale vyrazíte v období, kdy se žádná podobná akce nekoná, nevadí. Pochutnejte si na krajových specialitách, které vám rádi nabídnou v jakékoli tradiční hospůdce. Pokud navíc nejste vinaři, proslulé je i místní pivo, které vám dozajista také zachutná.

Na Moravě nejen na kole…

Pokud si nejste jistí, jestli je kolo to pravé pro vás, můžete začít trochu více zlehka. Po Jižní Moravě zvládne na kole jezdit skoro každý, ale můžete vyzkoušet i různé alternativy. Jednou z nich jsou pěší trasy, které také vedou podél významných vinařských lokalit. Musíte se ale připravit, že během pěších výletů bohužel neujdete tak dlouhou trasu a tím pádem nezvládnete navštívit tolik zajímavých míst. Jde ale především o to si výlet užít, takže se tím nemusíte tolik trápit. Alespoň budete mít motivaci vyrazit na Jižní Moravu znovu. A příště třeba na kolech.

Zapomeňte na další víkend plný rutinny a vypravte se za kouzelnou kopcovitou krajinou Jižní Moravy. Projedete se na kole, zrelaxujete se a pochutnáte si na těch nejlepších vínem v naší republice. Navštívíte krásná místa a především si odpočinete. Do dalšího týdne tak vyrazíte se zcela novou energií a možná budete sami překvapení, jak pozitivně na vás nečekané volno zapůsobí.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Bolest při pohlavním styku, bolestivá menstruace a problémy s početím. To všechno se může skrývat pod diagnózou endometriózy. Endometrióza je gynekologické onemocnění, které postihuje řadu žen především v plodném věku.
Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
Vlastnoručně vyrobený módní doplněk? Praktická háčkovaná kabelka vypadá šmrncovně a až jí opatříte zapínáním a crossbody popruhem, nikdo vám neuvěří, že je to vaše práce!
O spodním prádle se zrovna moc nemluví, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o něco opravdu intimního, ale přitom tak běžného. Také proto jsou fakta o spodním prádle tak trochu zapovězena – ale věřte, že i v tomto případě se můžete zasmát a podivovat, jakou proměnou spodní prádlo prošlo za tu dlouhou řadu let od jeho vynalezení.
Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?
Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
Přemýšleli jste někdy nad tím, co děláte, když večer ulehnete do postele? Drtivá většina z nás zapne televizi nebo sáhne po svém telefonu, aby nám náhodou před spaním nic neuniklo. Nebo v horším případě obě tyto možnosti zkombinujeme. Bohužel obrazovky těchto zařízení vyzařují takzvané modré světlo, které narušuje naše přirozené spánkové cykly. Ale abyste své tělo připravili na kvalitní spánek, je třeba modré světlo naprosto minimalizovat.
V posledním roce je u nás velmi populární, proto jste o něm nejspíš už slyšela. Ale co skutečně CBD umí, to možná ještě nevíte. Až ale konopný olej poznáte, věřte, že ho budete chtít také vyzkoušet.
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?

Výběr článků

Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?
Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?

Nepřehlédněte

Možná je to uspěchanou dobou, možná jsme jen citlivější na určité podněty. V každém případě je pravdou, že čím dál víc přibývá lidí trpících úzkostí bez ohledu na věk či pohlaví. Právě z toho důvodu se prakticky neustále objevují různé způsoby, které mají příznaky úzkosti o něco zmírnit. Asi tak jako novinka v podání šperků proti úzkosti, které se v posledních měsících staly trendem. Vážně ale fungují? To zkusíme rozlousknout.
Je kabelka vaší nepostradatelnou společnicí, bez které málokdy vyjdete z domu? Přesně pro vás jsme sepsali průvodce, jak si takovou dokonalou kabelku vybrat, aby byla nejen elegantní, ale i praktická. A hlavně ladila k vaší postavě!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek