Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Zkuste si udělat volno a vyrazit na kole po Jižní Moravě

Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Moravě
Navštivte krásy Moravy

Kraj vína a vinařů

Jaké jsou přednosti výletu po Jižní Moravě? Především je to místno s výborným vínem a vinařskou kulturou. Na tom můžete svůj výlet klidně postavit a uvidíte, že pokud máte víno rádi, určitě nebudete zklamaní. S výběrem vhodných lokalit a zajímavých míst vám může pomoci například internetový magazín o víně Vinomapa.cz, kde najdete články například o oblíbených vinných sklípcích nebo nejznámějších vinobraních.

Vydat se můžete například do sklípků v okolí Valtic nebo k Mikulovu. Tamtudy koneckonců probíhá i oblíbená Mikulovská vinařská stezka, během které navštívíte velké množství zajímavých míst, které jsou i nejsou spojené s vínem. Těšit se ale každopádně můžete na luxusní a lahodná vína, cestou navíc dokonce potkáte i degustační expozici Salonu vín ČR ve Valticích.

Historické památky i malebná krajina

Nejen vínem je ale člověk živ, a tak by vás možná zajímalo, na co dalšího se můžete během pobytu na Jižní Moravě těšit. Kromě toho, že je to báječné místo pro jízdu na kole, protože krajina je jen mírně kopcovitá, čeká na vás kouzelná krajina. Oblast je také velmi významná svými historickými památkami. Nechte se nalákat například na návštěvu Lednicko-Valtického areálu, Břeclavi a celé řady rybníků. 

Zajímavý je také samotný Mikulov, kde byste rozhodně neměli vynechat návštěvu Dietrichsteinských hrobek. Na kole si můžete vyjet i na Svatý kopeček a prohlédnout si celý Mikulov z ptačí perspektivy. Cílem může být také Znojmo s jeho spletitým podzemím nebo Baťův kanál, který dříve sloužil k přepravě uhlí do Baťových továren.

Cesta za gastronomií

Během cesty vám také určitě vyhládne. Naštěstí na Jižní Moravě na vás čeká velké množství gastronomických příležitostí. Velmi oblíbené jsou zejména různé gastronomické události, takže pokud si vybíráte termín, klidně se řiďte právě jimi. Lákavé jsou tradiční svatomartinské husy nebo festivaly gulášů.

K TÉMATUPočasí cyklistice přeje! Máte však správné vybavení na kolo?

V případě, že sem ale vyrazíte v období, kdy se žádná podobná akce nekoná, nevadí. Pochutnejte si na krajových specialitách, které vám rádi nabídnou v jakékoli tradiční hospůdce. Pokud navíc nejste vinaři, proslulé je i místní pivo, které vám dozajista také zachutná.

Na Moravě nejen na kole…

Pokud si nejste jistí, jestli je kolo to pravé pro vás, můžete začít trochu více zlehka. Po Jižní Moravě zvládne na kole jezdit skoro každý, ale můžete vyzkoušet i různé alternativy. Jednou z nich jsou pěší trasy, které také vedou podél významných vinařských lokalit. Musíte se ale připravit, že během pěších výletů bohužel neujdete tak dlouhou trasu a tím pádem nezvládnete navštívit tolik zajímavých míst. Jde ale především o to si výlet užít, takže se tím nemusíte tolik trápit. Alespoň budete mít motivaci vyrazit na Jižní Moravu znovu. A příště třeba na kolech.

Zapomeňte na další víkend plný rutinny a vypravte se za kouzelnou kopcovitou krajinou Jižní Moravy. Projedete se na kole, zrelaxujete se a pochutnáte si na těch nejlepších vínem v naší republice. Navštívíte krásná místa a především si odpočinete. Do dalšího týdne tak vyrazíte se zcela novou energií a možná budete sami překvapení, jak pozitivně na vás nečekané volno zapůsobí.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.
Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?
Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.

Nepřehlédněte

Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek