Pátek , 31. 03. 2023

Kvido

Zkuste si udělat volno a vyrazit na kole po Jižní Moravě

Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Moravě
Navštivte krásy Moravy

Kraj vína a vinařů

Jaké jsou přednosti výletu po Jižní Moravě? Především je to místno s výborným vínem a vinařskou kulturou. Na tom můžete svůj výlet klidně postavit a uvidíte, že pokud máte víno rádi, určitě nebudete zklamaní. S výběrem vhodných lokalit a zajímavých míst vám může pomoci například internetový magazín o víně Vinomapa.cz, kde najdete články například o oblíbených vinných sklípcích nebo nejznámějších vinobraních.

Vydat se můžete například do sklípků v okolí Valtic nebo k Mikulovu. Tamtudy koneckonců probíhá i oblíbená Mikulovská vinařská stezka, během které navštívíte velké množství zajímavých míst, které jsou i nejsou spojené s vínem. Těšit se ale každopádně můžete na luxusní a lahodná vína, cestou navíc dokonce potkáte i degustační expozici Salonu vín ČR ve Valticích.

Historické památky i malebná krajina

Nejen vínem je ale člověk živ, a tak by vás možná zajímalo, na co dalšího se můžete během pobytu na Jižní Moravě těšit. Kromě toho, že je to báječné místo pro jízdu na kole, protože krajina je jen mírně kopcovitá, čeká na vás kouzelná krajina. Oblast je také velmi významná svými historickými památkami. Nechte se nalákat například na návštěvu Lednicko-Valtického areálu, Břeclavi a celé řady rybníků. 

Zajímavý je také samotný Mikulov, kde byste rozhodně neměli vynechat návštěvu Dietrichsteinských hrobek. Na kole si můžete vyjet i na Svatý kopeček a prohlédnout si celý Mikulov z ptačí perspektivy. Cílem může být také Znojmo s jeho spletitým podzemím nebo Baťův kanál, který dříve sloužil k přepravě uhlí do Baťových továren.

Cesta za gastronomií

Během cesty vám také určitě vyhládne. Naštěstí na Jižní Moravě na vás čeká velké množství gastronomických příležitostí. Velmi oblíbené jsou zejména různé gastronomické události, takže pokud si vybíráte termín, klidně se řiďte právě jimi. Lákavé jsou tradiční svatomartinské husy nebo festivaly gulášů.

K TÉMATU  Vánoční přání: Vyrobte si vlastní krásná, pro své blízké! Inspirujte se originálními nápady, které vás možná překvapí!

V případě, že sem ale vyrazíte v období, kdy se žádná podobná akce nekoná, nevadí. Pochutnejte si na krajových specialitách, které vám rádi nabídnou v jakékoli tradiční hospůdce. Pokud navíc nejste vinaři, proslulé je i místní pivo, které vám dozajista také zachutná.

Na Moravě nejen na kole…

Pokud si nejste jistí, jestli je kolo to pravé pro vás, můžete začít trochu více zlehka. Po Jižní Moravě zvládne na kole jezdit skoro každý, ale můžete vyzkoušet i různé alternativy. Jednou z nich jsou pěší trasy, které také vedou podél významných vinařských lokalit. Musíte se ale připravit, že během pěších výletů bohužel neujdete tak dlouhou trasu a tím pádem nezvládnete navštívit tolik zajímavých míst. Jde ale především o to si výlet užít, takže se tím nemusíte tolik trápit. Alespoň budete mít motivaci vyrazit na Jižní Moravu znovu. A příště třeba na kolech.

Zapomeňte na další víkend plný rutinny a vypravte se za kouzelnou kopcovitou krajinou Jižní Moravy. Projedete se na kole, zrelaxujete se a pochutnáte si na těch nejlepších vínem v naší republice. Navštívíte krásná místa a především si odpočinete. Do dalšího týdne tak vyrazíte se zcela novou energií a možná budete sami překvapení, jak pozitivně na vás nečekané volno zapůsobí.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.
Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.
Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.
Minišaty jsou naprostou klasikou, díky níž může žena vypadat ležérně, šik, ale i sexy. Pravdou ale je, že minišaty mají také špatnou pověst, jelikož mohou být při nevhodném nošení odhalující a žena pak působí lacině. Je tedy zapotřebí nosit tyto krásné šaty opatrně a zaměřovat se na detaily, jako je postava, líčení a doplňky.
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“

Nepřehlédněte

Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
Katce se v posledních týdnech změnil život úplně naruby. „Dřív jsem se svým dítětem měla skvělý vztah, v posledním roce začal být však můj šestnáctiletý syn odtažitý a nechtěl si se mnou tolik povídat. Myslela jsem, že je to jen životní období. Pak ale přišel s tou nenadálou větou: Jsem gay, mami! Nevěděla jsem co odpovědět, vůbec jsem to nečekala. Nejradši bych utekla a chvíli ho neviděla! Co mám dělat, když to neschvaluju?“ ptá se.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek