Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

Nakupování v sekáčích: Proč bychom nákup z druhé ruky měli preferovat?

Potřebujete ušetřit, ale zjistili jste, že nemáte nic na sebe? Nemusíte nutně procházet internetové obchody, v nichž ceny za oblečení dosahují opravdu nemalých výšek. V ideálním případě zamiřte do nejbližšího second handu a nakupujte tam.
nakupování v sekáčích
Proč nakupovat v second handech? (foto: 123RF)

10. 06. 2021

Současnou dobu lze označit za dobu sekáčovou a nakupování v sekáčích se jeví jako velký trend. Prakticky nikdy v minulosti nebyly second handy tak oblíbené jako dnes. Možná za to můžou celebrity a influenceři, kteří se nebojí propagovat sekáčovou módu na svých sociálních sítích, možná za to může doba koronavirová, kdy se snažíme ušetřit každou korunu.  

Pokud patříte k lidem, kteří si doposud nenašli k sekáčům vztah, máme pro vás seznam výhod. Jestliže prakticky každý den procházíte kolem second handů, ale nikdy jste neměli dostatek důvodů, proč přejít přes práh obchůdku, přijdou vám jistě vhod.  

Za málo peněz hodně muziky 

Tou největší předností sekáčů jsou hlavně příznivé ceny. Proč nakupovat v klasických kamenných prodejnách světových značek za tisíce, když to samé najdete v sekáčích – jenom za daleko nižší ceny. Sice se v second handech nenajde zbrusu nové oblečení, ale najde se zde oblečení ve skvělém stavu, které jistě ještě nadělá hromadu parády.  

Co ví jenom málokdo, tak to, že se v sekáčích najdou opravdu fantastické kousky – i ty kvalitní pod štítkem světoznámé značky. V sekáčích se opravdu nenachází jenom kousky, které někdo někdy ušil nebo zdědil. Jsou zde kousky značek, na které byste jindy možná nikdy nedosáhli. 

To nás vede k jedné věci – je třeba uvést na pravou míru, že dnes v sekáčích nenakupují jenom lidé, kteří nemají dostatek peněz na nové oblečení. Nakupují zde i influenceři a celebrity, jež myslí ekologicky.  

Ekologie na prvním místě 

Pokud totiž zakoupíte módní kousky ze sekáče, snížíte tím poptávku po oblečení v klasických kamenných prodejnách. To povede k nižší výrobě a k nižšímu znečišťování přírody, k čemuž při výrobě každého jednotlivého kousku oblečení dochází. Navíc tím ušetříte několik hodin dětem, které někde v Asii či jiném kousku světa dřou v továrnách a vyrábí oblečení, jež k nám doputuje jenom s obrovskou marží.  

K TÉMATU  Suchý šampon vás zachrání, pokud ráno nestíháte. Jak jej používat?

Ekologie je dnes, dalo by se říct, na prvním místě. Podporují se mnohé kampaně zakazující plasty, také se nachází různé udržitelné styly života a preferují se. Jedním tímto udržitelným stylem nebo šetrnějším řešením pro přírodu je právě nakupování v sekáčích. Zakoupením jediného kousku ze sekáče nevzniká odpad z výroby nového kusu. 

Hlavně žádná chemie 

Při nakupování nového oblečení v obchodním domě by vás možná ani nenapadlo, že se na každém novém kousku nachází celá spousta chemikálií. Ty se z oblečení postupně vymývají. Z toho tedy plyne jediné zjištění, a sice kousky ze sekáčů jsou bez jakékoli chemie. Jsou tedy daleko zdravější a také lepší než kousky z klasických obchodů.  

Navíc v sekáčích konečně uvidíte, jestli je kousek z kvalitního materiálu. Kousky v sekáčích jsou totiž většinou už několikrát vyprané, tudíž vidíte, jestli se na nich nachází žmolky či ne nebo jestli jsou vytahané či nikoliv. Oblečení se zde zkrátka objevuje ve svém pravém světle.  

Jak nakupovat v sekáčích 

Že vás přední výhody second handů přesvědčily k tomu, že budete nakupovat v těchto krámcích s oblečením? Jistě se vám bude hodit několik tipů závěrem, jak nakupovat v sekáčích. 

  • Nejdříve se rozkoukejte a pořádně se rozhlédněte. Napoprvé velikost nabídky second handů pořádně překvapí.  
  • Abyste se dlouho neprobírali nabízeným zbožím, doporučujeme jít po barvách a vzorech, které máte rádi.  
  • Rozhodně si věci vyzkoušejte a nesledujte jenom štítky. Mnohé oblečení v sekáčích má zahraniční značení velikosti, tak abyste si nenechali ujít kousek, který by vám padnul jako ulitý.  
  • Do sekáčů jděte jenom s dobrou náladou. Je takovým nepsaným pravidlem, že se zajímavé oblečení při špatné náladě člověku zkrátka vyhýbá. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 nejlepší second handy u nás: Nakupujte z druhé ruky a podpořte planetu

K TÉMATU  3 ultimátní tipy, jak ušetřit majlant při nakupování v e-shopech

Máte plnou skříň, a přitom nic na sebe? Věčný problém vám vyřeší důmyslný systém nakupování

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Milujete pohyb při hudbě? Dobře děláte! Nedávno bylo vědecky prokázáno, že právě dynamická hudba má na celkový výsledek cvičení velmi pozitivní vliv. Při domácím cvičení, ve fitku i v bazénu je proto skvělé se zaposlouchat do hudby. Co se s vaším organismem bude dít?
Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.
Někdo nedá na ostrá jídla dopustit a dopřává si je téměř denně, jiný nesní jídlo jen o trochu víc okořeněné. Pokud to však nebudete s konzumací pálivých pochoutek vyloženě přehánět, vaše zdraví vám za ně poděkuje. Zkoušeli jste si někdy dát ostré jídlo třeba k obědu v průběhu parného léta? Nejprve vás sice pořádně prohřeje, ale následně způsobí žádané ochlazení.
Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 

Nepřehlédněte

Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek