Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Nakupování v sekáčích: Proč bychom nákup z druhé ruky měli preferovat?

Potřebujete ušetřit, ale zjistili jste, že nemáte nic na sebe? Nemusíte nutně procházet internetové obchody, v nichž ceny za oblečení dosahují opravdu nemalých výšek. V ideálním případě zamiřte do nejbližšího second handu a nakupujte tam.
nakupování v sekáčích
Proč nakupovat v second handech? (foto: 123RF)

10. 06. 2021

Současnou dobu lze označit za dobu sekáčovou a nakupování v sekáčích se jeví jako velký trend. Prakticky nikdy v minulosti nebyly second handy tak oblíbené jako dnes. Možná za to můžou celebrity a influenceři, kteří se nebojí propagovat sekáčovou módu na svých sociálních sítích, možná za to může doba koronavirová, kdy se snažíme ušetřit každou korunu.  

Pokud patříte k lidem, kteří si doposud nenašli k sekáčům vztah, máme pro vás seznam výhod. Jestliže prakticky každý den procházíte kolem second handů, ale nikdy jste neměli dostatek důvodů, proč přejít přes práh obchůdku, přijdou vám jistě vhod.  

Za málo peněz hodně muziky 

Tou největší předností sekáčů jsou hlavně příznivé ceny. Proč nakupovat v klasických kamenných prodejnách světových značek za tisíce, když to samé najdete v sekáčích – jenom za daleko nižší ceny. Sice se v second handech nenajde zbrusu nové oblečení, ale najde se zde oblečení ve skvělém stavu, které jistě ještě nadělá hromadu parády.  

Co ví jenom málokdo, tak to, že se v sekáčích najdou opravdu fantastické kousky – i ty kvalitní pod štítkem světoznámé značky. V sekáčích se opravdu nenachází jenom kousky, které někdo někdy ušil nebo zdědil. Jsou zde kousky značek, na které byste jindy možná nikdy nedosáhli. 

To nás vede k jedné věci – je třeba uvést na pravou míru, že dnes v sekáčích nenakupují jenom lidé, kteří nemají dostatek peněz na nové oblečení. Nakupují zde i influenceři a celebrity, jež myslí ekologicky.  

Ekologie na prvním místě 

Pokud totiž zakoupíte módní kousky ze sekáče, snížíte tím poptávku po oblečení v klasických kamenných prodejnách. To povede k nižší výrobě a k nižšímu znečišťování přírody, k čemuž při výrobě každého jednotlivého kousku oblečení dochází. Navíc tím ušetříte několik hodin dětem, které někde v Asii či jiném kousku světa dřou v továrnách a vyrábí oblečení, jež k nám doputuje jenom s obrovskou marží.  

K TÉMATU  Tenisky pro chlapce - Výběr obuvi, kterou bude vaše dítě milovat

Ekologie je dnes, dalo by se říct, na prvním místě. Podporují se mnohé kampaně zakazující plasty, také se nachází různé udržitelné styly života a preferují se. Jedním tímto udržitelným stylem nebo šetrnějším řešením pro přírodu je právě nakupování v sekáčích. Zakoupením jediného kousku ze sekáče nevzniká odpad z výroby nového kusu. 

Hlavně žádná chemie 

Při nakupování nového oblečení v obchodním domě by vás možná ani nenapadlo, že se na každém novém kousku nachází celá spousta chemikálií. Ty se z oblečení postupně vymývají. Z toho tedy plyne jediné zjištění, a sice kousky ze sekáčů jsou bez jakékoli chemie. Jsou tedy daleko zdravější a také lepší než kousky z klasických obchodů.  

Navíc v sekáčích konečně uvidíte, jestli je kousek z kvalitního materiálu. Kousky v sekáčích jsou totiž většinou už několikrát vyprané, tudíž vidíte, jestli se na nich nachází žmolky či ne nebo jestli jsou vytahané či nikoliv. Oblečení se zde zkrátka objevuje ve svém pravém světle.  

Jak nakupovat v sekáčích 

Že vás přední výhody second handů přesvědčily k tomu, že budete nakupovat v těchto krámcích s oblečením? Jistě se vám bude hodit několik tipů závěrem, jak nakupovat v sekáčích. 

  • Nejdříve se rozkoukejte a pořádně se rozhlédněte. Napoprvé velikost nabídky second handů pořádně překvapí.  
  • Abyste se dlouho neprobírali nabízeným zbožím, doporučujeme jít po barvách a vzorech, které máte rádi.  
  • Rozhodně si věci vyzkoušejte a nesledujte jenom štítky. Mnohé oblečení v sekáčích má zahraniční značení velikosti, tak abyste si nenechali ujít kousek, který by vám padnul jako ulitý.  
  • Do sekáčů jděte jenom s dobrou náladou. Je takovým nepsaným pravidlem, že se zajímavé oblečení při špatné náladě člověku zkrátka vyhýbá. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 nejlepší second handy u nás: Nakupujte z druhé ruky a podpořte planetu

K TÉMATU  Zaklínadlo urban fashion. Konkrétní kombinace, ve kterých budete hvězda!

Máte plnou skříň, a přitom nic na sebe? Věčný problém vám vyřeší důmyslný systém nakupování

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?
Není nad to používat jen tu kosmetiku, u níž přesně víte, co obsahuje. Tak se vyhnete alergiím a dalším nežádoucím reakcím. Proto vám přinášíme tipy na přírodní kosmetiku, kterou si v klidu sama vyrobíte doma.
Chtěla jsem se s vámi podělit o můj příběh, který může motivovat všechny dámy třicet plus, aby nezanevřely na lásku. I když se sice hledá těžko, a na inzerát potkáte všechno možné, nakonec i vy najdete lásku svého života. Jako já.
To, že je snídaně základ, už jste slyšela mockrát. Jenže jakou si dát, abyste se konečně zbavila toho břicha či celkově zhubla? Víme a prozradíme!
Správný výběr varné desky do značné míry ovlivňuje kvalitu a rychlost i energetickou náročnost vaření. Základními kritérii pro výběr správného modelu jsou výkon, velikost a bezpečnost používání. Zorientujte se v názvosloví a vyberte si tu správnou varnou desku pro vás.
Kolotoč v práci, cestou domů nákup a možná i vyzvednout děti ze školky. Musíte tohle zvládnout sama? Kdo pomůže vám? Jak rozdělit práci v rodině, abyste si ulevila a zároveň se ostatní aktivně přičinili? S drobnými pracemi mohou pomáhat už i děti od tří let. A dokonce je to dobře, když pomohou.
Venku je sychravo, zima, a druhý den svítí slunce a sundaváte vrstvu oblečení. Právě tohle období je nejnáročnější na náš imunitní systém. Jak se dá zvýšit obranyschopnost organismu?
Co takhle trochu zpestřit interiér? Pokud patříte mezi ty, které mají rády "udělej si sám", tohle jsou nápady pro vás. Originální květináče, plyšová spona na záclony, zarážka na knihy nebo talířek na jednohubky, to vše má jedno společné - základem jsou staré hračky. Nějaký vhodný kousek najdete i u vás, a pak hurá do díla. Zkuste trochu netradiční dekorace!
Ne nadarmo se říká, že každý člověk je jedinečný. Tento argument se bezpochyby týká i v případě volby dioptrických brýlí, které, mají jí maximálně splňovat nejnáročnější kritéria, musí být vybírány na základě určitých vlastností jejich nového majitele. Která to jsou? Pojďme se na to podívat!
Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?

Výběr článků

Chlapík se promění v ženu poté, co si u výdeje zavazadel na letišti otevře svůj kufr. Zřejmě má opravdu na spěch, protože na nic nečeká a začne se svlékat přímo v hale. Ostatní lidé kolem nevěřícně koukají! Tohle se může stát jen v Las Vegas.
Když poprvé začnete s dietou, můžete v prvním měsíci ztratit o něco více. Pokud například dodržujete nízkosacharidovou dietu, vaše tělo spaluje glykogen uložený ve svalové tkáni, když mu dojdou sacharidy. Glykogen se váže na vodu a při jeho spalování na energii se také ztrácí voda. Tato počáteční rychlá ztráta hmotnosti může být velmi motivující, ale nakonec se zúží.
Každá z nás touží po zdravých a dokonalých vlasech. Získat je však mnohem snazší, než se na první pohled může zdát. Stačí jen vsadit na metodu No poo, která se nejen ve světě blogerek stala trendem. V čem spočívá a jak vám pomůže s vitalitou vašich vlasů?

Nepřehlédněte

Když se s námi léto loučí v Česku, neznamená to, že jinde na světě sluneční paprsky i nadále nepřevládají. Například takové Maledivy jsou atraktivní i v zimních chladných měsících, o tom není pochyb ani sporu. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj čas strávíte za hranicemi, prozraďme si, co dovolená na Maledivách nabízí a další informace, které se každému turistovi mohou hodit.
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek