Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

Nakupování v sekáčích: Proč bychom nákup z druhé ruky měli preferovat?

Potřebujete ušetřit, ale zjistili jste, že nemáte nic na sebe? Nemusíte nutně procházet internetové obchody, v nichž ceny za oblečení dosahují opravdu nemalých výšek. V ideálním případě zamiřte do nejbližšího second handu a nakupujte tam.
nakupování v sekáčích
Proč nakupovat v second handech? (foto: 123RF)

10. 06. 2021

Současnou dobu lze označit za dobu sekáčovou a nakupování v sekáčích se jeví jako velký trend. Prakticky nikdy v minulosti nebyly second handy tak oblíbené jako dnes. Možná za to můžou celebrity a influenceři, kteří se nebojí propagovat sekáčovou módu na svých sociálních sítích, možná za to může doba koronavirová, kdy se snažíme ušetřit každou korunu.  

Pokud patříte k lidem, kteří si doposud nenašli k sekáčům vztah, máme pro vás seznam výhod. Jestliže prakticky každý den procházíte kolem second handů, ale nikdy jste neměli dostatek důvodů, proč přejít přes práh obchůdku, přijdou vám jistě vhod.  

Za málo peněz hodně muziky 

Tou největší předností sekáčů jsou hlavně příznivé ceny. Proč nakupovat v klasických kamenných prodejnách světových značek za tisíce, když to samé najdete v sekáčích – jenom za daleko nižší ceny. Sice se v second handech nenajde zbrusu nové oblečení, ale najde se zde oblečení ve skvělém stavu, které jistě ještě nadělá hromadu parády.  

Co ví jenom málokdo, tak to, že se v sekáčích najdou opravdu fantastické kousky – i ty kvalitní pod štítkem světoznámé značky. V sekáčích se opravdu nenachází jenom kousky, které někdo někdy ušil nebo zdědil. Jsou zde kousky značek, na které byste jindy možná nikdy nedosáhli. 

To nás vede k jedné věci – je třeba uvést na pravou míru, že dnes v sekáčích nenakupují jenom lidé, kteří nemají dostatek peněz na nové oblečení. Nakupují zde i influenceři a celebrity, jež myslí ekologicky.  

Ekologie na prvním místě 

Pokud totiž zakoupíte módní kousky ze sekáče, snížíte tím poptávku po oblečení v klasických kamenných prodejnách. To povede k nižší výrobě a k nižšímu znečišťování přírody, k čemuž při výrobě každého jednotlivého kousku oblečení dochází. Navíc tím ušetříte několik hodin dětem, které někde v Asii či jiném kousku světa dřou v továrnách a vyrábí oblečení, jež k nám doputuje jenom s obrovskou marží.  

K TÉMATU  Kouzlo vrstvení: Zůstaňte v zimě šik, ale přesto v teple

Ekologie je dnes, dalo by se říct, na prvním místě. Podporují se mnohé kampaně zakazující plasty, také se nachází různé udržitelné styly života a preferují se. Jedním tímto udržitelným stylem nebo šetrnějším řešením pro přírodu je právě nakupování v sekáčích. Zakoupením jediného kousku ze sekáče nevzniká odpad z výroby nového kusu. 

Hlavně žádná chemie 

Při nakupování nového oblečení v obchodním domě by vás možná ani nenapadlo, že se na každém novém kousku nachází celá spousta chemikálií. Ty se z oblečení postupně vymývají. Z toho tedy plyne jediné zjištění, a sice kousky ze sekáčů jsou bez jakékoli chemie. Jsou tedy daleko zdravější a také lepší než kousky z klasických obchodů.  

Navíc v sekáčích konečně uvidíte, jestli je kousek z kvalitního materiálu. Kousky v sekáčích jsou totiž většinou už několikrát vyprané, tudíž vidíte, jestli se na nich nachází žmolky či ne nebo jestli jsou vytahané či nikoliv. Oblečení se zde zkrátka objevuje ve svém pravém světle.  

Jak nakupovat v sekáčích 

Že vás přední výhody second handů přesvědčily k tomu, že budete nakupovat v těchto krámcích s oblečením? Jistě se vám bude hodit několik tipů závěrem, jak nakupovat v sekáčích. 

  • Nejdříve se rozkoukejte a pořádně se rozhlédněte. Napoprvé velikost nabídky second handů pořádně překvapí.  
  • Abyste se dlouho neprobírali nabízeným zbožím, doporučujeme jít po barvách a vzorech, které máte rádi.  
  • Rozhodně si věci vyzkoušejte a nesledujte jenom štítky. Mnohé oblečení v sekáčích má zahraniční značení velikosti, tak abyste si nenechali ujít kousek, který by vám padnul jako ulitý.  
  • Do sekáčů jděte jenom s dobrou náladou. Je takovým nepsaným pravidlem, že se zajímavé oblečení při špatné náladě člověku zkrátka vyhýbá. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 nejlepší second handy u nás: Nakupujte z druhé ruky a podpořte planetu

K TÉMATU  Módní manuál: Vybíráme sukni. Jak si zvolit správně střih a vzor látky k vaší postavě? Objevte s námi žhavé trendy!

Máte plnou skříň, a přitom nic na sebe? Věčný problém vám vyřeší důmyslný systém nakupování

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.
Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Miloš Zeman brzy sesedne z pozice hlavy státu. 8. března 2023 tomu bude 10 let od složení prvního prezidentského slibu Milošem Zemanem. Byl zvolen, jako první, přímou volbou a svůj mandát po pěti letech obhájil. Třetí kandidaturu Ústava nepovoluje, a tak teď Česko hledá nového prezidenta. Nebo historicky první prezidentku? Po čem volá naše společnost?
Naši domácnost mohou sužovat nevítaní nepřátelé, kteří nás po ránu nemile překvapí. Jsou jimi brouci, kterým se někdy zkrátka líbí víc v domě než na zahradě, kde mají obvykle svá obydlí. Pokud i k vám domů doputovali drobní tvorové, kteří sice v mnoha případech škodliví nejsou, ale v ostatních ano, prozraďme si, jak s nimi bojovat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek