Úterý , 04. 10. 2022

František

V čem je kruhový trénink lepší než klasická posilovna? Vyzkoušeli jsme a zjišťovali v terénu!

Že byste rády přes zimu něco dělaly, ale chodit do posilovny vás nebaví? Stejně jako my vyzkoušejte formu cvičení, která je v kurzu. Kruhový trénink zpevní tělo zábavnou formou.
Kruhové trénink
zdroj: 123RF.com

06. 11. 2018

Vcházím do malé tělocvičny a prohlížím si stanoviště, na kterých se za pár minut budu potit. Těším se. Nemám ráda posilovnu, ale mít pevné svaly je potřeba, abych byla fit a nebolela mne záda. Tady, pod dohledem trenéra a dalších patnácti spolubojovníků, na tom mohu zapracovat. Nejsem tady poprvé, tak vím, co mě čeká. Bude to zábava.

Co je to kruháč?

Svým složením jde o silově vytrvalostní trénink, a zvyšuje jak vaši fyzickou kondici a tepovou frekvenci, tak i rychlost a výbušnost,“ popisuje trenér Štěpán Ginzel. „Je poskládaný tak, aby vyhovoval jak rekreačním sportovcům, kteří si chtějí užít maximální zátěže, tak i profesionálům pro zlepšování jejich kondice.“

Jak trénink vypadá?

Každý trénink je sestaven jako nový a každý je tedy originál bez náznaku stereotypního cvičení. Proto mě to baví. Ať přijdu kdykoli, vždycky je to nové. A také se používají nevšední cvičební pomůcky, jako jsou pneumatiky z automobilů a traktorů, zátěžové vesty, odporové gumy a expandery, medicinbaly atd. Není to procházka růžovou zahradou, ale když chcete být lepší, tohle je cesta.

Dřepy, výpady a skoky

Píšťalka nás posílá na rozcvičení, kde běháme, pak se protáhneme a sledujeme trenéra, který nám předvádí správné provedení cviků. Ten už potom spustí playlist motivační hudby, a rozjíždíme první ze tří kol cvičení. Na každém stanovišti jsme stanovenou dobu, pár vteřin oddechneme a přesouváme se na další stanoviště. Těch je celkem patnáct.

Pro koho to je?

Pro všechny, co chtějí posílit fyzičku a zpevnit svalstvo. Na rozdíl od klasické posilovny, kruhový trénink probíhá ve vysoké intenzitě provádění cviků. Není vhodný pro kardiaky, astmatiky a lidi se zdravotními potížemi vůbec. Posilovna, pokud máte tréninkový plán, je cíleně zaměřená pouze na to, co potřebujete vy. Kruháč je zaměřený obecně na komplexní posílení těla. Na druhou stranu vás parta dalších motivuje a trénink pak víc i baví. Hodina cvičení uteče razdva. Navíc vám někdo celou dobu říká, co máte dělat, takže u toho není potřeba přemýšlet. Jak osvěžující!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.
Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek