Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

V čem je kruhový trénink lepší než klasická posilovna? Vyzkoušeli jsme a zjišťovali v terénu!

Že byste rády přes zimu něco dělaly, ale chodit do posilovny vás nebaví? Stejně jako my vyzkoušejte formu cvičení, která je v kurzu. Kruhový trénink zpevní tělo zábavnou formou.
Kruhové trénink
zdroj: 123RF.com

06. 11. 2018

Vcházím do malé tělocvičny a prohlížím si stanoviště, na kterých se za pár minut budu potit. Těším se. Nemám ráda posilovnu, ale mít pevné svaly je potřeba, abych byla fit a nebolela mne záda. Tady, pod dohledem trenéra a dalších patnácti spolubojovníků, na tom mohu zapracovat. Nejsem tady poprvé, tak vím, co mě čeká. Bude to zábava.

Co je to kruháč?

Svým složením jde o silově vytrvalostní trénink, a zvyšuje jak vaši fyzickou kondici a tepovou frekvenci, tak i rychlost a výbušnost,“ popisuje trenér Štěpán Ginzel. „Je poskládaný tak, aby vyhovoval jak rekreačním sportovcům, kteří si chtějí užít maximální zátěže, tak i profesionálům pro zlepšování jejich kondice.”

Jak trénink vypadá?

Každý trénink je sestaven jako nový a každý je tedy originál bez náznaku stereotypního cvičení. Proto mě to baví. Ať přijdu kdykoli, vždycky je to nové. A také se používají nevšední cvičební pomůcky, jako jsou pneumatiky z automobilů a traktorů, zátěžové vesty, odporové gumy a expandery, medicinbaly atd. Není to procházka růžovou zahradou, ale když chcete být lepší, tohle je cesta.

Dřepy, výpady a skoky

Píšťalka nás posílá na rozcvičení, kde běháme, pak se protáhneme a sledujeme trenéra, který nám předvádí správné provedení cviků. Ten už potom spustí playlist motivační hudby, a rozjíždíme první ze tří kol cvičení. Na každém stanovišti jsme stanovenou dobu, pár vteřin oddechneme a přesouváme se na další stanoviště. Těch je celkem patnáct.

Pro koho to je?

Pro všechny, co chtějí posílit fyzičku a zpevnit svalstvo. Na rozdíl od klasické posilovny, kruhový trénink probíhá ve vysoké intenzitě provádění cviků. Není vhodný pro kardiaky, astmatiky a lidi se zdravotními potížemi vůbec. Posilovna, pokud máte tréninkový plán, je cíleně zaměřená pouze na to, co potřebujete vy. Kruháč je zaměřený obecně na komplexní posílení těla. Na druhou stranu vás parta dalších motivuje a trénink pak víc i baví. Hodina cvičení uteče razdva. Navíc vám někdo celou dobu říká, co máte dělat, takže u toho není potřeba přemýšlet. Jak osvěžující!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zdraví snad každý z nás zařadí na pomyslné příčce důležitosti na první místo. Preventivní návštěvy lékařů by měl mít každý v kalendáři a pokud ne, tak si je tam rychle napište.
Předvánoční koučink na téma nejen sebelásky a sebehodnoty očima Nely a spousta změn.
Máte za sebou poměrně náročné týdny a přemýšlíte, jak si spravit náladu? I když zaručeně pomáhá zmrzlina společně s dobrým dezertem, nemusíte se nutně uchylovat k cukru. Stačí se jen správně obléknout!
Možná trápí i vás, jen o tom nevíte, nebo jste si toho ještě nevšimli. Ačkoliv jsou sklivcové zákalky považované za projev ”stáří” a zhoršujícího se vidění, ve skutečnosti se mohou objevit už kolem třicátého roku života.
Otáčíte se v posteli a odkládáte mobil. Kam? Přece na noční stolek! Na něj si odložíte hodinky, rozečtenou knížku nebo hrnek s čajem. Stejně tak můžete zhasnout lampičku bez nutnosti vstát, když budete usínat. Inspirujte se nočními stolky v naší galerii.
TikTok, sociální síť, která zažívá velký boom. Možná jste tady noví, nebo chcete najít nějaké další, zajímavé účty.
Různé alternativní směry výuky jsou v dnešní době stále populárnější. Možná si řeknete, že při pohledu na stav klasického státního školství není divu. Jedním z těchto směrů je Montessori pedagogika, někdy můžeme slyšet mluvit také o Montessoriovské škole. Víte, jak vypadá vzdělávání v takovýchto školách a školkách? Pojďme se podívat na základní principy.
Už nevíte, co pít, abyste si pitný režim co nejvíce zpříjemnily? Pak vám doporučujeme vložit do odšťavňovače několik jablek a připravit si nápoj, co vám prospěje ve všech směrech. Proč s jeho výrobou neotálet?
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Jelikož robotický vysavač efektivně uklidí, dokonce ušetří elektrickou energii, vyplatí se do něj investovat. Jenže na trhu se setkáte rovnou s několika druhy robotických vysavačů. Podle čeho robotického pomocníka vybírat?
Dětství strávila v městečku na Vysočině, dospělost v Libanonu uprostřed války. Blanka Matragi je světově uznávaná módní návrhářka, která šije modely pro ženy z vyšších vrstev v Evropě i na Středním východě. Navrhla také uniformy pro policejní a vojenské složky Abú Dhabí. Čím ji okouzlil svět módy a jak válka v Libanonu ovlivnila její podnikání? Pojďme si společně zrekapitulovat pestrý život této energické rudovlásky.
Odolný přírodní materiál, který provází člověka odjakživa. Kůže v interiéru znamená pro mnohé sedačku nebo křeslo, ale její využití je velice rozmanité. Kromě jejího praktického využití je totiž perfektním materiálem pro nejrůznější dekorace i originální nábytek. Pokud milujete retro nebo vintage styl, nějaký ten kousek kůže si určitě najde cestu i k vám domů.

Výběr článků

Nestihli jste si před Velikonocemi umýt okna? Ano, počasí nepřálo, bylo moc práce s pečením beránků a malováním vajíček. Máte tedy jedinečnou příležitost se do toho pustit právě teď.
Každá hospodyňka potřebuje troubu, na kterou se může spolehnout. A každá hospodyňka ví, že každá trouba peče jinak, takže je třeba se s ní seznámit. Podle toho je nutné upravit dobu pečení a kolikrát i stupně.
Je vám více než padesát a dostala jste výpověď. Začnete registrací na pracovním úřadě a budete pokračovat hledáním nové práce. Čím máte vyšší kvalifikaci, tím je to složitější. Přemýšlíte, zda setrvat ve svém oboru nebo vykročit úplně novým směrem? Třeba si splnit sny. Možná vám to připadá riskantní. Ale proč to nezkusit?

Nepřehlédněte

Zase ti někdo píše. Proč ji sleduješ? Proč nemáme ještě společnou fotku na Instagramu? Musíš s nimi pořád být v kontaktu? Sociální sítě ničí vztahy.
Únava ze všech omezení a koronavirusových opatření je přirozená, ale určitě by kvůli nim neměl trpět váš sexuální život. Přispět k tomu můžete i eJoy®.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek