Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Filmové snímky, které zaplní volný večer v teple u krbu

Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?
večer
Rozdělejte víno, udělejte popcorn a zachumlejte se spolu pod dekou u televize. (foto: 123rf.com)

23. 12. 2021

Láska nebeská, romantická klasika 

Mezi filmové snímky, které jednoznačně zaplní váš volný večer v teple u krbu patří skvělý film Láska nebeská. Pokud jste milovníky filmů, kde se snoubí vícero dějových linií, pak si ho doslova zamilujete. Příběhů, které se nenásilnou formou s naprostou lehkostí prolínají, je zde totiž rovnou několik a v každém dominuje postava, která je vám zkrátka chtě nechtě sympatická. Ať už je řeč o panu Grantovi, který má i zde ten svůj romantický „kukuč” a kancelářský taneček nebo mluvíme o představiteli jednoho z bradavických učitelů Snapa, v podání již zesnulého herce Alana Rickmana.

I když film není zas tak starý, stal se okamžitě jednou z vánočních klasik, kterou si pouštíme prakticky každý rok během kouzelných vánočních svátků.

trailer k filmu Láska nebeská (zdroj: youtube.com/DVDPREMIERYCZ)

Temný rytíř pro milovníky komiksových hrdinů 

Mezi námi se najde i celá řada těch, kteří doslova milují komiksové hrdiny. A za velké štěstí označují to, že řada skvělých superhrdinů se dočkala i svého filmového zpracování. Jedním z nich je Batman, kterého za poslední roky ztvárnila celá spousta hereckých hvězd. Mezi nejlepší se zařadil Christian Bale, který si svým provedením Batmana získal fanoušky po celém světě.  

Za hrdinu se převlékl ve filmu Temný rytíř, který je druhým dílem z trilogie o Batmanovi. Ze všech tří dílů je však tím nejpovedenějším, což ostatně naznačuje i ohodnocení, které film získal v uplynulých letech jak od filmových kritiků, tak od filmových nadšenců.  

Mimo jiné se jedná o jeden z posledních filmů, kde si zahrál fenomenální herec Heath Ledger. Ten totiž brzy na to zemřel na nešťastné předávkování léky na spaní. Proslýchá se, že za to mohl psychický stav po ztvárnění role Jokera v tomto filmu. Je to prostě komiksový napínavý akční doják na volný večer.

K TÉMATU  Jak přežít dobu, kdy se z vašeho roztomilé dítka stane puberťák?

Vesničko má středisková 

Abychom však nezůstali jenom na hollywoodském poli, musíme zmínit také jedinečný filmový snímek z české tvorby – Vesničko má středisková. Pokud jste milovníky českých komedií, tato má jednoznačně na vašem seznamu toho nejlepšího své místo. Rudolf Hrušínský se v komedii pod režií Jiřího Menzela doslova vyhrál. Po několika měsících natáčení vzniklo opravdu skvělé dílo české kinematografie, které člověku nenásilnou formou dávkuje humor. Ten je sice sem tam nahořklý, ovšem tak to už i v tom reálném světě bývá, nebo ne?

Přestože se jedná o film z roku 1985, dodnes se řadí mezi nejlepší komedie, které kdy byly natočeny. A to nejen pod taktovkou Jiřího Menzela.

trailer k filmu Vesničko má středisková (zdroj: youtube.com/DVDPREMIERYCZ)

Ukradené Vánoce od Tima Burtona 

Vánoční svátky se nesou každým rokem ve znamení pohádek. Proč ale sledovat jen ty klasické, když můžeme vidět trochu netradiční podobu oblíbeného filmového žánru? Kupříkladu stojí za zvážení dílo Tima Burtona. Ten je sice pověstný svou kontroverzností a trochu hororovými prvky, které do svých filmů dává, ovšem v tomto případě mluvíme o pohádce, která je díky tomu velice působivá. Řeč je o Ukradených Vánocích.

Pohádka vznikla na základě původní napsané povídky. Po zhlédnutí nám jistě dáte za pravdu, že je dobře, že snímek nezůstal pouze u povídkového zpracování.

Utíkej, Forreste, utíkej!

A tak jsem utíkal. Kdo by neznal sentimentální filmový snímek jako dělaný na příjemný volný večer, který je sice svou délkou trochu nezáživný, ale ve skutečnosti ony dvě a půl hodiny zvládnete, ani nebudete vědět jak. Tom Hanks je v této roli naprosto fantastický a příběh samotného filmu se člověku doslova vryje pod kůži.

Zároveň mu dá jistou porci motivace zvládat každodenní strasti a vlije mu do žil naději toho, že se v životě může stát prakticky cokoliv. Život je zkrátka jako bonboniéra – nikdy nevíte, co ochutnáte.

trailer k filmu Forrest Gump (zdroj: youtube.com/Paramount Movies)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  5 nejlepších katastrofických filmů podle skutečných událostí

Stravování podle ročních období: Proč je přínosem pro tělo?

Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Vraťme se společně na hudební scénu, kde se jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček, Anna K, po dlouhých šesti letech vrátila s novým albem, které nese název "Údolí včel". Pro fanoušky to bylo dlouhé očekávání, a jejich trpělivost byla odměněna. To, co nám Anna K přináší na této desce, je nádherný návrat do světa hudby a zároveň připomínka toho, že tato zpěvačka má stále mnoho co nabídnout.
Říká se, že každá žena je v podstatě krásná, jen je zapotřebí přijít na správný způsob, jak onu krásu vyzdvihnout.
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
Pokud chcete dbát na zdravý jídelníček, zaměřte se na naklíčená semena. Obsahují totiž všechny důležité a hodnotné látky, potřebné k životu.
Intimní zápach není rozhodně téma, které by se probíralo buď s kamarádkami, nebo s partnerem. V mnoha případech je tak žena nucena si hledat pomoc sama.
Být v současné době v karanténě, to není nic příjemného. Všichni to ostatně velmi dobře víme, jelikož nouzový stav už trvá přes měsíc a ještě nějaký ten čas trvat bude.
Práva a povinnosti plynoucí z práce ve státní svátek jsou pro mnoho zaměstnanců, ale i zaměstnavatelů stále velkou neznámou. Jak je to s prací ve svátek? Co když je směna přes půlnoc nebo je někdo zaměstnaný na dohodu? Doplňte si informace.
V chladných dnech jsme zahalení od hlavy až k patě. A právě o tu patu jde. O obě. Aby nebyly stejně jako uzavřené boty v kanceláři nebo třeba v kině cítit. Je to trapas.
Médii v poslední době hýbou protichůdné zprávy o elektronických cigaretách. Amerika je dokonce oficiálně s ohledem na aktuální vysokou úmrtnost mládeže, v souvislosti s elektronickými cigaretami, zakazuje. Je vapování pro kuřáky spíše nebezpečím, nebo lepší alternativou? Ptali jsme se MUDr. Marka Dvořáka.
Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Spa Hotel Děvín uprostřed Slavkovského lesa nabízí široký výběr služeb včetně lázeňské léčby pod jednou střechou.
V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.

Výběr článků

Astroložka Naďa Šmídová přináší horoskop krásy a duševního zdraví na nový pracovní týden. Nenechte se hned v pondělí zbytečně vytočit, a taky myslete na oslabenou imunitu, teploty pěkně padají dolů! Na co si dát pozor?
Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!
V posledních letech získávají stále více na popularitě předlohy pro rodinné kroniky, které mají inspirovat babičky a dědečky k vyprávění o rodinné historii. Zájem určitě oživil i populární televizní seriál, v němž právě touto formou autoři zmapovali více než padesát let českých dějin. Rodokmeny jsou prostě v módě.

Nepřehlédněte

Ano, i v českých supermarketech už najdete exotické ovoce z druhého konce světa, které vám připadá tak všední jako jablka z vaší zahrady. Ale ujišťujeme vás, že stále ještě existují druhy, o kterých jste možná neslyšeli. Které to jsou?
Občas se to stane každému. Protáhneme se ze strnulé pozice a v tu ránu uslyšíme křupnutí. Nevábný zvuk, po kterém zpravidla pocítíme příliv úlevy. Co když ale takový zvuk slyšíme o něco častěji, několikrát za den, a stává se z něj železná pravidelnost? Je to problém, nebo můžete být v klidu? Pojďme tomu přijít na kloub.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek