Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Filmové snímky, které zaplní volný večer v teple u krbu

Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?
večer
Rozdělejte víno, udělejte popcorn a zachumlejte se spolu pod dekou u televize. (foto: 123rf.com)

23. 12. 2021

Láska nebeská, romantická klasika 

Mezi filmové snímky, které jednoznačně zaplní váš volný večer v teple u krbu patří skvělý film Láska nebeská. Pokud jste milovníky filmů, kde se snoubí vícero dějových linií, pak si ho doslova zamilujete. Příběhů, které se nenásilnou formou s naprostou lehkostí prolínají, je zde totiž rovnou několik a v každém dominuje postava, která je vám zkrátka chtě nechtě sympatická. Ať už je řeč o panu Grantovi, který má i zde ten svůj romantický „kukuč” a kancelářský taneček nebo mluvíme o představiteli jednoho z bradavických učitelů Snapa, v podání již zesnulého herce Alana Rickmana.

I když film není zas tak starý, stal se okamžitě jednou z vánočních klasik, kterou si pouštíme prakticky každý rok během kouzelných vánočních svátků.

trailer k filmu Láska nebeská (zdroj: youtube.com/DVDPREMIERYCZ)

Temný rytíř pro milovníky komiksových hrdinů 

Mezi námi se najde i celá řada těch, kteří doslova milují komiksové hrdiny. A za velké štěstí označují to, že řada skvělých superhrdinů se dočkala i svého filmového zpracování. Jedním z nich je Batman, kterého za poslední roky ztvárnila celá spousta hereckých hvězd. Mezi nejlepší se zařadil Christian Bale, který si svým provedením Batmana získal fanoušky po celém světě.  

Za hrdinu se převlékl ve filmu Temný rytíř, který je druhým dílem z trilogie o Batmanovi. Ze všech tří dílů je však tím nejpovedenějším, což ostatně naznačuje i ohodnocení, které film získal v uplynulých letech jak od filmových kritiků, tak od filmových nadšenců.  

Mimo jiné se jedná o jeden z posledních filmů, kde si zahrál fenomenální herec Heath Ledger. Ten totiž brzy na to zemřel na nešťastné předávkování léky na spaní. Proslýchá se, že za to mohl psychický stav po ztvárnění role Jokera v tomto filmu. Je to prostě komiksový napínavý akční doják na volný večer.

K TÉMATU  Osm hodin spánku denně. Proč je to tak moc důležité?

Vesničko má středisková 

Abychom však nezůstali jenom na hollywoodském poli, musíme zmínit také jedinečný filmový snímek z české tvorby – Vesničko má středisková. Pokud jste milovníky českých komedií, tato má jednoznačně na vašem seznamu toho nejlepšího své místo. Rudolf Hrušínský se v komedii pod režií Jiřího Menzela doslova vyhrál. Po několika měsících natáčení vzniklo opravdu skvělé dílo české kinematografie, které člověku nenásilnou formou dávkuje humor. Ten je sice sem tam nahořklý, ovšem tak to už i v tom reálném světě bývá, nebo ne?

Přestože se jedná o film z roku 1985, dodnes se řadí mezi nejlepší komedie, které kdy byly natočeny. A to nejen pod taktovkou Jiřího Menzela.

trailer k filmu Vesničko má středisková (zdroj: youtube.com/DVDPREMIERYCZ)

Ukradené Vánoce od Tima Burtona 

Vánoční svátky se nesou každým rokem ve znamení pohádek. Proč ale sledovat jen ty klasické, když můžeme vidět trochu netradiční podobu oblíbeného filmového žánru? Kupříkladu stojí za zvážení dílo Tima Burtona. Ten je sice pověstný svou kontroverzností a trochu hororovými prvky, které do svých filmů dává, ovšem v tomto případě mluvíme o pohádce, která je díky tomu velice působivá. Řeč je o Ukradených Vánocích.

Pohádka vznikla na základě původní napsané povídky. Po zhlédnutí nám jistě dáte za pravdu, že je dobře, že snímek nezůstal pouze u povídkového zpracování.

Utíkej, Forreste, utíkej!

A tak jsem utíkal. Kdo by neznal sentimentální filmový snímek jako dělaný na příjemný volný večer, který je sice svou délkou trochu nezáživný, ale ve skutečnosti ony dvě a půl hodiny zvládnete, ani nebudete vědět jak. Tom Hanks je v této roli naprosto fantastický a příběh samotného filmu se člověku doslova vryje pod kůži.

Zároveň mu dá jistou porci motivace zvládat každodenní strasti a vlije mu do žil naději toho, že se v životě může stát prakticky cokoliv. Život je zkrátka jako bonboniéra – nikdy nevíte, co ochutnáte.

trailer k filmu Forrest Gump (zdroj: youtube.com/Paramount Movies)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Jste doma a už nevíte, co dělat. Čas na koníčky! Které aktivity zavést či ,,oprášit"?

Stravování podle ročních období: Proč je přínosem pro tělo?

Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Blíží se váš svatební den? Ten je třeba chystat už od chvíle, kdy řeknete při zásnubách své “ano”. Ta nejkrásnější místa na svatbu jsou totiž brzy rezervována. Teprve po rezervaci termínu a místa přichází čas na tvorbu svatebních oznámení. Kdy je poslat a na co si dát pozor?
Sladkou chuť snad všichni milujeme už od dětství a většině z nás taková slabost zůstala až do dospělosti. Každý z nás pak po sladkém saháme z různých důvodů. Někdy je za tím jen zrádný okamžik, kdy nás honí mlsná, jindy si tím potřebujeme spravit náladu. Ať už si to chceme přiznat nebo ne, cukr našemu zdraví škodí. Dá se na sladké vůbec zapomenout, a jak ho můžeme vyřadit ze života úplně? Na to se právě teď podíváme.
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Pečicí trouba patří do každé kuchyně. I když nezásobujete okolí buchtami a koláči jako na běžícím pásu, trouba se může hodit. Třeba někdy dostanete chuť na pizzu, pečené kuře nebo cokoli jiného. Jak ale vybrat troubu tak, aby odpovídala vašemu životnímu stylu a do domu se vám nedostal třeba zbytečně předimenzovaný požírač elektřiny, nebo naopak spotřebič, který zdaleka neuspokojí vaše touhy po pečených pokrmech? Tento článek vám s výběrem pomůže – a to v pouhých šesti krocích.

Nepřehlédněte

Jíst zdravě a prospět svému zdraví - to je hlavní úkol mnohých z nás. Dnes si stále více lidí uvědomuje fakt, že zdraví máme jenom jedno a že ho můžeme podpořit (nebo také zcela zruinovat) tím, co jíme. Pokud do jídelníčku zařadíte pečivo či smažené pokrmy, budete se cítit unavení a zdraví začne skomírat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek