Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Filmové snímky, které zaplní volný večer v teple u krbu

Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?
večer
Rozdělejte víno, udělejte popcorn a zachumlejte se spolu pod dekou u televize. (foto: 123rf.com)

23. 12. 2021

Láska nebeská, romantická klasika 

Mezi filmové snímky, které jednoznačně zaplní váš volný večer v teple u krbu patří skvělý film Láska nebeská. Pokud jste milovníky filmů, kde se snoubí vícero dějových linií, pak si ho doslova zamilujete. Příběhů, které se nenásilnou formou s naprostou lehkostí prolínají, je zde totiž rovnou několik a v každém dominuje postava, která je vám zkrátka chtě nechtě sympatická. Ať už je řeč o panu Grantovi, který má i zde ten svůj romantický „kukuč” a kancelářský taneček nebo mluvíme o představiteli jednoho z bradavických učitelů Snapa, v podání již zesnulého herce Alana Rickmana.

I když film není zas tak starý, stal se okamžitě jednou z vánočních klasik, kterou si pouštíme prakticky každý rok během kouzelných vánočních svátků.

trailer k filmu Láska nebeská (zdroj: youtube.com/DVDPREMIERYCZ)

Temný rytíř pro milovníky komiksových hrdinů 

Mezi námi se najde i celá řada těch, kteří doslova milují komiksové hrdiny. A za velké štěstí označují to, že řada skvělých superhrdinů se dočkala i svého filmového zpracování. Jedním z nich je Batman, kterého za poslední roky ztvárnila celá spousta hereckých hvězd. Mezi nejlepší se zařadil Christian Bale, který si svým provedením Batmana získal fanoušky po celém světě.  

Za hrdinu se převlékl ve filmu Temný rytíř, který je druhým dílem z trilogie o Batmanovi. Ze všech tří dílů je však tím nejpovedenějším, což ostatně naznačuje i ohodnocení, které film získal v uplynulých letech jak od filmových kritiků, tak od filmových nadšenců.  

Mimo jiné se jedná o jeden z posledních filmů, kde si zahrál fenomenální herec Heath Ledger. Ten totiž brzy na to zemřel na nešťastné předávkování léky na spaní. Proslýchá se, že za to mohl psychický stav po ztvárnění role Jokera v tomto filmu. Je to prostě komiksový napínavý akční doják na volný večer.

K TÉMATU  Jak vychovat přiměřeně sebevědomé dítě? Zkuste dodržovat základní rady

Vesničko má středisková 

Abychom však nezůstali jenom na hollywoodském poli, musíme zmínit také jedinečný filmový snímek z české tvorby – Vesničko má středisková. Pokud jste milovníky českých komedií, tato má jednoznačně na vašem seznamu toho nejlepšího své místo. Rudolf Hrušínský se v komedii pod režií Jiřího Menzela doslova vyhrál. Po několika měsících natáčení vzniklo opravdu skvělé dílo české kinematografie, které člověku nenásilnou formou dávkuje humor. Ten je sice sem tam nahořklý, ovšem tak to už i v tom reálném světě bývá, nebo ne?

Přestože se jedná o film z roku 1985, dodnes se řadí mezi nejlepší komedie, které kdy byly natočeny. A to nejen pod taktovkou Jiřího Menzela.

trailer k filmu Vesničko má středisková (zdroj: youtube.com/DVDPREMIERYCZ)

Ukradené Vánoce od Tima Burtona 

Vánoční svátky se nesou každým rokem ve znamení pohádek. Proč ale sledovat jen ty klasické, když můžeme vidět trochu netradiční podobu oblíbeného filmového žánru? Kupříkladu stojí za zvážení dílo Tima Burtona. Ten je sice pověstný svou kontroverzností a trochu hororovými prvky, které do svých filmů dává, ovšem v tomto případě mluvíme o pohádce, která je díky tomu velice působivá. Řeč je o Ukradených Vánocích.

Pohádka vznikla na základě původní napsané povídky. Po zhlédnutí nám jistě dáte za pravdu, že je dobře, že snímek nezůstal pouze u povídkového zpracování.

Utíkej, Forreste, utíkej!

A tak jsem utíkal. Kdo by neznal sentimentální filmový snímek jako dělaný na příjemný volný večer, který je sice svou délkou trochu nezáživný, ale ve skutečnosti ony dvě a půl hodiny zvládnete, ani nebudete vědět jak. Tom Hanks je v této roli naprosto fantastický a příběh samotného filmu se člověku doslova vryje pod kůži.

Zároveň mu dá jistou porci motivace zvládat každodenní strasti a vlije mu do žil naději toho, že se v životě může stát prakticky cokoliv. Život je zkrátka jako bonboniéra – nikdy nevíte, co ochutnáte.

trailer k filmu Forrest Gump (zdroj: youtube.com/Paramount Movies)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Hubnutí? Strava je důležitá, ale snažte se!

Stravování podle ročních období: Proč je přínosem pro tělo?

Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení.
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!
Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?

Nepřehlédněte

Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek