Úterý , 17. 05. 2022

Aneta

Filmové snímky, které zaplní volný večer v teple u krbu

Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?
večer
Rozdělejte víno, udělejte popcorn a zachumlejte se spolu pod dekou u televize. (foto: 123rf.com)

23. 12. 2021

Láska nebeská, romantická klasika 

Mezi filmové snímky, které jednoznačně zaplní váš volný večer v teple u krbu patří skvělý film Láska nebeská. Pokud jste milovníky filmů, kde se snoubí vícero dějových linií, pak si ho doslova zamilujete. Příběhů, které se nenásilnou formou s naprostou lehkostí prolínají, je zde totiž rovnou několik a v každém dominuje postava, která je vám zkrátka chtě nechtě sympatická. Ať už je řeč o panu Grantovi, který má i zde ten svůj romantický „kukuč” a kancelářský taneček nebo mluvíme o představiteli jednoho z bradavických učitelů Snapa, v podání již zesnulého herce Alana Rickmana.

I když film není zas tak starý, stal se okamžitě jednou z vánočních klasik, kterou si pouštíme prakticky každý rok během kouzelných vánočních svátků.

trailer k filmu Láska nebeská (zdroj: youtube.com/DVDPREMIERYCZ)

Temný rytíř pro milovníky komiksových hrdinů 

Mezi námi se najde i celá řada těch, kteří doslova milují komiksové hrdiny. A za velké štěstí označují to, že řada skvělých superhrdinů se dočkala i svého filmového zpracování. Jedním z nich je Batman, kterého za poslední roky ztvárnila celá spousta hereckých hvězd. Mezi nejlepší se zařadil Christian Bale, který si svým provedením Batmana získal fanoušky po celém světě.  

Za hrdinu se převlékl ve filmu Temný rytíř, který je druhým dílem z trilogie o Batmanovi. Ze všech tří dílů je však tím nejpovedenějším, což ostatně naznačuje i ohodnocení, které film získal v uplynulých letech jak od filmových kritiků, tak od filmových nadšenců.  

Mimo jiné se jedná o jeden z posledních filmů, kde si zahrál fenomenální herec Heath Ledger. Ten totiž brzy na to zemřel na nešťastné předávkování léky na spaní. Proslýchá se, že za to mohl psychický stav po ztvárnění role Jokera v tomto filmu. Je to prostě komiksový napínavý akční doják na volný večer.

K TÉMATUNejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Vesničko má středisková 

Abychom však nezůstali jenom na hollywoodském poli, musíme zmínit také jedinečný filmový snímek z české tvorby – Vesničko má středisková. Pokud jste milovníky českých komedií, tato má jednoznačně na vašem seznamu toho nejlepšího své místo. Rudolf Hrušínský se v komedii pod režií Jiřího Menzela doslova vyhrál. Po několika měsících natáčení vzniklo opravdu skvělé dílo české kinematografie, které člověku nenásilnou formou dávkuje humor. Ten je sice sem tam nahořklý, ovšem tak to už i v tom reálném světě bývá, nebo ne?

Přestože se jedná o film z roku 1985, dodnes se řadí mezi nejlepší komedie, které kdy byly natočeny. A to nejen pod taktovkou Jiřího Menzela.

trailer k filmu Vesničko má středisková (zdroj: youtube.com/DVDPREMIERYCZ)

Ukradené Vánoce od Tima Burtona 

Vánoční svátky se nesou každým rokem ve znamení pohádek. Proč ale sledovat jen ty klasické, když můžeme vidět trochu netradiční podobu oblíbeného filmového žánru? Kupříkladu stojí za zvážení dílo Tima Burtona. Ten je sice pověstný svou kontroverzností a trochu hororovými prvky, které do svých filmů dává, ovšem v tomto případě mluvíme o pohádce, která je díky tomu velice působivá. Řeč je o Ukradených Vánocích.

Pohádka vznikla na základě původní napsané povídky. Po zhlédnutí nám jistě dáte za pravdu, že je dobře, že snímek nezůstal pouze u povídkového zpracování.

Utíkej, Forreste, utíkej!

A tak jsem utíkal. Kdo by neznal sentimentální filmový snímek jako dělaný na příjemný volný večer, který je sice svou délkou trochu nezáživný, ale ve skutečnosti ony dvě a půl hodiny zvládnete, ani nebudete vědět jak. Tom Hanks je v této roli naprosto fantastický a příběh samotného filmu se člověku doslova vryje pod kůži.

Zároveň mu dá jistou porci motivace zvládat každodenní strasti a vlije mu do žil naději toho, že se v životě může stát prakticky cokoliv. Život je zkrátka jako bonboniéra – nikdy nevíte, co ochutnáte.

trailer k filmu Forrest Gump (zdroj: youtube.com/Paramount Movies)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATUKegelovy cviky: Cesta za lepším postelovým uvolněním

Stravování podle ročních období: Proč je přínosem pro tělo?

Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?
Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.

Nepřehlédněte

Mikrovlnná trouba je skvělý pomocník v každé domácnosti, ale i v kuchyňkách v zaměstnání. Novější modely dokonce odbourávají tradiční neduhy mikrovlnek, které při ohřívání polévky ohřály jen talíř nebo misku a část pokrmu, zatímco ve středu zůstala úplně studená část. A s trochou cviku v nich ohřejete i knedlíky nebo maso tak, aby jídlo chutnalo jako čerstvě uvaření. Přesto existují potraviny, které do mikrovlnky prostě nepatří. Po ohřátí mohou být dokonce zdraví škodlivé.
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek