Pátek , 17. 05. 2024

Aneta

Velká divadelní herečka Simona Postlerová

Simona Postlerová, uznávaná herečka zemřela náhle v neděli. Diváci si ji pamatují například z filmů Probudím se včera, Jedna kočka za druhou nebo Tancuj, Matyldo. Kromě své filmové kariéry byla Simona Postlerová především významnou divadelní herečkou, jejíž umělecký přínos na české divadelní scéně byl mimořádný. Své nezapomenutelné výkony předvedla v mnoha divadelních hrách, a to jak na scénách Národního divadla, tak v Divadle na Vinohradech, kde strávila většinu své profesní dráhy.
Postlerová
Simona Postlerová byla krásná žena.

07. 05. 2024

07. 05. 2024

Divadelní začátky

Simona Postlerová začala svou profesní dráhu v oblasti divadla během studií na DAMU, kde hostovala v Národním divadle. Toto angažmá představovalo první kroky v její významné kariéře. V roce 1992 se stala členkou souboru Divadla na Vinohradech, které se později stalo jejím domovským divadlem. Její práce v tomto divadle přinesla Postlerové řadu příležitostí rozvíjet své umělecké dovednosti.

Simona Postlerová mezi velikány divadelní scény

Po absolutoriu DAMU Postlerová získala místo v souboru Národního divadla. Pět let strávených na této prestižní scéně považuje za nezapomenutelnou část svého života a kariéry. “Měla jsem tu čest pracovat s osobnostmi jako Rudolf Hrušínský nejstarší, Josef Kemr či Miroslav Macháček, kteří mi byli velkými mentory,” vzpomíná herečka. Zvláště významnou pro ni byla rada Rudolfa Hrušínského, která zněla: “Simono, jenom mi odpovídejte a zkuste nehrát.” Tyto zkušenosti formovaly její přístup k divadelnímu uměn

Divadlo na Vinohradech

Divadlo na Vinohradech se stalo klíčovým místem pro Postlerovou, kam ji v roce 1992 přivedla tehdejší ředitelka Jiřina Jirásková. Během svého působení zde Postlerová hrála v mnoha významných představeních a stala se důležitou součástí divadelního souboru. Tato scéna jí umožnila rozvinout její divadelní vlohy a přispět k rozvoji českého divadelního umění.

Vzpomínka na úžasnou herečku Simonu Postlerovou.

Televize a dabing

Postlerová
Simona Postlerová

Kromě divadelních rolí se Simona Postlerová věnovala také práci v televizi a dabingu. Objemila se v populárních seriálech jako “Chlapci a chlapi”, “Hospoda”, “Četnické humoresky” a mnoho dalších. V dabingu propůjčila svůj hlas řadě zahraničních postav, včetně Samanthy Carterové ze seriálu “Hvězdná brána” nebo Lorelai Gilmoreové z “Gilmorova děvčata”. Dabing jí umožnil projevit svou schopnost přetvářet emoce a charaktery, čímž si získala srdce diváků doma i v zahraničí.

Regina Rázlová chválí Simonu Postlerovou

MOHLO BY SE VÁM HODIT

K TÉMATU  Mykóza nohou není jen pánský problém. Jak s ní bojovat a jak jí předcházet?

Herečka Simona Postlerová (†59) náhle zemřela: Tragický konec v jejím bytě na Vinohradech

Milá Evičko, milý Luďku”! Kolářová exceluje v Činoherním klubu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Odlety na vytouženou dovolenou bývají občas hektické a stejně tak působí i letiště. Musíte najít místo odbavení, projít kontrolou a nakonec trefit správný gate. Většinou vše funguje hladce. Co ale dělat, když se let opozdí, zruší, nebo nestihnete navazující letadlo?
Mnoho lidí nad brokolicí ohrnuje nos, ale zkuste jí dát šanci a třeba vyzkoušejte různé možnosti její přípravy. Pokud vám v nějaké podobě zachutná, vaše zdraví to jistě ocení. Přináší nám totiž celou řadu blahodárných látek.
Potřebujete trochu rozveselit? Leze na vás jarní deprese, nebo naopak podzimní splín? V tom případě není nic lepšího, než zasednout k televizi a pustit si něco třeskutě vtipného. Které komediální filmy a seriály jsou pro tento účel jako stvořené?
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Pomalá píseň Say Something je celosvětově známá. Duo A Great Big World ji nahrálo spolu Christinou Aguilerou, a její tempo a slova dojímají i ty nejmenší! Malý kluk v autosedačce při jejím poslechu pláče, vypnout ji ale nechce!
Ovdověla jsem velice brzy, bylo mi dvaačtyřicet, když můj manžel zemřel na infarkt a od té doby jsem zůstala sama. Abych svůj život nějak vyplnila, hodně jsem se upnula na dceru, která byla ráda. Vždyť jí alespoň měl kdo pomáhat s jejími třemi dětmi, na které neměla čas, protože chtěla budovat kariéru.
Právě je ten pravý čas promyslet si, čím si vaši zahradu zkrášlíte. Přinášíme několik tipů na zahradní nábytek, díky kterému bude vaše zahrada nádherná, zabydlená a útulná.
Setkáváme se s ní velmi intimně, ovlivní naši pohodu, vezme nám sílu i náladu, nutí nás se o ni starat a ani na minutu na ni nezapomenout. Obtěžuje muže, ženy i děti a každý ji nazývá jinak – viróza, nachlazení, chřipka. Je mezi nimi rozdíl? A jaký?
Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.
V dnešní době mnoho lidí pracuje z domu, a proto se chtějí ve své domácnosti dobře. Jaké kroky podniknout, abychom se cítily dobře a zároveň nám nevyschl náš finanční polštář? Pojďme se podívat na pár tipů, pomocí nichž můžeme zútulnit naši domácnost.
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?

Výběr článků

Poslechněte si deset hlasů z britské verze talentové show The Voice 2019, které naprosto uchvátily diváky a šokovaly porotu. To je zpěv!
Adidas, jeden z hlavních partnerů RunCzech, opět připravil exkluzivní kolekci triček k osmi závodům letošní běžecké série. Autorkou grafických návrhů triček je ilustrátorka, animátorka a digitální umělkyně Eliška Podzimková, jejíž projekt PLEŠOUNI chce adidas touto spoluprací podpořit.
Proud je dražší a skutečné vlny zdražování nás teprve čekají. Pojďme se tedy zamyslet nad tím, jak si nyní snížit účty. Kromě úspory energie je dobré prověřit i možnost změny dodavatele elektřiny. Dobře zvolená nabídka může přinést výrazné úspory. Jak vybrat dodavatele elektřiny v nelehké době?

Nepřehlédněte

Oválné vany i umyvadla, dřevěné podlahy nebo přiznaný beton, a také všudypřítomná šedá barva podlahy nebo obkladů. To jsou koupelnové trendy pro rok 2019.
Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek