Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Vím, že přítel mojí kamarádky ji podvádí. Mám jí to říct? Neuvěří mi

Svou kamarádku Pavlínu znám už deset let. Seznámily jsme se na letním táboře, kam jsme obě jako děti jezdily. Od té doby jsme se staly nerozlučnou dvojicí. Chvíli jsme společně i bydlely, jenže loni v létě si Pája našla přítele a zanedlouho se přestěhovala k němu.
podvádí
ilustrační obrázek (foto: 123RF)

29. 03. 2022

Vím, že je neskutečně moc zamilovaná, lítá v oblacích a plánuje s ním budoucnost. Já jsem ale přišla na to, že on ji už nějakou dobu podvádí. Nevím, co mám dělat, asi bych jí to měla říct, ale pochybuji, že mi uvěří. Nechci, aby si myslela, že jí to nepřeji.

Chci, aby stála nohama na zemi

Pavlíně samozřejmě přeji jen to nejlepší v životě, mám ji skutečně ráda. Jenže ona je od doby kdy si Láďu našla úplně jiná než dřív. On si ji doslova omotal kolem prstu, ona skáče, jak on píská, a tak když jsem zjistila celou pravdu o jejich vztahu, udělalo se mi z toho zle. Chtěla jsem jí to říci hned, že ji podvádí, dokonce jsem si chvíli hrála i na špiona, abych měla stoprocentní jistotu. Ale nejsem tak dobrý špech, abych sehnala i nějaké důkazy. Když něco řeknu, vím jistě, že mi Pavlína nebude věřit.

Když se totiž Pavlína sebrala a sbalila si věci, odstěhovala se a mě nechala v našem bytě na všechny účty samotnou. Měla jsem jí to trošku za zlé. To bylo vlastně jen jednou, co jsme se za celou dobu našeho přátelství pohádaly. Znala Láďu jen tři měsíce a už se k němu stěhovala, mě na to ani nepřipravila, a já to brala jako podpásovku.

Nakonec jsem si ale našla ještě jednu práci na víkendy, zvládala jsem to platit a uznala jsem, že lásce se musí dát přednost. V Pavlíně ale zůstala hořkost. Navíc jsem ji několikrát upozorňovala na to, že mění naše plány vždy podle toho, co jí řekne Láďa. Když se na něčem domluvíme, máme jít například do kina, klidně mi uteče ze začátku promítání jen proto, že on jí napsal, že končí dříve v práci. Vůbec není sama sebou, nestojí nohama na zemi, ale ode mě všechno bere jen jako útok. Já jsem totiž stále bez partnera.

K TÉMATU  Z poradny kouče: Nejdřív jsem opravila sebe. A tak vlastně začal celý můj příběh

Nejsem nepřejícná, jen vidím, co ona nevidí

Určitě nejsem ten závistivý typ holky, co nemůže překousnout, že má kamarádka víc štěstí v lásce než ona. To ne. Já jsem se svým životem spokojená, nikam se neženu. Ono vždy přijde to, co přijít má. Na tohle věřím. Přijde mi ale, že zkrátka vidím hodně věcí, co sama Pája nevidí očima zamilované holky.

Takže to mezi námi lehce skřípe. I proto jsem si jistá, že kdybych teď za ní přišla a řekla jí, že ji ten pan Úžasný podvádí, nevěřila by mi a mezi námi by to bylo ještě horší. Možná by se se mnou už nebavila vůbec. No ale mohu ji nechat ze sebe dělat naivku a neříct jí, že její milý má ještě jinou holku?

Vidím dobře?

Já jsem si tím ale jistá, nedávno jsem Láďu zahlédla během své obědové pauzy ve městě s nějakou brunetkou. Pája je blondýna, takže jsem si je fakt nepopletla. I když jsem si v prvním momentě v duchu říkala, zda mě neklame zrak. Měli se k sobě, drželi se kolem pasu a líbali se. Abych si byla jistá, tak trošku jsem je sledovala, zašli po pár metrech do paneláku. Pavlíně jsem přitom volala, co mají dneska s Láďou v plánu a ta mi řekla, že je Láďa na montáži a vrací se až večer. Jasná lež.

Navíc jsem ho s tou samou brunetkou viděla poté ještě jednou, to zase jeli společně někam v jeho autě. Také jsem pozvala na víno Láďova kamaráda, kterého jsem se snažila nenápadně zeptat, jak to vlastně jeho kamarád s tou mojí kamarádkou má. A také jsem se dozvěděla zajímavé věci. Prý nikdy nebyl na vážné vztahy, navíc má dluhy a musí je splácet. Že by se mu Pája hodila jako nájemnice, co platí polovinu nájmu? Náhoda to není, a když jsem si dala tolik práce, abych si byla co nejvíc jistá, není o tom pochyb, že jí prachsprostě zahýbá, využívá a lže.

K TÉMATU  Antonie (28): V mém srdci sídlí kriminálník, který mě okradl

Jen tak ale nemohu za ní přijít a říct holka, on tě podvádí. Stoprocentně by si myslela, že si vymýšlím, musím ale asi vymyslet jiný způsob, jak jí konečně otevřít oči.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nevěra: V čem se liší mužské a ženské podvádění?

Sára (32): Nevěra partnera se týká i mě. Zjistila jsem s kým, položilo mě to

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Designový doplněk nebo praktický zařizovací předmět. To všechno mohou plnit designová zrcadla. Vybírat můžete z nepřeberného množství tvarů. Trocha inspirace k zařizování domova.
Co předvádí vousatý chlapík v talentové soutěži je překvapením pro všechny diváky. Jeho tanec budí nadšené ovace. Na první pohled by do něj nikdo neřekl, že se umí takhle rozpohybovat!
Dítě sice někdy přijde zcela nečekaně, jindy je však součástí plánu, který si dva stanoví. V takovém případě je to mnohdy lepší. Příchod dítěte je vítaným, milým překvapením, nikoliv něčím, co zaskočí a co člověka vede k pohrávání si s myšlenkou, jestli potrat není řešením. Abyste se takovému scénáři vyhnuli, udělejte několik věcí ještě předtím, než začnete dítě plánovat a následně se o něj pokoušet.
Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.
S radikálním poklesem teplot je potřeba pohlídat si imunitní systém. Co na dnešní den radí horoskop astroložky Naďy Šmídové?
V dnešním poutavém článku na Dámské Lize zkoumáme magii Vánoc očima dětí. Jak dlouho trvá jejich víra v Ježíška, a co by rodiče měli vědět, aby tuto kouzelnou dobu pro své potomky co nejlépe utvořili? Přinášíme vám nejen pohled na to, do kolika let děti věří na Ježíška, ale také rady, jak tuto vánoční tradici zachovat a jaké situace by rodiče měli pečlivě sledovat. Podívejte se s námi na jedinečný svět Vánoc očima nejmladších!
Před vámi je dlouhý let, možná s několika přestupy. Připravte se nejen na čekání na letišti, ale také na to, abyste let prožila v pohodě a bez stresu. Co si můžete vzít s sebou do příručního zavazadla a jak úspěšně překonat čas strávený čekáním?
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Na co Nela díky našemu letnímu koučinku přišla? Co jí "seplo" a kde máme ještě na čem pracovat?
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.

Výběr článků

Home office je pro mnoho lidí splněným snem. Vždyť doma vás nikdo nekontroluje, šéf vám nedýchá na záda, nemusíte řešit kolegy a mnohdy můžete mít své vlastní pracovní tempo. Úskalím ale může být to, že domácí prostředí tak trošku svádí k prokrastinaci, ne vždy se do pracovního tempa člověk dostane tak rychle, jako ráno po příchodu na pracoviště. Co je ještě horší, mnohdy zapomeneme i pravidelně jíst, chybí nám pohyb a pak nekontrolovatelně přibíráme na váze. Jak tomu předejít?
I sourozenci spolu mohou vycházet již od narození. Není to nic složitého
Modelek je po celém světe velké množství. Jejich konkurence je opravdu vysoká. Do světa reflektorů se ale dostanou jen ty nejlepší. Ovšem co to znamená nejlepší? Nejvyšší? Nejhubenější? Nejkrásnější? Nejmladší? To vše má svůj úhel pohledu. Jsou totiž modelky, jejichž kariéra skončí tak rychle, jak začala, a oproti tomu jsou i takové, které jsou stále žádané i ve věku (nebo právě proto), kdybychom si spíše řekli, že už takové povolání není zcela vhodné.

Nepřehlédněte

O žádosti o ruku a následné svatbě sní asi každá žena. Manželství je obrovským krokem, a i když už bohužel dost často neplatí, že vydrží navždy, je třeba si to řádně promyslet. Jste s partnerem již delší dobu a chcete se posunout dál?
V Čechách je systém pro matky s dětmi nastaven víc než příznivě. I přesto se mnoho matek rozhodne začít pracovat dříve, než jejich děti dosáhnou 3 let, tzv. školkového věku. Není to nic neobvyklého a dá se to velice dobře zvládat, jen se na to musíte připravit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek