Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Vím, že přítel mojí kamarádky ji podvádí. Mám jí to říct? Neuvěří mi

Svou kamarádku Pavlínu znám už deset let. Seznámily jsme se na letním táboře, kam jsme obě jako děti jezdily. Od té doby jsme se staly nerozlučnou dvojicí. Chvíli jsme společně i bydlely, jenže loni v létě si Pája našla přítele a zanedlouho se přestěhovala k němu.
podvádí
ilustrační obrázek (foto: 123RF)

29. 03. 2022

Vím, že je neskutečně moc zamilovaná, lítá v oblacích a plánuje s ním budoucnost. Já jsem ale přišla na to, že on ji už nějakou dobu podvádí. Nevím, co mám dělat, asi bych jí to měla říct, ale pochybuji, že mi uvěří. Nechci, aby si myslela, že jí to nepřeji.

Chci, aby stála nohama na zemi

Pavlíně samozřejmě přeji jen to nejlepší v životě, mám ji skutečně ráda. Jenže ona je od doby kdy si Láďu našla úplně jiná než dřív. On si ji doslova omotal kolem prstu, ona skáče, jak on píská, a tak když jsem zjistila celou pravdu o jejich vztahu, udělalo se mi z toho zle. Chtěla jsem jí to říci hned, že ji podvádí, dokonce jsem si chvíli hrála i na špiona, abych měla stoprocentní jistotu. Ale nejsem tak dobrý špech, abych sehnala i nějaké důkazy. Když něco řeknu, vím jistě, že mi Pavlína nebude věřit.

Když se totiž Pavlína sebrala a sbalila si věci, odstěhovala se a mě nechala v našem bytě na všechny účty samotnou. Měla jsem jí to trošku za zlé. To bylo vlastně jen jednou, co jsme se za celou dobu našeho přátelství pohádaly. Znala Láďu jen tři měsíce a už se k němu stěhovala, mě na to ani nepřipravila, a já to brala jako podpásovku.

Nakonec jsem si ale našla ještě jednu práci na víkendy, zvládala jsem to platit a uznala jsem, že lásce se musí dát přednost. V Pavlíně ale zůstala hořkost. Navíc jsem ji několikrát upozorňovala na to, že mění naše plány vždy podle toho, co jí řekne Láďa. Když se na něčem domluvíme, máme jít například do kina, klidně mi uteče ze začátku promítání jen proto, že on jí napsal, že končí dříve v práci. Vůbec není sama sebou, nestojí nohama na zemi, ale ode mě všechno bere jen jako útok. Já jsem totiž stále bez partnera.

K TÉMATU  Protagonisty filmů Homolkovi nepotkal příliš šťastný osud

Nejsem nepřejícná, jen vidím, co ona nevidí

Určitě nejsem ten závistivý typ holky, co nemůže překousnout, že má kamarádka víc štěstí v lásce než ona. To ne. Já jsem se svým životem spokojená, nikam se neženu. Ono vždy přijde to, co přijít má. Na tohle věřím. Přijde mi ale, že zkrátka vidím hodně věcí, co sama Pája nevidí očima zamilované holky.

Takže to mezi námi lehce skřípe. I proto jsem si jistá, že kdybych teď za ní přišla a řekla jí, že ji ten pan Úžasný podvádí, nevěřila by mi a mezi námi by to bylo ještě horší. Možná by se se mnou už nebavila vůbec. No ale mohu ji nechat ze sebe dělat naivku a neříct jí, že její milý má ještě jinou holku?

Vidím dobře?

Já jsem si tím ale jistá, nedávno jsem Láďu zahlédla během své obědové pauzy ve městě s nějakou brunetkou. Pája je blondýna, takže jsem si je fakt nepopletla. I když jsem si v prvním momentě v duchu říkala, zda mě neklame zrak. Měli se k sobě, drželi se kolem pasu a líbali se. Abych si byla jistá, tak trošku jsem je sledovala, zašli po pár metrech do paneláku. Pavlíně jsem přitom volala, co mají dneska s Láďou v plánu a ta mi řekla, že je Láďa na montáži a vrací se až večer. Jasná lež.

Navíc jsem ho s tou samou brunetkou viděla poté ještě jednou, to zase jeli společně někam v jeho autě. Také jsem pozvala na víno Láďova kamaráda, kterého jsem se snažila nenápadně zeptat, jak to vlastně jeho kamarád s tou mojí kamarádkou má. A také jsem se dozvěděla zajímavé věci. Prý nikdy nebyl na vážné vztahy, navíc má dluhy a musí je splácet. Že by se mu Pája hodila jako nájemnice, co platí polovinu nájmu? Náhoda to není, a když jsem si dala tolik práce, abych si byla co nejvíc jistá, není o tom pochyb, že jí prachsprostě zahýbá, využívá a lže.

K TÉMATU  "Nevěra mi málem zničila manželství. Výčitky svědomí jsem ale překonala," říká Kristýna (38)

Jen tak ale nemohu za ní přijít a říct holka, on tě podvádí. Stoprocentně by si myslela, že si vymýšlím, musím ale asi vymyslet jiný způsob, jak jí konečně otevřít oči.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nevěra: V čem se liší mužské a ženské podvádění?

Sára (32): Nevěra partnera se týká i mě. Zjistila jsem s kým, položilo mě to

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.
Je sice pravdou, že jsme všichni netrpělivě čekali až se dostaví léto. V horkých letních měsících se nám ale nechtějí nosit tenisky nebo jinak uzavřené boty. V důsledků vysokých teplot mohou někomu také nohy začít otékat. V tuto chvíli přichází na scénu dámské sandály. Jaké jsou typy a s čím je vhodné je kombinovat? Může je nosit opravdu každá dáma a hodí se ke každé příležitosti? Všechny tyto informace jsme zjistili za vás.
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek