Středa , 19. 06. 2024

Leoš

TENTO ČLÁNEK JE JEN PRO VELKÉ

Potvrďte prosím, že jste starší 18 let

Ano, je mi 18 nebo více let Ne, vyberu si jiný článek

Rozhodnutí. Teď nebo nikdy

Připoutejte se a připravte se na divokou jízdu, protože přichází čtvrtý díl našeho napínavého příběhu, který vás zavede hlouběji do labyrintu tajemství, vášní a rozhodnutí s dalekosáhlými důsledky. Ve světě, kde se osobní a profesionální životy nebezpečně proplétají, se naše hrdinka ocitá na prahu osudového setkání, které může změnit vše. Co se stane, když se vaše nejtajnější touhy střetnou s nečekanou realitou? V tomto čtvrtém dílu se ponoříme ještě hlouběji do příběhu plného napětí, nečekaných zvratů a odhalení, která mají moc otřást vaším vnímáním pravdy. Otevřete dveře do světa, kde každý výběr může navždy změnit vaši budoucnost. Nechte se pohltit příběhem, který je stejně provokativní, jako je neodolatelný.
Smlouva
Odvahu zlato

02. 03. 2024

02. 03. 2024

Odvahu zlato

Rozhodnutí, které ovlivní můj život, a nejen ten můj. Ještě jednou se ujistím, že stojím před správným domem. Ulice souhlasí, číslo taky. Teď už jen stačí zazvonit a říct dobře naučené fráze… Jo to se lehko řekne, prst držím u zvonku a ne a ne ho zmáčknout.

Dveře se otevřou: „Prosím, až po Vás.“ A je vymalováno, teď už mi nezbývá nic jiného než vejít dovnitř. Rozhlížím se po místnosti – velký, světlý prostor s recepcí uprostřed protější stěny. Slečna za pultem se na mě usměje: „Už na vás čeká. Co Vám mohu nabídnout? Kávu, čaj?“

„Čaj, černý, děkuji.“ Čeká na mě? Jakto? „Tudy prosím, zavedu Vás do jeho kanceláře.“ Vyjde zpoza stolu a odhalí tak dlouhé, štíhlé nohy. Následuju jí. Mám najednou sucho v puse. Cože jsem si to připravila, že řeknu?

Proč jsem sem vůbec chodila? Jasně, nedal mi svoje číslo, jen adresu kanceláře. A proč jsem nezkusila zavolat do jeho kanceláře? Jakto, že mě to nenapadlo dřív… samozřejmě, že jsem to zkusila, ale pro jistotu mi to nezvedali…

Začínám mít pocit, že ON je vševědoucí. Jak jinak by znal moje telefonní číslo, věděl, kde pracuju,  jak mě uspokojit… Na tohle nemůžu teď myslet, jsem tu, abych mu řekla, že to nemůžu přijmout.

Nádech, výdech

Zkusím se soustředit na prostor, kterým procházím… dlouhá chodba, obrazy na stěnách. Skvělé, aspoň se na ně můžu zaměřit. Zabírá to, reprodukce slavných obrazů nejsou moc sexy… Mona Lisa, Hranostaj, váza se slunečnicemi… Modrá obloha plná hvězd… pozorování hvězd je tak romantické… Výkřik… chci křičet jeho jméno…

Veškeré mé snahy selhaly. Cítím, jak se mi na rozžhavenou buchtičku lepí mokré kalhotky… jsem měla jít radši bez nich… Ne. Je dobře, že je mám. Taky je dobře, že nemám sukni, ta se moc dobře vyhrnuje. Džíny jdou dolu mnohem hůř. Body, které mám na sobě, se také svléká obtížněji. Mám na sobě bezpečné oblečení.

K TÉMATU  Vybírejte, komu dáte všanc své emoce. Ženské kruhy umí šířit lásku, i nenávist

Už ani nevnímám slečnu, která jde celou dobu přede mnou. Otevřou se dveře, a já vstoupím do kanceláře. Místnost není zas tak velká, není přeplácaná nábytkem, dost světla ji dodává prosklená stěna s přístupem na balkon. Interiér je vybaven moderně, a zároveň útulně. Stěnu naproti dveřím zdobí knihovna přes celou stěnu, tak velká, že je k ní přidělán pojízdný žebřík. Před knihovnou je psací stůl, a za ním sedí ON.

Predátor v jeho přirozeném prostředí. Jeho dominantní postavení je cítit až ke dveřím. Tohle je jeho teritorium, a žádné kalhotky nejsou v bezpečí.

Čas na rozhodnutí

Čas na rozhodnutí

Vejdu do místnosti, dveře se za mnou zavřou. Než se stihne zvednout od stolu, zvedám ruku, aby počkal, a chystám se mu říct, že to… „Beru.“ Cože? Měla jsem říct, nemůžu to vzít. Jak jako beru?! Evidentně byl rozum svázán a s roubíkem v puse ho zavřeli někam, kde ho nikdo neuslyší… Chtěla bych snad být mým rozumem? Vedení převzalo mé roztoužené lůno. Ne za všechna rozhodnutí může hlava…

„Posaď se.“ Stále sedí za svým stolem, pohled upřený na mě. Nemůžu couvnout. Nohy mě odnášejí k němu, teda na židli před jeho stolem. Když se uvelebím na židli, řekne: „Bál jsem se, že odmítneš.“ Najednou nevypadá tak dravě, spíš utrápeně.

„Provedl jsem drobné úpravy..“ Ukáže na štos papírů na stole. Někdo zaklepe na dveře, ty se otevřou a v nich stojí slečna z recepce. Položí čaj přede mě, úplně jsem na něj zapomněla. Donesla také džbánek s vodou s nakrájenými plátky citronu a dvě sklenice.

Odešla, ani jsem nestihla poděkovat. Zaměřila jsem svou pozornost na papíry, které se objevily přede mnou na stole. „Projdeme to vše spolu, řekni, jestli něco není jasné nebo se ti nelíbí. Upravíme to společně.“

K TÉMATU  Více generací pohromadě nebo každá zvlášť? Dříve bylo takové bydlení běžné a možná se tento trend zase vrátí! Jaká to má pozitiva?

Najednou jsem si připadala jako u výslechu. Stát povolává… Vytáhl složku nadepsanou mým jménem. „Tady mám o tobě veškeré informace.“ A sakra. „Od narození, přes školy, zaměstnání, lékařské záznamy, počet dětí…“ Ví všechno… „Proč jsi mi o nich neřekla?“ Podíval se mi do očí. „No, moc jsme toho nenamluvili…“ Zadívala jsem se na své ruce svírající hrníček. „Tak teď máme možnost.“

MOHLO BY SE HODIT

Vánoce, vánoce přicházejí…

Touha po neznámém mě naprosto pohltila

Práce snů

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?
Ať už jste romantickou duší či nikoliv, pár romantických knižních výtisků byste u sebe v knihovně mít měli. Zaprvé nikdy není na škodu žít alespoň v příběhu více naivně, než ve skutečném životě, a zadruhé nějak potřebujete zaplnit volné chvíle během propršených dní. Otázkou nyní zůstává, jakou knihu si pořídit a přečíst?
Znáte to: šéf tlačí novými úkoly a vy se snažíte najít odvahu říct NE. Jak však odmítnout šéfa bez rizika a udržet si duševní pohodu? Dnes se zaměříme na praktické strategie, jak elegantně odolat nadměrné pracovní zátěži, zachovat klid a udržet si zdravý životní rytmus.
Amarant zní tak trochu mysticky a připomíná nějaké zaklínadlo. Jedná se však o potravinu, kterou můžete použít jako přílohu nebo si z něj udělat kaši. Vyzkoušejte ho a třeba si právě u vás v rodině najde v jídelníčku své stálé místo.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
High Desert Modern house se nachází v malém městě Bend v americkém Oregonu, v dosahu horských sjezdovek. Překrásná rezidence vás svým řešením uchvátí. Hlavní myšlenkou domu jsou posuvné panely, které mohou úplně oddělit a doslova skrýt jednotlivé prostory navzájem.
Kempování je neodmyslitelně spojené s létem. Pokud plánujete prázdniny pod stanem, příprava je klíčová. Občas se při hektickém balení stane, že zapomenete na důležité věci. I z toho důvodu jsme připravili seznam několika věcí, které je dobré mít na mysli, než vyrazíte do přírody.
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Skotská vrchovina nabízí překrásnou přírodní scenérii, kterou charakterizují zelené kopce, rozmanité skalnaté útvary, horská údolí a jezera, ale i středověké hrady. Tady je malá ochutnávka, která vás možná navnadí na výlet do této řídce osídlené oblasti.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.
Umíte si představit, že by někdo nenápadně sledoval všechny vaše denní aktivity?

Výběr článků

Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.
Svým tvarem trochu připomíná mrkev. Jindy zase mívá kulatý tvar a na pohled tak připomíná přerostlou ředkvičku. O čem je řeč? O zelenině, kterou mnoho lidí (ne)vědomě přehlíží a do jídelníčku ji zařazuje jen zřídka. Znáte bílou ředkev?

Nepřehlédněte

Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Prospívají zdraví, prodlužují věk. Prostě dělají dobře našemu tělu, mozku i kondici. Opravdová definice pro superpotraviny ale neexistuje. Do této kategorie se zařazují potraviny, které mají ve srovnání s podobnými podstatně vyšší obsah zdraví prospěšných látek. Které to jsou?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek