Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Tvrdohlavý a energický Beran. Na co se u takového znamení připravit?

Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?
beran
Beran je tvrdohlavý, energický, nápaditý i kreativní. (foto: 123RF)

21. 03. 2022

Berani jsou opravdu jako oheň – a poznáte to na nich na první pohled. Jsou to totiž velmi energičtí lidé, takže jakmile vejde do místnosti Beran, je ho všude plno. Berani jsou průbojní, mají velké ambice, a všechno, co si zamanou, se snaží dostat. Chtěli by to ale nejlépe ihned. Stejně tak, jako se mohou Berani díky této vlastnosti v životě dostat hodně daleko, mohou mít na své cestě nejeden malér.

Typický Beran

Jak si totiž jdou za svým, nehledí napravo ani nalevo, čímž se často mohou dostat do nejrůznějších sporů. Kromě své houževnatosti jsou ale lidé ve znamení Berana také velmi spontánní, umí se radovat ze života a snaží se být bezstarostní.

Berani neznají únavu a do práce se vrhají po hlavě, za svou snahu a práci ale žádají i pochvalu a odměnu. Patří mezi velmi odvážné typy lidí, jsou kreativní a mají velmi silnou vůli. Často překypují nejrůznějšími nápady a v práci jsou to i skvělí organizátoři a vedoucí. Jsou to rovněž lidé upřímní, otevření, a jakmile spadnou, ihned se zvednou a jdou zase dál. Potřebují mít vždy možnost vybít si svou energii, doma na gauči tak opravdu dlouho sedět nevydrží.

Jaké jsou ženy v tomto znamení?

Ženy, které se rodí ve znamení Berana, jsou velice silné, sebevědomé, soběstačné a energické. Tyto ženy přesně vědí, co chtějí a umí si o to říct. Jakmile jsou nespokojené, neumí to v sobě moc dusit, naopak jim přetvářka činí velké potíže. Jsou to ale ženy přátelské, upřímné, otevřené a tolerantní.

Ženy rozené v tomto znamení jsou i skvělými partnerkami. Jsou milující a oddané, pokud cítí od partnera to samé. Žena v Beranu si svého muže velmi váží a obdivuje ho. Potřebuje však být v blízkosti toho, kdo jí lásku opětuje. Mimochodem jsou to velké milovnice zvířat.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na víkend 6.-7. 10. 2018 Pečujte o svou pokožku a pozor na karmu!

Jací jsou muži v tomto znamení?

Je to rebel! Přesně takový je muž ve znamení Berana. Jsou také neskutečně energičtí, stejně jako ženy, a navíc jsou to velcí bojovníci. Pokud tento muž v něco věří, jde si za tím a své ideály skutečně pevně vyznává. A i když Beranům nechybí ambice ani dobré nápady, není radno si s nimi zahrávat. Právě proto, že jde o velké fightery, kompromisy jim činí značné obtíže. Kromě toho jsou Berani i někdy trošku sobci. Často totiž myslí více sami na sebe a své touhy než na to, po čem touží a co zrovna chce jejich okolí.

Muži Berani potřebují také svobodu, i když touží po velké lásce, musí mít stále pocit, že nejsou odříznutí od své volnosti. Možná i proto ve vztahu často snadno přehlédnou to, co by chtěla jejich partnerka. Berani se také velice špatně přizpůsobují, neradi dělají něco, co nechtějí.

A co děti Berani?

I děti se dají charakterizovat podle svého znamení, ve kterém se narodily. Pokud se vám narodí malý Beran, vězte, že toto dítko bude velice zvídavé, bystré, ale ani chvilku neposedí na jednom místě. Ani u nich se jejich vrozená energie nezapře. Jsou to zkrátka neposedové. Tyto děti se mohou potýkat s problémy ve chvíli, kdy musejí dodržovat nějaký pevně zavedený řád, například ve škole.

Za to se ale velmi dobře a rády učí, a i své místo v kolektivu si hravě najdou. Děti ve znamení Berana se snaží prosadit si svou a milují volnost, což může rodiče občas přivádět k šílenství. Mají rovněž velkou představivost.

Berany musíte brát prostě takové, jací jsou. Rozhodně to ale nejsou nudní společníci.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Karmický horoskop pro jednotlivá znamení na rok 2019. Co všechno budete řešit a jak se vám vrátí, co jste v minulosti zasely?

Rok Tygra: Co vás podle čínského horoskopu letos čeká?

Co o vás říká indiánský horoskop?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Umíte si představit kuchyni bez lednice? Lednice a mrazák zkrátka patří k našemu životu. Denně je používáme, snažíme se je mít neustále plné. Na co však zapomínáme, tak je péče o ně. Především o lednici, kterou používáme trochu více než mrazák, bychom měli správně a dostatečně pečovat. Jenom tak dosáhneme správného efektu, který na potraviny lednice má.  
Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.
Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?
Docílit toho, aby záhony nebo okenní parapety zely všemi barvami i během zimy, je poněkud složité. Tedy, to si alespoň zahrádkáři a pěstitelé pokojových rostlin myslí. Ve skutečnosti však existují druhy rostlin, které lze pěstovat i během zimy a které dokonce i v chladných ročních obdobích pučí do všech barev duhy. A jednou z nich je brambořík.

Nepřehlédněte

Když je hezky, chcete se posadit ven na zahrádku. K obědu o víkendu, s návštěvou nebo na večerní grilování, krytý přístřešek je skvělá věc. Můžete v něm i jen tak lenošit, číst knížku nebo trávit čas s rodinou. Zahradní altány mohou mít mnoho podob, a dají se koupit jako skládačka nebo postavit přímo na míru. Prohlédněte si galerii.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek