Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Je mi 35, ale chlap pořád nikde. Co je dobré vědět?

Pětatřicítka je pro ženy zvláštní mezník. I když nechceme, začneme se zamýšlet, zda je náš život v pořádku, a zda směřujeme správným směrem.
samota
Je mi 35 a nemám chlapa. No a co? (zdroj foto: pixabay.com)

16. 06. 2020

Když se v tomto věku ocitáme v situaci, kdy jsme bez dětí a bez stálého partnera, a ještě se k tomu přidají nenaplněné pracovní sny, je to složitá situace. Co je dobré si uvědomit, když je vám přes 35 a chlap prostě nikde?

Společenské stereotypy

Je vám 35 a přemýšlíte, co děláte špatně? Že ani v tomto věku nemáte vedle sebe stálého partnera a kopu dětí k tomu? Pokud cítíte něco jako vinu nebo dokonce sebeodmítání, vězte, že na vině je naše společnost, nikoliv vy. Právě společenské „normy“ nám do hlavy od malička hnětou, co je správné a co už ne. Patent na rozum ale nemá nikdo, ani společnost.

V osmnácti se tedy trápíme, že ještě nemáme chlapce, a ve třiceti zase, že nemáme děti. Přitom bychom se mohly cítit šťastné a spokojené. Jenže když na každé rodinné sešlosti pořád posloucháte ty stejné narážky, a vnímáte, jak se vaše kamarádky vdávají, moc vám to nepřidá. To ale neznamená, že se máte chytit do sítí špatných emocí.

zdroj foto: pixabay.com

Co vlastně mám a co můžu?

I ony vdané kamarádky rozhodně nemají na růžích ustláno. Mnoho mužů ženy opouští, když mají malé děti, protože se jim do vztahu připlete někdo třetí. To se potom těžko řeší, když máte na krku dvě malé děti a hypotéku.

Zkuste se na svou pozici podívat jako na velkou výhodu. Lidé ve vašem okolí už mají spoustu povinností, zatímco vy máte velkou škálu možností. A ty je nyní třeba využít!

Každý večer před spaním poděkujte svému bohu za to, co konkrétně jste dnes zažila příjemného. A mohou to být klidně maličkosti, jako výborný oběd nebo krásná procházka. Naučit se poděkovat za to, co mám, vede ke zklidnění a k nalezení vnitřního štěstí.

K TÉMATU  Eva (25): Máma si našla mladšího přítele. Ale skončila jsem s ním v posteli já

Chtěla bych partnera

Nepřejete si momentálně nic víc ve svém životě, než najít si vhodného partnera? V tom případě se namísto seznamek zkuste vrhnout i do toho, co vás baví. Zkuste se aktivněji věnovat svým koníčkům. Většinou se totiž stává, že se lidé potkají při společné aktivitě. Milujete filmy? Najděte si skupinu filmových nadšenců a chatujte s nimi. Máte raději bylinky? I pro tyto záliby existují zájmové skupiny.

A ještě jedna věc – zkuste udělat ve svém životě alespoň jednu změnu. Změny jsou potřebné, i když se jich mnohdy obáváme. Najděte si novou zálibu, odstěhujte se za lepší prací, splňte si svůj dávný sen. Dnešní doba virová nás více než kdy jindy ujistila v tom, že je třeba žít teď a dělat věci, co nás baví a naplňují. Když začnete aktivně žít svá předsevzetí, váš život se začne proměňovat. Přestanete lpět na tom, že byste si přála vedle sebe muže snů. Najednou uvidíte, jaké prevíty vaše kamarádky vedle sebe mají. Začnete si více vážit toho, co máte. Když se chlap objeví, bude to fajn. Když ne, jedete na pohodu.

Nikdo vám nemá právo předhazovat, co je správné, a co ne. Kdo řekl, že máme mít v 35 chlapa, děti a hypotéku? Asi systém, který chce, abychom byli hodné ovce se svázanýma nohama. Zvolte si jinou cestu – „jsem šťastná a žiju si po svém“. Až příště uslyšíte od někoho nemístnou poznámku, představte si ho jako ovci. Vy jste svobodná a můžete všechno.

A když se v budoucnu chlap i děti objeví, už budete vědět, že stále žijete sama pro sebe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

K TÉMATU  Ex neunesel rozchod. Co dělat, když na vás začne házet špínu?

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Všichni milovníci seriálu Sex ve městě jsou jako na jehlách Carrie Bradshaw, protože je to tady! Kýžené pokračování v podobě nových dílů. Otázkou však zůstává, jestli se i tato série bude držet původního stylu Sexu ve městě, anebo se spíše můžeme těšit na něco nového. A v neposlední řadě, jestli to celé autoři pokračováním leda nepokazí.
Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.

Nepřehlédněte

Nic netrvá věčně, ani šťastný vztah bez hádek a nedorozumění. Jestliže už máte nějaké ty společné roky za sebou a přijde vám, že váš vztah uvadá, neházejte flintu do žita, ale chopte se kormidla a manželství zachraňte. Nevíte jak? Poradíme vám.
Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek