Pátek , 17. 05. 2024

Aneta

Je mi 35, ale chlap pořád nikde. Co je dobré vědět?

Pětatřicítka je pro ženy zvláštní mezník. I když nechceme, začneme se zamýšlet, zda je náš život v pořádku, a zda směřujeme správným směrem.
samota
Je mi 35 a nemám chlapa. No a co? (zdroj foto: pixabay.com)

16. 06. 2020

Když se v tomto věku ocitáme v situaci, kdy jsme bez dětí a bez stálého partnera, a ještě se k tomu přidají nenaplněné pracovní sny, je to složitá situace. Co je dobré si uvědomit, když je vám přes 35 a chlap prostě nikde?

Společenské stereotypy

Je vám 35 a přemýšlíte, co děláte špatně? Že ani v tomto věku nemáte vedle sebe stálého partnera a kopu dětí k tomu? Pokud cítíte něco jako vinu nebo dokonce sebeodmítání, vězte, že na vině je naše společnost, nikoliv vy. Právě společenské „normy“ nám do hlavy od malička hnětou, co je správné a co už ne. Patent na rozum ale nemá nikdo, ani společnost.

V osmnácti se tedy trápíme, že ještě nemáme chlapce, a ve třiceti zase, že nemáme děti. Přitom bychom se mohly cítit šťastné a spokojené. Jenže když na každé rodinné sešlosti pořád posloucháte ty stejné narážky, a vnímáte, jak se vaše kamarádky vdávají, moc vám to nepřidá. To ale neznamená, že se máte chytit do sítí špatných emocí.

zdroj foto: pixabay.com

Co vlastně mám a co můžu?

I ony vdané kamarádky rozhodně nemají na růžích ustláno. Mnoho mužů ženy opouští, když mají malé děti, protože se jim do vztahu připlete někdo třetí. To se potom těžko řeší, když máte na krku dvě malé děti a hypotéku.

Zkuste se na svou pozici podívat jako na velkou výhodu. Lidé ve vašem okolí už mají spoustu povinností, zatímco vy máte velkou škálu možností. A ty je nyní třeba využít!

Každý večer před spaním poděkujte svému bohu za to, co konkrétně jste dnes zažila příjemného. A mohou to být klidně maličkosti, jako výborný oběd nebo krásná procházka. Naučit se poděkovat za to, co mám, vede ke zklidnění a k nalezení vnitřního štěstí.

K TÉMATU  Zdraví na pracovišti: Jak si udržet fyzické a mentální zdraví

Chtěla bych partnera

Nepřejete si momentálně nic víc ve svém životě, než najít si vhodného partnera? V tom případě se namísto seznamek zkuste vrhnout i do toho, co vás baví. Zkuste se aktivněji věnovat svým koníčkům. Většinou se totiž stává, že se lidé potkají při společné aktivitě. Milujete filmy? Najděte si skupinu filmových nadšenců a chatujte s nimi. Máte raději bylinky? I pro tyto záliby existují zájmové skupiny.

A ještě jedna věc – zkuste udělat ve svém životě alespoň jednu změnu. Změny jsou potřebné, i když se jich mnohdy obáváme. Najděte si novou zálibu, odstěhujte se za lepší prací, splňte si svůj dávný sen. Dnešní doba virová nás více než kdy jindy ujistila v tom, že je třeba žít teď a dělat věci, co nás baví a naplňují. Když začnete aktivně žít svá předsevzetí, váš život se začne proměňovat. Přestanete lpět na tom, že byste si přála vedle sebe muže snů. Najednou uvidíte, jaké prevíty vaše kamarádky vedle sebe mají. Začnete si více vážit toho, co máte. Když se chlap objeví, bude to fajn. Když ne, jedete na pohodu.

Nikdo vám nemá právo předhazovat, co je správné, a co ne. Kdo řekl, že máme mít v 35 chlapa, děti a hypotéku? Asi systém, který chce, abychom byli hodné ovce se svázanýma nohama. Zvolte si jinou cestu – „jsem šťastná a žiju si po svém“. Až příště uslyšíte od někoho nemístnou poznámku, představte si ho jako ovci. Vy jste svobodná a můžete všechno.

A když se v budoucnu chlap i děti objeví, už budete vědět, že stále žijete sama pro sebe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

K TÉMATU  Jak poznat, že vám partner lže? Sledujte několik signálů

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jednoduché, vkusné, elegantní, nestárnoucí – bílé boty lze charakterizovat mnoha způsoby. Jejich čistota však vnese notnou dávku vkusu do každého outfitu. To je jistota. A zajisté se ve vašem botníku neztratí. Tak už přestaňte dělat kompromisy, bílou obuv prostě potřebujete!
Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
Kdo nemá sociální sítě, jako by nebyl. Poví vám jistě každý, když mu s radostí oznámíte, že nejste majitelem žádného profilu na takových platformách. V současné době mluvíme o velmi důležitém pomocníkovi každého úspěšného podniku. Je to fantastický marketingový nástroj a základ toho, že budete v kontaktu s rodinou i přáteli. Pojďme si více do hloubky rozebrat, proč to už bez sociálních sítí nejde.
Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.
Typy zahrad dělíme podle přístupu k jejich řešení. Jaké rostliny na nich vysadíte už je potom další krok, i když má podle dané charakteristiky také svá pravidla. Vyberte si z mnoha stylů ten, který je vám nejbližší.
Být matkou je jedinečnou cestou plnou radosti, ale i výzev. V našem článku "Podpora a komunita pro matky" se zaměříme na sílu spojení a sdílení mezi matkami. Prozkoumáme různé způsoby, jak mohou matky najít podporu ve svém okolí, a jaký přínos může mít aktivní zapojení do komunitních sítí. Přineseme příběhy, tipy a zkušenosti, které mohou pomoci vytvořit síť solidarity mezi matkami v různých životních situacích. Přijměte naši pozvánku do světa, kde sdílení zkušeností posiluje a vytváří pevné pouto mezi matkami, a kde vzniká bezpečné a podporující prostředí pro všechny, kdo mají to nejcennější – své děti.
Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.
Proč společnost vnímá feminismus tak negativně? Má boj za rovnoprávnost žen v dnešní době ještě místo? Teď, když mají ženy volební právo, zdá se být mnohým lidem hlas feministek nadbytečný.
Rozchod dvou lidí, kteří se milovali, přátelili a byli spolu rádi, je vždy bolestivý. Často lidé setrvávají v partnerství jen proto, že se bojí kritické situace, kdy druhému řeknou, že chtějí jít dál. Ale být s někým, kdo vám už nic nedává, nemá smysl. Prostě někdy nastává čas se rozejít.
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Odolný přírodní materiál, který provází člověka odjakživa. Kůže v interiéru znamená pro mnohé sedačku nebo křeslo, ale její využití je velice rozmanité. Kromě jejího praktického využití je totiž perfektním materiálem pro nejrůznější dekorace i originální nábytek. Pokud milujete retro nebo vintage styl, nějaký ten kousek kůže si určitě najde cestu i k vám domů.
Začali jste pracovat z domova a zařizujete si proto svou domácí kancelář? V takové domácí kanceláři by rozhodně neměla chybět kvalitní židle, díky které si nezruinujete svou páteř. Jenže jak takovou kvalitní kancelářskou židli vybrat?

Výběr článků

Ne nadarmo se říká, že Šumava patří k těm nejkrásnějším místům v České republice. Skutečně tomu tak je. Tamní příroda přímo vybízí k dlouhým procházkám po hřebenech kopců, po lesích i údolích. Co zajímavého můžete na Šumavě navštívit?
Znáte to, s velkou radostí si domů přinesete novou rostlinu, která vypadá báječně, jenže po pár měsících si všimnete jistých vad na kráse. Některé se projeví dokonce okamžitě, jen co kytka překročila práh vašeho domu. Ať už jsou to žluté nebo svěšené listy, každým takovým náznakem se nám rostlina snaží říct, že jí něco chybí, nebo přebývá.
Suchý únor se těší čím dál větší popularitě. Zatímco v zahraničí jede spíš ”dry january”, už proto že navazuje skvěle na novoroční předsevzetí, my Češi jsme spíš pro ten kratší měsíc bez alkoholu. I tak ty čtyři střízlivé týdny nemusí být žádná pruda, když si je zpříjemníte mocktaily.

Nepřehlédněte

Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek