Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Je mi 35, ale chlap pořád nikde. Co je dobré vědět?

Pětatřicítka je pro ženy zvláštní mezník. I když nechceme, začneme se zamýšlet, zda je náš život v pořádku, a zda směřujeme správným směrem.
samota
Je mi 35 a nemám chlapa. No a co? (zdroj foto: pixabay.com)

16. 06. 2020

Když se v tomto věku ocitáme v situaci, kdy jsme bez dětí a bez stálého partnera, a ještě se k tomu přidají nenaplněné pracovní sny, je to složitá situace. Co je dobré si uvědomit, když je vám přes 35 a chlap prostě nikde?

Společenské stereotypy

Je vám 35 a přemýšlíte, co děláte špatně? Že ani v tomto věku nemáte vedle sebe stálého partnera a kopu dětí k tomu? Pokud cítíte něco jako vinu nebo dokonce sebeodmítání, vězte, že na vině je naše společnost, nikoliv vy. Právě společenské „normy“ nám do hlavy od malička hnětou, co je správné a co už ne. Patent na rozum ale nemá nikdo, ani společnost.

V osmnácti se tedy trápíme, že ještě nemáme chlapce, a ve třiceti zase, že nemáme děti. Přitom bychom se mohly cítit šťastné a spokojené. Jenže když na každé rodinné sešlosti pořád posloucháte ty stejné narážky, a vnímáte, jak se vaše kamarádky vdávají, moc vám to nepřidá. To ale neznamená, že se máte chytit do sítí špatných emocí.

zdroj foto: pixabay.com

Co vlastně mám a co můžu?

I ony vdané kamarádky rozhodně nemají na růžích ustláno. Mnoho mužů ženy opouští, když mají malé děti, protože se jim do vztahu připlete někdo třetí. To se potom těžko řeší, když máte na krku dvě malé děti a hypotéku.

Zkuste se na svou pozici podívat jako na velkou výhodu. Lidé ve vašem okolí už mají spoustu povinností, zatímco vy máte velkou škálu možností. A ty je nyní třeba využít!

Každý večer před spaním poděkujte svému bohu za to, co konkrétně jste dnes zažila příjemného. A mohou to být klidně maličkosti, jako výborný oběd nebo krásná procházka. Naučit se poděkovat za to, co mám, vede ke zklidnění a k nalezení vnitřního štěstí.

K TÉMATUSprávné dýchání vám umožní zažít naprosto fantastický sex

Chtěla bych partnera

Nepřejete si momentálně nic víc ve svém životě, než najít si vhodného partnera? V tom případě se namísto seznamek zkuste vrhnout i do toho, co vás baví. Zkuste se aktivněji věnovat svým koníčkům. Většinou se totiž stává, že se lidé potkají při společné aktivitě. Milujete filmy? Najděte si skupinu filmových nadšenců a chatujte s nimi. Máte raději bylinky? I pro tyto záliby existují zájmové skupiny.

A ještě jedna věc – zkuste udělat ve svém životě alespoň jednu změnu. Změny jsou potřebné, i když se jich mnohdy obáváme. Najděte si novou zálibu, odstěhujte se za lepší prací, splňte si svůj dávný sen. Dnešní doba virová nás více než kdy jindy ujistila v tom, že je třeba žít teď a dělat věci, co nás baví a naplňují. Když začnete aktivně žít svá předsevzetí, váš život se začne proměňovat. Přestanete lpět na tom, že byste si přála vedle sebe muže snů. Najednou uvidíte, jaké prevíty vaše kamarádky vedle sebe mají. Začnete si více vážit toho, co máte. Když se chlap objeví, bude to fajn. Když ne, jedete na pohodu.

Nikdo vám nemá právo předhazovat, co je správné, a co ne. Kdo řekl, že máme mít v 35 chlapa, děti a hypotéku? Asi systém, který chce, abychom byli hodné ovce se svázanýma nohama. Zvolte si jinou cestu – „jsem šťastná a žiju si po svém“. Až příště uslyšíte od někoho nemístnou poznámku, představte si ho jako ovci. Vy jste svobodná a můžete všechno.

A když se v budoucnu chlap i děti objeví, už budete vědět, že stále žijete sama pro sebe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

K TÉMATUV čem se liší život ženy před a po 30? Jistě se v tom najdete

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?
Nebojte se, nechceme vás nijak strašit, je už je čas na vánoční přípravy. Ale co si budeme povídat, doma vyrobený adventní kalendář zabere nějaký čas a v době, kdy bude aktuální, budete mít jistě dost jiné práce. Co si to tedy letos trochu ulehčit a připravit se. Užijete si i samotnou výrobu kalendáře třeba v rodinném kruhu.
Postel ukrytá v knihovně nebo sedačka, která se sama přestaví na palandu. Chytré a praktické řešení prostoru doma nabízí originální nábytek budoucnosti. Tyto nápady ale nepůsobí jen jako snaha o získání prostoru za každou cenu. Mnohá řešení jsou vysoce praktická z důvodu účelnosti, jako zasouvací botník pod schody do patra.

Nepřehlédněte

Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek