Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Je mi 35, ale chlap pořád nikde. Co je dobré vědět?

Pětatřicítka je pro ženy zvláštní mezník. I když nechceme, začneme se zamýšlet, zda je náš život v pořádku, a zda směřujeme správným směrem.
samota
Je mi 35 a nemám chlapa. No a co? (zdroj foto: pixabay.com)

16. 06. 2020

Když se v tomto věku ocitáme v situaci, kdy jsme bez dětí a bez stálého partnera, a ještě se k tomu přidají nenaplněné pracovní sny, je to složitá situace. Co je dobré si uvědomit, když je vám přes 35 a chlap prostě nikde?

Společenské stereotypy

Je vám 35 a přemýšlíte, co děláte špatně? Že ani v tomto věku nemáte vedle sebe stálého partnera a kopu dětí k tomu? Pokud cítíte něco jako vinu nebo dokonce sebeodmítání, vězte, že na vině je naše společnost, nikoliv vy. Právě společenské „normy“ nám do hlavy od malička hnětou, co je správné a co už ne. Patent na rozum ale nemá nikdo, ani společnost.

V osmnácti se tedy trápíme, že ještě nemáme chlapce, a ve třiceti zase, že nemáme děti. Přitom bychom se mohly cítit šťastné a spokojené. Jenže když na každé rodinné sešlosti pořád posloucháte ty stejné narážky, a vnímáte, jak se vaše kamarádky vdávají, moc vám to nepřidá. To ale neznamená, že se máte chytit do sítí špatných emocí.

zdroj foto: pixabay.com

Co vlastně mám a co můžu?

I ony vdané kamarádky rozhodně nemají na růžích ustláno. Mnoho mužů ženy opouští, když mají malé děti, protože se jim do vztahu připlete někdo třetí. To se potom těžko řeší, když máte na krku dvě malé děti a hypotéku.

Zkuste se na svou pozici podívat jako na velkou výhodu. Lidé ve vašem okolí už mají spoustu povinností, zatímco vy máte velkou škálu možností. A ty je nyní třeba využít!

Každý večer před spaním poděkujte svému bohu za to, co konkrétně jste dnes zažila příjemného. A mohou to být klidně maličkosti, jako výborný oběd nebo krásná procházka. Naučit se poděkovat za to, co mám, vede ke zklidnění a k nalezení vnitřního štěstí.

K TÉMATU  Dopřáváte si ranní sex? Měli byste! Na zdraví má blahodárný vliv

Chtěla bych partnera

Nepřejete si momentálně nic víc ve svém životě, než najít si vhodného partnera? V tom případě se namísto seznamek zkuste vrhnout i do toho, co vás baví. Zkuste se aktivněji věnovat svým koníčkům. Většinou se totiž stává, že se lidé potkají při společné aktivitě. Milujete filmy? Najděte si skupinu filmových nadšenců a chatujte s nimi. Máte raději bylinky? I pro tyto záliby existují zájmové skupiny.

A ještě jedna věc – zkuste udělat ve svém životě alespoň jednu změnu. Změny jsou potřebné, i když se jich mnohdy obáváme. Najděte si novou zálibu, odstěhujte se za lepší prací, splňte si svůj dávný sen. Dnešní doba virová nás více než kdy jindy ujistila v tom, že je třeba žít teď a dělat věci, co nás baví a naplňují. Když začnete aktivně žít svá předsevzetí, váš život se začne proměňovat. Přestanete lpět na tom, že byste si přála vedle sebe muže snů. Najednou uvidíte, jaké prevíty vaše kamarádky vedle sebe mají. Začnete si více vážit toho, co máte. Když se chlap objeví, bude to fajn. Když ne, jedete na pohodu.

Nikdo vám nemá právo předhazovat, co je správné, a co ne. Kdo řekl, že máme mít v 35 chlapa, děti a hypotéku? Asi systém, který chce, abychom byli hodné ovce se svázanýma nohama. Zvolte si jinou cestu – „jsem šťastná a žiju si po svém“. Až příště uslyšíte od někoho nemístnou poznámku, představte si ho jako ovci. Vy jste svobodná a můžete všechno.

A když se v budoucnu chlap i děti objeví, už budete vědět, že stále žijete sama pro sebe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

K TÉMATU  Antonín (32): Kvůli velkému přirození mám problém se ženami. Jen mne využívají

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
Spálit přebytečné kilogramy, které nám stojí před pocitem maximální spokojenosti. I to je cíl nejednoho člověka. Jenže pokud ani sebevětší snaha vynaložená v posilovně neukazuje výsledky, po kterých tak prahneme, musíme se poohlédnout po něčem jiném. Co třeba po spalovačích tuků, které z nás dokáží dostat naprosté maximum? Nemusíte sahat hned po obrovských pilulkách. Existují přírodní spalovače, jež stačí jen zařadit do svého jídelníčku.
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?
Léto se rychle blíží a s ním i koupání a další radovánky. Jenže ty každoročně pro mnoho žen skončí nepříjemnými potížemi. Pálení či řezání při močení bývají jejich typickými prvními příznaky. Pokud se u vás projeví, na nic nečekejte a okamžitě jednejte. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle a následnými recidivami v podobě opakovaných problémů močových cest. Máte-li k těmto letním potížím sklony, myslete na prevenci!
I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.
Koronavirus nezmizel. Spíše naopak, čísla nakažených opět rostou. Ve velkém se šíří rýma a přibývá nachlazených. K tomu všemu klepe na dveře pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas posílit svou obranyschopnost. Během letošního podzimu bude čelit pořádnému náporu. Chcete-li zůstat fit, pak nezapomínejte na vitaminy a minerály. Pomoc najdete také v přírodě.
Občas se to stane každému. Protáhneme se ze strnulé pozice a v tu ránu uslyšíme křupnutí. Nevábný zvuk, po kterém zpravidla pocítíme příliv úlevy. Co když ale takový zvuk slyšíme o něco častěji, několikrát za den, a stává se z něj železná pravidelnost? Je to problém, nebo můžete být v klidu? Pojďme tomu přijít na kloub.

Nepřehlédněte

Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošních hudebních cen Anděl, o kterých jsme vám psali, odnesla dvě sošky. V současné době se věnuje hlavně své rodině. Nezanedbává ale ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů i podzimní turné. Co konkrétně chystá? Dočtete se v rozhovoru.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek