Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Vztah na pracovišti aneb jeho klady a zápory

Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
vztah na pracovišti
I na pracovišti může vzniknout vztah. (foto: 123RF)

23. 04. 2021

Vztah na pracovišti: výhody

V práci se setkáváte s mnoha lidmi, a tak není divu, že se i tam můžete čas od času do někoho zamilovat. Ženy zde chodí pěkně upravené, a vám tak kolikrát uteče mozek od pracovních záležitostí k naprosto jiné zábavě. Proč je tedy vztah na pracovišti tak lákavý a jaké z něho plynou výhody?

  • Ať chcete, nebo ne, zakázané ovoce chutná nejlépe. Ten pocit, že porušujete pravidla, je vzrušující. Sem tam letmý dotek či nenápadné pohledy oživí jinak nudnou pracovní rutinu.
  • Začnete se do svého zaměstnání těšit. Najednou se vám ráno bude vstávat lépe, nebudete do kanceláře dobíhat na poslední chvíli, protože nebudete chtít přijít ani o jedinou minutu, kterou můžete strávit s vaším objektem zájmů.
  • Budete mít ve firmě někoho, na koho se můžete spolehnout.
  • S ženou, s níž flirtujete nebo jste navázali soukromý vztah, si budete moct bez problémů povykládat o pracovních záležitostech. S dámou mimo váš pracovní úsek byste to takto do detailu probrat nemohli, protože není zasvěcená do chodu společnosti.

Co je v domě, není pro mě

Vztahy na pracovišti s sebou přináší i řadu nevýhod – a často je lepší váš vztah tajit, dokud to je jen trochu možné.

  • Ať chcete, nebo ne, mnoho kolegů je nepřejících, a v momentě, kdy se váš románek provalí, budou o vás mluvit – a nejen to. Dozvíte se na svou partnerku věci, které byste možná ani nechtěli vědět, a to samozřejmě platí i opačně.
  • Můžete to snížit vaše šance na povýšení
  • V místech, kde jsou románky vysloveně zakázané, by mohl jeden z vás přijít o práci.

Dá se skloubit profesionální život s tím soukromým?

Vztahy na pracovišti jsou krásné, ale uvědomte si, že se svou vyvolenou budete trávit snad veškerý čas. Společně budete jezdit do práce, pak spolu budete pracovat, nemine vás ani společná cesta z práce – a odpoledne budete opět trávit s tím stejným člověkem. Můžete se toho za chvíli až moc nabažit a žena, která byla ještě před nedávnem objektem vaší sexuální touhy, vám začne lézt brzo na nervy.

K TÉMATU  Vše, co zatím víme o 3. sérii „A jak to bylo dál“

Budete pořád v práci

Diskuze ohledně vaší práce vás neminou ani v soukromém životě. A není se čemu divit, když spolu pracujete pod jednou střechou. Můžete se například domluvit, že spolu ve vašem volném čase nebudete řešit pracovní záležitosti, ale tohle dlouhodobě nikdy nebude fungovat. Takže se připravte na to, že budete prakticky v práci neustále. Pokud jste workoholik, který s tím nemá problém, máte vyhráno. V opačném případě vás to začne dusit.

Láska s podřízenou vás bude stát autoritu a zapomeňte, že ji povýšíte

Velký problém nastane v momentě, pokud se zamilujete do někoho, kdo je vám přímo podřízený. V ten moment je velmi těžké udržet si autoritu. Nebo ještě lépe, počítejte s tím, že o ni přijdete úplně. Stejně tak bude složité obhájit si situaci, kdy budete chtít svou partnerku povýšit a vůbec nebude záležet na tom, že je opravdu pro novou funkci právě ona ta nejlepší. Ostatní zaměstnanci se na to vždy budou dívat tak, že jste ji upřednostnili ze soukromých účelů.

Co se stane, pokud se s partnerkou rozejdete

Pokud se s partnerkou rozejdete, můžete rovnou uvažovat nad změnou povolání.

  • Budete se bát potkat ji ve výtahu nebo v kuchyňce při pracovní pauze, protože to bude přinejmenším divné, pokud do sebe tedy rovnou nevjedete a neproběhne mezi vámi nepříjemná konverzace.
  • Váš vztah i rozchod bude komentovat nejeden kolega.
  • Zhrzená žena je to nejhorší, co se vám může stát, zvlášť pokud se začne kolegyním svěřovat s tím, co jste dělali – nebo naopak nedělali v soukromí po práci.

V případě, kdy se rozejdete, berte svou ex jako jakéhokoli jiného zaměstnance společnosti, a hlavně si snažte zachovat objektivní pohled.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Život je plný překvapení! Nikdy nevíte, co vám přinese. Vaše situace se může během chvíle úplně otočit! Nevěříte?

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Máte pocit, že váš partnerský vztah uvadá? Vyzkoušejte těchto 5 tipů, kterými si jej okořeníte

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Existuje dnes ještě někdo, kdo by neměl doma žádnou sexuální hračku? Na trhu můžeme najít nespočet možností, jak sebe samu potěšit. Už jste slyšela o womanizeru? Pokud ne, udělejte si chvilku a pojďte se s tímto malým zázrakem seznámit.
S teenagery to občas nebývá snadné. Začnou být drzí, odmlouvat, prosazovat více své názory a nám najednou připadá, že jsme na ně krátcí. Paradoxní ale je, že právě v těchto dobách vás, vaši lásku a péči váš potomek potřebuje nejvíc. Řekneme vám, jak s ním udržet hezký vztah pomocí každodenních činností.
A. G. house v Sondriu stvořil architekt Rocco Borromini. Moderní dům stojí na úpatí Alp na okraji údolí Valtellina a nabízí panoramatický výhled do všech světových stran. Stavba vznikla jako spojení původní stodoly s novostavbou, a drží se hlavní myšlenky, kterou je čistý a vzdušný prostor. Ten je charakterizovaný střídáním masivního dřeva a bílých stěn. Dominantní jsou velká panoramatická okna a použití tradičních materiálů, které korespondují s místní alpskou architekturou.
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
Na čistotu a minimalismus se zaměřil architekt Matt Watts. Jeho moderní stodola nabízí prostorné a komfortní bydlení. Prosluněnému interiéru vévodí zatočené schodiště. Zaujme i kuchyňský kout, celý laděný do černé barvy.
V koupelně, v předsíni, na chodbě nebo v ložnici. Všude tam potřebujeme zrcadlo, a málokdy máme doma jen jedno. Praktické nebo designové, v interiéru jsou i jako dekorace!
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Agáta Hanychová opět sklízí sladké plody lásky! Po bouřlivých vztazích se vrací do manželského klubu, tentokrát s bývalým partnerem Miroslavem Dopitou. Jejich tajemná svatba rozproudila vlnu spekulací a gratulací. Co vedlo k tomuto překvapivému obratu a jaké tajemství ukrývá nový začátek Agáty? Je Agáta opět těhotná?
Poradíme vám, jak zvládnout mírný průběh covid-19 v domácích podmínkách, co na něj nezabírá nebo kdy už je nutné vyhledat lékařskou péči. Navíc přidáme odpovědi na několik dalších klíčových otázek.
Zima není váš kamarád? Nejraději byste se proto na Vánoce sebrali a odjeli do teplých krajů a Štědrý den si užívali s koktejlem v ruce, v bikinách a na pláži s výhledem u moře? Není nic jednoduššího než si koupit letenku a odpočítávat dny. Které destinace jsou na zimní dovolenou v tropech jako stvořené?
V dnešním poutavém článku na Dámské Lize zkoumáme magii Vánoc očima dětí. Jak dlouho trvá jejich víra v Ježíška, a co by rodiče měli vědět, aby tuto kouzelnou dobu pro své potomky co nejlépe utvořili? Přinášíme vám nejen pohled na to, do kolika let děti věří na Ježíška, ale také rady, jak tuto vánoční tradici zachovat a jaké situace by rodiče měli pečlivě sledovat. Podívejte se s námi na jedinečný svět Vánoc očima nejmladších!
Jste-li uživatelem sociálních sítí, jako jsou Facebook, TikTok či Instagram, jméno Khaby Lame je vám pravděpodobně povědomé. Nebo možná není, ale jakmile zahlédnete jeho fotografii, okamžitě se vám vybaví vtipná videa, jež pravidelně sdílí. A pokud ho ani takto nepoznáváte, postačí si jich pár pustit a zajisté se zařadíte mezi jeho sledující. Jeho originální nápady hýbou virtuálním světem. Bez jediného slova si získal miliony fanoušků a odběratelů, a tím se mu obrátil život vzhůru nohama.

Výběr článků

Letní sezóna odstartovaná a vy již jistě máte plány, ne-li již zaplacené dovolené. Cestovní horečka stoupá, vy se těšíte, nicméně máte před sebou nějaké ty výzvy. A to předně v podobě balení, chystáte-li se cestovat letecky.
Mít styl a brát stárnutí s humorem. Udržet si elán, sebevědomí, vtip a vidět život vždy z pozitivní perspektivy. Cool babča Baddie Winkle i po devadesátce ví, jak vyždímat svůj čas tady na maximum. Čím inspiruje mladé i staré?
Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?

Nepřehlédněte

Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.
Astroložka Naďa Šmídová přináší horoskop na sobotu i neděli. Úklid je sice potřeba, ale neberte ho tak vážně a hlavně relaxujte. O tom je přece víkend! Co je možné očekávat a čemu se raději vyhnout?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek