Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Vztah na pracovišti aneb jeho klady a zápory

Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
vztah na pracovišti
I na pracovišti může vzniknout vztah. (foto: 123RF)

23. 04. 2021

Vztah na pracovišti: výhody

V práci se setkáváte s mnoha lidmi, a tak není divu, že se i tam můžete čas od času do někoho zamilovat. Ženy zde chodí pěkně upravené, a vám tak kolikrát uteče mozek od pracovních záležitostí k naprosto jiné zábavě. Proč je tedy vztah na pracovišti tak lákavý a jaké z něho plynou výhody?

  • Ať chcete, nebo ne, zakázané ovoce chutná nejlépe. Ten pocit, že porušujete pravidla, je vzrušující. Sem tam letmý dotek či nenápadné pohledy oživí jinak nudnou pracovní rutinu.
  • Začnete se do svého zaměstnání těšit. Najednou se vám ráno bude vstávat lépe, nebudete do kanceláře dobíhat na poslední chvíli, protože nebudete chtít přijít ani o jedinou minutu, kterou můžete strávit s vaším objektem zájmů.
  • Budete mít ve firmě někoho, na koho se můžete spolehnout.
  • S ženou, s níž flirtujete nebo jste navázali soukromý vztah, si budete moct bez problémů povykládat o pracovních záležitostech. S dámou mimo váš pracovní úsek byste to takto do detailu probrat nemohli, protože není zasvěcená do chodu společnosti.

Co je v domě, není pro mě

Vztahy na pracovišti s sebou přináší i řadu nevýhod – a často je lepší váš vztah tajit, dokud to je jen trochu možné.

  • Ať chcete, nebo ne, mnoho kolegů je nepřejících, a v momentě, kdy se váš románek provalí, budou o vás mluvit – a nejen to. Dozvíte se na svou partnerku věci, které byste možná ani nechtěli vědět, a to samozřejmě platí i opačně.
  • Můžete to snížit vaše šance na povýšení
  • V místech, kde jsou románky vysloveně zakázané, by mohl jeden z vás přijít o práci.

Dá se skloubit profesionální život s tím soukromým?

Vztahy na pracovišti jsou krásné, ale uvědomte si, že se svou vyvolenou budete trávit snad veškerý čas. Společně budete jezdit do práce, pak spolu budete pracovat, nemine vás ani společná cesta z práce – a odpoledne budete opět trávit s tím stejným člověkem. Můžete se toho za chvíli až moc nabažit a žena, která byla ještě před nedávnem objektem vaší sexuální touhy, vám začne lézt brzo na nervy.

K TÉMATURozvody na denním pořádku. Co stojí za nimi dnes stojí?

Budete pořád v práci

Diskuze ohledně vaší práce vás neminou ani v soukromém životě. A není se čemu divit, když spolu pracujete pod jednou střechou. Můžete se například domluvit, že spolu ve vašem volném čase nebudete řešit pracovní záležitosti, ale tohle dlouhodobě nikdy nebude fungovat. Takže se připravte na to, že budete prakticky v práci neustále. Pokud jste workoholik, který s tím nemá problém, máte vyhráno. V opačném případě vás to začne dusit.

Láska s podřízenou vás bude stát autoritu a zapomeňte, že ji povýšíte

Velký problém nastane v momentě, pokud se zamilujete do někoho, kdo je vám přímo podřízený. V ten moment je velmi těžké udržet si autoritu. Nebo ještě lépe, počítejte s tím, že o ni přijdete úplně. Stejně tak bude složité obhájit si situaci, kdy budete chtít svou partnerku povýšit a vůbec nebude záležet na tom, že je opravdu pro novou funkci právě ona ta nejlepší. Ostatní zaměstnanci se na to vždy budou dívat tak, že jste ji upřednostnili ze soukromých účelů.

Co se stane, pokud se s partnerkou rozejdete

Pokud se s partnerkou rozejdete, můžete rovnou uvažovat nad změnou povolání.

  • Budete se bát potkat ji ve výtahu nebo v kuchyňce při pracovní pauze, protože to bude přinejmenším divné, pokud do sebe tedy rovnou nevjedete a neproběhne mezi vámi nepříjemná konverzace.
  • Váš vztah i rozchod bude komentovat nejeden kolega.
  • Zhrzená žena je to nejhorší, co se vám může stát, zvlášť pokud se začne kolegyním svěřovat s tím, co jste dělali – nebo naopak nedělali v soukromí po práci.

V případě, kdy se rozejdete, berte svou ex jako jakéhokoli jiného zaměstnance společnosti, a hlavně si snažte zachovat objektivní pohled.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATUEx na scéně aneb stýká se s bývalkou a vás to štve? Víme, jak na ni

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Máte pocit, že váš partnerský vztah uvadá? Vyzkoušejte těchto 5 tipů, kterými si jej okořeníte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?

Nepřehlédněte

Milujete pohyb při hudbě? Dobře děláte! Nedávno bylo vědecky prokázáno, že právě dynamická hudba má na celkový výsledek cvičení velmi pozitivní vliv. Při domácím cvičení, ve fitku i v bazénu je proto skvělé se zaposlouchat do hudby. Co se s vaším organismem bude dít?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek