Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Vztah na pracovišti aneb jeho klady a zápory

Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
vztah na pracovišti
I na pracovišti může vzniknout vztah. (foto: 123RF)

23. 04. 2021

Vztah na pracovišti: výhody

V práci se setkáváte s mnoha lidmi, a tak není divu, že se i tam můžete čas od času do někoho zamilovat. Ženy zde chodí pěkně upravené, a vám tak kolikrát uteče mozek od pracovních záležitostí k naprosto jiné zábavě. Proč je tedy vztah na pracovišti tak lákavý a jaké z něho plynou výhody?

  • Ať chcete, nebo ne, zakázané ovoce chutná nejlépe. Ten pocit, že porušujete pravidla, je vzrušující. Sem tam letmý dotek či nenápadné pohledy oživí jinak nudnou pracovní rutinu.
  • Začnete se do svého zaměstnání těšit. Najednou se vám ráno bude vstávat lépe, nebudete do kanceláře dobíhat na poslední chvíli, protože nebudete chtít přijít ani o jedinou minutu, kterou můžete strávit s vaším objektem zájmů.
  • Budete mít ve firmě někoho, na koho se můžete spolehnout.
  • S ženou, s níž flirtujete nebo jste navázali soukromý vztah, si budete moct bez problémů povykládat o pracovních záležitostech. S dámou mimo váš pracovní úsek byste to takto do detailu probrat nemohli, protože není zasvěcená do chodu společnosti.

Co je v domě, není pro mě

Vztahy na pracovišti s sebou přináší i řadu nevýhod – a často je lepší váš vztah tajit, dokud to je jen trochu možné.

  • Ať chcete, nebo ne, mnoho kolegů je nepřejících, a v momentě, kdy se váš románek provalí, budou o vás mluvit – a nejen to. Dozvíte se na svou partnerku věci, které byste možná ani nechtěli vědět, a to samozřejmě platí i opačně.
  • Můžete to snížit vaše šance na povýšení
  • V místech, kde jsou románky vysloveně zakázané, by mohl jeden z vás přijít o práci.

Dá se skloubit profesionální život s tím soukromým?

Vztahy na pracovišti jsou krásné, ale uvědomte si, že se svou vyvolenou budete trávit snad veškerý čas. Společně budete jezdit do práce, pak spolu budete pracovat, nemine vás ani společná cesta z práce – a odpoledne budete opět trávit s tím stejným člověkem. Můžete se toho za chvíli až moc nabažit a žena, která byla ještě před nedávnem objektem vaší sexuální touhy, vám začne lézt brzo na nervy.

K TÉMATU  Láká vás otevřený vztah? Nezapomeňte si stanovit hranice

Budete pořád v práci

Diskuze ohledně vaší práce vás neminou ani v soukromém životě. A není se čemu divit, když spolu pracujete pod jednou střechou. Můžete se například domluvit, že spolu ve vašem volném čase nebudete řešit pracovní záležitosti, ale tohle dlouhodobě nikdy nebude fungovat. Takže se připravte na to, že budete prakticky v práci neustále. Pokud jste workoholik, který s tím nemá problém, máte vyhráno. V opačném případě vás to začne dusit.

Láska s podřízenou vás bude stát autoritu a zapomeňte, že ji povýšíte

Velký problém nastane v momentě, pokud se zamilujete do někoho, kdo je vám přímo podřízený. V ten moment je velmi těžké udržet si autoritu. Nebo ještě lépe, počítejte s tím, že o ni přijdete úplně. Stejně tak bude složité obhájit si situaci, kdy budete chtít svou partnerku povýšit a vůbec nebude záležet na tom, že je opravdu pro novou funkci právě ona ta nejlepší. Ostatní zaměstnanci se na to vždy budou dívat tak, že jste ji upřednostnili ze soukromých účelů.

Co se stane, pokud se s partnerkou rozejdete

Pokud se s partnerkou rozejdete, můžete rovnou uvažovat nad změnou povolání.

  • Budete se bát potkat ji ve výtahu nebo v kuchyňce při pracovní pauze, protože to bude přinejmenším divné, pokud do sebe tedy rovnou nevjedete a neproběhne mezi vámi nepříjemná konverzace.
  • Váš vztah i rozchod bude komentovat nejeden kolega.
  • Zhrzená žena je to nejhorší, co se vám může stát, zvlášť pokud se začne kolegyním svěřovat s tím, co jste dělali – nebo naopak nedělali v soukromí po práci.

V případě, kdy se rozejdete, berte svou ex jako jakéhokoli jiného zaměstnance společnosti, a hlavně si snažte zachovat objektivní pohled.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Jak zvýšit šance na početí? Zbavte se televize i některých návyků

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Máte pocit, že váš partnerský vztah uvadá? Vyzkoušejte těchto 5 tipů, kterými si jej okořeníte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ryan Reynolds a Blake Lively jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších párů v Hollywoodu. Je úžasné pozorovat, jak se spolu smějí, pošťuchují se na sociálních sítích a navzájem se pracovně podporují. Ačkoliv letos oslavili teprve deset let od svatby, které stvrdili očekáváním čtvrtého dítěte, věříme, že téhle dvojici to vydrží klidně i dalších padesát let.
Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.
Různé alternativní směry výuky jsou v dnešní době stále populárnější. Možná si řeknete, že při pohledu na stav klasického státního školství není divu. Jedním z těchto směrů je Montessori pedagogika, někdy můžeme slyšet mluvit také o Montessoriovské škole. Víte, jak vypadá vzdělávání v takovýchto školách a školkách? Pojďme se podívat na základní principy.
Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?
Čokoláda. Komodita, která dokáže hýbat světem. Člověka umí zbavit stresu a navodit nám pocity štěstí, a to díky uvolňování dopaminu, po kterém se cítíme zkrátka šťastní a uvolnění. Je to zdroj rychlé energie právě proto, že je bohatá na sacharidy. Čokoláda svou vůní a chutí na jazyku dokáže vyvolat krásné vzpomínky a nám navodit příjemný pocit po celém těle.
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Neustálé převalování, polštáře na uších, probděné noci, špunty v uších. Přijde vám to povědomé? Pak právě váš partner nebo partnerka chrápe. Nemusíte se obávat toho, že byste v tom byli sami. Najde se mezi námi vícero lidí, kteří se ptají na jednu otázku, a sice jak se zbavit chrápání, které nám nedá v noci spát?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek