Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Vztah na pracovišti aneb jeho klady a zápory

Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
vztah na pracovišti
I na pracovišti může vzniknout vztah. (foto: 123RF)

23. 04. 2021

Vztah na pracovišti: výhody

V práci se setkáváte s mnoha lidmi, a tak není divu, že se i tam můžete čas od času do někoho zamilovat. Ženy zde chodí pěkně upravené, a vám tak kolikrát uteče mozek od pracovních záležitostí k naprosto jiné zábavě. Proč je tedy vztah na pracovišti tak lákavý a jaké z něho plynou výhody?

  • Ať chcete, nebo ne, zakázané ovoce chutná nejlépe. Ten pocit, že porušujete pravidla, je vzrušující. Sem tam letmý dotek či nenápadné pohledy oživí jinak nudnou pracovní rutinu.
  • Začnete se do svého zaměstnání těšit. Najednou se vám ráno bude vstávat lépe, nebudete do kanceláře dobíhat na poslední chvíli, protože nebudete chtít přijít ani o jedinou minutu, kterou můžete strávit s vaším objektem zájmů.
  • Budete mít ve firmě někoho, na koho se můžete spolehnout.
  • S ženou, s níž flirtujete nebo jste navázali soukromý vztah, si budete moct bez problémů povykládat o pracovních záležitostech. S dámou mimo váš pracovní úsek byste to takto do detailu probrat nemohli, protože není zasvěcená do chodu společnosti.

Co je v domě, není pro mě

Vztahy na pracovišti s sebou přináší i řadu nevýhod – a často je lepší váš vztah tajit, dokud to je jen trochu možné.

  • Ať chcete, nebo ne, mnoho kolegů je nepřejících, a v momentě, kdy se váš románek provalí, budou o vás mluvit – a nejen to. Dozvíte se na svou partnerku věci, které byste možná ani nechtěli vědět, a to samozřejmě platí i opačně.
  • Můžete to snížit vaše šance na povýšení
  • V místech, kde jsou románky vysloveně zakázané, by mohl jeden z vás přijít o práci.

Dá se skloubit profesionální život s tím soukromým?

Vztahy na pracovišti jsou krásné, ale uvědomte si, že se svou vyvolenou budete trávit snad veškerý čas. Společně budete jezdit do práce, pak spolu budete pracovat, nemine vás ani společná cesta z práce – a odpoledne budete opět trávit s tím stejným člověkem. Můžete se toho za chvíli až moc nabažit a žena, která byla ještě před nedávnem objektem vaší sexuální touhy, vám začne lézt brzo na nervy.

K TÉMATU  Máte pocit, že váš partnerský vztah uvadá? Vyzkoušejte těchto 5 tipů, kterými si jej okořeníte

Budete pořád v práci

Diskuze ohledně vaší práce vás neminou ani v soukromém životě. A není se čemu divit, když spolu pracujete pod jednou střechou. Můžete se například domluvit, že spolu ve vašem volném čase nebudete řešit pracovní záležitosti, ale tohle dlouhodobě nikdy nebude fungovat. Takže se připravte na to, že budete prakticky v práci neustále. Pokud jste workoholik, který s tím nemá problém, máte vyhráno. V opačném případě vás to začne dusit.

Láska s podřízenou vás bude stát autoritu a zapomeňte, že ji povýšíte

Velký problém nastane v momentě, pokud se zamilujete do někoho, kdo je vám přímo podřízený. V ten moment je velmi těžké udržet si autoritu. Nebo ještě lépe, počítejte s tím, že o ni přijdete úplně. Stejně tak bude složité obhájit si situaci, kdy budete chtít svou partnerku povýšit a vůbec nebude záležet na tom, že je opravdu pro novou funkci právě ona ta nejlepší. Ostatní zaměstnanci se na to vždy budou dívat tak, že jste ji upřednostnili ze soukromých účelů.

Co se stane, pokud se s partnerkou rozejdete

Pokud se s partnerkou rozejdete, můžete rovnou uvažovat nad změnou povolání.

  • Budete se bát potkat ji ve výtahu nebo v kuchyňce při pracovní pauze, protože to bude přinejmenším divné, pokud do sebe tedy rovnou nevjedete a neproběhne mezi vámi nepříjemná konverzace.
  • Váš vztah i rozchod bude komentovat nejeden kolega.
  • Zhrzená žena je to nejhorší, co se vám může stát, zvlášť pokud se začne kolegyním svěřovat s tím, co jste dělali – nebo naopak nedělali v soukromí po práci.

V případě, kdy se rozejdete, berte svou ex jako jakéhokoli jiného zaměstnance společnosti, a hlavně si snažte zachovat objektivní pohled.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Kariéra je pro vás důležitá. Jaké předsudky musíte překonat a jak se s nimi vypořádat

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Máte pocit, že váš partnerský vztah uvadá? Vyzkoušejte těchto 5 tipů, kterými si jej okořeníte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Monstera – pokojová rostlina s monstrózními listy, která je součástí českých rodin už od nepaměti. V mnoha domácnostech se dědí po generace – pěstovaly ji babičky, matky, dcery i vnučky. Je ideální rostlinou do moderních i starších domovů, hravě si s ní poradí i začínající pěstitelé. Ke svému životu totiž nevyžaduje prakticky nic.
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Věděli jste, že je docela snadné vyrobit si chutný a zdravý sirup z květů černého bezu nebo třeba šeříku? Bezový sirup se používá na limonády, koktejly a dezerty. Nebo můžete jednoduše nalít palačinky nebo zmrzlin. Takový sirup patří i do ovocného čaje. Možností je nepřeberné množství, stačí si vybrat a vychutnat si výbornou sladkost a nádhernou vůni! Že už na takový zdravý sirup máte chuť? Tak neváhejte a pusťte se do toho!
Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.

Nepřehlédněte

Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek