Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Zacvičte si ve vánočním duchu podle těchto videí a udělejte z pohybu zábavu

Vánoce jsou především o odpočinku a zpomalení. Kdo ale říká, že je musíte celé proležet u televize s horou jídla? To vám samozřejmě nikdo nebere, ale i vy sami se budete cítit lépe, pokud se občas zvednete a uděláte něco pro své zdraví. Podle cvičení ve vánočním duchu vám to půjde samo!
vánočním
Zacvičte si ve vánočním duchu a udělejte z pohybu zábavu!

16. 12. 2022

Ať už se během roku oddáváte cvičení a posilování těla každý den, párkrát do měsíce nebo vůbec, možná vás právě o svátcích přepadne touha dát tělu trochu do těla. A abyste nepřišli o to kouzlo Vánoc, zacvičte si ve vánočním duchu a uvidíte, jak vás to bude bavit. Navíc tím prospějete svému zdraví.

Proč právě o Vánocích?

Aktivní lidé by vám dali hned několik důvodů, proč právě o Vánocích je třeba se pořádně hýbat. Tím nejdůležitějším argumentem je samozřejmě větší přísun jídla, zejména toho sladkého. Veškeré jednoduché cukry se ukládají do těla, čehož bude každý z nás později litovat. Pokud ani vy nechcete po Vánocích objevit na váze o několik kilogramů víc, je nutné vánoční mlsání vykompenzovat právě pohybem.

Dalším důvodem je statická zátěž těla. Není zdravé dlouhou dobu setrvávat v jedné poloze, ke všemu zkroucení na gauči. Pohybem to alespoň trochu vybalancujete a možná tím předejdete i následným bolestem zad.

Společná ranní rozcvička

Pokud v tom nechcete být sami, zapojte i rodinu. Přinejmenším děti si rády zablbnou na veselé písničky. Zaveďte o Vánocích veselé rozcvičky a protahování všech částí těla. Můžete se měnit v roli předcvičovatele nebo si pustit video na YouTube. Nezapomeňte cvičit s vánoční hudbou, zejména oblíbené americké vánoční písničky vám padnou do tempa.

Inspirace na rozcvičku ve vánočním duchu.

Po rozcvičce vám všem bude o hodně lépe, krev se rozproudí a tělo bude skutečně vědět, že je ráno. Pokud totiž tuto rozcvičku neuděláte a rovnou z postele se přesunete se sladkou snídaní k pohádkám v televizi, metabolismus nepozná rozdíl a bude neustále všechny cukry ukládat.

Společné tančení

Podobně jako rozcvička vám udělá skvělou službu i vánoční taneček. Tento způsob cvičení je výborným kardiem pro vaše tělo. Rozproudíte tak metabolismus – a už po deseti minutách aktivního tance začnete spalovat kalorie. Na YouTube najdete širokou škálu videí, kde můžete tančit podle trenérky.

K TÉMATU  Rámy a rámečky. Vyvěste si je jako dekorace v interiéru nebo na zahradě
Hoďte si o Vánocích bokem na největší hity!

Anebo se na trenérku vykašlete, zapněte songy a tančete až do vyčerpání podle vlastní intuice. Celou rodinu tak zabavíte na minimálně půl hodiny.

Místo posilovny zvolte zimní sporty

Ve vánočním duchu můžete cvičit i venku. Zimní sporty jsou k tomu jako stvořené. Vyrazte si o Vánocích na kluziště a oprašte brusle ze sklepa. Možná budete překvapeni, jak vám bruslení i po letech jde. Navíc jednou hodinou bruslení spálíte až 500 kalorií. Stejně můžete vaši aktivitu podpořit také obyčejným sáňkováním, kde se rychlé chůzi do kopce prostě nevyhnete. Skvělou alternativou ke klasickému cvičení je také lyžování nebo jízda na snowboardu.

Zapojte se do vánočních lekcí

Pokud neradi cvičíte doma a venkovní aktivity vám nejsou blízké, přihlaste se na speciální vánoční lekce do posilovny. Tam totiž i přes vánoční svátky stále běží program několika lekcí, které nejsou zas tolik vytížené (to přijde až po Novém roce). Můžete se přihlásit na vánoční jógu, pilates, silové cvičení nebo třeba H.E.A.T., kde určitě spálíte veškeré kalorie, které jste si u pohádek dopřáli.

Po jedné takové lekci se budete cítit možná více unaveně, nástup endorfinů vám však celé to snažení jistě oplatí.

Cvičení doma nemusí být nuda

Existuje mnoho online lekcí, kde můžete cvičit společně, a přesto v pohodlí domova. Připravte si vánoční outfit, udělejte si kolem sebe tu správnou atmošku a klidně i činky omotejte vánočními světýlky. Díky tomu si celou dobu vaší aktivity o to více užijete.

Tenhle vánoční workout s Pamelou Reif ve vás zažehne stoprocentní radost.

Ať už se rozhodnete cvičit s celou rodinou, sama doma nebo si užijete zimní radovánky venku, nezapomínejte na to, že každá aktivita se počítá a při shazování kilogramů po Vánocích na sebe nebudete tolik naštvaná.

K TÉMATU  6 způsobů, jak trénovat paměť: Nedovolte svému mozku, aby zakrněl

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kdo je Pamela Reif? Německá Barbie, co vybudovala fitness impérium

Rozdýchejte Vánoce pomocí tematicky laděné meditace a dalších relaxačních cvičení

Zdroje článku:
www.8fit.com, www.bootcampideas.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Venkovní umění dokáže vyčarovat obdiv. Na skulptury ze dřeva a z kamene narazíme nejčastěji v parku nebo u lesní stezky. Co říkáte na tyhle?
Děti jsem nikdy nechtěla, a to můj přítel dobře věděl. Myslela jsem si, že náš vztah je jasně nastavený, že jsme domluvení a nic to nezmění. Právě i podle toho jsem si partnera vybírala. Dnes je ale všechno jinak, i když jsme si dávali pozor, já otěhotněla a dostala jsem se do nepříjemné situace.
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Také přemýšlíte, jak nejlépe a nejkvalitněji využít čas letních prázdnin pro své dítě? Žijeme v době, kdy je na trhu nepřeberné množství nabídek letních táborů, doprovázených kvalitním programem nebo „celotáborovou hrou“. Jak vybrat pro své dítě nejlépe? Na co se při výběru zaměřit?
Nebojte se, nechceme vás nijak strašit, je už je čas na vánoční přípravy. Ale co si budeme povídat, doma vyrobený adventní kalendář zabere nějaký čas a v době, kdy bude aktuální, budete mít jistě dost jiné práce. Co si to tedy letos trochu ulehčit a připravit se. Užijete si i samotnou výrobu kalendáře třeba v rodinném kruhu.
Přemýšlíte už nyní nad tím, kam se letos pojedete podívat? Zahraniční dovolená může být naplánovaná s předstihem, ale klidně i rozhodnutím na poslední chvíli. Dovolená v Itálii je mezi Čechy každým rokem velice oblíbená.
Věděli jste, že člověk stráví v posteli v průměru až třetinu svého života? Proto pokud vybíráte novou postel do vaší ložnice, je třeba umět vybrat správně. Pohodlná a dostatečně velká postel totiž může podpořit váš zdravý spánek. Naopak nevhodná postel může způsobovat problémy, jako je nespavost nebo bolesti zad. Postel je zároveň důležitou součástí interiéru a je dominantou ložnice, jejíž celkový vzhled ovlivňuje. Vybrat si správnou postel tak může také pomoci dotvořit celkovou atmosféru v místnosti.
Řada lidí se klidně i léta odhodlává k tomu, aby přestali kouřit. Mnohdy následuje několik neúspěšných pokusů, u některých nakonec dojde opravdu k tomu, že se zvládnou této závislosti zbavit. Pokud patříte mezi ty, kteří se chtějí s kouřením rozloučit, můžete si vzít za pomocníka třeba také bylinky. Jaké konkrétně se vám budou hodit?
Začít žít zdravěji - cíl, který si stanovila celá spousta z nás po zjištění, že jsme během doby covidové v průměru přibrali sedm kilogramů. Do svého jídelníčku proto přidáváme vícero zeleniny, hodně ovoce, naopak omezujeme sladkosti a snažíme se vyhnout se smaženému. Když už olej, tak pouze ten olivový, který je mnohými nutričními specialisty schválený. Mimochodem, věděli jste, že by se měl pít na lačný žaludek?
Že narození nového člena rodiny zamíchá dosavadním denním harmonogramem je asi samozřejmé. Nicméně někdy může miminko naplno zasáhnout i takové aspekty života, ve kterých by to žena neočekávala. Nebo alespoň ne tak razantně.
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.

Výběr článků

Sportovní tenisky jsou extrémně pohodlné a univerzální. V dnešní době je velmi oblíbená kombinace tenisek a šatů, která rovněž může vypadat stylově a žensky. Jaké modely šatů odpovídají ikonickým teniskám?
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?

Nepřehlédněte

Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek