Pátek , 03. 02. 2023

Blažej

Zacvičte si ve vánočním duchu podle těchto videí a udělejte z pohybu zábavu

Vánoce jsou především o odpočinku a zpomalení. Kdo ale říká, že je musíte celé proležet u televize s horou jídla? To vám samozřejmě nikdo nebere, ale i vy sami se budete cítit lépe, pokud se občas zvednete a uděláte něco pro své zdraví. Podle cvičení ve vánočním duchu vám to půjde samo!
vánočním
Zacvičte si ve vánočním duchu a udělejte z pohybu zábavu!

16. 12. 2022

Ať už se během roku oddáváte cvičení a posilování těla každý den, párkrát do měsíce nebo vůbec, možná vás právě o svátcích přepadne touha dát tělu trochu do těla. A abyste nepřišli o to kouzlo Vánoc, zacvičte si ve vánočním duchu a uvidíte, jak vás to bude bavit. Navíc tím prospějete svému zdraví.

Proč právě o Vánocích?

Aktivní lidé by vám dali hned několik důvodů, proč právě o Vánocích je třeba se pořádně hýbat. Tím nejdůležitějším argumentem je samozřejmě větší přísun jídla, zejména toho sladkého. Veškeré jednoduché cukry se ukládají do těla, čehož bude každý z nás později litovat. Pokud ani vy nechcete po Vánocích objevit na váze o několik kilogramů víc, je nutné vánoční mlsání vykompenzovat právě pohybem.

Dalším důvodem je statická zátěž těla. Není zdravé dlouhou dobu setrvávat v jedné poloze, ke všemu zkroucení na gauči. Pohybem to alespoň trochu vybalancujete a možná tím předejdete i následným bolestem zad.

Společná ranní rozcvička

Pokud v tom nechcete být sami, zapojte i rodinu. Přinejmenším děti si rády zablbnou na veselé písničky. Zaveďte o Vánocích veselé rozcvičky a protahování všech částí těla. Můžete se měnit v roli předcvičovatele nebo si pustit video na YouTube. Nezapomeňte cvičit s vánoční hudbou, zejména oblíbené americké vánoční písničky vám padnou do tempa.

Inspirace na rozcvičku ve vánočním duchu.

Po rozcvičce vám všem bude o hodně lépe, krev se rozproudí a tělo bude skutečně vědět, že je ráno. Pokud totiž tuto rozcvičku neuděláte a rovnou z postele se přesunete se sladkou snídaní k pohádkám v televizi, metabolismus nepozná rozdíl a bude neustále všechny cukry ukládat.

Společné tančení

Podobně jako rozcvička vám udělá skvělou službu i vánoční taneček. Tento způsob cvičení je výborným kardiem pro vaše tělo. Rozproudíte tak metabolismus – a už po deseti minutách aktivního tance začnete spalovat kalorie. Na YouTube najdete širokou škálu videí, kde můžete tančit podle trenérky.

K TÉMATU  Bezlepkové stravování: Co obsahuje a je pro každého?
Hoďte si o Vánocích bokem na největší hity!

Anebo se na trenérku vykašlete, zapněte songy a tančete až do vyčerpání podle vlastní intuice. Celou rodinu tak zabavíte na minimálně půl hodiny.

Místo posilovny zvolte zimní sporty

Ve vánočním duchu můžete cvičit i venku. Zimní sporty jsou k tomu jako stvořené. Vyrazte si o Vánocích na kluziště a oprašte brusle ze sklepa. Možná budete překvapeni, jak vám bruslení i po letech jde. Navíc jednou hodinou bruslení spálíte až 500 kalorií. Stejně můžete vaši aktivitu podpořit také obyčejným sáňkováním, kde se rychlé chůzi do kopce prostě nevyhnete. Skvělou alternativou ke klasickému cvičení je také lyžování nebo jízda na snowboardu.

Zapojte se do vánočních lekcí

Pokud neradi cvičíte doma a venkovní aktivity vám nejsou blízké, přihlaste se na speciální vánoční lekce do posilovny. Tam totiž i přes vánoční svátky stále běží program několika lekcí, které nejsou zas tolik vytížené (to přijde až po Novém roce). Můžete se přihlásit na vánoční jógu, pilates, silové cvičení nebo třeba H.E.A.T., kde určitě spálíte veškeré kalorie, které jste si u pohádek dopřáli.

Po jedné takové lekci se budete cítit možná více unaveně, nástup endorfinů vám však celé to snažení jistě oplatí.

Cvičení doma nemusí být nuda

Existuje mnoho online lekcí, kde můžete cvičit společně, a přesto v pohodlí domova. Připravte si vánoční outfit, udělejte si kolem sebe tu správnou atmošku a klidně i činky omotejte vánočními světýlky. Díky tomu si celou dobu vaší aktivity o to více užijete.

Tenhle vánoční workout s Pamelou Reif ve vás zažehne stoprocentní radost.

Ať už se rozhodnete cvičit s celou rodinou, sama doma nebo si užijete zimní radovánky venku, nezapomínejte na to, že každá aktivita se počítá a při shazování kilogramů po Vánocích na sebe nebudete tolik naštvaná.

K TÉMATU  Trendy bydlení na podzim 2019. Moderní, klasický, přírodní a kreativní design interiéru

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kdo je Pamela Reif? Německá Barbie, co vybudovala fitness impérium

Rozdýchejte Vánoce pomocí tematicky laděné meditace a dalších relaxačních cvičení

Zdroje článku:
www.8fit.com, www.bootcampideas.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
S příchodem miminka se ženě naprosto změní život. Najednou je zde někdo, kdo vás zcela potřebuje, je na vás zcela závislý. S tím se pojí i změny v soužití partnerů. Některý muž je na velkou změnu z postu partner na povolání otec schopen pružně reagovat. Někdo naopak odmítá novou roli přijmout a zarputile si jede ve starých kolejích. K čemu taková situace vede? A proč je tak nebezpečná?
Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.
Tmavý režim mobilních aplikací je dnes velmi oblíbený. Zejména uživateli je velmi vyzdvihovaný. Jejich spokojenost míří rovnou do vesmíru a četnost používání appek se díky tomu znatelně zvyšuje. Do svých systémů je postupně zařazují i technologičtí giganti. Není tedy pochyb ani sporu o tom, že mluvíme o trendu dnešní doby. A jelikož s dobou jde i oblíbený Bazoš, i on začal svým uživatelům nabízet exkluzivní tmavou novinku.
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek