Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

3 nejčastější chyby při saunování, které vám uškodí

Saunování přináší celou řadu zdravotních benefitů. Během chvíle dokonale prohřeje celé tělo, podporuje relaxaci, posiluje imunitu. Chodit do sauny pravidelně rozhodně má smysl. Jen při tom nesmíte chybovat.
saunování
Sauna je skvělý relax. (foto: 123RF)

04. 04. 2022

Možná jste si mysleli, že na návštěvě sauny nic složitého není. Vaše představa se tak smrskla na vidinu toho, že přijdete, chvilku si tady posedíte, přijdete na jiné myšlenky, a pak zase hurá domů. Jenže i při saunování je potřeba dodržovat určitá pravidla a dbát minimálně na základní zásady.

saunování
Navštěvujete saunu pravidelně? (foto: 123RF)

Divili byste se, jakou během pobytu v sauně můžete napáchat paseku, když si nedáte pozor. Odhalili jsme pro vás nejčastější chyby, kterých se lidé dopouští (a mezi nimi možná i vy), aniž by si uvědomovali, že si tím vlastně mohou ublížit.

Prodlužujete pobyt v sauně na sílu

V sauně je žádoucí, abyste se pořádně zapotili. Někomu stačí deset minut, jinému třeba dvacet. Nesnažte se ale být v sauně příliš dlouho a rozhodně pobyt v ní uměle neprodlužujte jen z přesvědčení, že bude ostuda odejít třeba už po deseti minutách, protože paní sedící vedle vydrží mnohem déle.

Snažte se vnímat, jak na saunování reaguje vaše tělo. Pokud se necítíte dobře, jednoduše se zvedněte a saunu opusťte.

Podceňujete fázi ochlazování

Ochlazování po saunování není radno brát na lehkou váhu. Když jste v sauně, teplota vašeho těla vzroste. Organismus na to začne reagovat tím, že se bude snažit tělo aktivně zchladit. Dojde ke zvýšení činnosti srdce, zrychlí se vám tep, stoupne tlak, pokožka se prokrví a vy se začnete potit.

ochlazení
Fázi ochlazení nikdy nevynechejte. (foto: 123RF)

Po saunování by mělo dojít k prudkému ochlazení těla, které způsobí stáhnutí cév a navrácení krevního oběhu do normálu. Správné a dostatečně dlouhé ochlazování je tak po návštěvě sauny velmi důležité a nemělo by se podceňovat.

Nedbáte na hygienu

Dodržování správných zásad hygieny by mělo být pro každého z nás samozřejmostí. Saunovat byste se měli bez plavek. Pokud se stydíte, není nic zvláštního na tom, že půjdete do sauny, která je určená výhradně pro ženy.

K TÉMATUDietní koláč z ovesných vloček. Skvělý tip na netradiční zákusek

Někdo to řeší tak, že se zabalí do prostěradla, ale to není ideální řešení – pot se pak nemůže správně odpařovat, nemluvě o tom, že se tělo rovnoměrně neprohřeje. Jakmile saunu opustíte, měli byste ze sebe smýt pot ve sprše a teprve poté navštívit ochlazovací bazén.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Venkovní sauna přímo na vaší zahradě? Nádherná inspirace pro ty, co se nemohou rozhodnout kterou. Dopřejte si relax v soukromí v přírodě!

Otužování a terapie chladem. Kontakt se studenou vodou a vzduchem pomáhá celému organismu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!
Na zimní období přicházejí do módy hranaté špičky bot. Přesto většina žen dobře ví, že nejvíc sexy jsou boty do špičky a na podpatku. Opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Hned se cítíme sebevědoměji a působíme více žensky i tím, jak musíme držet tělo rovně. Ovšem pozor na rizika, před kterými lékaři varují. Vy, které nosíte podobné boty denně, už o nich možná něco víte.
Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Každý člověk má nějaké zlozvyky, a zatímco některé vadí spíše okolí, jiné mohou vadit člověku samotnému. Jedním z nich jsou pocuchané nervy, které lze definovat jako neustálé vytáčení se kvůli každé drobnosti. Jelikož tato nemilá vlastnost ničí vzájemné vztahy, je dobré vědět, jak s problémem zatočit. Možností je víc než dost.

Nepřehlédněte

Každý kolem vás se chlubí, jak jejich dítě ve dvou letech švitoří první slůvka? Nebojte se, rozhodně nebudete čekat tak dlouho! Naučte se techniku, jak své dítě rozmluvit a již ve věku 9 měsíců mít človíčka, kterému rozumíte první slůvka.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek